PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה סרווים לdlg

capusta
18-08-2013, 18:33:37
טוב הצעצועים התחילו להגיע ואני בשלב ההצטיידות.....

סרווים:

רוצה לקבל המלצות לגבי סרווים תחליפים לכנף במקום הפריון 09. הניסיון שלי איתם כולל רק שני דיסקוסים אבל בראשון-אקסנט שטס הרבה הופיעו גימגומים לאחר זמן מה. הגמגומים/ריצודים מתגברים בחום ומשך פעולה ארוך.....ובשני-בלסטר אחד מתוך ארבעת הסרווים התחרפן עוד בשלב ההתקנה עוד לפני שזכה לטוס את טיסתו הראשונה.
לכן לסרווים אלו אשמח לקבל המלצה לחלופה איכותית!

רוצה לקבל המלצות לגבי סרווים תחליפים להגה הגובה והגה הכיוון במקום ה d47 המוכרים. שוב אותו ״אורך״ של נסיון אך בניגוד להפיריון, ה-d47 מתפקדים מצויין שלא לאמר בהפתעה גמורה ובניגוד לפלסטיות וה״הפושטיות״ שהם משדרים!!!

בקיצור החלופות לסרווים של הכנף יתקבלו בשמחה גדולה ולגבי הd47 רק בודק ומנסה להתעדכן שאין/יש בשוק חלופות עדיפות.

את mks65 תורידו מרשימת ההמלצות גם בגלל המחיר וגם כי יש יותר מדי ״רעשי רקע״ לגבי התפקוד שלהם.... והתחושה שלי אומרת שיש דיסוננס קוגניטיבי קלאסי אצל מי שרכש אותם בסכום שהם נמכרים בפועל...

רוצה לבצע הזמנה זריזה אז לשנס בבקשה....:)

תודה מראש, ליאור.

roydor
18-08-2013, 19:17:17
Mks65 אכן לא שווים את הכסף, קניתי שניים והתאכזבתי.
אישית אני אוהב את ה-09 של היפריון למרות שגם לי היו צרות איתם במהלך השנים. במידה ואתה מתעקש להחליף, יש סרוו דומה של סנווה, אותו גודל, אותו קייס, אלקטרוניקה שונה. הסרוו נקרא 802. מעט יותר יקר (עוד 5$).
עוד אופציה זה ה-6100 של mks. שוקל מעט יותר, עוד גרם, ובמחיר דומה.
לגוף יש רק סרוואים מעט יותר גדולים, 188 של Jr, שוקל 6 גרם ויותר עבה. אם חוט וקפיץ הוא טוב כי זה סוגר לו את החופשים. יש גם את ה-3154 של פוטבה, גודל ומשקל דומים ל-188. 3156 של פוטבה ו-285 של Jr מעט יותר גדולים וכבדים, סביב9 גרם, אבל גם טובים.

capusta
18-08-2013, 19:36:05
רועי,

802....הכוונה ל 94802?

תודה.

danile80
18-08-2013, 20:39:20
בכנפיים יש לי נסיון רק עם ההיפריון, בנתיים הנסיון לא רע בכלל, אחד דפוק מכ- 18 שהותקנו.
עוד אופציות לגוף הם הייטק hs-45hb, עושים יופי של עבודה. יש גם גרסה דיגיטלית שלו שמשום מה פחות מומלצת (לי אישית אין נסיון עם הדיגיטלי)
פוטאבה s3114
HD dsm44 - החלטתי לנסות, יושב אצלי עכשיו על אקסנט בהגה כיוון, בנתיים לא יכול להגיד שום דבר רע.

roydor
18-08-2013, 20:50:38
רועי,

802....הכוונה ל 94802?

תודה.

כן.

דני, הגרסה הדיגיטאלית של ה-45 נוטה להתחמם מאד תחת עומס ובסטאפים מסוימים עלול לגרום לכשל של הסרוו. עקרונית לא אמורה להיות בעיה במידה והעומסים על הסרוו לא גבוהים לאורך זמן.

