PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה תופעה מוזרה במסוק HK-500

YarivD
09-09-2013, 21:52:50
שלום רב,

לצערי המסוק כבר 3 פעמים נפל לקרקע (למזלי לא מגבוה) ואני לא בטוח מהי הבעיה.
התופעה קורית לאחר מס' דקות טיסה, אפילו בריחוף. לעניות דעתי הבקר מתחמם ולכן אני מקבל קאט מנוע ... אלו דברים שבעבר לא קרו לי עם אותו הסטאפ ...
ניסיתי להוריד את ה- END POINT במנוע ל- 70%, אך גם זה לא עזר.
על המסוק יושב מנוע טורניג'י טייפון 1800KV + בקר אליין 70 אמפר עם מחברים של 3.5 מ"מ למנוע. המחבר בין הבקר לסוללה הוא XT60. שאלתי כמה חברים אם המחברים האלה מספיקים מבחינת הזרם והם אמרו שכן.
במקרה ניתקתי את המחברים ובשניים מהם הופיע פיח שחור (בצד של הבקר) .. אני לא יודע אם זו הבעיה ...

חשבתי לנסות להפעיל את המסוק עם פיץ' שלילי (ע"מ שיהיה צמוד לקרקע) למס' דקות לראות אם התופעה תחזור על עצמה ואולי אוכל לגלות מהי הבעיה.
האם כדאי להחליף את המחברים ל- 4 מ"מ ?

מה אתם חושבים ?
מודה לעזרתכם.

בברכה,
יריב

bendisar
09-09-2013, 22:13:17
אם מהמחברים שלך יוצא פיח שחור אז משהו שם מאוד לא בסדר:confused:
3.5 ממ' אמור בהחלט להספיק ואם משהו שם לא בסדר זה אמור להגביל את הזרם למנוע- לא להגדיל אותו, אבל אם יש לך פיח יש מצב שהחיבור בין כל מחבר לא טוב, ולכן נוצרים ניצוצות. האם הם נפרדים ממש בקלות? אם כן אז זה לא טוב ומומלץ להחליפם. בכללי במצב כזה הייתי מחליף את הקונקטורים
גם בבקר וגם במנוע, במיוחד אם אתה לא הלחמת אותם בעצמך כי הסינים לא טובים בלהלחים.
מנועי בראשלס עובדים הכי יעיל בסביבות ה-90%, ככה שהורדת אחוזים לא תעזור לך.

סיבות שלדעתי יכולות לגרום לזה- הבקר מתחמם/לא עומד בעומס. או שהסוללות שלך חלשות והמתח שלהן נופל בזמן טיסה ככה שאתה מקבל low voltage cutoff
בקר 70A אמור להספיק לך. האם הוא יורד רותח מטיסה? אם כן- איזה פניון אתה משתמש? 13/14/15? יכול להיות שאתה ב-OVER GEAR, מנוע עם 1800KV זה יחסית הרבה ולכן צריך פיניון נמוך.
שאתה מסובב את הלהבים עם כיוון השעון (כלומר ככה שאתה תופס את הראש של המסוק ונותן לו סיבוב הוא מסתובב חלק). האם הוא משלים מס' סיבובים? אם לא אז משהו לא זז חלק במערכת ההנעה שלך (יכול להיות גלגל שיניים/רצועה מתוחה מידי- יש עוד כל מיני גורמים)

אופציה שנייה-הסוללות שלך לא עומדות בעומס- איזה סוללות? כמה C? יורדות רותחות מטיסה? יש לך דרך למדוד להן התנגדות פנימית? אם הסוללה שלך לא חזקה מספיק אז המתח יכול ליפול תחת עומס, ולגרום לבקר לבצע קאט-אוף.

