PDA

צפייה בגרסה מלאה : שרשור בניה GLH מבלזה - כי יש מקום במדף

אננס
29-10-2013, 10:45:50
שלשום מכרתי את היאק הסיני שתפס לי מקום במדף,
היה קצת עצוב להיפרד ממנו אבל ביננו אף פעם לא ממש הסתדרתי איתו,
פעם אפילו (אולי יותר מפעם אחת) הגעתי איתו לבית אריה כדי שחיים גיל יעזור לי לכוון אותו, ולאחר 5 דקות של תרגילים מדהימים
האבחנה היתה ברורה - אין בעיה בטיסן הבעיה היא בידיים שלי :o

טוב אז את התחום ה 3D נטשתי לתקופה הקרובה, ועכשיו יש מקום פנוי במדף במחסן ואם אני לא אמלא אותו בטיסן חדש במהרה אז מישהו אחר יתפוס ואני אאבד שטח יקר ונדיר..

עם טיסנים מהירים אני מסתדר לא רע (כאילו מהירים של 3 תאים - לא מהירים של 6 תאים)...
בעקבות השירשור של אדי על מנועי הניטרו הישנים 0.049 -נתקלתי בתוכנית של ה GLH

ואתמול ניצלתי כמה שעות פנויות להתחיל את המלאכה - בתקווה להגיע לטסט בשישי בבוקר - אז תחזיקו אצבעות..
התוכניות הודפסו ביחס של 100% - כלומר תואם לגודל המקורי.
מוטת כנף של כ-90 ס"מ
אורך גוף - כ-60 ס"מ
הסטאפ - יהיה הסטנדרטי שלי - מנוע 2200KV - בקר 30 אמפר - פרופ' 6X4 או 6X5 - סוללת 3 תאים 2200 של זיפי קומפקט (160 גרם)
האלקטרוניקה צפוייה לשקול כ- 300 גרם.
הטיסן אולי 200 גרם - בלזה + ציפוי + דבק (עלות חומר של כ- 50-80 ש"ח בלבד למי שתוהה כמה עולה טיסן כזה)

9954899549

IttaiP
29-10-2013, 12:25:36
אפילו הסינים לא עומדים בקצב שלך :D

יפה מאד

wind556
29-10-2013, 13:01:07
יפה מאד אודי
האם שקלת לעשות כנף כזאת מקלקר מצופה בלזה? נראה שהטיסן הזה מאד מתאים לכך

bna016
29-10-2013, 13:04:01
פשש אודי שאפו!!!!
יש מצב שהתחלת פס ייצור עבור נאס"א?
מה תעשה עם הגלגלים?
אין לך שם שטח המראה:confused:

saportas
29-10-2013, 13:10:36
לא יכול להית שאתה יותר מהיר ממני :confused: סתאאאם :Dאני מהמר על שבועיים של עבודה

אננס
29-10-2013, 17:41:57
לא יכול להית שאתה יותר מהיר ממני :confused: סתאאאם :Dאני מהמר על שבועיים של עבודה
הבעיה זה לא להיות יותר מהיר ממך, צריך להיות יותר מהיר מהאישה, מדף פנוי יכול להיתפס תוך ימים... אז אין לי שבועיים אלה רק יומיים...

פשש אודי שאפו!!!!
יש מצב שהתחלת פס ייצור עבור נאס"א?
מה תעשה עם הגלגלים?
אין לך שם שטח המראה:confused:

אין שטח המראה, אז אין גלגלים, הוא הולך לנחות על הגחון, גם ככה הטיסנים אצלי לא מחזיקים יותר מידי זמן כדי שהגחון ישחק :D

יפה מאד אודי
האם שקלת לעשות כנף כזאת מקלקר מצופה בלזה? נראה שהטיסן הזה מאד מתאים לכך

שקלתי כל מיני דברים וכל מיני טיסנים, משום מה הטיסן הזה גרם לי לאסוף כמה לוחות בלזה ולתחיל לעבוד,
להתחיל עם טכנולוגיות שונות (פיברגלס, קלקר ועוד) פשוט היה מעכב את העיניין יותר מידי זמן..

אפילו הסינים לא עומדים בקצב שלך :D
יפה מאד

הסינים התקדמו יפה מאוד, פעם להזמין טיסן מהסיני היה לוקח לו 3 שבועות להגיע, היום מזמינים מהסיני ואופ זה יוצא מאירופה ותוך 4 ימים זה פה...
עכשיו האתגר זה לעשות טסט מוצלח ביום שישי לטיסן שהודפס ביום שני....

