PDA

צפייה בגרסה מלאה : עזרה! איכות בניה ):

capusta
08-09-2013, 22:21:10
טוב הערב פתחתי את הקיטים של ה Helios וה xxlite שקיבלתי חודש שעבר, במטרה להכין את ההליוס לתחרות שמעבר לפינה..... איכות הבניה מאכזבת !!! הצביעה עם פיניש בינוני...באחד הקיטים חסר בורג פלסטיק להגה גובה...קצוות כנף מעט מקולפים...חופות עם התאמת סגירה לא מושלמת...והעיקר וכאן דרושה עזרתכם - בקיט של ההליוס ישנה בעיה !!!

בשורש הכנף / אמצע הכנף על פני שפת ההתקפה ישנה בליטה מעוצבת שאמורה עם חיבור הכנף למקומה להמשיך את תצורת החופה. שמתי לב שעם חיבור הכנף, אותה בליטה מעוצבת לא ממשיכה את עיצוב החופה בצורה מושלמת, כלומר בצד אחד הבליטה בולטת מעבר לקווי המתאר של החופה ולכן תיצור גרר מיותר בזמן טיסה. מכיוון שהבליטה היא חלק מהכנף היה ברור לי שהתבנית של הכנף כנראה סימטרית ולכן מיקום הבליטה חייב להיות עם מריכוז נכון והבעיה כנראה במיקום החורים שהוכנו מראש על הכנף הראשית. בדקתי את המרחק של המשולשים שבין קצוות הכנף לקצה הגוף .... ואכן התברר לי שישנו הבדל לא קטן בן המשולש בשמאלי לימני.

מה אני אמור לעשות עכשיו? להמשיך את הבניה עם העיוות הקיים? (הגה גובה יחסי לקצוות כנף ראשית? הגה גובה יחסי לגוף?)

עזרתכם דרושה.

תודה,ליאור.

eitan-ro
09-09-2013, 05:37:25
תעלה תמונה

roydor
09-09-2013, 21:43:04
תמונה באמת תעזור.
במקרים דומים אני משתמש בשיופין להרחבת החור עד להתאמה טובה של הכנף לגוף. לאחר מכן אני מורח ווקס על הכנף, הגוף והברגים ומכניס לחור אפוקסי עם מיקרובלונס ומרכיב את הכנף על הגוף. לאחר שהדבק מתייבש יש לי חורים במקום הנכון. לאחר הרחבה קלה של החור החדש עם שיופין כדי שהבורג ייכנס בקלות התיקון גמור. את שאריות האפוקסי על הכנף והגוף אני מוריד / מקלף בקלות בזכות הווקס ושומר על הניקיון של התיקון.

לגבי שאר הבעיות בקיטים, הטיסנים שרכשת אמורים להיות טיסנים מעולים, כשהם יהיו בטרמיקה בגובה 200 מטר אתה תשכח את כל הבעיות הקוסמטיות. תטיס את מה שיש ותהנה מהביצועים.

capusta
10-09-2013, 06:33:32
971979719897199

תטיס את מה שיש ותהנה מהביצועים....אימצתי, כנראה אין דרך אחרת !!! סתם התבאסתי על התיקון / עיכוב מיותר כי אני בונה ומתקן מאד לאט וניסיתי להספיק לפני התחרות אבל מצד שני אני לא בעניין של לכתוב אימיילים טכניים ארוכים כדי לדרוש פיצוי / או כנף חדשה....אז מתגלגלים, הנה התמונות. דברו איתי....

אהה כן....גיליתי שגם ההברגה שנמצאת על התושבת של ההגה גובה גם לא ממורכזת באמצע....סתם לידיעה כללית וכדי להבין איך פיספוסים כאלו קורים בתהליך היייצור - איך "מוסיפים" הברגות לגוף ? בזמן התבנית או לאחר שהגוף מוכן ?

תודה,ליאור.

eitan-ro
10-09-2013, 07:23:42
ליאפגמים אסטטים כאלה ואחרים קיימים כמעט בכל טיסן (בטוויסטר ממש לא חסר כאלה), מה שחשוב בסופו של דבר זה איך הדאון טס.
אי מבטיח לך שאתה לא היחיד שחווה "בעיות" כאלה עם הטיסן הזה, ועדיין אנשים מאד אוהבים גם את הXXLITE וגם את ההליוס.
לגבי הברגים - זו באמת פאדיחה קטנה של היצרן, תעשה מה שרועי הציע לך... זה לא לוקח הרבה זמן ולא מוסיף בכלל משקל

Liav
10-09-2013, 08:10:41
ליאור,
גם באקסנט הראשון שלי היה חוסר התאמה בין הכנף לגוף כך שמיתר הכנף לא היה מקביל לגוף (במבט על).
זה היה יחסית זניח (הפרש של 4 מ"מ בין אורך המיתרים של המשולשים - מטיפ הכנף ועד הגה כיוון), אבל החלטתי לטפל בזה.
הכנף יצאה פלס בסופו של דבר, אבל הייתי חייב גם לשייף את ראש הבורג כדי שיתאים - בקיצור, הרבה התעסקות...