בדיקות- תבצע ריחוף בגובה מטר- מטר וחצי- בגובה כזה גם אם נכבה לך המנוע אין שום בעייה לנחות באוטורוטאציה. אפילו אם תחנוק אותו על המקום כל עוד המסוק לא יתהפך בנחיתה לא יקרה כלום. להצמיד את המסוק לרצפה עם פיטצ' שלילי זה רעיון רע, זה הפעלת עומס שהמסוק לא בנוי לעמוד בו
ואם משהו יכשל (לדוגמה מגלש שישבר תחת העומס) המסוק שלך יהיה בחתיכות לפני שתבין מה בכלל קרה

YarivD
10-09-2013, 09:55:31
הי אלעד,

לגבי הסוללות- טורניג'י 2200-2600, 20C, 6 תאים .. ירדו עם מתח של 3.7 וולט (יש לי בודק סוללות על המסוק)
לגבי הבקר- הוא לא היה חם ...

הטסתי בגובה של פחות ממטר והוא פשוט נפל .. לא הספקתי להגיב אפילו ...

יריב

dror_z
10-09-2013, 10:41:17
קרה לי בגלל סוללה לא תקינה. המוזר הוא סוללה מראה מתח והתנגדות תקינים לחלוטין וגם נטענת טוב. עם כל זה גרמה לקטאוף לאחר כשלש דקות פעמיים.
הפיח במחיר זה לא טוב . אתה צריך להלחם שוב את המחברים וחשוב לאתר את הגורם.
יש לי בקר להלוות לך לבדיקה אם תרצה.

liran
10-09-2013, 10:46:55
צר לי אבל המנוע לא מתאים למסוק הזה, אתה צריך 1600kv למסוק 500 ועל הבקר הזה לא הייתי ממליץ אפילו לסגנון הטסה רגוע. ה bec שלו חלש מאוד.
למסוק כזה הייתי קונה את את ה 500mx של אליין ובקר של קאסל טאלון 90 שיש לו bec כמו שצריך ושוכח מהצרות. זה לעניות דעתי המינימום הנדרש למסוק 500 מבחינת שילוב של בקר ומנוע כדי שהעסק יעבוד כמו שצריך ויענה על כל סגנונות ההטסה מהרגוע ועד לעצבני

Sent from my HTC One S using Tapatalk 4

YarivD
10-09-2013, 22:18:18
הי לירן.

הבקר הזה מגיע בקיט עם מסוקי ה- 500 למיניהם של אליין ... זו פעם ראשונה שאני שומע שהבקר הזה לא מתאים למסוקי 500 ...
יש לציין כי התופעות הללו קרו רק לאחרונה ... כן הטסתי את המסוק מס' רב של פעמים והכל היה בסדר ...
אני אחליף את כל ההלחמות ואנסה אולי בקר אחר רק בשביל הבדיקה ...

בברכה,
יריב

liran
10-09-2013, 22:39:38
מה סגנון ההטסה שלך? שינית בו משהו לאחרונה שמעמיס יותר על המערכת?
כן הבקר מגיע עם הקיט...אז? ;-)
תפרט בבקשה איך מוגדר הבקר מבחינת ההגבלות למיניהן והאם זה מסוק פלייבר או פלייברלס ואיזה ג'יירו מותקן.
את המחברים הייתי מחליף ל ec5

YarivD
10-09-2013, 22:56:19
סגנון ההטסה שלי מאד מאד רגוע ...
הבקר מוגדר כך :
BRAKE DISABLED
MID TIMING
HIGH CUT OFF (ופה אולי הבעיה שאני לא מספיק להגיב כשקורה משהו ..)
HELICOPTER 1 SOFT START

זה מסוק פלייבר ומותקן עליו ג'ירו ספארקט קווארק ...

בברכה,
יריב
MEDIUM SPEED

liran
11-09-2013, 05:44:19
מה שצריך להיות זה

Voltage cutoff type=soft cutoff
Current limiting=disable
Current cutoff type=soft cutoff

אם אתה רק מרחף אז בהחלט הבקר מספיק