אננס
29-10-2013, 17:46:30
מידי פעם צריך למלא את מיכל הדבק הקטן, איזה מזל שיש לי יותר מ 3 ליטר דבק...

יש התקדמות, לא מזהירה אבל נראה אולי בערב יהיה עוד זמן להשקיע..

9955899559995609956199562995639956499565

guyst
29-10-2013, 17:59:44
לפי התמונות את ממש איטי אודי... ;)
לי זה היה לוקח בערך חודשיים ההתקדמות הזו... :cool:

כל הכבוד ובהצלחה!

saportas
29-10-2013, 18:15:15
עם כל הכבוד לי אליך אודי:) אתה יודע שאני מעריך אותך מאוד, זה לא רציני לבנות טיסן בלזה ביומיים שלוש .שלא נדבר על טיסן עם כנפיים משוכות אחורה !לדעתי זה בזבוז זמן ובלזה. בכל מקרה בהצלחה :)

turh
29-10-2013, 18:27:42
עבודה יפה!!!
פשוט מדהים!!

Sent from my GT-P5100 using Tapatalk 4

אננס
29-10-2013, 18:35:05
עם כל הכבוד לי אליך אודי:) אתה יודע שאני מעריך אותך מאוד, זה לא רציני לבנות טיסן בלזה ביומיים שלוש .שלא נדבר על טיסן עם כנפיים משוכות אחורה !לדעתי זה בזבוז זמן ובלזה. בכל מקרה בהצלחה :)

למה יומיים שלוש... אני מדבר על 4 ימים..
ואם כבר פתחת את הנושא, ספר לי קצת דברים על כנפיים משוכות אחורה..
בפעם האחרונה שקראתי על תצורות כנפיים זכור לי כנפיים יהלום שאני מבין שזה לא המצב פה...

בכל כרגע מדובר על 125 גרם בלזה שהתבזבזה (זה בערך 30 ש"ח)
הכנף 50 גרם לפני שייוף - אפוקסי במרכז הקורות - די בוקס, מאזנות וציפוי..

הגוף 75 גרם - לפני מגש סרוואים פיירוול וציפוי..

99566

turh
29-10-2013, 18:37:58
באמת ממש יפה!!!
תמשיך לעדכן

avigr2
29-10-2013, 19:19:55
יפה מאוד אודי. לפי הקצב שלך, הטיסת מבחן תהיה עוד הלילה:rolleyes: :). בהצלחה

Liav
29-10-2013, 19:36:07
יפה מאוד!

Sent from my GT-I9500 using Tapatalk

ZvikaF
29-10-2013, 20:00:59
כל הכבוד :cool:

wind556
30-10-2013, 08:50:49
אני ממליץ לך לנסות לעבוד עם דבק אצטון
זה הדבק הכי מתאים לרוב המשימות שבהם מדביקים בלזה לבלזה
גם קל משקל, גם שקוף ונקי, גם משתייף בקלות אפילו מתייבש בקצב סביר, ניתן לפתיחה חוזרת במקרה שמתעורר צורך כזה, והכי חשוב זה שההדבקה גם חזקה ביותר ושורדת עשרות שנים וגם שאינה מייצרת נקודת ריכוז מאמצים בחומר שזה ההיפך מאפוקסי וציאנו.

אננס
30-10-2013, 09:32:37
אני ממליץ לך לנסות לעבוד עם דבק אצטון
זה הדבק הכי מתאים לרוב המשימות שבהם מדביקים בלזה לבלזה
גם קל משקל, גם שקוף ונקי, גם משתייף בקלות אפילו מתייבש בקצב סביר, ניתן לפתיחה חוזרת במקרה שמתעורר צורך כזה, והכי חשוב זה שההדבקה גם חזקה ביותר ושורדת עשרות שנים וגם שאינה מייצרת נקודת ריכוז מאמצים בחומר שזה ההיפך מאפוקסי וציאנו.

תודה עודד,

אני מכיר את היתרונות של דבק אצטון וכמבון שבעולם אידיאלי כנראה הייתי משתמש בדבק הזה.
אבל משיקולי שלום בית אני מעדיף דבק על בסיס מים שאינו מפיץ ריח בבית לאחר עבודה.
גם ככה עבודה עם המזרז מאלצת אותי לצאת החוצה.

