PDA

צפייה בגרסה מלאה : צריך המלצה לסרוו לטיסן פאן קאב

Danny Karas
19-08-2013, 14:11:25
שלום לכולם,
אני מחפש לקנות אצל הסיני סרוואים לכנפיים של הפאןקאב שלי, אשמח לעזרתכם
כיום יש לי את הכתוב מטה (וזה לא מהסיני)

AH AWD-316 Micro Servo 9.0g

Technical Details:

Weight: 16.0g (0.57oz)

Voltage: 4.8/6.0v

Torque: 2.7 - 3.0 kg/cm (37.5 - 41.67 oz/in)

Speed: 0.14 - 0.12 sec/60°

Dimensions: L×W×H 29x12x30 mm (1.15x0.48x1.19in.)

Friman
19-08-2013, 14:53:15
למאזנות ולמדפים בפאן קאב אפשר להסתדר בסדר גמור עם הדרדסים הכחולים, או בשמם הרשמי- hxt900 9גרם

Danny Karas
19-08-2013, 15:06:24
תודה, אשמח לדעת גם סוג הסרוו להגה כייון והגה גובה, שאני יעשה הזמנה לחלקי ספאר כמו שצריך, תודה מראש.

wind556
19-08-2013, 17:17:07
אל תקנה את הכחולים, הם ממש לא טובים, טווח תנועה לא תמיד סימטרי, גג'"שים נשברים מכלום, ומתקלקלים מהר בלי כל סיבה נראית לעין.
תמורת עוד כמה פרוטות תקבל סרוו פי כמה יותר טוב:
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idproduct=11856
מתאימים לכל טיסן שזקוק לגודל הזה, ולכל מטרה בטיסן
תמיד יש לי בבית סטוק קטן מהם לכל צורך מזדמןוהם האנלוגים הכי טובים בקטגוריה ולטיסן שלך ממש אין צורך בדיגיטליים

Friman
19-08-2013, 21:23:39
להגה כיוון של הפאן קאב מומלץ סרבו מעט חזק יותר, כמו הקורונה 939mg. אני כן ממליץ להגאים על ה939mg הדיגיטליים של קורונה, הנסיון שלי איתם מאז ומתמיד היה רק חיובי.
ולגבי הכנף - אפשר לשים מה שהמליץ עודד, אבל גם הכחולים יהיו בסדר גמור; אין שם הרבה עומס, אין צורך במטאל גיר.

wind556
20-08-2013, 09:08:08
להגה כיוון של הפאן קאב מומלץ סרבו מעט חזק יותר, כמו הקורונה 939mg. אני כן ממליץ להגאים על ה939mg הדיגיטליים של קורונה, הנסיון שלי איתם מאז ומתמיד היה רק חיובי.
ולגבי הכנף - אפשר לשים מה שהמליץ עודד, אבל גם הכחולים יהיו בסדר גמור; אין שם הרבה עומס, אין צורך במטאל גיר.

גיל ידידי
יש לי קופסה מלאה בדרדסים של חברים שאמרו שאין צורך בגיר מטאלי. חלק גדול מהם נשברו ככה סתם, אפילו לא ממכה אלא מהפעלה ללא עומס
פעם גיר מטאלי היה יקר, היום ההפרש הוא פחות מ2$ לסרוו, אין שום סיבה לקנות יותר את הדרדסים
כמו כן אין שום צורך לפאן קאב בסרוואים דיגיטלים, להיפך, האנלוגים עדיפים. פחות תצרוכת זרם, פחות רעשים וזימזומים .את הגידיטלים אני שם רק איפה שנושא הדיוק הוא קריטי ביותר, כמו למשל בהוטליינר שלי, בטח לא בפאן קאב

guy1a
20-08-2013, 11:05:56
דני,

מה שעודד התכוון לכתוב ובטעות יצא לו משהו אחר .. זה ...
שאתה יכול בהחלט לשים שם סרבואים כחולים 900 של הסיני ללא שום חשש.

אם במקרה לא משנה לך עוד כמה $$ אז אתה יכול להשתמש במה שהוא המליץ ...
עודד לא התכוון להשתמש במילה "לא" והוא לא התכוון לכתוב שהם ממש לא טובים. בכל זאת הוא היה ממליץ עליהם בעבר, כמו כן כולנו משתמשים בהם ללא הרף שנים ארוכות.

אין שום בעיה גורפת בכחולים. הם עושים את העבודה בצורה נהדרת.

יש לי אותם לראיה על מסוקי 450, על טיסני קלקר ( למשל, טוין סטאר, פאלקון, היו בביקסלרים שהיו לי, אפילו פאנג'ט 3 תאים אחד השתמש בהם בשמחה ) ואפילו על טיסן בלזה קטן. ( שחף )

ebay007
20-08-2013, 11:18:15
דני,

מה שעודד התכוון לכתוב ובטעות יצא לו משהו אחר .. זה ...
שאתה יכול בהחלט לשים שם סרבואים כחולים 900 של הסיני ללא שום חשש.

אם במקרה לא משנה לך עוד כמה $$ אז אתה יכול להשתמש במה שהוא המליץ ...
עודד לא התכוון להשתמש במילה "לא" והוא לא התכוון לכתוב שהם ממש לא טובים. בכל זאת הוא היה ממליץ עליהם בעבר, כמו כן כולנו משתמשים בהם ללא הרף שנים ארוכות.

אין שום בעיה גורפת בכחולים. הם עושים את העבודה בצורה נהדרת.

