PDA

צפייה בגרסה מלאה : עזרה! אי ך מחיים סוללת ליפו 3 תאים שהמתח שלה ירד ל10.5 וולט

seadoo
18-10-2013, 18:32:24
שלום לכולם

אני משתמש בסוללות ליפו שלושה תאים אני עובד איתם אם באזר שמתריע על ירידת מתח

זו כבר הסוללה השניה שאני לא מצליח להטעין בגלל מתח נמוך למרות שהבאזר לא צפצף

האם 10.4 וולט זה מתח נמוך מדי ? הסוללה איכותית וחדשה וחבל לי לזרוק אותה

איך אצליח להחיות אותה מבלי לקחת סיכון שתתפוצץ ?

תודה מראש
אמיר

bna016
18-10-2013, 18:47:15
כיצד אתה מטעין אותה?
עם איזה מטען?
ואם זה מטען מתוכנת (לדוגמא acc.6( אזיי מה התכנות?
תיתן קצת יותר אינפורמציה בכדי שנוכל לעזור.
אל תזרוק כלום לפח.

tav31
18-10-2013, 18:52:43
סוללת 3 תאים שהמתח שלה 10.5 לא צריך להחיות אותה היא חיה ובועטת תטעין כרגיל

אננס
18-10-2013, 19:42:36
אכן במתח כזה הסוללה עדיין תקינה ולא צפוייה להיות שום בעיה,
הבאזר בסדר גמור, הוא מצפצף ב 3.2V, אז זה הגיוני שבלי עומס ולאחר קירור הסוללה תהיה 3.44 לתא.

אולי יש לך בעיה במטען, איזה מטען זה?

Flying_student
18-10-2013, 20:16:32
הבאזר לא שווה שקל אם כך. סוללה שכל תא שלה הוא כזה נמוך תיהרס מהר מאוד

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

edgarfov
18-10-2013, 20:57:24
הבאזר הזה הורג סוללות לכל מי שמחכה לשמוע אותו מבזבזזזז, שווה אולי אחרי היתרסקות למצוא ת'כלי שלך אם הסוללות לא עפו.
הדרך היחידה לדעתי לשמור על חיי סוללה עוברת דרך מטען שמספק לך אינפורמציה של כמה אמפר הטענת למשל.
תוכל ללמוד כמה אתה מוציא ממנה ביום טיסות - או בטיסה.
לסמוך על מדידת מתח סוללה תחת עבודה\מנוחה מאוד מטעה. ודורש כיול מול כמה הטענת ומה היה מתח הסוללה בגבול האמפר שהצבתה לעבודה בסיום טיסה.
משו כזה.

א.

אננס
18-10-2013, 21:25:31
הבאזר הזה הורג סוללות לכל מי שמחכה לשמוע אותו מבזבזזזז, שווה אולי אחרי היתרסקות למצוא ת'כלי שלך אם הסוללות לא עפו.
הדרך היחידה לדעתי לשמור על חיי סוללה עוברת דרך מטען שמספק לך אינפורמציה של כמה אמפר הטענת למשל.
תוכל ללמוד כמה אתה מוציא ממנה ביום טיסות - או בטיסה.
לסמוך על מדידת מתח סוללה תחת עבודה\מנוחה מאוד מטעה. ודורש כיול מול כמה הטענת ומה היה מתח הסוללה בגבול האמפר שהצבתה לעבודה בסיום טיסה.
משו כזה.

א.

דווקא אצלי הבאזרים עובדים מעולה... כל הסוללות מגיעות לטעינה באיזור ה 3.75 עד 3.85...

לא הבנתי מה השיטה שלך לקבוע את זמן ההטסה על מנת לשמור על הסוללות ?

edgarfov
18-10-2013, 22:11:35
זמן הטסה כנגד כמות טעינה.
תוך טיסה שניים אפשר לקבל גבולות ברורים של זמן טיסה.

bna016
19-10-2013, 08:36:52
גם אצלי הבאזר עובד מצויין....
אני ממליץ לפעול גם עם באזר וגם עם טיימר בשלט (בהנחה שיש ברשותך שלט דיגיטלי)
כך יהיה לך אומדן השוואה בין סוללות.

wind556
19-10-2013, 13:43:56
ראשית, סוללה נמדדת אך ורק בוולט לתא, ולא בסיכום כללי. הסיבה היא שבסיכום הכללי יכול להיות תא אחד נמוך מהשאר בעוד שהאחרים גבוהים ותקינים. כך שגם סכום מתח כללי טוב אינו ערובה להעדר בעייה.
לכן כשמדברים על מצב הסוללה, יש צורך לתאר כמה וולט יש בכל תא ורק כך יש אינדיקציה נכונה.

דבר שני, בכל נחיתה רצוי למדוד את מצב הסוללה ולראות את מצב התאים ולקבל מושג כמה וולט יש בכל תא ואחרי כמה זמן טיסה. השימוש בבאזר רק מוריד את הערנות וגורם יותר נזק מתועלת.

בנוסף, יש לתכנת את בקר המהירות בהתאם לצרכי המטיס ורצונו לשמור על הסוללה. בכל בקר ראוי ישנה פונקציה של קאט אוף ויש להגדיר את מתח הרצוי ואת צורת התגובה של המנוע למתח שהוגדר. כך ששוב אין כל צורך או שימוש בבאזר אלא רק בתיכנות נכון. האופציות המקובלות הן בחירה בין כיבוי מלא של המנוע מתחת לוולט שהוגדר, או האטה שלו, שוב, לפי העדפת המטיס וסוג כלי הטייס (במסוקים למשל מגדירים האטת מנע ולא כיבוי)

מזה מתבקשת המסקנה שבקר מהירות שאין לו אופצית תיכנות עדיף להימנע ממנו לחלוטין גם בטיסנים זולים ביותר.

זו הדרך הפשוטה ביותר והמקצועית ביותר.

אני ורוב חברי לעולם לא יורדים מתחת ל3.7 וולט לתא. המדידה מתבצעת ללא עמס וזה אומר שתחת עומס המתח לתא נמוך יותר

seadoo
19-10-2013, 20:36:45
תודה לכל העוזרים

אחרי כמה ימים ניסיתי שוב והמטען הטעין ללא בעיה . אין לי מושג אם המתח עלה קצת או לא

מה שבטוח זה שגם פעם שעברה שניסיתי להטעין הקונקטורים היו מחוברים טוב והיה מגע

המטען הוא מטען של טורניגי

תודה