PDA

צפייה בגרסה מלאה : עזרה! כמה שאלות בנוגע לבאחה שלי, למביני הבאחות :)

GasForFun
01-11-2013, 16:56:03
קניתי BAJA 5B מקורית של HPI יד 2.
יש לי כמה שאלות על מנת לוודא שאני לא עושה טעויות למיניהן.

האם מומלץ לטעון את סוללת הבאחה האחראית על הסרוואים וכ'ו כ - 6 שעות או יותר? לחברה שכאן לכמה הסעות בדרך כלל זה מספיק לכם עד שאתם מטעינים שוב את הסוללה במלואה?
לגבי שימון של פילטר אוויר, הבנתי שצריך לשמן קצת את הספוג הפנימי בלבד לאחר השטיפה במים האם זה נכון, זתומרת בשום אופן לא לשמן את החיצוני? להשאיר אותו פשוט יבש לאחר השטיפה.?
שאלה אחרונה, הברקסים לא עוצרים לי 100% קצת קשה להם לעצור זתומרת אם תפוס הברקס ואני משתמש בקצת כח כדי להזיז תאוטו אני מצליח להזיז אותו בלי כזאת בעיה, בדקתי את הרפידות
על פניו הם נראות עדיין בסדר. אמרו לי לנסות לחזק בורג שיושב ליד האגזוז איפה נמצא הבורג הזה שיחזק תברקס?

רן ענבר
01-11-2013, 17:13:03
אני יודע לענות לך רק על סוגיית הטעינה.
זמן הטעינה תלוי בנתוני המטען ונתוני הסוללות
אם תעלה תמונה טובה דל הכיתוב על המטען והכיתוב על הסוללות זה יכול לעזור כדי לקבוע את משל הטעינה הנדרש.
לגבי שאר השאלות...פשוט אין לי מספיק ידע וניסיון כדי לעזור לך

רן ענבר

SHAHAR AB
01-11-2013, 17:27:24
לגבי הטעינה רן נתן לך תשובה הכי מדוייקת לגבי הברקס בחלק האחורי של המוט שיצא מהסרוו יש כמו פלסטיק שסוגרים עם היד לך מהסרוו מנוע על אחורנית ותראה את זה בסוף המוטלגבי השימון זה נכון רק שים לב להשתמש בשמן שמיועד לפילטרים ולא משהו אחר תהנה.

GasForFun
01-11-2013, 18:56:02
לגבי הטעינה רן נתן לך תשובה הכי מדוייקת לגבי הברקס בחלק האחורי של המוט שיצא מהסרוו יש כמו פלסטיק שסוגרים עם היד לך מהסרוו מנוע על אחורנית ותראה את זה בסוף המוטלגבי השימון זה נכון רק שים לב להשתמש בשמן שמיועד לפילטרים ולא משהו אחר תהנה.

אתה מתכוון לזה? (סימנתי באדום בתמונה)

http://up400.siz.co.il/up3/zmfdhh5joeot.jpg (http://www.siz.co.il/)

ebay007
01-11-2013, 19:40:27
כן, את זה מהדקים.
ומהנסיון שלי במכוניות ניטרו עדיף לשמן רק את החלק הפנימי אחרת חול ידבק לספוג החיצוני.

SHAHAR AB
01-11-2013, 21:30:32
בידיוק זה רק תבדוק ע"י דחיפה ידנית של האוטו כשהשלט דלוק ואתה לא נוגע בהדק שהאוטו זז כי אם תסגור יותר מידיי יהיה לך ברקס קבוע ואתה יכול לשרוף אותו

GasForFun
01-11-2013, 21:31:45
כן, את זה מהדקים.
ומהנסיון שלי במכוניות ניטרו עדיף לשמן רק את החלק הפנימי אחרת חול ידבק לספוג החיצוני.

מזתומרת להדק? אם אני מסתכל מאחורי המכונית בדיוק כמו בתמונה לסובב את "הבורג" פלסטיק הזה לצד ימין כביכול עם כיוון השעון?

