PDA

צפייה בגרסה מלאה : המכס ואני

המרסק
19-03-2009, 03:03:55
בכדי לסייע לכל החבר'ה החדשים בצעדיהם הראשונים בעזרה ההדדית בפרנסת הסיני, ולפי בקשת דרימר, להלן מדריך כיס לייבואן המתחיל

ייבוא חבילות מחו"ל מותר רק ממדינות עמן יש לישראל יחסים דיפלומטים. לכן אורניום מועשר מאירן, העולה במידת מה על Lipo ממוצע אסור.
חבילות בערך של עד 50 דולר פטורות ממס (לא כולל דמי משלוח).
תשלום המכס יתבצע על ערך החבילה + דמי המשלוח.
ערכה של החבילה נקבע ע"פ הצהרת השולח בטופס המודבק על החבילה. באם יש לעמיל המכס חשד לגבי הצהרה כוזבת הוא רשאי לפתוח את החבילה ולבדוק את תוכנה ללא נוכחותכם.
ערכה של החבילה ,במקרה של חשד להצהרה כוזבת, יקבע ע"פ שיקול דעתו של המוכס (ואי אילו קרטריונים משרדיים).
חבילה שהוצהרה בערך שקרי יוטל עליה קנס בגובה 50% מערך המס (למי שמתקשה בחשבון ,המס יהיה 150% מערכו המקורי).לעיתים, ניתנת רק אזהרה, אך הדבר נרשם בתיק הייבוא האישי (כן, יש דבר כזה) ובפעם הבאה שתיתפסו תשלמו על כך ביוקר.
ולכן מומלץ ליצור תמיד קשר עם השולח ולבקש שיצהיר את ערכה האמיתי של החבילה (לא פחות ... ולא יותר)
אין טעם לנסות "לעבוד" על המוכסים הם למדו להשתמש באינטרנט ובשניות מאמתים מחירים.
חלקי טיסנאות נחשבים כצעצועים ולכן חייבים במס כולל של 29.4% (זה כולל מע"מ בגובה 15.5%).
תעריפי מס על ייבוא (http://62.219.95.10/misimmeruk/taxesconc.aspx)
מיון החבילות בדר"כ נעשה לפי גודל החבילה, כך שחבילות קטנות מועברות בדר"כ ישירות לדואר והחבילות הגדולות עוברות בדיקה (קרי - עוברות למכס).
יש פה אלמנט מסויים של מזל.
במשלוח EMS וחברות שילוח פרטיות כגון UPS, DHL וכו' כל החבילות עוברות בדיקה.
מהסיבה הזו ,למרות שהשירות מהיר מדואר חבילות, פעמים רבות בעקבות העיכוב במכס אין החבילה מגיעה מהר יותר.
חבילה שעברה בדיקה ונמצאה תקינה ,ז"א אין עליה חובת תשלום מס, תחוייב ע"י רשות הדואר ב35 שקלים דמי טיפול שישולמו בסניף הדואר ממנה תלקח החבילה.
חבילה שיש לשלם עליה מס תשוחרר לדואר רק במידה ויש עליה חשבונית המאמתת את ערכה המוצהר, על חבילה שכזו דמי הטיפול יהיו כאחוז מערך החבילה + אי אילו אגרות לא זולות.
ניתן לראות את הפירוט בלינק הבא
http://www.israelpost.co.il/postshirut.nsf/misparid/238?opendocument
(http://www.israelpost.co.il/postshirut.nsf/misparid/238?opendocument)
על חבילה הזקוקה לבירור בנוגע לערכה תקבלו הביתה טופס זימון למכס. ניתן לפקסס את חשבונית הקניה ולקבל את החבילה לסניף הדואר הקרוב או לחילופין לגשת ולשחרר עצמאית.
ערעורים על גובה המס יכולים להיתבצע רק במעמד המוכס, קרי במכס.
לא יתקבלו ערעורים על חבילה שנלקחה מהסניף.
חייל בסדיר זכאי ל30 דולר הנחה על גובה המס (העמילות תשולם כרגיל) פעם בשלושה חודשים.
מספר חבילות ,גם אם כל אחת מהן בערך הנמוך מ50 דולר יאוחדו וחישוב המס יתבצע על ערכן הכולל.
על ציוד רדיו יש להמציא אישור ממשרד התקשורת (יש סטיקי בנושא).
מומלץ תמיד לשלם בPayPal ,כך ניתן אוטומטית ביטוח וניתן לקבל החזר באם החבילה לא הגיעה ,כאשר חובת ההוכחה הינה על השולח.
http://www.paypal.com (http://www.paypal.com/)

