PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה כיצד ניתן לדעת מהו יחס משקל הסט אפ (באחוזים) לעומת הטיסן?

bna016
20-07-2013, 22:20:33
התעוררתי היום בבוקר והתחלתי לחפש טיסן חדש.
המה מה היות ויש לי סט אפ קבוע איתו אני עובד עם מספר טיסנים חשבתי לרכוש את הצעצוע הנחמד הזה למרות שכלכלית אינו משתלם אולם המגמה שלי איפוא להפוך את כל הארסנל שלי למשהו בסדר גודל של עד 70 80 ס"מ אורך כנף.
זה הטיסן:
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__40157__HobbyKing_Mini_GeeBee_3D_Aerobatic_EPP_Ai rplane_700mm_Kit_.html
הסט שלי כולל הכל שוקל 200 גרם.
ועכשיו לשאלות:
1.כיצד ניתן לדעת מהו יחס משקל הסט אפ (באחוזים) לעומת הטיסן-במילים אחרות אם הסט אפ שוקל 200 גרם כאמור כמה צריך לשקול הטיסן משקל יבש (ללא אלקטרוניקה)?
2.בהקשר לסעיף 1 -הם אומרים משקל טיסה 250 גרם אם עושים חשבון פשוט של סט אפ מינימלי שהם ממליצים יוצא שהטיסן שוקל 100 והסט אפ 150 גרם.
כלומר את איזה נתון לקחת?
3.כיצד ניתן לדעת עד כמה ניתן לחרוג מעבר למשקל הטיסה הנתון בהנחה שאני מאמין לנתונים הטכניים שמצורפים לטיסן באתר ושהוא לא יהיה כבד מדיי?
4.רק לצורך השוואה הזמנתי את הטיסן הזה ושמתי עליו את הסט אפ שציינתי לעיל (200 גרם) והוא טס ליגה 8 עד 10דקות זמן אוויר ודחף בכלל לא רע,והם ממליצים על מנוע וסוללה ממש כבדים שייתכן והטיסן יטוס טוב איתם אבל למה?
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=26559
תודה ושבוע טוב לכולם.
נעם.

Flying_student
20-07-2013, 22:41:18
השאלה שלך הזוייה מכיוון שזה תלוי בטיסן...
יש טיסני כנף שהסטאפ שוקל פעמיים ממשקל הטיסן ויש ססנות שהסטאפ שוקל שליש. אל תשכח שבהרבה מקרים הסטאפ מאזן את ה-CG של הטיסן וגם זה יבוא בחשבון.

לפחות עבור הטיסנים שאתה קונה יש לך הכוונה - יש את משקל הקיט (לא משקל החבילה הכולל כמובן) ויש את משקל הטיסה המומלץ. (אחד פחות השני ייתן לך את משקל הסטאפ).

bna016
20-07-2013, 23:11:46
השאלה שלך הזוייה מכיוון שזה תלוי בטיסן...
יש טיסני כנף שהסטאפ שוקל פעמיים ממשקל הטיסן ויש ססנות שהסטאפ שוקל שליש. אל תשכח שבהרבה מקרים הסטאפ מאזן את ה-CG של הטיסן וגם זה יבוא בחשבון.

לפחות עבור הטיסנים שאתה קונה יש לך הכוונה - יש את משקל הקיט (לא משקל החבילה הכולל כמובן) ויש את משקל הטיסה המומלץ. (אחד פחות השני ייתן לך את משקל הסטאפ).
עם הסוללה אפשר תמיד לשחק קדימה אחורה על מנת למצוא CG אידיאלי.
אך לא הבנתי את המשפט האחרון בפוסט שלך "לפחות עבור הטיסנים שאתה קונה יש לך הכוונה - יש את משקל הקיט (לא משקל החבילה הכולל כמובן) ויש את משקל הטיסה המומלץ. (אחד פחות השני ייתן לך את משקל הסטאפ)"?
והיכן כתוב משקל הקיט?
המשקל אשר מצויין ביחד עם כל הנתונים (אורך,סוג חומר וכו') מעיד על משקל טיסה ולא משקל יבש (ללא אלק')
ייתכן ויש טעות?:confused:

אננס
20-07-2013, 23:24:07
עזוב אותך נועם,

הטיסן הזה לא מתאים לסטאפ של 200 גרם, הוא צריך להגיע ל 200-250 גרם משקל טיסה.
לדעתי במקרה הזה הגוף שוקל כ-100-125 גרם וכל השאר זה אלקטרוניקה..

bna016
21-07-2013, 00:44:52
[QUOTE=אננס;435961]עזוב אותך נועם,

הטיסן הזה לא מתאים לסטאפ של 200 גרם, הוא צריך להגיע ל 200-250 גרם משקל טיסה.
לדעתי במקרה הזה הגוף שוקל כ-100-125 גרם וכל השאר זה אלקטרוניקה..[/QUOTE

אודי,
לרדת ממנו? כי עדיין אין עליו שום תגובה חיובית או שלילית.
או ללכת עליו בכל זאת מתוך הימור?
מה אתה אומר?

Flying_student
21-07-2013, 06:46:34
טעות שלי, אומנם לפני שהטיסן יגיע אליך לא תוכל לשקול אותו אבל את משקל הסטאפ המומלץ קל להסיק מהדף אצל הסיני - הרי רשום לך סוג המנוע, הבקר, הסוללה והסרוואים המומלצים...