האם מישהו יכול להסביר לי את האופיין של כנף משוכה לאחור? האם זה דומה להתנהגות של כנף דלתא?
מבחינת יציבות כיוון בטיסה מהירה אני מבין, אבל האם המבנה הזה רגיש להזדקרות כנף? סיחרור במהירויות נמוכות?

saportas
30-10-2013, 09:53:08
כנף משוכה לאחור יותר יציבה, אבל דורשת מהירות גם בנחיתה. מרכז הכובד מדויק משפר את איכות הטיסה

אננס
30-10-2013, 10:36:21
כנף משוכה לאחור יותר יציבה, אבל דורשת מהירות גם בנחיתה. מרכז הכובד מדויק משפר את איכות הטיסה

תודה רבה..
האם הנקודות שמופיעות בתוכנית כ AC הם נקודות מרכז הכובד? אם לא אז איפה לקבוע את מרכז הכובד הראשוני?
99611

saportas
30-10-2013, 10:51:59
כן נראה הגיוני מרכז אווירודינמי (AC) ומרכז הכובד (CG)

אננס
30-10-2013, 12:00:39
כן נראה הגיוני מרכז אווירודינמי (AC) ומרכז הכובד (CG)

תודה,
איזה כיף פה, כל הזמן לומדים דברים חדשים..

wind556
31-10-2013, 10:19:24
בכנף משוכה לאחור יותר קשה לאפיין את מרכז הכובד
כלל האצבע אומר שאתה מתחיל בשליש הממוצעים של כל הפרמטרים
משמע שאתה מעביר קו דמיוני לאורך הכנף בשליש הקדמי שלה ומחלק אותו לשניים כאשר החלוקה היא ששני צידי הקו הה יהיו זהים בשטח שלהם. בכנף מלבנית זה בדיוק באמצע. בכנף שהיא גם טרפזית וגם משוכה לאחור אתה צריך לדאוג לכך שהחציה תיצור שני שטחים זהים בגודל.
כך תקבל מרכז כובד התחלתי בלבד. את מרכז הכובד המדוייק מוצאים על פי מאפייני טיסה שזה כבר פרק אחר

אננס
31-10-2013, 19:41:48
נכון ליום חמישי 20:30
כל חלקי הבלזה נחתכו והודבקו.
הוכנו מקומות לסרוואים (2 של 13 גרם).
הושחל והודבק מוביל לפושרוד של הגה הגובה..

בקיצור - נותר לחכות קצת לייבוש של החלקים שהודבקו בחצי שעה האחרונה - צריך עוד לשייף קצת יותר את המאזנות.
ואז להוציא את המגהץ ולצפות של כל הטיסן...
להדביק את הזנב ולהרכיב של כל האלקטרוניקה והמאזנות...
ולקוות שניתן יהיה למקם את הסוללה ולהשיג את מיקום מרכז הכובד כראוי ..

עד כה כל חלקי הבלזה שוקלים 165 גרם... הבלאי יחסית נמוך (אני מנצל די הרבה מהשאריות)..
אבל אפילו אם השתמשתי ב-300 גרם בלזה מדובר באיזור ה 50 שקלים - מכיוון ש-3 ק"ג בלזה עולה 500 ש"ח.

אני עדיין מקווה לעשות טסט מחר בבוקר?
מי מצטרף לצלם?

99668

99666

99667

אננס
31-10-2013, 23:34:00
אוף... אולי לקחתי על עצמי משימה קשה מידי..

לא הספקתי לשייף מאזנת אחת, ובכלל נותר עוד להדביק את מייצב הכיוון (רק אחרי שמייצב הגובה יתייבש) ואז כל האלקטרוניקה וההיגוי...

בקיצור, אולי מחר בבוקר...

ובכלל כרגע הגוף שוקל 205 גרם... בלי המאזנות ובלי מייצב הגובה (אבל עם 2 קליפסים)

אבל הכי חשוב הצלחתי לתפוס את המדף...:o

996789967999680

אננס
01-11-2013, 07:29:04
מתקדם לאט הפרוייקט הזה!!

סה"כ 210 גרם.. פתאום נראה לי מפגר לשים עליו סטאפ של 300 גרם.
מצד שני זה הסטאפ הסטנדרטי שלי..
וגם מתקבל משקל טיסה של 500 גרם עם דחף של יותר מחצי קילו.