GasForFun
01-11-2013, 22:41:35
בידיוק זה רק תבדוק ע"י דחיפה ידנית של האוטו כשהשלט דלוק ואתה לא נוגע בהדק שהאוטו זז כי אם תסגור יותר מידיי יהיה לך ברקס קבוע ואתה יכול לשרוף אותו

סגרתי את המן בורג הזה.. הגעתי כבר למצב שאם אני מחזק עוד טיפה זה כבר מתחיל להשפיע על האוטו זתומרת תופס תברקס בניוטרל ועדיין כשאני מפעיל על האוטו לחץ כלפי מטה ודוחף את האוטו
אני מצליח להוזיז אותו קצת אבל מצליח להוזיז, האם זה צריך להיות ככה שאני לוחץ ברקס עד הסוף ואני מפעיל ממש לחץ על האוטו הגלגלים מסתובבים קצת או שהברקס פה אמור להיות
במצב שאני מפעיל כל לחץ שלא יהיה והגלגלים לא מסתובבים?

יש אולי עוד דרך להדק את זה מבלי לפגוע בכך שזה יתפוס את הברקס בניוטרל?

עוד משהו, בדקתי את הסוללה והיא 6V 3000MAH סוללת MINH מקורית של HPI והמטען הוא : 7.2V 350mA 220-240V
כמה זמן הטענה מלאה לתת? ולכמה זמן זה בערך יכול להחזיק אחרי הטענה מלאה?

SHAHAR AB
02-11-2013, 07:29:14
האוטו לא צריך להיות בברקס כאשר ההדק של השלט בניוטרל

GasForFun
02-11-2013, 11:37:22
האוטו לא צריך להיות בברקס כאשר ההדק של השלט בניוטרל

אני יודע אחי זה מה שרשמתי......
רשמתי שכבר אין לאן לחזק כי אם אני מחזק עוד טיפה זה כבר גורם לאוטו לא לנוע חלק בניוטרל בלי שאני לוחץ ברקס
ובגלל זה שאלתי האם יש עוד דרך לחזק את הברקס לא מהבורג השחור הזה שמסובבים עם היד?

לגבי זמן ההטענה של הבטריה באוטו כמה זמן
זה אמור לצאת הטענה מלאה לפי הנתונים שרשמתי תגובה אחת למעלה?

רן ענבר
02-11-2013, 13:22:20
עוד משהו, בדקתי את הסוללה והיא 6V 3000MAH סוללת MINH מקורית של HPI והמטען הוא : 7.2V 350mA 220-240V
כמה זמן הטענה מלאה לתת? ולכמה זמן זה בערך יכול להחזיק אחרי הטענה מלאה?

זמן טעינה בנתונים האלו הוא 8.5 שעות...
למיטב ידיעתי המטען לא מפסיק לבד אז אתה צריך לנתק אותו אחרי 8-9 שעות
סוללות ניקל מטאל אינן מצטיינות בהחזקת המטען החשמלי שלהן לאורך זמן.
תדאג להטעין לפני שאתה הולך להסיע

רן ענבר

GasForFun
03-11-2013, 04:36:25
זמן טעינה בנתונים האלו הוא 8.5 שעות...
למיטב ידיעתי המטען לא מפסיק לבד אז אתה צריך לנתק אותו אחרי 8-9 שעות
סוללות ניקל מטאל אינן מצטיינות בהחזקת המטען החשמלי שלהן לאורך זמן.
תדאג להטעין לפני שאתה הולך להסיע

רן ענבר

תודה רבה אחי!
לדעתך מומלץ להטעין ממש לפני כל הסעה? לגבי ההטענה אני חייב ממש להקפיד על 8.5 שעות?

רן ענבר
03-11-2013, 05:21:49
אתה יכול להטעין גם יום או יומיים לפני הסעה...
כמה שיותר קרוב כך יותר טוב כי אם לומר את זה בצורה ציורית: זו סוללה ש"בורח לה חשמל" אם כי בצורה איטית
לגבי 8.5 שעות:
ת'כלס 8.5 שעות זה טעינה לסוללה ריקה לגמרי
אבל אתה לא ממש יודע כמה מטען חשמלי נשאר עדיין בסוללה כך שזה בעיה
אני מניח שלאט לאט תוכל לומר לעצמך "עכשיו הסוללה גמורה צריך לטעון מלא" או "היום לא הסעתי הרבה בפעם הבאה אפשר לטעון 1/2"...

בהצלחה

רן ענבר

GasForFun
03-11-2013, 13:09:01
תודה רבה אחי עזרת מאוד. :)