PDA

צפייה בגרסה מלאה : מנועים חשמליים

מוטי.פ
31-07-2013, 19:27:21
שלום לכולם,
רציתי לקבל מעט הכוונה בנוגע לתרגום הנתונים של המנועים החשמליים. אני יודע לתרגם את הנתונים המוצגים בטבלאות אבל הייתי שמח להבין את משמעות המונח (לדוגמא) 390kv. אני רואה מנועים מחברות שונות אשר נושאות באותו מספר דגם לכאורה אך לא בהכרח אותם נתונים טכניים בטבלאות
לדוגמא: hengli 4822 390kv מול foxtech 4822 390kv
חדש בתחום.. מעט סבלנות עם התשובות

מוטי

מוטי.פ
01-08-2013, 07:31:57
בוקר טוב לכל הקוראים, אתמול העלתי שאלה לחברים המנוסים בתחום הרחפנים ואף אחד לא מגיב.. יתכן ואף אחד לא יודע מה משמעות הכיתוב על המנוע?? קדימה חברים, קצת עזרה לחבר הירוק החדש
יום טוב

מוטי

guy1a
01-08-2013, 08:37:49
הערך של kv או kva זה כמות הסיבובים לוולט

הערך השני מתחלק לכמה אפשרויות. לפי היצרנים השונים.

ברוב המקרים זה רוחב או קוטר החבית של המנוע בשתי הספרות הראשונות ואורך בשתי הספרות השניות.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 4 Beta

sevet
01-08-2013, 08:42:54
חדש בתחום וכבר שמת עינייך על המנועים הללו? זה אגב אותו מנוע והוא נראה לי משום מה אחד היעילים שיש, חבר שלמטרה שאני רוצה ייתכן וההספק שלו חלש מדיי.....

ולשאלה - התשובה מאוד פשוטה, חיפוש google סופר פשוט היה מוצא לך אותה, ה-KV אומר כמה סיבובים המנוע עושה על כל וולט שהוא מקבל, אם רשום 390KV זה אומר שב-10V תיאורטית יסתובב 3900RPM.... למה תיאורטית ? כי לא כל מנועי ה-390KV הם אותו הדבר, וזה תלועי בעומס עליהם, ביעילות ועוד..... וזה בגדול.

מאחורי הקלעים, מה שזה אומר לך הוא שאם הוא מסתובב לאט, או שצריך בטריות עם וולט גבוהה שיסתובב יותר מהר (מספר גדול יותר על יד ה-S בבטריה :) ) או פרופלור גדול יותר, בשביל פרופלור גדול המנוע צריך להיות גם יותר חזק וגם לא להסתובב מהר מדי כי אז יתחמם, KV נמוך בד"כ אומר שיש יותר כח למנוע, ואם גודלים בפרופלור צריכים פחות סיבובים בשביל ריחוף ואז מקבלים ניצולת טובה יותר. ועוד ועוד הקשרים לעניין......

master_bebe
01-08-2013, 19:34:42
ה KV מתייחס לסלד ללא עומס לכל וולט.

המספר עם 4 הספרות מייחס לגודל הסטאטור של המנוע. קוטר ואז היקף במ"מ.

אני מציע שתחפש מדריך להינע חשמלי כי זה לא בא על רגל אחת.