אולי עוד יהיה טסט היום....

9968499685

bna016
01-11-2013, 10:11:36
אודי,היות ואתה מייצר טיסנים כאלו חתיכים-חשבת אולי לבצע הסבת מקצוע ולעבור ל"ייצור" דוגמניות?

בטוח הן היו יפות ועדיין היית נשאר על ה"מסלול";);););););)

תגיד-ייתכן והטיסן שלך דומה לזה: (מיג 17 מצרי ממלחמת יום כיפור)

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A7%D7%95%D7%91%D7%A5:MiG-17F_Top_View.JPG

אננס
01-11-2013, 14:16:19
טוב מיג 17 זה לא ואם זה היה כן אז היו מבקשים שאחבר לו מניפה וזה היה מסובך.
אז ככה בשעות הבוקר הצלחתי לסיים את הכל, משקל טיסה יצא קצת יותר מ 530גרם,לא נורא
שטח כנף ראשית 13 ומייצב הגובה מוסיף עוד 1.5 , עומס כנף של 37 גרם לדצימטר מרובע.

מתנצל על רעש הרקע - משהו לא היה תקין במיקרופון של המצלמה ויש רעש, ממולץ לסגור את הרמקולים..

המנוע מושך כ-200W ודחף באיזור ה 700 גרם.. בדיקה אחרונה בשטח - כל ההגהים מתפקדים ופול מנוע הטיסן בהחלט מושך בפראות למעלה.

https://www.youtube.com/watch?v=AlinM6EzNy8

מה שנותר זה לשחרר ולראות מה קורה..
אז ככה - חשבתי שהמאזנות קטנות ולכן לא הוספתי אקספו - אבל מסתבר שטעיתי - הוא עצבני - וגם הוא כל הזמן הסתובב שמאלה..
לקח לי כמה שניות להתאפס ואז היה קשה לקזז את המאזנות - אבל הצלחתי לסגור את כל הקיזוזים והוא יציב בטירוף.. בהטסה הבאה שיהיה אקספו
יהיה לי יותר אומץ לבאזים נמוכים
קשה להחליש את המנוע - הוא חייב להיות בפול כל הזמן... אבל כיפי בטירוף...

הבעיה ..איך נוחתים עם הדבר הזה.. התרחקתי עד שכמעט איבדתי אורנטציה.. ובכל זאת הוא לא רצה לרדת..
בסוף סגרתי את המנוע לגמרי.. ונתנתי לו להמשיך עד לנגיעה עדינה בקרקע..

https://www.youtube.com/watch?v=o7lWi2CtH_0

נסעתי עד אליו עם האוטו- הכל תקין ומוכן להטסה הבאה..

https://www.youtube.com/watch?v=CMq8jpG-yQU

לסיכום.. חוויה אדירה... טיסן קטן ומדהים ב 4 ימים ו 50 שקלים..
אין מה להשוות לטיסני קלקר הסינים שעולים 250 ש"ח לקיט..

תודה רבה, בעיקר לעודד שבזכותו בכלל עלה בדעתי להתחיל לבנות טיסנים מבלזה..

saportas
01-11-2013, 16:33:12
על העבודה והגימור 6 :) על הטיסה 8 :)על היוזמה 10 :cool: כל הכבוד אודי

אננס
01-11-2013, 16:59:22
על העבודה והגימור 6 :) על הטיסה 8 :)על היוזמה 10 :cool: כל הכבוד אודי

מקובל...
אבל אתה צריך לראות אותו דרך העניים שלי .. מבחינתי הוא הרבה יותר יפה מה- radjet הסיני שקניתי לפני שנתיים ב 250 ש"ח..
וטס הרבה יותר טוב ממנו...

ebay007
01-11-2013, 17:31:17
כל הכבוד!
עושה לי חשק לבנות עוד טיסן. :eek:

wind556
01-11-2013, 19:12:33
כל הכבוד אודי
למרות שמאד קשה לראות בסרטים, יש לי תחושה שמרכז הכובד שלך טיפה אחורי מדי
אתה יודע לבצע בדיקת מרכז כובד באויר?

