PDA

צפייה בגרסה מלאה : משקולות?

האילתי
11-08-2008, 17:37:55
שאלה לחבר
יש לו מסוק מילניום3 מנוע90
האם רצוי שב 3d יהיו משקולות בפליי בר?

עמיתפורת
11-08-2008, 17:48:47
לא
משקולות מאטות את קצב הסייקליק.....

אופיר נחום
11-08-2008, 21:22:54
הוא יכול לשחק עם המיקום והמשקל של המשקולות ולבחור מה שמתאים לו - מסוק יציב או זריז.
ובנימה אישית - גם ככה המילניום טנק, עוד לשים משקולות...

lior_bar_ami
12-08-2008, 08:15:59
הוא יכול לשחק עם המיקום והמשקל של המשקולות ולבחור מה שמתאים לו - מסוק יציב או זריז.
ובנימה אישית - גם ככה המילניום טנק, עוד לשים משקולות...

***ח,
אכן אם הבחור מעוניין במסוק זריז ל 3d שיוותר על המשקולות.

אורח
12-08-2008, 09:46:20
לא
משקולות מאטות את קצב הסייקליק.....

שוב טעית

משקולות נותנות יציבות "ועידון" של כל הסייקליק. משקולות רצוי לשים בכל מקרה . במידה ואתה מעונין להגיע ל 3d מלא אתה צריך לקרב את המשקולות כמה שיותר לכיון הcage .טיסה עם משקולות תיתן לך תנועות עדינות יותר לינאריות יותר ולאו דוקא איטיות יותר.

עמיתפורת
12-08-2008, 10:34:28
"שאול" שלום.
אם תוכל להסביר לנו מה ההבדל בין להצמיד את המישקולות אל הcage לבין להוריד אותן?
אם הית קורא את השאלה שהופנת לכיוון טיסת 3d לא היית ממהר לנסות "לתקן" אותי כ"כ מהר כמו שאתה נוהג לעשות.
ודבר נוסף ברשותך.
התוכל להסביר לנו איך המישקולות תורמות ל"תנועות לניאריות" יותר?
איך חוסר או קיום המישקולות משפיע על לניאריות התנועה?
תודה מראש.
עמית וכל חברי הפורום.

אורח
12-08-2008, 14:44:37
"שאול" שלום.
אם תוכל להסביר לנו מה ההבדל בין להצמיד את המישקולות אל הcage לבין להוריד אותן?
אם הית קורא את השאלה שהופנת לכיוון טיסת 3d לא היית ממהר לנסות "לתקן" אותי כ"כ מהר כמו שאתה נוהג לעשות.
ודבר נוסף ברשותך.
התוכל להסביר לנו איך המישקולות תורמות ל"תנועות לניאריות" יותר?
איך חוסר או קיום המישקולות משפיע על לניאריות התנועה?
תודה מראש.
עמית וכל חברי הפורום.
אתה בחור חכם...תבין לבד.

ליאור זהבי
12-08-2008, 15:07:19
שוב טעית

משקולות נותנות יציבות "ועידון" של כל הסייקליק. משקולות רצוי לשים בכל מקרה . במידה ואתה מעונין להגיע ל 3d מלא אתה צריך לקרב את המשקולות כמה שיותר לכיון הcage .טיסה עם משקולות תיתן לך תנועות עדינות יותר לינאריות יותר ולאו דוקא איטיות יותר.

צר לי שיסל ידידי, אך אתה טועה ומטעה. העצה שלך שגויה ביסודה ואני אסביר מדוע. כמו כן אתה מכניס מונחים לא קיימים כגון "3d מלא" שלא ברור מה זה אומר. משקולות לא משנות שום דבר בליניאריזציה של התנועה - זו טעות נוספת.

הפלייבר הינו מייצב ג'ירוסקופי פיזיקלי פשוט שעובד באפקט הנקיפה (פרסציה). כל מי שלמד קורס בפיזיקה 1 מכיר את האפקט הנ"ל. מבלי להיכנס לשיקולים פיזיקליים רבים האפקט הנ"ל מוכיח את יציבותם של גופים פיזיקליים מסתובבים כתלות במשקלם, רדיוס הסיבוב וכמובן הסל"ד.

