PDA

צפייה בגרסה מלאה : חדשות DJI מדברת לראשונה על תופעת ה Fly-away

Hagay
09-12-2013, 11:08:37
למי שאין 10 דקות לצפות בסרטון הנה סיכום:
בלה בלה בלה, בלה בלה בלה בלה.... זה לא אני זה אתם!
ויש גם אומרים יאדה יאדה יאדה

http://www.youtube.com/watch?v=2bxjL7wFyb8#t=271

AvivT
09-12-2013, 11:26:47
השאלה היא איך שאר הבקרים עם ה RTH מתפקדים בהשוואה לנאזה.
הרי אף בקר לא חסין מ FLY AWAY. האם הנאזה מתפקדת יותר או פחות טוב משאר הבקרים?
אם שאר הבקרים מתפקדים משמעותית יותר טוב, אז ברור שהבעיה אצל DJI.
אם לכולם יש בעיה דומה אז הבעיה גם אצל DJI, אבל אי אפשר להגיד שהם ספציפית עושים משהו לא נכון.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 4

yuvalko
09-12-2013, 12:33:16
איזה פתרון מגוחך לחכות 10 שניות במקום לתקן את זה מהיסוד ולדאוג שהפרעות לא ישפיעו בצורה כזו... ב 10 שניות הוא ימצא אותו באפגניסטן כנראה.

Sent from my GT-I9500 using Tapatalk

sevet
09-12-2013, 14:24:05
הסיכוי שישהו הפרעות ל 10 שניות..... ייתכן....
הסיכוי שיהיו הפרעות שיתפרשו לפקודה ולידית לכיוון מסויים נאאה לי מופרך בשלטים של היום שקופצים בין ערוצים וגם יש צימוד (bind) ביו המקלט חמשדר, אלה אם כן השלט של dji לפנטום הוא ממש גרוע כמו מכוניות צעצוע עם שלט שאי אפשר להביע יותר מאחת כי כל השלטים שולטים על כל המכוניות..... וגם אופציה שבהפרעות יישאר במצב האחור בשלט לא סבירה כי זה אמור להתפרש כנתק, השלט משדר את מצבי כל הערוצים כל הזמם ולא רק שינויים לכן אמור להיות מופעל failsafe...... בקיצור תגובה לא רצינית.

guyst
09-12-2013, 15:20:21
והעובדה שאנשים יוצאים מהFLYAWAY בהעברה למצב ידני בכלל שוברת להם את התיאוריה המופרכת הזו

optiplex
11-12-2013, 07:31:49
ב-APM לא קרה לי אף פעם תופעת FLYAWAY
בלההה בלההה

AmitB
11-12-2013, 10:51:02
זו תופעה שייחודית לפאנטום או לבקרי נאזה באופן כללי?

Hagay
11-12-2013, 11:40:19
ב-APM לא קרה לי אף פעם תופעת FLYAWAY
בלההה בלההה
ולי אין שירשור שהפך למלחמה בסגנון של "שלי יותר גדול" (;

זו תופעה שייחודית לפאנטום או לבקרי נאזה באופן כללי?
ייחודי לבקרי נאזה כולל פנטום, לייט V1 וV2 ואיפלו יש דיווחים מהווקונג שלהם

nitbeat
11-12-2013, 12:27:48
האם מישהו שמטיס רק במצב ידני יחווה פעם FlyAway ?
אם התשובה היא בהכרח לא - זה אומר שהמקור נובע משני המצבים האחרים.

תחושת הבטן שלי שאם הייתה סטטיסטיקה:
רב מקרי הבריחה היו במצב GPS, מספר נמוך ב Attitude, ומספר נמוך מאוד אם בכלל ב Manual.

מה שאני לא מבין למה המטיס מאבד את השליטה - כמו ב FAIL SAFE ?
אם נגיד הflyaway נגרם ע"י GPS שגוי למשל או משהו בחיישנים שולח מידע מוטעה והמחשב מחליט לבצע סט פעולות לא רצוי,
לא מבין למה המטיס מאבד שליטה על הכלי.

guyst
11-12-2013, 12:58:43
עד כמה שהבנתי מדיווחים של אחרים, זה במצב GPS כי זו השפעה על הסנסור של הGPS ואין איבוד קליטה, כך שהוא לא נכנס ל Failsafe.
הGPS כנראה שולח פקודות שגויות ולכן ההמלצה להכניס מיידית למצב ידני ולנסות להשתלט על הרחפן

nitbeat
11-12-2013, 14:28:01
עד כמה שהבנתי מדיווחים של אחרים, זה במצב GPS כי זו השפעה על הסנסור של הGPS ואין איבוד קליטה, כך שהוא לא נכנס ל Failsafe.
הGPS כנראה שולח פקודות שגויות ולכן ההמלצה להכניס מיידית למצב ידני ולנסות להשתלט על הרחפן

זה אומר שתוצאות הFlyAway רק מחמירות עם הזמן, שעוד ועוד אנשים לא טורחים להתאמן על טיסה במצב ידני,
וכשמשהו משתבש והם נדרשים להסתמך על רפלקסים (שאין להם) בכדי לתקן את המצב.