ולסיכום:
מי שקונה טיסנים ומטיס, הוא מטיס
מי שבונה לבד, הוא טיסנאי
:)

wind556
01-11-2013, 19:16:25
כל הכבוד!
עושה לי חשק לבנות עוד טיסן. :eek:

קדימה מתן
למה אתה מחכה?
ואם כבר אנחנו כאן, אחד הטיסנים הכי מענגים להטסה שיש לי, זה הסנונית: קטן, נוח, זריז ביותר אירובטית מצד אחד, דואה מפתיע מצד שני, ולעולם לא מקבל קריזות מטעם עצמו.
הספיק לצבור אצלי יותר שעות אויר מרוב הטיסנים האחרים
אתה יותר ממוזמנן לנסות לבנות. אני בטוח בהצלחה שלך
אני מדבר על זה:

http://www.efly.co.il/forums/showthread.php?61989-%F1%F0%E5%F0%E9%FA-3-%F9%E9%F8%F9%E5%F8-%E1%F0%E9%E9%E4

ebay007
01-11-2013, 19:46:58
האמת שלא יוצא לי להגיע למנחת בכלל... צריך לקום מוקדם מידי. :(
אבל, עוד חצי שנה רשיון ואז לא יהיה לי אכפת. :o

אודי, אל תשכח לפרסם את הבניות הבאות שלך. שרשורי הבניה האלה מעניינים ומעשירים. :D

אננס
01-11-2013, 23:02:24
בדיוק מצאתי למה קוראים לטיסן GLH ... או ראשי תיבות של Goes Like Hell .
אולי לא ממש רואים זאת בסרטונים.. אבל הוא בהחלט מתנהג כמו שמו.

אננס
01-11-2013, 23:09:36
כל הכבוד אודי
למרות שמאד קשה לראות בסרטים, יש לי תחושה שמרכז הכובד שלך טיפה אחורי מדי
אתה יודע לבצע בדיקת מרכז כובד באויר?

ולסיכום:
מי שקונה טיסנים ומטיס, הוא מטיס
מי שבונה לבד, הוא טיסנאי
:)

כל הכבוד עודד.. יש מצב שאתה צודק, בשניות הראשונות זה בדיוק מה שעבר לי בראש "אוף הוא אחורי מידי ואני לא אצליח להשתלט עליו",
אך לאחר כמה שניות שהוא תפס מהירות ולאחר הקיזוז כבר לא הרגשתי ככה, ב 3 דקות שהיו לי לא ביצעתי בדיקות של מרכז כובד (אני בדר"כ בודק בצלילה וגם בטיסה הפוכה)
ההגאים היו חריפים מאוד כך שהעדפתי להנחית בשלום ולאחר כיול ההגאים לבצע הטסה חוזרת.
תא הסוללה גדול מאוד, הוא מתחיל מיד מאחורי המנוע ואפשר למקם את הסוללה עד החלק האחורי של הכנף, בהטסה הזאת הסוללה הייתה ברובה מתחת לכנף, יש עוד הרבה מקום לקדם אותה..

אננס
01-11-2013, 23:13:37
האמת שלא יוצא לי להגיע למנחת בכלל... צריך לקום מוקדם מידי. :(
אבל, עוד חצי שנה רשיון ואז לא יהיה לי אכפת. :o
אודי, אל תשכח לפרסם את הבניות הבאות שלך. שרשורי הבניה האלה מעניינים ומעשירים. :D

תודה רבה על הפירגון, אל תדאג יהיו עוד הרבה טיסנים - אני דואג שתוחלת החיים שלהם אצלי לא תהיה ארוכה כך שיש על מה לבנות.

מצאתי בדיוק את האוסף של דייב - יש לו אפילו תוכנית לטיסן 3D שהוא העתיק מהנגר 9.. כרגע מוצא חן בעיני ה - Pacer שלו... אבל נראה..
http://my.pclink.com/~dfritzke/

saportas
02-11-2013, 05:37:46
מקובל...
אבל אתה צריך לראות אותו דרך העניים שלי .. מבחינתי הוא הרבה יותר יפה מה- radjet הסיני שקניתי לפני שנתיים ב 250 ש"ח..
וטס הרבה יותר טוב ממנו...

יש מאט מאוד טיסנאים שמגיעים לרמת בניה וגימור ל 10 ( גם אני לא נכלל ביניהם) :) 2 )רוב המטיסים רוצים טיסנים מהירים 3 )לרובנו יש את הזמן ואין ...

edgarfov
02-11-2013, 06:35:25
1. נכון מאוד
2. מהיר זה קל , מה לעשות..
3. בדיוק

א.