בכללי, הביקור במכס יכול לגזול קצת זמן. מומלץ להגיע ב8:00 בבוקר עם פתיחת הסניף וכך לסיים את העניין בזריזות.
יש לציין שעד כה ,בשתי חבילות שיצא לי לשחרר מהמכס, נתקלתי ביחס אדיב ומאיר פנים של הפקידים.
בסופו של יום הם עושים את עבודתם, אין להם אינטרס לדפוק אף אחד כל עוד אין נסיונות הברחה.

לעומתם הדואר מנצלים את התקנות החדשות של המשלוחים לעשיית רווחים עצומים.
כאשר למעשה הכוונה המקורית היתה להוריד מהמכס את כמויות הקהל הבא לשחרר חבילות ולהעביר את העבודה לדואר שהוא נותן השירות.

אנא ראו בכתוב קוד פתוח, אשמח להוסיף/לשנות באם יש צורך

MDreamer
19-03-2009, 09:07:56
מצויין! ממש מקיף, מתומצת וענייני!
מעכשיו כל פעם שמישהו שואל שאלת מכס נא להפנות אותו לפה ואז לא יהיה וויכוח/"מידע מיותר"

DENVER101
22-03-2009, 10:39:20
אחלה זה יפתור הרבה שאלות כאן

omrikobar
26-03-2009, 11:54:59
ובשאלות עסקינן...מה ז"א "ליצור תמיד קשר עם השולח ולבקש שיצהיר את ערכה האמיתי של החבילה"
באיזה שלב בהזמנה?איך?מה לדרוש?

אחלה סיכום,עוזר מאוד!

המרסק
26-03-2009, 16:22:08
שניה אחרי שאתה מזמין ,שלח מייל למוכר, ובקש שבהצהרת המכס (שהוא מחוייב עליה) יכתוב את ערכה האמיתי של החבילה ללא עלות המשלוח.

ההצהרה בדר"כ הינה גלויה המודבקת לצידה החיצוני ,כמובן, של החבילה שבה השולח מצהיר מה יש בחבילה - קטגוריה כללית של המוצר וערכו הכספי

omrikobar
26-03-2009, 21:00:37
כמו שתארתי לעצמי...
שוב תודה!

alonj
14-04-2009, 23:45:10
תוספת קטנה לסעיף 8 - אחוז המס על הצעצועים שצוין נכון למדינות שאינן חברות בשוק המשותף.
לגבי מדינות החברות בשוק המשותף (לרוב מערב אירופה וארה"ב) יש פטור מהמכס ומשלמים רק מע"מ.
כל זה מתייחס למדינה שבה הפריט מיוצר, מה שאומר שלצערנו רוב הזמן נשלם מכס היות ורכיבי טיסנאות רובם ככולם מיוצרים בסין / הונג-קונג / טיוואן.
אם אתם מזמינים במקרה פריט שמיוצר בארה"ב למשל, חשוב לשים-לב כדי לא לשלם מס מיותר.

galelyakim
10-06-2009, 16:47:42
לכל המעוניינים לדעת
אני היום קיבלתי חבילה של קופטר איקס שעלתה לי 450$ בערך כולל משלוח וחלפים ונלקח לי מכס ומע"מ בסך 179 שח.

giladhayoun
11-06-2009, 14:51:25
היכן נמצא הסטיקי לגבי ייבוא משדר רדיו? (טיפול מול משרד התקשורת)

הייתי באתר משרד התקשורת ולא מצאתי איזה טופס או משהו לגבי זה.

Neuman
21-06-2009, 10:46:24
נהדר, לענין .תודה!

איזי
10-07-2009, 21:15:53
אני מחפש הודעה שפורסמה לפני כמה שבועות או יותר המפרטת את הסעיפים אליהם ניתן לשייך כל חלק אותו אנחנו מזמינים לסעיף במכס.

תודה,
איזי

Ronny
27-04-2010, 10:33:14

מאיפה משיגים הטופס הזה????????????????

Ronny
05-05-2010, 00:58:18
אם מישהוא קונה לי שלט מארה"ב ונתקע במכ"ס בזמן כניסתו
כמה אני אשלם????