אישית אני מעדיף סטנדרטיזציה של הציוד. מאפשר לי להחזיק פחות חלקי חילוף בבית, רק אחד או שניים מכל סוג במקום סרוו בודד של הרבה סוגים.

הבעיות ברב הסרוואים זה כתוצאה מבעיה בפוטנציומטרים. בגלל שרוצים לארוז את הסרוו קטן ככל האפשר ולבנות אותו זול ככל שאפשר אז לוקחים פוטנציומטרים מהמדף ומכופפים להם את הרגליים בצורה יותר קומפקטית. במקרים מסוימים הפוטנציומטר נדפק. להיפריון היתה סדרה של סרוואים עם בעיות ומאז ששיפרו את תהליך הייצור ירדו כמות הבעיות משמעותית.
הייתרון בהיפריון הוא השירות, כאשר קניתי סרוו מהיפני שעשה לי בעיות, שלחתי לו חזרה וקיבלתי סרוו חדש אפילו שכבר קיצצתי לו רגליים.

eitan-ro
19-08-2013, 11:53:55
היתה לסרוואים של היפיריון בעיה בעבר (גם אני נכוותי מהם), אבל הסדרות החדשות שלהם מצויינות ולא עושות בעיות, אז אתה יכול לחזור והשתמש בהם בלי חשש.
לD47 יש לא מעט תחליפים כדוגמת הסרוואים של הייטק או לחליפין של JR (המחיר בהתאם).

אתה מוכן לשתף אותנו בצעצועים החדשים שקיבלת?

capusta
19-08-2013, 12:19:29
איתן,

נחתו אתמול איקס-איקס לייט שהוזמן בשם הסקרנות....והליוס 2 לשם התחרות ! ובלסטר נוסף בדרך...

ליאור.

yuval-the-pilot
19-08-2013, 12:37:08
תתחדש!

Sent from my HTC One S using Tapatalk 4 Beta

eitan-ro
19-08-2013, 12:43:09
ואיפה התמונות??

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

capusta
19-08-2013, 20:50:39
תודה על העזרה. הסרווים שיוזמנו הם:
Airtronics 802
Mms ds 6100
Jr ds 285 בגרסתו החדשה. על הנייר סבבה של סרוו.
D47
וסרוו נוסף שלא הוזכר כאן אבל נראה ששוה ניסיון Ion ds mg 57 ! קל וקטן יותר מההיפיריון 09 !!!

סתם מחשבה....למה אנחנו נוהגים לבחור סרווים לגוף מאותו סוג? אוקי אם יש בעיה של מקום אז ברור ששני d47 יהיו בחירה טבעית אבל זה לא תמיד המצב ובכל זאת לא ראיתי שמישהוא דואג להפריד בין הסרוו הנבחר למייצב וסרוו הנבחר להגה הכיוון....למה בעצם? הרי הדרישות אמורות להיות שונות לא?
הגה גובה מצריך בעיקר מריכוז ודיוק והגה הכיוון דורש סרוו שבעיקר יעמוד במומנט שמופעל על המשטח בזריקה.

אני מדייק?

danile80
19-08-2013, 20:53:51
תודה על העזרה. הסרווים שיוזמנו הם:
Airtronics 802
Mms ds 6100
Jr ds 285 בגרסתו החדשה. על הנייר סבבה של סרוו.
D47
וסרוו נוסף שלא הוזכר כאן אבל נראה ששוה ניסיון Ion ds mg 57 ! קל וקטן יותר מההיפיריון 09 !!!

סתם מחשבה....למה אנחנו נוהגים לבחור סרווים לגוף מאותו סוג? אוקי אם יש בעיה של מקום אז ברור ששני d47 יהיו בחירה טבעית אבל זה לא תמיד המצב ובכל זאת לא ראיתי שמישהוא דואג להפריד בין הסרוו הנבחר למייצב וסרוו הנבחר להגה הכיוון....למה בעצם? הרי הדרישות אמורות להיות שונות לא?
הגה גובה מצריך בעיקר מריכוז ודיוק והגה הכיוון דורש סרוו שבעיקר יעמוד במומנט שמופעל על המשטח בזריקה.