בגדול ככל שהסל"ד יותר גבוה, או הגוף יותר כבד, או בעל אותו משקל ורחוק יותר ממרכז הסיבוב. כך המייצב הג'ירוסקופי יהיה יציב יותר, קרי יתנגד יותר לתנועות שמזיזות אותו משיווי המשקל שלו (מצב מאוזן טבעי).

במילים פשוטות, כמעט כל מי שענה לך בשרשור דיבר שטויות במיץ. אף אחד לא ציין פה את הברור מאליו, וזה שהצורה בה המסוק של החבר שלך יתנהג באויר לא תלויה במשקולות הפלייבר, אלא בלהבים, באורך הפלייבר, בפדלים (!), בסטאפ של המסוק, ואופי הטיסה שלו ולבסוף גם במשקולות.

כל העצות שקיבלת היו להכניס משקולות או להוציא משקולות ואף אחד לא טרח להזכיר את הפדלים למשל.

נניח ותיקח פדלים ששוקלים 20 גרם ועוד סט פדלים של 40 גרם באותו מבנה בדיוק. אתה יכול להבין לבד שאם תוסיף 20 גרם משקולות פלייבר בקרבת הפדלים בסט הראשון, במסוק יתנהג באופן מאוד דומה למה שיתנהג עם הסט השני.

ככלל אצבע פשוט להבנת העניין:
- משקולות יותר רחוקות ממרכז הסיבוב (ציר ראשי) עבור סטאפ נתון = מסוק יציב יותר ואיטי יותר ב-cyclic.
- משקולות יותר קרובות למרכז הסיבוב (ציר ראשי) עבור סטאפ נתון = מסוק מהיר יותר ב-cyclic ופחות יציב בטיסה.

מיותר לציין שכמעט כל התשובות שקיבלת בשרשור עד כה היו או שגויות, או לא מלאות לפחות.
חבל לי שרוב הכותבים בפורום לא טורחים להשקיע בעוד כמה מילים על מנת להפוך את הודעותיהם למדויקות. בסך הכל מדובר בפיזיקה פשוטה.

בהצלחה.

האילתי
12-08-2008, 21:06:59
חן חן לכולם על היעוץ
ליאור תודה.... הבנתי את ההסבר שלך...והמבין יבין

רוני

ליאור זהבי
13-08-2008, 00:35:02
רוני,

שמחתי לעזור.

lior_bar_ami
13-08-2008, 03:17:49
צר לי שיסל ידידי, אך אתה טועה ומטעה. העצה שלך שגויה ביסודה ואני אסביר מדוע. כמו כן אתה מכניס מונחים לא קיימים כגון "3d מלא" שלא ברור מה זה אומר. משקולות לא משנות שום דבר בליניאריזציה של התנועה - זו טעות נוספת.

הפלייבר הינו מייצב ג'ירוסקופי פיזיקלי פשוט שעובד באפקט הנקיפה (פרסציה). כל מי שלמד קורס בפיזיקה 1 מכיר את האפקט הנ"ל. מבלי להיכנס לשיקולים פיזיקליים רבים האפקט הנ"ל מוכיח את יציבותם של גופים פיזיקליים מסתובבים כתלות במשקלם, רדיוס הסיבוב וכמובן הסל"ד.

בגדול ככל שהסל"ד יותר גבוה, או הגוף יותר כבד, או בעל אותו משקל ורחוק יותר ממרכז הסיבוב. כך המייצב הג'ירוסקופי יהיה יציב יותר, קרי יתנגד יותר לתנועות שמזיזות אותו משיווי המשקל שלו (מצב מאוזן טבעי).

במילים פשוטות, כמעט כל מי שענה לך בשרשור דיבר שטויות במיץ. אף אחד לא ציין פה את הברור מאליו, וזה שהצורה בה המסוק של החבר שלך יתנהג באויר לא תלויה במשקולות הפלייבר, אלא בלהבים, באורך הפלייבר, בפדלים (!), בסטאפ של המסוק, ואופי הטיסה שלו ולבסוף גם במשקולות.

