PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה צלילת טיסן ביקסלר

gili813
24-11-2013, 12:22:54
בשישי האחרון הטסתי בבוקר את הביקסלר שלי כרגיל בצורה רגועה ורגילה.
שוב זה קרה לי בפעם השנייה ואני רוצה לשאול האם למישהו זה קרה גם או שאני עושה משהו לא נכון.
הטיסן במרחק מאוד קרוב אלי (לא התרחקתי) פשוט ברגע אחד צלל כמו חץ לרצפה בגובה 60 70 מטר אולי יותר בבת אחת וכמה שמשכתי אפ לא קרה דבר הטיסן לא הגיב לשום דבר.
ולא הייתה צלילה ספירלית הוא פשוט צלל בכיוון אחד מטה .
הביקסלר התפרק ל 3 וזה מתסכל מאוד.

האם זה קרה למישהו ולמה זה קורה בכלל?
ומה עושים במצב כזה?

אשמח לעזרה.

גילי.

sami
24-11-2013, 12:32:37
אוליי הזדקרות ?

קשה להבין מהתיאור מה קרה אם תצטרך עזרה דבר איתי בה.פ

Zivshvar
24-11-2013, 13:31:45
צריך להיות מקצוען בשביל לא לצאת מהזדקרות עם ביקסלר במיוחד מ 70 80 מטר גובה , תבדוק את הציוד שלך, אלקטרוניקה וכו , היו עוד מטיסים ? , יש אנטנות מסביב ? , סוללות של הטיסן והשלט ?

Ziv

Liav
24-11-2013, 13:32:10
במהלך הצלילה היתה לך שליטה על המנוע או על הגה אחר?
אם לא אז נשמע כמו תקלת רדיו כלשהי, ואם כן, אז אולי ההגה גובה נתקע מסיבה כלשהיא.

עשית בדיקת טווח לשלט?
בדקת את המערכת לאחר הריסוק?

אננס
24-11-2013, 13:40:59
יכול להיות טעות אנוש כמו הזדקרות או סחרור , אבל מ 60-70 מטר ולא הצלחת לצאת מזה אז כנראה מדובר בכשל טכני.

הכשל יכול להיות בהרבה מקומות.

אחד הסרוואים מקצר וגורם למקלט להפסיק לפעול.
הבקר מתחמם מאוד וה BEC מתנתק
הסרוואו של הגה הגובה נדפק
ההורן של הגה גובה לא מחובר טוב.

אפילו פעם ראתי מישהו מנסה להטיס ביקסלר של מישהו אחר שבמקרה הטיס ביקסלר באותו זמן, כמובן שהוא לא הצליח
והבעיה הייתה שאף אחד לא הטיס את הביקסלר שלו באותו זמן...

s.mario
24-11-2013, 13:42:13
באיזה אופן אתה מזין מתח את הבקר?
לא הייתי שולל עומס על הUBEC.

gili813
24-11-2013, 14:00:25
לא יודע מה להגיד לכם חוץ ממה שכתבתי,זה קרה פתאום בהפתעה גמורה. כבר פעם 2.
בכול אופן אני אבדוק את כול מה שרשמתם.
תודה.

Flying_student
24-11-2013, 14:02:22
באיזה אופן אתה מזין מתח את הבקר?
לא הייתי שולל עומס על הUBEC.

לא סביר. נראה לי שזה רלוונטי רק במידה והיו לו סרוואים שונים מהסטנדרטיים הזולים... ביקסלר הוא טיסן של 4 סרוואים ונדיר שמתחילים מתקינים בו מדפים...

אם הבחור היה מסיר קצת מצו איסור הפרסום והיה מתאר את מערכת הרדיו, והאלקטרוניקה שמותקנת היה אפשר לעזור לו... נחכה לפליטות פה של הברנז'ה.

gili813
24-11-2013, 14:17:15
חח אין בעיה בכייף: הסטאפ:
מנוע SK3 2500KV
SERVO: HK929 METAL GEAR 2.2KG
בקר :PLUSH 40 AMP
יש מדפים גם.
מקלט AR 6100 ספקטרום
שלט: DX6I
ביקסלר מחוזק קרבון פרופ 6x5.5

אננס
24-11-2013, 15:29:46
אולי בעית מקלט ?
ה AR6100 לא מאופיין כמקלט הכי טוב שקיים, בעיקר בסביבה עתירת קרבון!!

http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=670356

Flying_student
24-11-2013, 16:15:19
6 סרוואים מטאל גיר? מתברר שההימור הפרוע של השרברב האיטלקי הופך להיות לסיבה המובילה.

תעשה ניסוי: תחבר הכל, ובלי מנוע תשחק עם כל הסרוואים ביחד למשך 20 שניות (להזיז גם את סטיק ימין בצורה מעגלית זריזה מעצבנת ואת סטיק שמאל רק ימינה ושמאלה - עדיף בלי פרופ מחובר למנוע, וגם שחק עם המדפים תוך כדי...) האם בעשרים שניות של המשחק האגרסיבי בסטיקים היה לך "איבוד קליטה" - אם כן אז אתה צריך BEC חיצוני. בנוסף, לידיעתך, במקרים של איבוד קליטה המקלט מהבהב. אם אחרי הריסוק היית בוחן אותו אז היית יודע אם זה בעייה של קליטה או של אוריינטציה.