יש לי אותם לראיה על מסוקי 450, על טיסני קלקר ( למשל, טוין סטאר, פאלקון, היו בביקסלרים שהיו לי, אפילו פאנג'ט 3 תאים אחד השתמש בהם בשמחה ) ואפילו על טיסן בלזה קטן. ( שחף )

אני מסכים איתך שפעם הם היו מצויינים וגם אני השתמשתי בהם הרבה.
אבל אני גם מסכים עם עודד. כי הדרדסים שהזמנתי בחצי שנה האחרונה נטחנו ממש בקלות.

wind556
20-08-2013, 11:38:08
אני מסכים איתך שפעם הם היו מצויינים וגם אני השתמשתי בהם הרבה.
אבל אני גם מסכים עם עודד. כי הדרדסים שהזמנתי בחצי שנה האחרונה נטחנו ממש בקלות.

עד לפני כמה שנים הם אכן היו האופציה המומלצת. עברו דרכי עשרות אם לא מאות כאלה, ובאותה תקופה לא היו אופציות אחרות זולות וטובות
אבל לחיים יש דינאמיקה ודברים משתנים, חלקם לטובה וחלקם לרעה
בשנים האחרונות הדרדסים הידרדרו ביותר עד מצב שגם בסרוואים חדשים ניצפו גג"שים שבורים או כשלים מסוג אחר.
ומצד שני מחיר המתכתיים ירד והאיכות עלתה, כך שכיום אין שום סיבה חכמה לשים את הדרדסים
עדיין יש לי על טיסנים כמה דרדסים עתיקים שמחזיקים מעמד, לעומת החדשים שנכשלים באחוזים גבוהים.
לעומת זאת המתכתיים מהדגם 929 לא הראו אצלי ואצל הרבה מטיסים אפילו כשל אחד והיום אלו הסרוואים המומלצים ביותר בקטגורית המחירים האלו (עד שיתגלה משהו טוב יותר )

ebay007
20-08-2013, 11:49:36
עד לפני כמה שנים הם אכן היו האופציה המומלצת. עברו דרכי עשרות אם לא מאות כאלה, ובאותה תקופה לא היו אופציות אחרות זולות וטובות
אבל לחיים יש דינאמיקה ודברים משתנים, חלקם לטובה וחלקם לרעה
בשנים האחרונות הדרדסים הידרדרו ביותר עד מצב שגם בסרוואים חדשים ניצפו גג"שים שבורים או כשלים מסוג אחר.
ומצד שני מחיר המתכתיים ירד והאיכות עלתה, כך שכיום אין שום סיבה חכמה לשים את הדרדסים
עדיין יש לי על טיסנים כמה דרדסים עתיקים שמחזיקים מעמד, לעומת החדשים שנכשלים באחוזים גבוהים.
לעומת זאת המתכתיים מהדגם 929 לא הראו אצלי ואצל הרבה מטיסים אפילו כשל אחד והיום אלו הסרוואים המומלצים ביותר בקטגורית המחירים האלו (עד שיתגלה משהו טוב יותר )

החסרון היחידי זה שיש להם חופש קצת גדול בציר..

eitan-ro
20-08-2013, 13:13:39
מחקתי מספר הודעות שהיו עלולות לדרדר את הדיון הזה למקום לא טוב.
אני מבקש לשמור על שפה נאותה ולהשאיר את המלחמות להודעות פרטיות

pomerus
20-08-2013, 21:26:13
גם לי נכשלו דרדסים בכמויות בחודשים האחרונים - קצת יותר מחצי שנה.
וגם ההרגשה שלי היא שקרה שם משהו לא טוב בתקופה הזו.

אבל בכול משבר יש גם הזדמנות - אני לקחתי את כול הדרדסים ששבקו ועשיתי מהם את הגרסה שלי ל"מחרוזת מראה באוטו" (זאת אומרת - מחרוזת שתולים על המראה נגד עין-הרע). עובד מעולה.

הערה קטנה לגבי המטאל-גיר והדיגיטליים שהוזכרו - הם שוקלים בכמה גרמים יותר מהדרדסים. זה אולי נראה לא משמעותי, אבל שני סרוואים דרדסים שמוחלפים במטאל גיר, וממוקמים קרוב לזנב יכולים פתאום לגרום לצורך במשקל אף נוסף, בגלל "אורך הזרוע" (מרחק מנקודת מרכז הכובד). קרה לי על טיסן 3D קלקר, שפתאום הצריך הזזה של הסוללה הרבה יותר קדימה.

umbo
21-08-2013, 11:48:43
כדאי להזכיר שיש סוגים שונים של סרוו ולכל אחד יש יתרונות וחסרונות.
סרוו עם גלגלי שיניים מפלסטיק - פחות עמידים במכות אבל מדויקים מבחינת חופשים ומשחק של ההגהים.
סרוו עם גלגלי שיניים ממתכת - עמידים יותר במכות אבל הרבה פחות מדויקים מכוון שיש חופשים בין גלגלי השינים.
סרוו אנלוגי - סרוו מתאים לרוב רובם של השמושים בטיסנים. עם צריכת זרם קטנה. כשלא דורשים דיוק רב או מיוחד בשליטה בתנועת משטחי ההיגוי.
סרוו דיגיטלי - סרוו שמתאים לטיסני מהירות, טיסני ארובטיקה מדויקת וטיסני 3D. רק לטיסנים שדורשים דיוק רב מאוד בשליטה בתנועת משטחי ההיגוי או מהירות תגובה גבוהה במיוחד. צריכת הזרם שלהם גבוהה.
מתאים לטיסנים שצוינו למעלה ולבעלי טיסנים עם דרישות דווין ושופוני גבוהות (בעיקר כאילו שלא כל כך מבינים מה באמת צריך בתחביב הזה !).

Danny Karas
21-08-2013, 13:26:56
תודה רבה, עזרתם לי.