שחר אלקריאף.
02-11-2013, 10:29:42
כל הכבוד אודי ! נהנתי מאוד לקרוא ולראות הכל

wind556
02-11-2013, 11:20:48
אודי, הגיע הזמן שתבנה טיסן שכולו פרי תיכנונך
זה יתן לך תוצאות יותר טובות מאשר להסתמך על תכנית קיימת
אם תרצה עזרה בזה, תקבל

umbo
02-11-2013, 15:15:27
אודי, הגיע הזמן שתבנה טיסן שכולו פרי תכנונך
זה ייתן לך תוצאות יותר טובות מאשר להסתמך על תכנית קיימת.....
.....

הצעה ממש לא נכונה ולא במקום. לתכנן טיסן זה להבין מהבסיס אוירודינמיקה, חוזק חומרים, שילוב נכון של חומרי בניה, תכונות של פרופילים והבדלים ביניהם וכו' וכו'. את היכולת הזו יש למי שבאמת מבין בתחומים הללו ולמד את הדברים בצורה מסודרת. לשנות לטיסן את צורת הגה הכוון, את צורת הגוף של טיסן קרש או את צורת קצה הכנף זה לא לתכנן טיסן וזה כמעט לא משנה את תכונות הטיסן מתוך הבנה של מה שעשית. אולי במקרה יוצא משהו טוב אבל לרוב אתה רק מקלקל משהו מוצלח של מי שהשקיע בתכנון מתוך הבנה אמיתית.
כל מי שבנה שלושה וחצי טיסנים לא כדאי שיחשוב אפילו שהוא יכול לתכנן טיסן ! בסך הכל מעטים מאוד באמת מתכננים טיסן מהתחלה או משפרים משהו שהתכוונו אליו, אלא בונים משהו שהוא בסך הכל העתקה של טיסן אחר עם שינויים מזעריים.
טיסנאי מתחיל ואפילו הרבה מעבר לזה טוב יעשה אם יבחר מתוך אלפי תוכניות טיסנים שיש לו גישה אליהן ברשת, בחנויות ואצל חברים ויבנה משהו שמוצא חן בעיניו עם תכונות טיסה מוכחות.
כל זה כמובן בלי לפגוע בטיסנאי כל שהוא (כולל אננס :) ) שמשנה פה ושם מבנה וצורה של טיסן שהוא בונה וגם נהנה מזה .....

אננס
02-11-2013, 20:18:46
רק לא להתחיל לריב בשירשור לי... תפתחו לכם שירשור אחר כדי לריב בו...

א. בניתי כבר יותר מ 3 וחצי טיסנים.
ב. יש לי מלא בלזה כדי לשלם שכר לימוד בבלזה על טעויות...
ג. המחשב שלי מלא בתוכניות של טיסנים מגניבים שעדיין לא בניתי וריסקתי
ד. קראתי יותר מפעם אחת את סדרת המאמרים ש umbo פירסם לפני 10 חודשים
http://www.efly.co.il/forums/showthread.php?60256-%E0%E9%EA-%EE%FA%EB%F0%F0%E9%ED-%E8%E9%F1%EF

ה. ניסתי לתכנן משהו לבד - הוא טס בדיוק דקה וחצי ... ואז היה צריך לתכנן אותו שוב..
http://www.efly.co.il/forums/showthread.php?65147-שני-פרוייקטים-חדשים

ו. ניסיון תיכנון אחר יצא טיסן מעולה שטס עד היום שעות מרובות ועדיין מספק הנאה בהטסתו
http://www.efly.co.il/forums/showthread.php?62790-%F9%E9%E3%F8%E5%E2-%EE%E0%E6%F0%E5%FA-%EC-E-Fair-%F9%EC-%E4%F1%E9%F0%E9

וכן ההמלצה לתכנן לבד מאתגרת וחלפה לא פעם בראשי .. ומצד שני כמות התוכניות האין סופיות שהצטברו על שולחני ..

ועוד שני פרוייקטים קטנים ..

טוני הקטן מרוסק לאחר שהדרדס שהפעיל את הגה הגובה נדפק באמצע ההטסה - צריך לשפץ אותו - נושא לשירשור אחר
המיג 29 .. צריך לעבור הסבה למשהו קל יותר - עוד נושא לשירשור אחר.

