PDA

צפייה בגרסה מלאה : התיעצות לקראת טיסה.קניה אפשרית

shmulikipod
09-03-2009, 16:01:48
שלום אישים טובים ,
כבר הרבה זמן אני חושב על קניית מסוק חשמלי כדי להכנס לתחום שוב אחרי שנייים שלא יצא לי להטיס

אחרי בדיקות וקריאת הפורום (כל הכבוד ד.א. לכולם על התחזוקה) אנ חושב על blade 400
כדי לחזור להטיס ..

שתי שאלות לי אל הפורום:
1) יש לכם המלצות אחרות חוץ מהבלייד 400?
2)אני טס לפיליפינים שבוע הבא ,יש לכם המלצות על חנויות או מקומות ששווה לבדוק מחירים על המסוק הנ"ל?

תודה רבה
:D

דניאל דקל
09-03-2009, 16:18:30
טעות שהרבה אנשים עושים

מדוע מקשרים בין טיסה לחו"ל לבין רכישה?

אנו חיים בעולם גלובלי, ואין סוף חנויות אינטרנטיות זולות וטובות במרחק קליק עכבר מאיתנו...

עלות משלוח של מסוק חשמלי תעלה לך לכל היותר 20$

באופן כזה, אתה משוטט ברחבי הרשת, ובוחר בעצמך את החנות עם המחיר והשירות הטובים ביותר...

כאשר אתה טס, אתה נופל על חנות כלשהי, נאלץ לרכוש את מה שיש להם, נסחב עם כל הקופסה

הביתה, ובסוף, כשיש בעיה, יתכן ותהיה בלך בעית התקשרות איתם...

דווקא החנויות האינטרנטיות נותנות שירות טוב, כולל מעקב אחר המשלוח,

התכתבות עם שירות לקוחות, פתיחת תקלה וכו'...

לדעתי יש יותר חסרונות מיתרונות בקנית ציוד טיסנאות מחו"ל שלא דרך האינטרנט...

shmulikipod
09-03-2009, 16:23:01
שלום,

א.במקרה יוצא לי לטוס ורציתי לדעת אם יש המלצות זה הכל, בדקתי גם בארץ וגם ברשת
ב. לגבי הרשת המחירים זולים יותר מהארץ אבל על משלוח לא משלמים רק $20 על קיט של מסוק מלא ולא אכפת לי לקחת את הקיט איתי במידה ואני מוצא משהו שווה.

אם בכל זאת יש לך הצעות בונות לגבי סוג מסוק או מקומות שבכל זאת שווה לבדוק אותם אני אשמח

תודה

tzn11
09-03-2009, 19:43:31
:) הי,

לצערי, אני לא מכיר חנויות בפיליפינים.
בכל מקרה, אם תמצא חנויות, תבדוק את המחיר שם.

עלות משלוח לארץ מסין או מאיזור המזרח, תעלה סביב ה-30 דולר לקיט מסוק.
בדוק היטב את העלות בארץ, בחנויות בפיליפינים ובחנויות ברשת, חשב היטב גם את עלות המשלוח והמכס ובחר באופציה הזולה ביותר.

אני באופן אישי בחרתי ב-COPTER X כמסוק ראשון, הן בגלל מחירו הזול והן בגלל זמינות החלפים.
יש היום יבואן בארץ שמוכר במחירים ממש זולים (מחיר חו"ל + עלות המשלוח).
להלן האתר שלהם: http://copterx.development.co.il/catalog/

ככלל, אני ממליץ לך לרכוש קיט של מסוק ולא דגם RTF אשר מגיע בדרך-כלל עם אלקטרוניקה זולה.

אל תתפתה לרכוש דגם זול או מסוק שאתה לא מכיר.

ה- BLADE 400 הוא מסוק טוב וגם יש לו שירות חלפים בארץ, אך אני חושב שמחירו קצת יקר לעומת מה שמקבלים (יהיו שיטענו אחרת), קח בחשבון שמן הסתם תרסק, ואז יש משמעות גדולה גם לעלות החלפים.