אני מדייק?

אין באמת הכרח
אצלי בטוויסטר d47 על הגה גובה והייטק בהגה כיוון.
באקסנט d47 על הגה גובה ו dsm44 על הגה כיוון
הכל עניין של בחירה וכמובן מקום

roydor
19-08-2013, 22:08:36
בחלק מהטיסנים, כשאני צריך בכל מקרה משקל באף ויש שפע של מקום, אני שם סרוו גדול יותר על הגה הכיוון.
יש אסקולות שטוענות שעדיף לשים סרוו גדול יותר להגה הגובה.
ה-D47 מספיקים לי, מעולם לא היתה לי איתם בעיה של מירכוז או קיזוז.

capusta
19-08-2013, 23:14:35
מה טוענים אלו שמעדיפים סרוו גדול/חזק יותר דווקא להגה גובה ולא להגה כיוון ? כלומר מה ההגיון מאחרי ההעדפה כזאת ?

Liav
20-08-2013, 08:25:57
בדרך כלל, על ההגה כיוון פועל עומס גבוה מאוד בזריקה.
הטענה היא שבגלל שהגה גובה נמצא למעלה ברוב הטיסנים, העומס בזריקה נופל על הקפיץ ולא על הסרוו.
לכן יש העדפה לשים להגה כיוון סרוו חזק יותר בהשוואה להגה גובה.

יש גם מקרים יוצאי דופן:
בטוויסטר למשל, ההגה גובה למטה, ולכן שם העומס הוא על הסרוו, ולכן רצוי כנראה סרוו מעט חזק יותר שם שיוכל לעמוד בעומס.

בתחרות קניתי Vortex, שבו יש הגה גובה מונובלוק שמונע ע"י pull-spring, עם קפיץ חזק מאוד (מאוד!).
שם יש סרוו דיגיטלי מאוד חזק להגה גובה, ולהגה כיוון סרוו חלש יותר בהשוואה אליו.

roydor
20-08-2013, 09:15:06
אני לא חושב שעל הגה הגובה יש עומס גדול יותר בזריקה מאשר על הגה הכיוון.
עומס של הקפיץ על סרוו ניתן לקזז ע"י קפיץ נגדי על הסרוו, עשיתי את זה ב-FLOW הראשון שהיה עם מונובלוק וקפיץ חזק, הוספתי קפיץ בגוף שמשך את הראש של הסרוו בכיוון מנוגד לקפיץ בזנב, במידה והייתי מנתק את ראש הסרוו הוא היה נשאר במקום מול הסרוו ולא רץ אחורה לכיוון הזנב, מאוזן בין שני הקפיצים ועל כן העומס על הסרוו סביב האמצע קרוב ל-0.
הפיתרון הזה טוב כאשר יש סרוו זללן או שמתחמם.
ככלל עדיף שהסרוו לא יתאמץ הרבה כי הוא בסוף נשרף, בסטאפ רגיל העומס על הסרוו לא גבוה, בסטאפ עם קפיץ חזק מאד גם סרוו דיגיטאלי גדול עלול לסבול מחיים קצרים.

הסיבה לסרוו דיגיטאלי גדול, ולא משנה על איזה הגה, היא דיוק ורזולוציה. ככל שהסרוו איכותי יותר הוא מדויק יותר. ככל שהסרוו גדול יותר הוא חזק יותר וכוחות שפועלים עליו משפיעים פחות על מיקומו (לא נכנע או דורש זמן להגיב לשינוי)