באקסנט השני שלי, היתה אותה בעיה בדיוק. הפעם הנחתי לטיסן כמו שהוא והוא טס בסדר גמור.

כשאתה אומר שיש הבדל לא קטן בין המשולשים, מה ההבדל?
והאם המצב הזה גורם להגבהה מסויימת של שפת ההתקפה יחסית לגוף?

capusta
10-09-2013, 21:20:45
ליאב,

אני זוכר שבאקסנט היו הרבה אי דיוקים כמו למשל החיזוק שהוכן מראש בהגה הגובה, בשביל הבורג התומך, לא היה ממורכז נכון. אבל אז יכולנו להחליט שאנו קודחים את החור בהגה הגובה לא במרכז החיזוק אלא במרכז כפי שהוא נמדד ביחס למידה הכללית של של ההגה וכך קיבלנו הגה שיושב במקום סימטרי. בהליוס החורים כבר מוכנים ולא במקום הנכון אז נכון שהכל בר תיקון....אבל זה קצת מבאס. ההליוס לא מתומחר כמו האקסנט ואתה מצפה שהפיניש יהיה בהתאם. החופה באקסנט יושבת כמו שחופה צריכה לשבת ! בהליוס זה נראה כמו אחד הניסיונות הראשונים של מישהוא שהתחיל לתבנת.
מה שמסכם את ההרגשה שלי זה.... שהגעתי לאסוף את החבילה ראיתי שהקופסה מאד מסיבית כמו שקריסוף הבטיח, אבל תוך כדי אני קולט שבקצה מבצבץ בד אדום ! נחש מה....זה היה כיסוי הכנף מבד שהזמנתי ( דרך אגב-בכפול מהסכום שולדימיר מוכר את הכיסויים של הבלסטר אבל לא מתקרב לאותה איכות ). השקעת בקופסה... הברגת עשרות ברגים....ציפית את כל החיבורים של הקופסה בסלוטייפ מיוחד...מה לא ראית שסגרת את המכסה על קצה הבד והכיסוי יוצא החוצה? ושלא יהיה ספק הקופסה לא נפתחה במכס! לא בארץ ולא בחו״ל!!!
יש עוד כמה עיניינים סביב ההליוס אבל לא בא לי לכתוב מגילה. חוצמזה לעבודה...

למה התכוונת ששאלת ״אם זה גורם להגבהה של שפת ההתקפה״ ?
המידות שהתקבלו אצלי במשולשים:
צד ימין 98.1
צד שמאל 97.4
מה אתם אומרים על ההבדל במידות? גדול מידי בשביל לדלג על התיקון?

דברו איתי.

eitan-ro
10-09-2013, 21:25:59
זניח! תבנה ותהנה מהטיסן...

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

roydor
11-09-2013, 05:18:40
התיקון פשוט למדי, לוקח לא יותר משעה. לשיקולך.

Liav
11-09-2013, 08:23:37
ליאור,
מהתמונות לא ברור לגמרי, אבל נראה כאילו הכנף לא צמודה לגוף באזור שפת ההתקפה - אני מסיק זאת כי הבליטה נראית גבוהה יותר יחסית לגוף (איפה שאמור לחפוף בדיוק).
אם כך המצב, ושפת ההתקפה מעט מוגבהת ביחס לגוף - רצוי שתטפל בזה.

אני מבין אותך שאתה מבואס, אבל גם מסכים עם איתן ורועי.
מצד אחד זה באמת מבאס לקבל משהו שונה ממה שציפית.
מצד שני, בהנחה שטעיתי באבחנה הנ"ל, זה לא באמת משמעותי לרעה כמו שזה גורם לך להרגיש.
ואם רק תמשיך לחפש, אתה תמצא עוד דברים שאתה לא מרוצה מהם.
לך תטיס אותו ותראה איך אתה כבר תהיה הרבה יותר מרוצה :)

את התיקון אתה יכול לדחות לאחרי התחרות, אם אתה לא חושב שתספיק (כל אחד וקצב העבודה שלו).