Ronny
05-05-2010, 00:59:05
התכוונתי שהבחור בא איתו לארץ

המרסק
05-05-2010, 01:42:59
הקנס הוא כפל מס.
חרוז שכזה.

בכלל, בטיסות ישירות מארה"ב המוכסים בודקים יותר מתוך ידיעה שאנשים מבריחים (בעיקר iPad-ים), קח זאת בחשבון.
ההערה גם חלה על חלקים נכבדים ממדינות המזרח הרחוק.

בכל מקרה, הצרה האמיתית תהיה אם המוכס יגדיל ראש ויבקש אישור ממשרד התקשורת.

eitan-ro
05-05-2010, 07:25:14
יש לי שאלה קטנה... אני יודע שיש פטור מכס על ייבוא של בד קרבון אבל לא הצחלתי למצוא את זה באתר של המכס... יש מצב שתעזור לי למצוא את הסעיף הזה (מדובר על ייבוא אישי כמובן)?
תודה

אבי סירוטה
05-05-2010, 09:13:20
תוספת קטנה לסעיף 8 - אחוז המס על הצעצועים שצוין נכון למדינות שאינן חברות בשוק המשותף.
לגבי מדינות החברות בשוק המשותף (לרוב מערב אירופה וארה"ב) יש פטור מהמכס ומשלמים רק מע"מ.
כל זה מתייחס למדינה שבה הפריט מיוצר, מה שאומר שלצערנו רוב הזמן נשלם מכס היות ורכיבי טיסנאות רובם ככולם מיוצרים בסין / הונג-קונג / טיוואן.
אם אתם מזמינים במקרה פריט שמיוצר בארה"ב למשל, חשוב לשים-לב כדי לא לשלם מס מיותר.

תוכל בבקשה לתת הפניה למקור הרישמי בעניין? זה יוריד את עלויות המיסים בחצי.

איציק רונן
07-05-2010, 03:04:44

תוכל בבקשה לתת הפניה למקור הרישמי בעניין? זה יוריד את עלויות המיסים בחצי.

לי אישית יצא מספר פעמים להשתמש ברעיון העידוד לרכישה ממדינות השוק המשותף. דאונים מאוסטריה וגרמניה.
שימו לב, חשוב מאוד:
1. יש לבקש להוסיף את המשפט הנ"ל על החשבונית (זו הצהרה על ארץ הייצור)
2. על החשבונית צריך להופיע שם בית העסק.
3. שם ומשפחה של בעל העסק
4. חותמת העסק.
5. חתימה בכתב יד

היה וחסר לכם אחד מארבעת הסעיפים חבל על הזמן שלכם.
No soup for you come back one year!

לאלו שרוצים חיים קלים, תעתיקו את זה:

Israel has trade agreements with the European common market.
On the invoice please write:
“The exporter of the products covered by this document, Declares that, except where otherwise clearly indicated, these products are of Germany
(או שם של מדינה אחרת באירופה)
preferential origin".
In addition, please write on the original invoice:
your name, last name, company name, date, your signature and the business stamp.
Best regards.

אתם גם יכולים לשלוח לו את הנייר הנ"ל שקיבלתי במכס.

בברכת, שתרוויחו הרבה, אבל ביושר!
כמעט שכחתי - סקירה מצויינת, תודה.
איציק

guyst
07-05-2010, 07:50:27

מאיפה משיגים הטופס הזה????????????????

בבקשה (http://www.efly.co.il/forums/showthread.php?t=2661&highlight=%EE%F9%F8%E3+%E4%FA%F7%F9%E5%F8%FA)

sagi
07-05-2010, 15:37:31
לאור התפתחות היבוא מהסיני וממדינות זרות כמה הבהרות
קטנות שביצעתי בשבועים שלושה האחרונים !!!
1. עד סכום של 1,000 דולר יש מיסים רגילים של 12 אחוז+מע"מ.
(טעות שלי באילת אין מע"מ)

בהצלחה לכולם !

guyst
07-05-2010, 17:50:55
לאור התפתחות היבוא מהסיני וממדינות זרות כמה הבהרות
קטנות שביצעתי בשבועים שלושה האחרונים !!!
1. עד סכום של 1,000 דולר יש מיסים רגילים של 12 אחוז ללא מע"מ.2. במשלוחים מהירים כגון EMS DHL וכדומה אתם תשלמו מע"מ אבל יכולים לקבל החזר !
3. לא שווה להצהיר על ערך מופחת בחבילה כי ברגע שסומנתם יהיו לכם בעיות בעתיד !!!

