PDA

צפייה בגרסה מלאה : Top-drive - טיפים וטריקים ...???

Tiran
28-12-2013, 18:33:58
בסוף, מכל השאלות שלי יהיה מדריך בניה מפורט ... הפעם top-drive.
ראיתי תמונות עם כל מיני שיטות. עם ובלי קלוויס. קרבון, מתכת ... מבלבל.

אז מה העצות שלכם ?
הטיפים שעושים את ההבדל ?
הטריקים שעושים הכל פשוט ומדויק ?
חומרים, חיבורים, כיוונים ... וכמובן תמונות יתקבלו בברכה.

roydor
28-12-2013, 20:18:34
יש הרבה טריקים...
אז ככה:
1. אפס סרוואים, מצא את מצב ראש הסרוו שנותן אפשרות לסימטריה בין הסרוואים (השינון של ראש הסרוו מאפשר שונות במידה ומסובבים את הראשים של היפריון 09 ב-90,180,270 מעלות)
2. מצב הראש במצב אפס של הסרוו צריך להיות מעט פנימה בשביל שהפושרוד יהיה במצב זה סביב 90 מעלות לראש.
3. אורינטצית הסרו צריכה להיות כאשר הראש של הסרוו קדימה, כך יש עובי גדול יותר לכנף באיזור ראש הסרוו ויש יותר סיכוי להסתיר את כל הראש בתוך הכנף מבלי שיבלוט החוצה.
4. תנועת המדף/מאזנת היא מקסימום מטה סביב 35 מ"מ (מדפים מטה - מצב ברקס) ו-15 מעלה (מאזנת מקסימום מעלה) כלומר- סה"כ 50 מ"מ תנועה. על כן מצב האמצע (כאשר הסרוו מרכז החשמלי שלו) הוא ב-10 ממ מטה. במצב זה הסרוו יזוז 25 מ"מ מטה ל-35 מ"מ מדף ו-25 מ"מ מעלה ל-15 מ"מ מאזנת. באופן זה יוצרים את יחס התמסורת הנמוך ביותר האפשרי, דבר שמקטין חופשים ומונע פרפור הזריקה (על חשבון מהירות המדף)
5. חשב יחס זרועות - מדוד את התנועה הליניארית שמתקבלת בסרוו בין שני קצוות המהלך. תנועה זו עוברת דרך הפושרוד להורן של המדף לטובת יצירת התנועה הרצויה (צריך לקחת מעט ספר). אורך הורן (מהציר) להיפריון 09 (חור הכי פנימי) יוצא סביב 9 מ"מ. סרוואים מסוג אחר נותנים לעיתים תנועה זוויתית שונה וייתכן מרחק שונה לחור הפנימי (קרי תנועה ליניארית שונה)
6. אחרי שניסיתי כמעט הכל, אני מעדיף פלדה מכופפת בצורת ר בצד המדף ובצורת Z מסובב בצד הסרוו. בכנף מלאה זה קריעת תחת להכין בגלל שצריך להכין צד אחד בזמן שהשני מורכב בכנף (=מסוכן וניתן ליצור נזקים) בכנף חלולה יותר פשוט. מכופפים ר, משחילים דרך חריץ מהסקין העליון ממקמים את ההורן בסקין (עוד לא מדביקים סופית) בשלב הבא ממקמים את הסרוו ומסמנים את מקום הכיפוף של הפלדה שתיתן מצב מדף של 10 מ"מ.
7. כיפוף ה-Z נעשה לתוך הראש (מישור הכנף) וכלפי הסקין התחתון (למעשה Z מסובב ב-90 מעלות) באופן זה הזרוע של ה-Z לא תפגע בראש הסרוו כאשר הוא מותקן החור הפנימי ביותר. אני חותך את Z קצר מאד, 1 מ"מ לכל היותר, מחייב לסובב את המוט לצורך שחרורו מראש הסרוו ביותר מ-45 מעלות, לא אפשרי כל זמן שהסרוו מודבק בכנף ופושרוד מחובר להורן.
8. לאחר שהפלדות מכופפות, מקבעים את המדף ב-10 מעלות, משחילים את ה-ר בהורן ומדביקים במקום. משחילים לתוך הסרוו את ה-Z והדבקת הסרוו (המיקום הסופי) נעשה על פי מצב המדף ולא ההפך.
9. לאחר ייבוש, נשאר לבדוק שבמרכז החשמלי של הסרוו המדף 10 ממ (פלוס מינוס 1 ממ) ושבקצוות ניתן לקבל לפחות 32 ממ מדף מטה ו-12-13 מאזנת מעלה (המקסימום שאכן נדרש בפועל) במידה ומקבלים משמעותית פחות נדרש לשנות את ההורן או את מרכז הסרוו.