אני חושב שזאת חובה לדעת להטיס את הכלים האלה במצב ידני - אי אפשר להסתמך רק על המחשב טיסה.
זה כמו שאתה לא מושיב מטיס מזל"ט ואומר לו:
בוא שב תרגיש בנוח המזל"ט טס לבד הכל טוב ויפה, דרך אגב זה הג'ויסטיק שם במרכז מקווה שלא תזדקק לו.

igalr
11-12-2013, 15:54:15
בד"כ במצב כזה הכלי תוך שניה מתרחק למרחק כזה שלא ניתן לזהות מצב ובלתי אפשרי להטיס אותו במצב ידני ולכן האופציה היחידה שנשארת היא להסתמך על FAIL SAFE שלא עוזר.

nitbeat
11-12-2013, 16:03:45
בד"כ במצב כזה הכלי תוך שניה מתרחק למרחק כזה שלא ניתן לזהות מצב ובלתי אפשרי להטיס אותו במצב ידני ולכן האופציה היחידה שנשארת היא להסתמך על FAIL SAFE שלא עוזר.

אולי כן ואולי לא כל כך מהר - בכל מקרה כדאי שתיהיה לך את היכולת להשתלט עליו חזרה בביטחון לעומת האלטרנטיבה שבה תיכנס לשוק.

אני מעיף אקרו לאחרונה - צימצמתי את המצבים שאני מאבד אוריינטציה כמעט לאפס, זה קורה לפעמים אומנם,
אבל אני מרגיש ביטחון בלפתור המצב יותר במהירות והחלטיות.

לאחרונה ניסיתי גם להטיס ידנית ללא כל סימן מזהה - פרופים שחורים זרועות שחורות.
זה מאוד מאתגר ודורש ריכוז לכל אורך הטיסה.

חשוב שאנשים שקונים את המכונה הזאת לא יוותרו לעצמם וילמדו על ידני מה שנקרא - כמו ברכב :)

guyst
11-12-2013, 16:38:54
ההטסה שלי בדר"כ בצב"ר אז ניתן לזהות מצב

sevet
11-12-2013, 17:00:42
קרה לי קצת ב-APM בהתחלה, ופעם אחד בטעות שהכיוון של המצפן (החיצוני) לא היה מוגדר נכון.
זו הייתה מבחינתי חוויה לימודים כי זה לימד אותי ממש בהתחלה לא לסמוך על הכלים הללו בעיניים עצומות וגרם לי לפתח את אינסטיקט ההטסה הכי חשוב של להוציא מהמודים מבוססי GPS למוד מבוסס מד גובה שמעולם לא איכזב אותי (טפו טפו....)

אני מניח שזה קורה עד ריסוק/בריחה ללא חזרה בנזה כי מי שמטיס אותו למד לסמוך כל כך על הכלי שהוא לא מבין מאיפה הגיע העניין הזה וקודם מנסה להשתלט על הכלי במקום לצאת מהמצב האוטומטי (אני בכל חשש גם לא מוצדק יוצא ממנו בשניה וחצי) וזה אגב מחמאה ל-DJI :), הם רק צריכים להסביר את זה ולהזהיר את כל המשתמשים,
הכעס של על DJI הוא על הסיבה שהם הביאו שנראית כמו טיוח PR.

ב-APM/Arducpter הבינו שה-GPS לפעמים מבצעה סטיות חדות והוסיפו יכולת GPS Glitch שאם היא מזהה שינוי לא הגיוני בדיווח המיקום של ה-GPS, במקום לנסות לתקן מיקום מייד, היא מחכה כמה שניות לראות אם מקבלים מיקום תקין (רק מגרסה 3.1 שיוצאת אוטוטו), אני לא יודע אם ב-Naza מטפלים באותה סטייה כלל ואיך (והסטייה בטוח תיתכן גם בנזה) אבל זה מסביר Flyaway יותר טוב מהפרעה שמשתלטת על אות הרדיו ואומרת ללוח להמשיך קדימה......

nitbeat
11-12-2013, 19:12:32
אם פתאום הGPS קיבל מיקום 20 30 מטר ואפילו פחות מהמיקום הקודם - זה מייד אמור להדליק נורה אדומה,
ולא לשלוח את הרחפן בקמיקזה לנ"צ החדש.

הרי אין תרחיש דומה לזה חוץ מתקלה.

AMIR
15-12-2013, 07:42:00
סרטון מאכזב, מה ששומעים זה המון שטויות ובעיקר גימגומים.
היה עדיף שלא יוציא את הסרטון הזה...