בהצלחה,

ניסים.

wind556
09-03-2009, 19:52:32
אני לגמרי תומך במה שאמר דניאל דקל
אין שום טעם לקנות בנסיעה,במיוחד אם אינך מומחה
ולגבי המסוק, זו קניה לא חכמה , מסוק בסיסי,איכות בינונית, ואתה תרצה להחליף אותו אחרי זמן קצר ביותר של שימוש
קנה מראש מסוק שישרת אותך ויגרום לך עונג בהטסה, ולא מאבק באיכות הירודה
אם תרצה הדרכה ברכישה נכונה (שזה לא מסתכם בשם של מסוק) אתה מוזמן להתקשר

tzn11
09-03-2009, 20:50:34
:) ממליץ לך בחום להתייעץ עם עודד.
תקבל פרספקטיבה אחרת לגמרי והרבה נקודות למחשבה.

בברכה,

ניסים.

shmulikipod
10-03-2009, 08:30:12
תודה על העצות לכולם
לגבי הבלייד מכל מה שקראתי ודיברתי עם אנשים(גם החבר'ה של טיסני חולון ונתניה) היו תגובות טובות בעיקר (פלוס כמה שהתנגדו)

בכל אופן אני יעשה טלפונה אליך עודד בטח תוכל להבהיר לי כמה דברים

פורים שמח לכולם!:D

ori_lavee
10-03-2009, 09:58:58
ה Blade 400 הוא אחד מהמסוקים המוצלחים ביותר בסדרת מסוקי ה 450.
תקבל את התמורה הטובה ביותר עבור כספך.

מומלץ.

בהצלחה
אורי

ori_lavee
10-03-2009, 10:28:53
אין שום טעם לקנות בנסיעה,במיוחד אם אינך מומחה
נכון.
ולגבי המסוק, זו קניה לא חכמה , מסוק בסיסי,איכות בינונית,
האיכות היא פונקציה של המחיר, לגבי הבלייד המחיר מצויין ביחס לתמורה.
ואתה תרצה להחליף אותו אחרי זמן קצר ביותר של שימוש
נכון לגבי כל מסוק 450.
קנה מראש מסוק שישרת אותך ויגרום לך עונג בהטסה, ולא מאבק באיכות הירודה
אני מסכים לחלוטין, הבלייד עונה בדיוק כל אלה
ובנוגע לאיכות הירודה, האם אתה מתכוון לזה ? (http://www.efly.co.il/forums/showthread.php?t=6573)
אם תרצה הדרכה ברכישה נכונה (שזה לא מסתכם בשם של מסוק) אתה מוזמן להתקשר
אין עליך :)

אורי

wind556
10-03-2009, 13:01:22
אורי ידידי היקר
מעולם, אבל מעולם, ההמלצות שלי מתייחסות לקיט שעליו מלבישים סט אפ
מעולם לא אמרתי לאיש לקנות RTF
מעולם לא המלצתי על המנוע הנ"ל
תמיד אני טורח להבהיר (למי שמתקשר) שאני מתייחס למסוק נטו לפני הסט אפ, ורק אחרי זה מרכיבים סט אפ לפי התקציב והצרכים, עם הבהרה ברורה לגבי האיכות של כל סט אפ
(ואגב המנוע הנ"ל, היבואן הישראלי בירר ומצא שהיתה סידרת ייצור פגומה והיצרן מוכן להחליף , והיבואן החליף את המנוע גם למי שלא קנה דרכו)

ואם הבלייד כל כך טוב , איך זה שאף מטיס שאינו מתחיל לא רוכש אותו?
איך זה שלכולם יש טי רקס 450 או קופטר איקס? ורק לטירונים יש בלט סי פי או בלייד? (שזו אותה קטגוריה )
איך זה שאתה טוען שהוא זול ושווה את מחירו כשאתה בכסף שלו (2300-2500 ש"ח לפי מצב הרוח של החנות) כשבסכום הזה אתה קונה קופטר איקס ME (ואני משווה מחיר בארץ בלבד), מאבזר אותו בכל טוב וקונה לו משדר DX6 או 7? (ואל תאמר לי שיש מקום להשוואה בין הבלייד לקופטר, כי זה לא נכון)
מה גורם לך להמליץ על מסוק שרק מעטים נהנים ממנו והוא אינו פופולרי בכלל? (מעטים אפילו הטירונים שרוכשים אותו)
האם יש בו משהו שלא ראיתי?
האם אני טועה במחיר?
ראיתי בו רק מסוק פשוט, בסיסי, פלסטיק זול,טס סביר,ועולה ביוקר (ואל תאמר לי שהמשדר המשובח שלו שווה את הרכישה, כי המחיר אינו מצדיק,אפשר לקנות את המשדר בנפרד, מה עוד שב DX6 ראיתי במו עיני לאחרונה לא מעט בעיות, ולא אצל אחד או שניים)
ועוד משהו קטן אבל חשוב: הכל האהבה :rolleyes:
מקווה שבסוף גם נתראה......