מצורפות מספר תמונות, מקווה שברור

eitan-ro
28-12-2013, 23:05:40
רועי, סחטיין על ההסבר המפורט!

Sent from my GT-I9500 using Tapatalk 2

Tiran
29-12-2013, 07:24:04
אכן רועי, הסבר מעולה.
שאלות "קטנות" :
איזה עובי פלדה מומלץ ?
איך מדביקים את הסרוו לסקין ?
איך מדביקים את הכיסוי של פתח הסרוו ?

roydor
29-12-2013, 10:21:23
אכן רועי, הסבר מעולה.
שאלות "קטנות" :
איזה עובי פלדה מומלץ ?
איך מדביקים את הסרוו לסקין ?
איך מדביקים את הכיסוי של פתח הסרוו ?
אני משתמש בפלדה 1.2 ממ עד 10 ס"מ אורך של הפושרוד. ניתן להשתמש גם ב-1.5 אבל בשום אופן לא לרדת מתחת ל-1.2 במידה והיא לא נתמכת בדרך (פלדה 0.8 צריכה תמיכה במרחק של 4-6 ס"מ מהחיבור לכל היותר)

אניי מדביק את הסרוו לסקין עם טיפה של דבק מהיר סמיך כדי שלא יזוז ואז שם אפוקסי 30 דקות בהיקף כדי ליצור תושבת קשיחה. בכנף חלולה ניתן להשאיר את הרגליים של הסרוו (בכנף קלקר חותכים) ולשים את הדבק על הרגליים.
דבק מהיר מאפשר לבדוק שהכל במקום לפני שמדביקים סופית. אם זאת, חשוב להיזהר לא להדביק את החוט (הבידוד עלול להישבר וליצור קצר), שלא יחלחל דבק לתוך הסרוו, ולא להעמיס יותר מדי בבדיקות אחרת הטיפה של הדבק המהיר תישבר.

את הסקין אני מדביק עם סלוטייפ כך שניתן להוריד במידת הצורך.

b1yossi
29-12-2013, 20:43:07
והשאלה הכי חשובה:
איך אתה קובע את זווית ונקודת החדירה של הפושרוד בסקין ?

roydor
30-12-2013, 06:06:10
אני עושה חריץ שמתחיל סמ אחד קדימה מהציר ונגמר שני סמ קדימה מהציר.
זוית של החור זה כבר ניסיון.

Tiran
12-01-2014, 08:21:22
אתמול עבדתי על הכנף של הצ'ילי.
עבדתי בדיוק לפי ההנחיות של רועי. הלך חלק ומסודר.
רועי, תודה !

roydor
12-01-2014, 12:44:22
:)

Tiran
14-01-2014, 14:52:50
אניי מדביק את הסרוו לסקין עם טיפה של דבק מהיר סמיך כדי שלא יזוז ואז שם אפוקסי 30 דקות בהיקף כדי ליצור תושבת קשיחה. בכנף חלולה ניתן להשאיר את הרגליים של הסרוו (בכנף קלקר חותכים) ולשים את הדבק על הרגליים.

את הסרוו עוטפים במסקינג-טייפ ? האפוקסי מדביק את הטייפ ?

roydor
14-01-2014, 16:01:32
אפשר לעטוף במסקינג טייפ, לא חובה, יש יתרונות וחסרונות, לרב יתרונות ולכן לרב אני ממליץ
כן, האפוקסי בהחלט מדביק את הטייפ