כל העצות שקיבלת היו להכניס משקולות או להוציא משקולות ואף אחד לא טרח להזכיר את הפדלים למשל.

נניח ותיקח פדלים ששוקלים 20 גרם ועוד סט פדלים של 40 גרם באותו מבנה בדיוק. אתה יכול להבין לבד שאם תוסיף 20 גרם משקולות פלייבר בקרבת הפדלים בסט הראשון, במסוק יתנהג באופן מאוד דומה למה שיתנהג עם הסט השני.

ככלל אצבע פשוט להבנת העניין:
- משקולות יותר רחוקות ממרכז הסיבוב (ציר ראשי) עבור סטאפ נתון = מסוק יציב יותר ואיטי יותר ב-cyclic.
- משקולות יותר קרובות למרכז הסיבוב (ציר ראשי) עבור סטאפ נתון = מסוק מהיר יותר ב-cyclic ופחות יציב בטיסה.

מיותר לציין שכמעט כל התשובות שקיבלת בשרשור עד כה היו או שגויות, או לא מלאות לפחות.
חבל לי שרוב הכותבים בפורום לא טורחים להשקיע בעוד כמה מילים על מנת להפוך את הודעותיהם למדויקות. בסך הכל מדובר בפיזיקה פשוטה.

בהצלחה.

תשובה מאוד יפה רק שלא לשאלה של האילתי :)

שאלה לחבר
יש לו מסוק מילניום3 מנוע90
האם רצוי שב 3d יהיו משקולות בפליי בר?

אפקט הפרסציה קשור לעניין וקל מאוד להבין אותו בהקשר של vgu (vertical gyro unit(, אך הבחור שאל רק האם כדאי לו להתקין משקולות, לא את הסיבה ליציבות הנרכשת מהפלייבר, לשאלה שהוא שאל הוא קיבל מס' תשובות - רובן נכונות, ומתאימות למישפטי הסיכום של השיעור הקטן בפיזיקה שנתת :)
מה שבטוח הוא שנתת הסבר יפה לאפקט המדובר.
אגב עוד עניין מעניין באפקט המדובר שניתן לגרד עליו קצת את הראש הוא שכל הפרעה בכיוון מסויים לגוף מסתובב שכזה יתן השפעה בכיוון שניצב (90 מע') עם כיוון הסיבוב.
לכן ניתן לראות שכאשר צלחת ההיגוי (swash plate) נעה קדימה הלהבים בכלל תוקפים כאילו המסוק יגלגל שמאלה אך הוא יתקדם קדימה (נכון לכל הכיוונים) - ממש על קצה המזלג באווירו' של מסוקים...

עמיתפורת
13-08-2008, 08:10:27
תוספת מעניינת ויפה.

alonj
13-08-2008, 08:28:39
אגב עוד עניין מעניין באפקט המדובר שניתן לגרד עליו קצת את הראש הוא שכל הפרעה בכיוון מסויים לגוף מסתובב שכזה יתן השפעה בכיוון שניצב (90 מע') עם כיוון הסיבוב.
לכן ניתן לראות שכאשר צלחת ההיגוי (swash plate) נעה קדימה הלהבים בכלל תוקפים כאילו המסוק יגלגל שמאלה אך הוא יתקדם קדימה (נכון לכל הכיוונים) - ממש על קצה המזלג באווירו' של מסוקים...

OK, אז אם כבר פתחת את הנושא הזה אולי מישהו יכול להסביר באופן פשוט למה נגרמת ההשפעה בניצב ולא לכיוון שאליו נוצרה ההפרעה. ואם כבר, למה בדיוק בניצב? :confused:

אופיר נחום
13-08-2008, 09:05:38
בגלל מומנט הסיבוב, חל כאן חוק יד ימין.
הנה הסבר פשוט יחסית שלדעתי ממצה: http://www.newton.dep.anl.gov/askasci/phy00/phy00853.htm

והנה הסבר לא כל כך פשוט, אבל יסודי:
http://www.tpub.com/neets/book15/63b.htm

לא מצאתי משהו בשפת הקודש, שיהיה לי משעמם במיוחד, אני אכניס לוויקי.