דניאל דקל
10-03-2009, 18:32:33
עודד, זה הולך להיות כמו באירוווזיון

אתה מסכים איתי, וכעת אני מסכים איתך ):

גם אני התרשמתי שה BLADE 400 הינו מסוק מתחילים דל תקציב טיפוסי כמו ה BELT CP

מסקנה זו התבשלה אצלי לאחר קריאה ממושכת כאן בפורום ומשיטוט באתרים אחרים

שימו לב שכל סרטוני ה SETUP המקצועיים מיועדים עבור ה TREX

מי שבאמת מבין במסוקים, רוכש בסופו של דבר TREX, ולאחרונה COPTER X

האמת, כעת כשתחום ה 500 גדל, אני אישית שוקל לקנות COPTER X 500

מסוקי ה 450 קשים להטסה ברוח...

lior_bar_ami
10-03-2009, 19:45:33
תחזור אחרי...

T

R

E

X

עזוב אותך מהרפתקאות, הזול עולה בסוף ביוקר...

ori_lavee
10-03-2009, 20:06:56
תחזור אחרי...

T

R

E

X

עזוב אותך מהרפתקאות, הזול עולה בסוף ביוקר...
לא הבנו למה אתה מתכוון, אתה יכול לחדד ?

:D:D:D
אורי

ori_lavee
10-03-2009, 20:09:44
עודד ידידי.

על תשכח שעם הבלייד 400 מגיעה מערכת רדיו איכותית שלבד עולה כ 1,000 - 1,200 ש"ח.
לדעתי זה הופך את הבלייד לעסקה מצויינת, יחד עם עוד כל מני סיבות שהסברתי כבר יותר מפעם אחת בפורום.

בכל מקרה קצת התעייפתי :)

אורי

tzn11
10-03-2009, 21:58:34
:) חברים יקרים,
האמינו לי שבדקתי ובדקתי ובדקתי ולמי שלא הבין, בדקתי! לעומק את כל הפרמטרים והשיקולים ברכישת מסוק חדש.
למי שלא מבין, לא לרכוש מסוק RTF! מהר מאוד תצטרכו להשקיע ברכיבים טובים יותר, מה שיהפוך בסופו של דבר את העיסקה ללא כדאית.

האופציה הטובה ביותר בקטגוריית ה-450 הוא ללא ספק ה-TREX!
הדבר היחיד שהניא אותי מרכישת המסוק הנ"ל, היה מחירו היחסית גבוה.
האופציה השנייה הטובה ביותר הוא COPTER X.
הוא כבר קיים בשוק מספיק זמן, יש כבר הרבה אנשים שמטיסים אותו והביקורת על המסוק טובות.
יש היום יבואן בארץ, ומחיר המסוק הוא נמוך מאוד וגם עלות החלפים נמוכה מאוד.

קיט מסוק COPTER X עם שלט טוב, אלקטורניקה טובה, מספר חלפים וציוד נלווה הכולל: מטען + בלסנר לסוללות, ספק כוח למטען, צלב אימונים, סט כלי עבודה למסוק, מאזן להבים ומד פיצ' (בקיצור כל מה שצריך) עולה קצת פחות מ-3000ש"ח.

כאשר עסקת BLADE 400 עולה סביב ה-2500 וצפונה, אני חושב שזה לא הופך את המסוק לעיסקה כדאית.

בקיצור, למי שמוכן ויש לו להשקיע קצת יותר, שירכוש TREX.
למי שרוצה מסוק טוב תואם TREX ובעלות נמוכה יותר, שירכוש COPTER X.
בכל מקרה, לא לרכוש מסוק RTF!