בהצלחה לכולם !

12% לא 30% ?

sagi
07-05-2010, 19:01:33
כן אלא אם כן הזמנת EMS

guyst
07-05-2010, 19:03:52
כן אלא אם כן הזמנת EMS

לפני חודש חייבו אותי ב- 30%... זו תקנה חדשה?

sagi
07-05-2010, 19:17:03
טעות רק באילת אין מע"מ !

המרסק
07-05-2010, 19:26:41
תבדוק נראה לי שמגיע לך החזר מע"מ

נשמע מוזר.
לטעמי אתה מבלבל.

על מע"מ לא ניתן לוותר, החוק פשוט - כל מוצר או שירות בתחומי המדינה חייב מע"מ. מכס זה בהתאם לסוג המוצר ומדינת הייבוא.

sagi
07-05-2010, 19:32:40
רשמתי שטעיתי !!

המרסק
07-05-2010, 20:56:57
באתי בטוב, באמת.

האמת טעות שלי, לקח לי חצי שעה ללחוץ על Send ולכן התוצאה.

sagi
07-05-2010, 22:25:02
לא נורא הטעות המטעה הייתה שלי וסליחה מכולם !!!

אבי סירוטה
08-05-2010, 13:46:28
איציק-תודה.

מדינה אוכלת אזרחיה.

DORSHAY
12-05-2010, 20:11:16
תודה רבה עזרתה מאוד:)
עכשיו לפי סעיף 2, אם המוצר עולה פחות מ50 דולר הוא אינו מחויב במס.
אבל אם המוצר עולה פחות מ50 והמשלוח עולה 38כלומר אני משלם בסך הכול 88
אני לא יחויב במס נכון?
המוצר המדובר http://cgi.ebay.com/Nine-Eagles-SOLO-Mini-4CH-4-CH-2-4G-RC-RTF-Helicopter-/300407525213?cmd=ViewItem&pt=Radio_Control_Vehicles&hash=item45f1af0f5d#ht_3818wt_1165

המרסק
12-05-2010, 21:14:58
תודה רבה עזרתה מאוד:)
עכשיו לפי סעיף 2, אם המוצר עולה פחות מ50 דולר הוא אינו מחויב במס.
אבל אם המוצר עולה פחות מ50 והמשלוח עולה 38כלומר אני משלם בסך הכול 88
אני לא יחויב במס נכון?
המוצר המדובר http://cgi.ebay.com/Nine-Eagles-SOLO-Mini-4CH-4-CH-2-4G-RC-RTF-Helicopter-/300407525213?cmd=ViewItem&pt=Radio_Control_Vehicles&hash=item45f1af0f5d#ht_3818wt_1165

נכון.

Boogle
12-05-2010, 22:54:05
כדאי שפעם ולתמיד זה ירשם בגדול:

אם המוצר עלה 49.99$ ויש לזה הוכחה בדמות חשבון וחיוב כרטיס אשראי, גם אם המשלוח עלה 100,000$ במסוק אישי וישיר מהונג קונג יהיה פטור ממסים!

ronmen
14-07-2010, 05:21:01
בכדי לסייע לכל החבר'ה החדשים בצעדיהם הראשונים בעזרה ההדדית בפרנסת הסיני, ולפי בקשת דרימר, להלן מדריך כיס לייבואן המתחיל

חבילה שיש לשלם עליה מס תשוחרר לדואר רק במידה ויש עליה חשבונית המאמתת את ערכה המוצהר, על חבילה שכזו דמי הטיפול יהיו כאחוז מערך החבילה + אי אילו אגרות לא זולות.
ניתן לראות את הפירוט בלינק הבא
http://www.israelpost.co.il/postshirut.nsf/misparid/238?opendocument

(http://www.israelpost.co.il/postshirut.nsf/misparid/238?opendocument)
על חבילה הזקוקה לבירור בנוגע לערכה תקבלו הביתה טופס זימון למכס. ניתן לפקסס את חשבונית הקניה ולקבל את החבילה לסניף הדואר הקרוב או לחילופין לגשת ולשחרר עצמאית.
היתרון בלהגיע עצמאית למכס הוא החסכון בתשלום עמילות המכס לדואר.
כמו כן, ערעורים על גובה המס יכולים להיתבצע רק במעמד המוכס, קרי במכס.