בהצלחה

guyst
24-11-2013, 18:05:03
להוסיף על ידידי הסטודנט המלומד, שחר, באותה פעולה של הזזת הסטיקים והמדפים, חבר מד מתח ותבדוק כמה צורכים הסרוואים בפיק, במקום לחכות ל"איבוד קליטה". בנוסף, נסה לתת קצת התנגדות להגאים מה שיוצר יותר עומס.
למרות שאני סקפטי שזה עומס על הBEC. הסרוואים האנאלוגים צרכנים לא גדולים.

ד"א, הגדרת לו פייל סייף?

Flying_student
24-11-2013, 18:29:40
להוסיף על ידידי הסטודנט המלומד, שחר, באותה פעולה של הזזת הסטיקים והמדפים, חבר מד מתח ותבדוק כמה צורכים הסרוואים בפיק, במקום לחכות ל"איבוד קליטה". בנוסף, נסה לתת קצת התנגדות להגאים מה שיוצר יותר עומס.
למרות שאני סקפטי שזה עומס על הBEC. הסרוואים האנאלוגים צרכנים לא גדולים.

מסכים לגבי הבדיקה של מד מתח חיצוני, אבל אם באמת יש עומס אז אחרי 3-4 שניות הוא אמור לחתוך (או לפחות להתחמם).
אתה לא צריך להיות סקפטי, בוא פעם אחת ותראה בעצמך על טיסן עם שישה סרוואים מטאל גיר ממש דומים לאלו - בקר plush קרס תוך כמה שניות. שים לב שבד"כ כשיש מדפים יש גם לפעמים לחץ על הסרוואים שמעלה את הצריכה שלהם סתם כך. בק חיצוני פתר את הבעיה לתמיד.

ד"א, הגדרת לו פייל סייף?

אציין משהו שמתברר שלא כולם יודעים, פייל סייף מטרתו לשמר מיקום סרוו מנוע ניטרו או עוצמת מנוע חשמלי על רמה מסויימת ברגע שנאבדה השליטה. אין שום השפעה על סרוואים אחרים שינעלו על המצב האחרון שהיה לפני איבוד הקשר. בנוסף- מנסיוני - פייל סייף לא פעיל ברגע שתקלה כמו איבוד המקלט עקב נפילת BEC קוראת, זה מישום שהמקלט עובר איתחול (ולכן גם הפרק זמן הארוך בו אין שליטה).

בהצלחה

s.mario
24-11-2013, 18:34:47
6 סרוואים מטאל גיר? מתברר שההימור הפרוע של השרברב האיטלקי הופך להיות לסיבה המובילה.

בהצלחה

שנים של עבודות אינסטלציה באיטליה לא הולך ברגל:cool:
וברצינות, נסה את הנסיון שהציע לך שחר ידידנו - כך תוכל לדעת אם אנחנו בכיוון...
איתי.

gili813
24-11-2013, 18:46:49
4 סרוואים לא 6, לא הסברתי את עצמי נכון.
נראה לי המקלט חלש קצת אולי.

בכול אופן הרבה תודה על העזרה.

Zivshvar
24-11-2013, 19:34:50
גילי , איפה אתה מטיס ? ומתי ?

Ziv

guyst
24-11-2013, 19:44:30
מסכים לגבי הבדיקה של מד מתח חיצוני, אבל אם באמת יש עומס אז אחרי 3-4 שניות הוא אמור לחתוך (או לפחות להתחמם).
אתה לא צריך להיות סקפטי, בוא פעם אחת ותראה בעצמך על טיסן עם שישה סרוואים מטאל גיר ממש דומים לאלו - בקר plush קרס תוך כמה שניות. שים לב שבד"כ כשיש מדפים יש גם לפעמים לחץ על הסרוואים שמעלה את הצריכה שלהם סתם כך. בק חיצוני פתר את הבעיה לתמיד.

אציין משהו שמתברר שלא כולם יודעים, פייל סייף מטרתו לשמר מיקום סרוו מנוע ניטרו או עוצמת מנוע חשמלי על רמה מסויימת ברגע שנאבדה השליטה. אין שום השפעה על סרוואים אחרים שינעלו על המצב האחרון שהיה לפני איבוד הקשר. בנוסף- מנסיוני - פייל סייף לא פעיל ברגע שתקלה כמו איבוד המקלט עקב נפילת BEC קוראת, זה מישום שהמקלט עובר איתחול (ולכן גם הפרק זמן הארוך בו אין שליטה).

בהצלחה

לפלאש יש BEC פנימי של 3A ומפליא אותי שהסרוואים הגיעו לערך הזה.
יש לי מוסטנג עם 6 סרוואים סטנדרטים ועוד שני סרוולס למתקפלים. ניסיתי בכל יכולתי לאמץ אותם, ובו זמנית קיפלתי גלגלים, הורדתי מדפים ושיחקתי עם ההגאים, לא הגעתי להרבה יותר משני אמפר. אמנם יש לי UBEC שם, כיוון שיש לי כלל אצבע שלכל טיסן מעל 4 תאים אני שם UBEC, עדיין, אלה היו התוצאות שלא צריכות היו להפיל BEC פנימי.

לגבי הפייל סייף, אתה צודק שלא יהיה פעיל אם המקלט לא מקבל מתח, אבל, אני טוען שאם המקלט איבד סיגנל עם השלט (ולא הייתה בעיית מתח), הוא נכנס לפייל סייף, ואם הפייל סייף הוגדר כדאון (DOWN) חריף ופתיחת מנוע, הטיסן יצלול מיידית... ובוא נגיד שזה מניסיון אישי... ;)

gili813
25-11-2013, 11:09:32
שישי וגם שבת בהוד השרון במנחת