התחביב הזה עולה כסף, נקודה!
מי שנכנס לתחביב הנ"ל צריך לקחת בחשבון שיש ריסוקים, עלות חלפים וכמובן תחזוקה שוטפת.
יש משפט נחמד שאומר "YOU ARE WHAT YOU EAT" ובתרגום חופשי לתחום המסוקים: "YOU FLY WHAT YOU BUY".
אין פה קונצים, מה שטוב עולה בהתאם.
תמיד יש את הרצוי לעומת המצוי.
תמיד אפשר לרכוש משהו יותר טוב ויותר יקר, הרי אין לזה סוף.
אני מכיר אנשים אמידים שהתחילו עם מסוק ראשון בעלות של למעלה מ-10,000 ש"ח. למי שיש, אחלה!
למי שאין, ולצערי רובינו אנשים בעלי משפחות והוצאות ובשורה התחתונה מדובר בתחביב, דהיינו מותרות, מעבר להוצאות החובה של הבית והמשפחה.
ולכן, אני בכל אופן, נאלץ להסתכל ולבדוק היטב כל שקל שאני מוציא ולכן, אני מצפה לקבל את המוצר הטוב ביותר שאני יכול לרכוש במסגרת התקציב שלי.
יכול להיות שאם לא היה שיקול כלכלי, ההחלטות שלי היו שונות.

בכל מקרה בקטגוריית המסוקים החשמליים 450, אני עומד מאחורי דברי, וחושב שבראש עומד ה-TREX ואחריו ה- COPTER X.

בברכה,

ניסים.

flybywire
10-03-2009, 22:29:56
בקרוב לא יהיו חלפים בארץ לTREX , שלט רחוק נפתר מהחלפים וימכור רק מסוקים.

lior_bar_ami
10-03-2009, 22:33:44
בלי להוריד מערכו של הקופטר X....
בלב שלם - עם תקציב של קופטר חדש הייתי הולך על טירקס יד שנייה.
כמו כן שווה להזכיר את המסוק שצויין כאן בשבועות האחרונים שמחירו מעט יותר זול מהרקס והוא ה HDX של HELIDIRECT, מסוק באיכות דומה לטירקס וטס כמוהו עם תג מחיר מעט יותר זול.
במקום השלישי ורק אם רוצים לחסוך את הכמה שקלים ועם התעקשות על "חדש" נמצא ה X, הבלייד והבלט לא באותה רמה של המסוקים הללו כלל וכלל.
מאידך חשוב לציין שאין ספק שעסקת הבלייד כשלעצמה אם נתעלם מהקופטר כמתחרה פוטנציאלי הינה עסקה קורצת מאוד, במיוחד למתחיל שאינו מעוניין להתעסק בבנייה וכיוונים ומקבל את הבלייד מוכן לטיסה עם אלקטרוניקה סבירה (מינוס) - יתרון גדול.

lior_bar_ami
10-03-2009, 22:35:52

חלפים לא יחסרו למסוק הכי נמכר בעולם היום...
גם אם זה יהיה מחו"ל - ברור לך שלא תהיה בעיית חלפים!
אגב לכל החוששים מהזמנות מחו"ל, אם החנויות יחדלו מלהביא חלפים לארץ ו/או להחזיק סטוק, אני מתנדב קבל עם ועדה לייבא עבור אותם אילו חלקי חילוף - איך זה?

flybywire
10-03-2009, 22:36:58

tzn11
11-03-2009, 09:07:47
:) בהחלט מסכים עם ליאור, גם אם לא יהיו חלפים ל-TREX בארץ, תמיד יהיה מלאי זמין בחנויות בחו"ל ובטח במחיר יותר זול מבארץ.
בקשר למסוק יד שניה, זו אופציה שיש לשקול.
המלצתי לך, אם אתה רוכש מסוק יד שניה, מכיוון שאתה חדש בתחום, בקש מאחד החברים הותיקים שילך איתך לראות ולבדוק את המסוק.
יש עסקאות מאוד טובות ביד שניה, אך יש גם "חתולים בשק".

בברכה,

ניסים.

wind556
11-03-2009, 09:38:43
עודד ידידי.

על תשכח שעם הבלייד 400 מגיעה מערכת רדיו איכותית שלבד עולה כ 1,000 - 1,200 ש"ח.
לדעתי זה הופך את הבלייד לעסקה מצויינת, יחד עם עוד כל מני סיבות שהסברתי כבר יותר מפעם אחת בפורום.

