PDA

צפייה בגרסה מלאה : אחסון סוללות בקירור

ahikamnaor
03-08-2013, 08:28:50
אני יודע שהנושא דובר,ואני לא מבקש לדעת אם זה שומר או מאריך את חיי הסוללות כי לפי נתוני מעבדה שראיתי זה כן ומשמעותית,במיוחד בקיץ החם שלנו,כשאני לא נמצא בדירה הטמפרטורה יכולה להיות לא נעימה בכלל..
יש לי כמות סוללות יפה שאני רוצה לשמור אותן בקירור
השאלה שלי האם הלחות שבמקרר פוגעת בסוללה? יוצרת קורוזיה או כל דבר אחר בחיבורים? מישהו שומר אותן בקירור ויש לך דרך לאחסן אותם ללא השפעת הלחות?..חיפשתי דיונים (גם באנגלית) אבל לא ראיתי שנתנו דגש ללחות במקרר.

תודה מראש.

ZigiStar
03-08-2013, 09:17:32
הלחות היחסית במקרר לא הרבה יותר גבוהה ממה שבחדר. למעשה, אם דלת המקרר סגורה מספיק זמן, הלחות היחסית נמוכה שם מאוד - כ-10% לפי מה שקראתי (עודפי הלחות מתעבים על לוחות/צינורות הקירור ונוטפים החוצה). הלחות היחסית בפנים עולה בחדות כשפותחים את הדלת והלחות מבחוץ חודרת פנימה (לאוויר קר "מספיקה" מעט לחות כדי שהלחות היחסית שלו תגיע ל-100%).
חלק מהסוללות שאני שם במקרר שמורות בשקיות ניילון עם פס אטימה (מעבר לשק נגד שריפה) וחלק לא. לא מצאתי שום הבדל בין השיטות (וחלק מהסוללות שמורות כך זמן רב).
אם תוציא סוללה קרה לחדר בערב לח, יתעבו עליה מעט טיפות. אני מקפיד לאוורר אותן ולתת להם להתחמם מעט לפני הטעינה.

wind556
03-08-2013, 10:04:39
כפי שנאמר כבר, במקרר כמעט ואין לחות כך שזה לא העניין
שים את הסוללות בכלי סגור היטב וזהו
אבל מנסיוני אין ממש הבדל בין סוללות שאוחסנו במקרר וכאלה שלא. הבית לא מגיע לטמפרטורות קיצוניות כמו באוטו שעומד בשמש שמגיע ל80 מעלות אפילו