ותודה לשניכם .. על העזרה לאורך כל הדרך. בלי הפורום ובלי ההערות שלכם בטוח שעדיין הייתי מטיס קלקרים סינים ..

wind556
03-11-2013, 08:51:28
רק לא להתחיל לריב בשירשור לי... תפתחו לכם שירשור אחר כדי לריב בו...

א. בניתי כבר יותר מ 3 וחצי טיסנים.
ב. יש לי מלא בלזה כדי לשלם שכר לימוד בבלזה על טעויות...
ג. המחשב שלי מלא בתוכניות של טיסנים מגניבים שעדיין לא בניתי וריסקתי
ד. קראתי יותר מפעם אחת את סדרת המאמרים ש umbo פירסם לפני 10 חודשים
http://www.efly.co.il/forums/showthread.php?60256-%E0%E9%EA-%EE%FA%EB%F0%F0%E9%ED-%E8%E9%F1%EF

ה. ניסתי לתכנן משהו לבד - הוא טס בדיוק דקה וחצי ... ואז היה צריך לתכנן אותו שוב..
http://www.efly.co.il/forums/showthread.php?65147-שני-פרוייקטים-חדשים

ו. ניסיון תיכנון אחר יצא טיסן מעולה שטס עד היום שעות מרובות ועדיין מספק הנאה בהטסתו
http://www.efly.co.il/forums/showthread.php?62790-%F9%E9%E3%F8%E5%E2-%EE%E0%E6%F0%E5%FA-%EC-E-Fair-%F9%EC-%E4%F1%E9%F0%E9

וכן ההמלצה לתכנן לבד מאתגרת וחלפה לא פעם בראשי .. ומצד שני כמות התוכניות האין סופיות שהצטברו על שולחני ..

ועוד שני פרוייקטים קטנים ..

טוני הקטן מרוסק לאחר שהדרדס שהפעיל את הגה הגובה נדפק באמצע ההטסה - צריך לשפץ אותו - נושא לשירשור אחר
המיג 29 .. צריך לעבור הסבה למשהו קל יותר - עוד נושא לשירשור אחר.

ותודה לשניכם .. על העזרה לאורך כל הדרך. בלי הפורום ובלי ההערות שלכם בטוח שעדיין הייתי מטיס קלקרים סינים ..

אל דאגה ידידי, אף אחד לא יריב כאן. UMBO הוא חבר ותיק מאד מאד וטיסנאי מוערך ודעתו תמיד נחשבת.
וביום שתרצה לתכנן לך טיסן משלך, תקבל את העזרה הדרושה והנחיות בסיסיות איך ניגשים לזה. אין לי שום ספק בתוצאה ובהנאה שתקבל

אננס
22-12-2013, 16:22:05
בדיוק מצאתי למה קוראים לטיסן GLH ... או ראשי תיבות של Goes Like Hell .
אולי לא ממש רואים זאת בסרטונים.. אבל הוא בהחלט מתנהג כמו שמו.

לאחר מספר הטסות הגעתי להבנה שהטיסן הזה קצת משוגע מידי בשבילי... בטיסות ישרות/באזים הוא בסדר גמור
אבל בתימרונים חדים אני מאבד אותו, הוא נכנס לסחרור, או סתם מאבד כיוון וצריך להתאפס עליו שוב ולהחזיר אותו למוטב..
בקיצור לדעתי צריך להגדיל לו את הזנב..

מה דעתכם?
בכמה להגדיל?
מהם תופעות הלוואי של הגדלת זנב?

saportas
22-12-2013, 20:00:24
אתה יודע שאני מעריך אותך מאוד, זה לא רציני לבנות טיסן בלזה ביומיים שלוש .שלא נדבר על טיסן עם כנפיים משוכות אחורה !לדעתי זה בזבוז זמן ובלזה. בכל מקרה בהצלחה :)[/QUOTE]

תבנה חדש !

אננס
22-12-2013, 21:16:52
אתה יודע שאני מעריך אותך מאוד, זה לא רציני לבנות טיסן בלזה ביומיים שלוש .שלא נדבר על טיסן עם כנפיים משוכות אחורה !לדעתי זה בזבוז זמן ובלזה. בכל מקרה בהצלחה :)

תבנה חדש !