בכל מקרה קצת התעייפתי :)

אורי

איש יקר, לך מיד לנוח!!!
מה נעשה כאן אם תתעייף? ;)
ולעניין מחיר הDX6 ,ניתן להשיג אותו בהרבה פחות מהסכום שנקבת (לא אפרט מחמת עין הרע;))
אבל דבר נוסף חשוב הוא,שאת הDX6 המטיס המתחיל ירצה להחליף בטווח זמן כלשהו, ורכישה התחלתית של DX7 תהיה הרבה יותר כלכלית לטווח אפילו בינוני (וגם אותו ניתן להשיג בארץ במחיר שלא אנקוב כאן,שוב מחמת עין הרע;) )
בקיצור,לא קונים מסוק בינוני מינוס כדי לקבל משדר סביר ועל זה לשלם מחיר מופקע

רון333
11-03-2009, 11:18:34
יש לי קופטר כחצי שנה, ובמחשבה שניה היתה שטות לא לרכוש טירקס, איכות החלקים בטירקס הרבה יותר טובה ,ובאמת שקונים אלקטרוניקה טובה ההבדל במחיר ממש מזערי , בן הקופטר לטירקס .ונוסיף את הבלאי המהיר של חלקי הקופטר אז בכלל,

wind556
11-03-2009, 11:35:44
יש לי קופטר כחצי שנ,ה ובמחשבה שניה היתה שטות לא לרכוש טירקס, איכות החלקים בטירקס הרבה יותר טובה ,ובאמת שקונים אלקטרוניקה טובה ההבדל במחיר ממש מזערי , בן הקופטר לטירקס .ונוסיף את הבלאי המהיר של חלקי הקופטר אז בכלל,

יעקב ידידי
נפל עליך כנראה מזל רע,או נסיבות סובייקטיביות שפועלות נגדך.
יש לי קופטר קצת יותר זמן ממך,ואני מאושר מהרכישה שלו ( ולפניו היה לי עוד אחד שגם הוא היה מושלם)
שילמתי מחיר זול, קיבלתי מסוק מושלם. אין אף חלק בו שאני צריך או רוצה לשדרג,איכות החלקים שלו טובה ביותר, ולא ראיתי במו עיני אפילו פרמטר אחד שבו הטי רקס עולה על הקופטר (ושוב,אני לא מתייחס לסט אפ אלא למסוק עצמו)
המסוק יציב, עומד היטב ברוחות סבירות (ויש לי קנה מידה למסוק שעומד בכל רוח),עמיד היטב בתאונות,שום חלק לא נשבר בו בתאונות למעט צירים שהתעקמו (כמו בכל מסוק), או להבים שנשברו.

ומהכרות שלי עם עוד כמה וכמה בעלי קופטר, אצל כולם זה כך.
גם בטי רקס המשובח ביותר אתה יכול ליפול על מוצר אחד שנפגם ביצור (וגם את זה כבר ראיתי).

להתראות בשטח

רון333
11-03-2009, 12:51:07
ידידי ורעי עודד,את הקופטר רכשתי הרבה לפנייך , מזל רע ???רק טובבב ברוך השם, זו עובדה בשטח שצירים נגזרים ונוצרים חופשים גדולים בMain Rotor Head וברוטור האחורי, ואני אתה יודעים על מייסבים שמשתחררים להם כך פתאום, אז בבקשה לא צריך ליפות דברים או לטאטא אותם תחת השטיח ,צריך לשים את הכל על השולחן,יכול להיות שגם לטירקס יש כשלים למיניהם , רק בעלי טירקס יוכלו להגיד,אני לא מבין על מי אתה מגן ,,אמרתי רק את דעתי שעדיף לרכוש טירקס על קופטר ואני לא רואה בזה שום פסול,,אני לא פוסל את המסוק, באמת מסוק יציב ,רק איכות החלקים לא משהו, מה לעשות, ואני אומר את דעתי על מסוק שאני מטיס ולא פוסל מסוקים שאין לי או שאין לי שום ניסיון איתם .
ואני מאושר שאתה מאושר מהרכישה שלך.

korn
11-03-2009, 22:13:28
מה לקנות קופטר או טירקס?
יצאתי מבולבל

MDreamer
11-03-2009, 22:16:27
COPTER-REX

flybywire
11-03-2009, 22:28:08
לכל המתלבטים רכשו TREX !!

ככה לפחות תשנו טוב בלילה , וללא תחושות חרטה - אין כמו נפש בריאה !;)