בכללי, הביקור במכס יכול לגזול קצת זמן. מומלץ להגיע ב8:00 בבוקר עם פתיחת הסניף וכך לסיים את העניין בזריזות.
יש לציין שעד כה ,בשתי חבילות שיצא לי לשחרר מהמכס, נתקלתי ביחס אדיב ומאיר פנים של הפקידים.
בסופו של יום הם עושים את עבודתם, אין להם אינטרס לדפוק אף אחד כל עוד אין נסיונות הברחה.

לעומתם הדואר מנצלים את התקנות החדשות של המשלוחים לעשיית רווחים עצומים.
כאשר למעשה הכוונה המקורית היתה להוריד מהמכס את כמויות הקהל הבא לשחרר חבילות ולהעביר את העבודה לדואר שהוא נותן השירות.

אנא ראו בכתוב קוד פתוח, אשמח להוסיף/לשנות באם יש צורך

קודם כל ברצוני לומר תודה על המידע ליבואן המתחיל...:D

ועכשיו שאלה:
1. כדי לחסוך את העמלות של הדואר ולשחרר את החבילה עצמאית, איך ניתן לוודא שאני מקבל הבייתה זימון למכס ולא פתק מהדואר שלמעשה אומר שאני משלם לדואר את העמלות המופקעות?

בתודה,

רון

המרסק
14-07-2010, 10:49:26
קודם כל ברצוני לומר תודה על המידע ליבואן המתחיל...:D

ועכשיו שאלה:
1. כדי לחסוך את העמלות של הדואר ולשחרר את החבילה עצמאית, איך ניתן לוודא שאני מקבל הבייתה זימון למכס ולא פתק מהדואר שלמעשה אומר שאני משלם לדואר את העמלות המופקעות?

בתודה,

רון

שאלה טובה שכבר אינה רלוונטית כ"כ. אני אשנה את הנוסח.
בעבר אכן השירות היה רשות, היום הוא חובה בEMS וחינמי בדואר חבילות.

אילן מה
16-03-2011, 03:13:29
לידיעת כולם
היום קיבלתי בדאר רגיל מקלט
פוטאבה 6008 -2.4 שעלה לי
113$ ולא נתבקש ממני אישור
ואו מכס:D

mozman11
16-03-2011, 08:19:48
לידיעת כולם
היום קיבלתי בדאר רגיל מקלט
פוטאבה 6008 -2.4 שעלה לי
113$ ולא נתבקש ממני אישור
ואו מכס:D

סייג לחוכמה שתיקה ואל התהלל חוגר כמפתח

מיותר לגמרי.

Shlomi4046
16-03-2011, 09:01:59
תודה רבה ,אחלה מדריך

oz_adari
16-03-2011, 19:25:41
אם כבר הפוסט הוקפץ אני אשמח לספר לכם משהו שקרה לי בימים האחרונים,
לפני ששבוע הזמנתי מאייבי אולר לאחי לצבא, הקודם נשבר לו,
אבא שלי הסתכל על דגמים בארץ והחליט על אחד, עולה בארץ 750 שקל, הזמנתי מאייבי את האולר ב 70 דולר + 20 למשלוח ups ,לאחר 6 ימים הגיעה שליח הביתה הביא לי את החבילה בלי מסים ובלי כלום,
אני לא הבנתי, והייתי מוכן כבר לשלם את המסים ולא הצהרתי על ערך שיקרי או משהו הופתעתי לגלות שהמוכר על דעת עצמו שינה את ערך המוצר ל 47.50 דולר.
לפי המדירך אני מבין שבמשלוח כזה כל חבילה עוברת בדיקה, ומכיוון שזה אולר אפשר להסביר למה אריזת המוצר עצמה הייתה פתוחה (אני די בטוח שהיא לא הגיעה פתוחה).
אבל עדיין, הם פתחו את החבילה, ראו שזה אולר ושהערך המוצהר הוא פחות מ50 דולר לאולר שבארץ עולה 750 שקל ועדיין לא ראו לנכון להגיש קנס ואזהרה,
אני אומר על זה תודה כי אני לא הצהרתי ככה, אבל לפעמים הם מפספסים.

שיהיה בהצלחה לכל השאר עם המכס!