אשר תודה,
אבל נניח שאני רוצה לבזבז עוד שעתיים על הטיסן הזה בנוסף ל 4 ימים שכבר השקעתי בו.
ונניח שההרגשה שלי היא שזנב גדול יותר רק יעשה לו טוב.
מה החסרונות של זנב גדול מידי ?
או בכלל בתיכנון טיסן, מה קובע גודל הזנב? מה יקרה לטיסן בלי זנב כלל? מה יקרה לטיסן שהזנב בו גדול מידי?
למה בתיכנון של טיסן סטנדרטי מתחילים מזנב שהוא שליש ממוטת הכנפיים ברוחב של שליש מאורכו...
זאת אומרת שטיסן עם מוטת כנף של 90 ס"מ צריך זנב (מייצב גובה) של 30 ס"מ על 10 ס"מ
ב GLH נתנו למוטת כנף של 90 ס"מ זנב של 26 ס"מ בצורת משולש שבחלק הצר הוא כ-5 ס"מ .. זאת אומרת הרבה פחות מהוראות התיכנון!!
מה הסיבה לכך?

אננס
23-12-2013, 15:29:37
יש זנב חדש בשטח של כ 50% יותר מהשטח של הישן.
גם מייצב הכיוון הוגדל,
עכשיו נותר רק ציפוי, חיבור הגה הגובה והדבקה למקום.. ואולי טסט מחר..

101367101368101369101370

saportas
23-12-2013, 15:51:35
היי אודי ,לדעתי הגדלת הזנב לא ישפר את איכות הטיסה , אני חושב שהמשקל הכולל של טיסן בעייתי .הטיסן שלך בנוי כמו חץ וטס כמו חץ :)תנסה לרדת בסטאפ :confused:

תסתכל על הדבר האמיתי גם שם הזנב קטן

umbo
23-12-2013, 20:27:11
התמונה של מטוס המיג שמדגימה את הגדלים היחסיים של הכנף וההגהים לא כל כך רלונטית.
בטיסנים שטח ההגהים חייב להיות יותר גדול מאשר בכלי טייס אמיתיים, גדולים יותר (אם אני לא טועה זה בגלל מספרי הרינולדס הנמוכים בהם טסים טיסנים לעומת מטוסים).
"הבעיה " הזו ידועה בעיקר אצל בוני טיסני Scale שבהם נוצרת "בעיה" של אמינות הדגם בנושא הזה.

אננס
23-12-2013, 23:41:42
התמונה של מטוס המיג שמדגימה את הגדלים היחסיים של הכנף וההגהים לא כל כך רלונטית.
בטיסנים שטח ההגהים חייב להיות יותר גדול מאשר בכלי טייס אמיתיים, גדולים יותר (אם אני לא טועה זה בגלל מספרי הרינולדס הנמוכים בהם טסים טיסנים לעומת מטוסים).
"הבעיה " הזו ידועה בעיקר אצל בוני טיסני Scale שבהם נוצרת "בעיה" של אמינות הדגם בנושא הזה.

תודה,
אבל אני מתכוון למייצבים ולא רק להגהים.
יותר מכך.. בניתי את הטיסן 1:1 לפי תוכנית, אומנם לא תוכנית עם שם משנות ה-60 (שאז כל תוכנית רצינית יצאה אחרי הרבה בדיקות)
אבל תוכנית משנת 2005... שפה ושם מצאתי איזכורים לאנשים שבנו את הטיסן הזה..

בסוף בגלל התחביב אני אמצא את עצמי שוב בטכניון... אבל הפעם בפקולטה אחרת....

turh
24-12-2013, 12:04:02
אני לא יודע עד כמה הגדלת הזנב תעזור(אם היא תעזור) אל תשכח שזה תוספת משקל...
הדבר הכי חשוב שאתה יכול לעשות זה להדביק אותו הכי מדוייק שאפשר ביחס לכנף וזה יתן את היציבות שאתה מחפש כי ראיתי שהמייצבים שלך עקומים ביחס לכנף וזה מוסיף גרר וגורם להשתגעות הזאת של הטיסן שהוא כל הזמן מסתובב לך לצד בפתאומיות ועולה ויורד בגלים

אננס
27-12-2013, 19:27:07
לאחר טסט היום, אני שמח לבשר שהגדלת הזנב תרמה משמעותית ליציבות הטיסן.
ושאר הפרמטרים לא נפגעו כלל, הוא עדיין טס כמו חץ, חריף וחד. אבל הרבה יותר יציב.