לאחר שניסיתי סרוואים דיגיטלים על הגה הגובה ב-FLOW, על הגה הכיוון בטמוג'ין, ב-AKCENT וב-TWISTER אני לא רואה סיבה להתאמץ לשים סרוו גדול בגוף בשביל לפצות על בעיות שהסטאפים שלי לא סובלים מהם.
אני שם סרוואים גדולים כאשר יש מקום, יש צורך במשקולת באף ויש לי סרוואים שאני לא משתמש בהם במגירה בבית (לצערי יש לי עוד 5 סרוואים שונים שקניתי במבצעים שונים שדורשים טיסנים...) אחרת אני משתמש ב-D47 שאחד היתרונות שלו היא צריכת חשמל נמוכה שמאריכה לי את זמן הטיסה (טיסן עם 4 סרוואים דיגיטלים צורך לי בסביבות 150 מילי בעוד טיסן עם שני דיגיטלים ושני D47 צורך 100 מילי בלבד)

בנוסף, בשני ה-STREAM שלי יש סרוואים D47 בגוף גם על הגה הכיוון וגם על הגה הגובה. ניר זרק את הטיסנים שלי בעוצמות שאני לא מאמין שלעולם אגיע אליהם והטיסנים עלו פלס ללא שום בעיה בכיוון או בגובה. כל הטיסנים שלי שיש להם D47 על הגה הגובה מדויקים מאד וניתנים לקיזוז ללא מירכוז כפול בתנאים חלשים. אני מרוצה מהסרוו ועד שיגיע סרוו קל וקומפקטי כמו ה-D47, אני כנראה נשאר איתו.

roydor
20-08-2013, 09:25:40
ליאב,
מצורף קישור לתמונה של קפיץ נגדי שעשיתי ל-FLOW הראשון שלי עם המונובלוק.
תשקול להוסיף אצלך ויחסוך לך צרות, גם יהפוך את הסרוו למהיר יותר ויאריך זמן טיסה
http://static.rcgroups.net/forums/attachments/1/2/2/3/0/6/a3468102-8-IMG_0821.jpg

Liav
20-08-2013, 11:19:00
רועי,
בשני האקסנטים שלי עשיתי בדיוק את מה שתיארת עם הקפיצים.
http://www.efly.co.il/forums/showthread.php?49422-%E1%F0%E9%E9%FA-AKCENT-2&p=347224#post347224
סכום הכוחות שווה לאפס כשהזרוע ממורכזת.
בדיעבד, אולי היה עדיף למקם את החוט בחור קרוב יותר, וכך אולי לא היה אפילו צורך בקפיץ בטיסן הזה.

בקשר ל-Vortex, מדובר בטיסן שטס כבר קרוב לשנה, והשתתף בתור טיסן ראשי באליפות, ולכן אני לא חושש מבעיות במצב הנוכחי.
אבל אין ספק שקפיץ נגדי יאריך את זמן הסוללה הקצר (30 דקות, 250mah קיבול הסוללה), ויקל על הסרוו.
במהלך הסבת הטיסן לשמאלי, אבדוק איך ניתן (ואם בכלל אפשר) להוסיף קפיץ עזר.

roydor
20-08-2013, 22:12:18
אני תמיד משתמש בחור הפנימי ביותר להגה הכיוון ושם 120% תנועה לסרוו בשלט
להגה הגובה אני משתמנש בחור השני ורק 100% בסרוו. בצורה הזו אני מקבל מקסימום כוח לסרוו הכיוון על חשבון מהירות ושומר על מהירות סבירה להגה הגובה.

yuval-the-pilot
27-08-2013, 17:27:20
שאני אבין, יש פה דיבורים על לפחות שלושה דאונים חדשים ועדיין אין תמונות?
:rolleyes::eek::cool::p

capusta
27-08-2013, 19:16:59
בשבוע של מעבר דירות... הדאונים נכנסו לאחסנה יבשה לשבוע ( לא לוקח צ׳אנסים עם אנשי המובינג ) .... בקרוב.

Liav
28-08-2013, 08:29:25
אני מסב את ה-Vortex להיות שמאלי.
תמונות יועלו כשהוא יהיה מוכן