PDA

צפייה בגרסה מלאה : מוצר חדש התופר חוזר...

AvSa
10-08-2013, 14:50:57
בטרד חיבור זרוע ארוכה לזרוע סרוו (http://www.efly.co.il/forums/showthread.php?62771-חיבור-זרוע-ארוכה-לזרוע-סרוו) הצגתי את שיטת התפירה לחיבור הארכה לזרוע הסרבו.

http://www.efly.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=88562&d=1366028617

אננס שם שאל מאיפה משיגים זרועות כאלו ומה שהתחיל בחיפוש אגבי הפך לאובססיה חדשה :mad:
מסתבר שהזרועות שמגיעות עם הקיטים כמעט ולא ניתנות לקנייה בנפרד וממש לא ברור למה.

לפי מיטב חיפושיי אין פתרון זול להארכת זרוע סרבו של 5-10 גרם.
(אפשר למצוא 4 זרועות ב-2.71$ ומשלוח 20$ באי ביי...)

אז התחלתי לחשוב איך לייצר כאלו לבד ולחפש חומרים מתאימים.
אם אתם נתקלים בחתיכה חסרה מאיזה מכשיר - סביר שהייתי שם :D

זה הכי טוב שמצאתי עד עכשיו...

http://www.efly.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=95601&d=1376137824

חבילה של 100 עלתה 50 שקל.

חיתוך קל ויש זרוע של 4.7 ס"מ שניתנת להארכה בחיתוך האמצע.
נראה שהחומר נכון, העובי נכון, והחוזק נכון.

עדכונים של עמידות לאורך זמן בהמשך.

ואם מישהו מצא משהו זול או טוב יותר אשמח לשמוע.

neo 2
10-08-2013, 15:18:07
החריץ לרוחב החלק שם באמצע(איפה שהחור) לא קריטי מידי?
זה לא ישבר?

AvSa
10-08-2013, 15:41:53
החריץ לרוחב החלק שם באמצע(איפה שהחור) לא קריטי מידי?
זה לא ישבר?

לא אם "תתפור" אותו על הזרוע המקורית.

wind556
10-08-2013, 15:49:49
אני לא ממש מבין את הבעייה
כל כך קל ופשוט לייצר זרוע כזאת מדיקט תעופתי, 5 דקות והעסק מוכן ומושלם בדיוק במידה הדרושה.
כמו כן אתה ממש יכול לעצב לזה צורה לפי הדרישה שלך.
עשיתי את זה לא מעט פעמים. זה כל כך פשוט שבכלל לא חשבתי שזו סוגיה שזקוקה לפתרון
שיטת התפירה אכן מוצלחת אם אתה עושה אותה נכון, אבל הזרוע מהדיבל גבס ממש לא טובה לטעמי וחבל על ההתעסקות איתה.

דבר נוסף שיש לקחת בחשבון זה הגדלת המנוף של הסרוו והעומסים הנוספים שזה מייצר. צריך סרוו מספיק חזק בשביל זה ובטח לא דרדס כחול :)

ודבר אחרון, תמיד, בכל סיטואציה שהיא, עדיף שני סרוואים נפרדים על פני סרוו אחד שמבצע עבודה כפולה

AvSa
10-08-2013, 16:03:00
עודד, לדיקט תעופתי נראה לי שיש נקודת תורפה בקדח לפושר.
אפילו עם חיזוק CA החיכוך יצור עם הזמן חור שהולך וגדל וחופשים שיוכפלו בשל המנוף.

אל תשכח שמדובר בטיסני קלקר זולים וחריפים. הרכיבים צריכים לעמוד בעומס רב ולזמן קצר ;)

מערכות של שני סרבואים להגה ומחברים שמשקיעים בהם הרבה כסף או עבודה פשוט לא מתאימים להם.

wind556
10-08-2013, 16:42:37
עודד, לדיקט תעופתי נראה לי שיש נקודת תורפה בקדח לפושר.
אפילו עם חיזוק CA החיכוך יצור עם הזמן חור שהולך וגדל וחופשים שיוכפלו בשל המנוף.

אל תשכח שמדובר בטיסני קלקר זולים וחריפים. הרכיבים צריכים לעמוד בעומס רב ולזמן קצר ;)

מערכות של שני סרבואים להגה ומחברים שמשקיעים בהם הרבה כסף או עבודה פשוט לא מתאימים להם.

כיוון שעשיתי את זה לא מעט פעמים, לא מצאתי שום נקודת תורפה.
הארכתי זרועות במתכונת הדומה לשלך בעזרת דיקט תעופתי וזה מחזיק יותר מכל חלק אחר בטיסן
זו דרך מקובלת לבנות הורנים מדיקט תעופתי, לא המצאתי את זה, ומעולם לא נתקלתי בבעיות בנקודות הקדח לפושרוד

אבל אם אתה מתעקש שזה יהיה מפלסטיק, גם כאן אין בכלל בעייה. קנה לך לוח פוליקרבונט, פי וי סי, אפילו לוח פיברגלס או קרבון (קל מאד להשיג לוח קרבון מתאים), ותייצר מזה את מה שאתה צריך.

לגבי הנושא של שני סרוואים במקום אחד עם עבודה כפולה, זה כמובן כרוך ברכישת עוד סרוו, אבל כל השאר תמיד פשוט יותר וקל יותר לבניה ותיפעול

AvSa
10-08-2013, 18:31:50
כיוון שעשיתי את זה לא מעט פעמים, לא מצאתי שום נקודת תורפה.
הארכתי זרועות במתכונת הדומה לשלך בעזרת דיקט תעופתי וזה מחזיק יותר מכל חלק אחר בטיסן
זו דרך מקובלת לבנות הורנים מדיקט תעופתי, לא המצאתי את זה, ומעולם לא נתקלתי בבעיות בנקודות הקדח לפושרוד

אבל אם אתה מתעקש שזה יהיה מפלסטיק, גם כאן אין בכלל בעייה. קנה לך לוח פוליקרבונט, פי וי סי, אפילו לוח פיברגלס או קרבון (קל מאד להשיג לוח קרבון מתאים), ותייצר מזה את מה שאתה צריך.

לגבי הנושא של שני סרוואים במקום אחד עם עבודה כפולה, זה כמובן כרוך ברכישת עוד סרוו, אבל כל השאר תמיד פשוט יותר וקל יותר לבניה ותיפעול

אני עדיין מעדיף את הפתרון הפלסטיק המהיר והקל...

לגבי שני הסרוואים, אני לא מצליח להבין אותך. מדובר בטיסני קלקר. איפה אתה רוצה לשים שני סרוואים על הגה אחד?
זה נהוג בטיסנים גדולים וכבדים בהרבה, על ההגה כיוון למשל. בקלקרים אין לזה מקום או צורך.

אם הזרוע הכפולה מבלבלת אותך - היא לא נועדה לשני הגאים אלא לפול-פול...

AvSa
10-08-2013, 19:28:42
אגב, עודד, הרעיון שלך לקנות לוח ולחתוך ממנו מתאים מאוד לחלק מהבעיות שלי :rolleyes:

מאיפה היית ממליץ לקנות לוח קרבון או פיבר שמתאים לעניין?

wind556
11-08-2013, 09:13:23
כתבתי לך תשובה ארוכה והכל נמחק...

קבל תקציר:
http://www.ebay.com/sch/happychoice2009/m.html?_nkw=&_armrs=1&_from=&_ipg=&_trksid=p3686
ופוליקרבונט ניתן להשיג בדרום תל אביב ממש בקלות