PDA

צפייה בגרסה מלאה : עזרה! רוצה להעביר את הסוללות למצב איחסון (STORAGE)

amit_rah
30-12-2013, 21:50:51
אז ככה קניתי זוג סוללות מחול בעלות נתונים
4S1P 5000mah 40c~80c
והרכב יגיע למלאי רק בעוד משהו כמו 20 יום
אז חשבתי לנכון להעביר את הסוללה למצ אחסון (STORAGE)
מה הנתונים שאני צריך להשים במטען כמה A (אמפר) וכמה V(וולט) אני מאמין שאת הV אני צריך להשים על 14.8V בגלל שזה מטח הסוללה
ואיך אני יודע בכמה V לעצור את זה הבנתי שהכי נמוך שמומלץ לעשות זה 3.2V לתא אני צריך להסתקל על מצב התאים ואז פשוט לנתק את הסוללה או שזה עוצר לבד את הפועל על 3.2V
אני משתמש כרגע במטען פשוט iMAX B6AC 50W עד שאני התארגן קצת עם כסף ויזמין מטען איכותי..
בקיצור עזרה בבקשה

תודה ענקית מראש לכל העוזרים

בברכה עמית

assafwei
30-12-2013, 22:38:09
אם זה רק 20 יום אין לך מה לדאוג

amit_rah
30-12-2013, 23:08:41
אם זה רק 20 יום אין לך מה לדאוג

כן אבל אני לא יודע הם היו עוד 20 יום במשלוח ומאיפה לי לדעת באיזה מצב הם עמדו אצל המוכר..
ובכל מקרה אשמח לדעת על איזה נתנוים אני צריך להשים במצב איחסון שהיה לידע כללי

סאונד בראש
31-12-2013, 05:15:28
3.8V לתא

רן ענבר
31-12-2013, 05:23:32
לתשובה שלי 2 חלקים
1. עקרוני
2. המצב כיום.

1. עקרוני: אני לאחר כל הסעה מעביר את הסוללות למצב סטורג'
למה? כי עכשיו חורף...אני יודע שביום שישי [דוגמה] אני הולך להסיע אבל ייתכן והתכניות ישתנו עקב גשם ואז מה?
ואז אומר לעצמי: אולי שבת?! וכך עלול להיווצר מצב שבו זמן מההסעה ועד הפריקה הבאה הולך ומתארך
השארת סוללה במצב טעון יותר משבוע או 10 ימים פוגע בקיבול שלה
לצערי יש לי סוללות של 5000 שנכנס להם רק 2500...
2. המצב כיום:
אם הסוללות הגיעו מהיצרן/מוכר אז הם במצב סטורג' הכי בריא שלהם...
הם יכולות להישמר כך עוד זמן יחסית ארוך
אם הטענת אותם פעם אחת...אז "איפסת" את הספירה ואנחנו ב"מצב העקרוני" שתארת למעלה.

לגבי אופן ביצוע הסטורג':
ברוב המטענים החכמים יש מצב סטורג' מובנה בו המטען עוצר את הפריקה/טעינה ב 3.85 וולט לתא
אצלי במטען זה מתבצע אוטומטית... ז"א לא צריך לומר למטען אם לטעון או לפרוק את הסוללה למתח הזה
במידה וזה לא אוטמטית אצלך במטען אמור להיות תוכנית פריקה עם עצירה במתח מסויים
המתח לתא במצב סטורג' אמור להיות 3.8-3.85 וולט לתא
על תוכניות, כיתובים ובמטען ומשמעותם תוכל לקרוא פה: http://www.efly.co.il/forums/showthread.php?57757-%EE%E8%F2%EF-%F1%E5%EC%EC%E4-%E5%EE%E4-%F9%E1%E9%F0%E4%ED
כ"כ שים לב להוראות הבטיחות.

בהצלחה

רן ענבר

amit_rah
31-12-2013, 17:28:34
קבלתי את הסוללות ביום חמישי ומאז לא נעשה בהם שום שימוש לא טעינה ולא פריקה אבל בכל מקרה אני רוצה להעביר את כולם צלמצב סטורג' בשביל הביטחון האישי וככה אני היה רגוע יותר
ואם לא הטענתי את הסוללה רק חיברתי למטען בחרתי בלהטעין ואחרי פחות מדקה נתקתי את הסוללה זה אומר ש"איפסתי" את הסוללה וצריך להעביר אותה למצב סטורג' או שהחצי דקה הזאת לא משמעותית
קראתי את המדריך על המטען אבל עדיין לא הבנתי
שאני נכנס למצב סטורג' במטען אני בוחר 14.8V כי זה מתח הסוללה הכולל זאת סוללה בעלת ארבע תאים אבל לא הבנתי על כמה אני שם את האמפר (A)
עם אני שם על 0.5A או על 1A מה זה אומר? מה זה נותן? וסתם שאלה עם אני שם על 1A זה יעצור על 3.85V לתא ואם אני ישים על 0.4A דוגמא זה יעצור על 3.2V לתא או ההפך
בקיצור לא הבנתי את העניין הזה ועל כמה להשים
שאני מטעין את הסוללות אני יודע שאני שם אותם על 5A כי הסוללה היא 5000MAH אבל בסטורג לא הבנתי על פי מה אני שם את האמפר
תודה מראש לכל העוזרים

רן ענבר
31-12-2013, 18:53:55
עמית
כנס לקובץ הבא:http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uploads/836665969X638718X26.pdf
זה המדריך למשתמש של המטען שלך
אתה בוחר סוג סוללה ליפו
אתה בוחר סטורג'
אתה צריך לבחור את קצב הפריקה... האפשרויות הן בין 0.1 אמפר ל 1 אמפר
אצלי המטען מחליט אוטומטית אצלך תכוון על 0.5-1 אמפר [זה לא כזה משנה]
המטען יודע לעצור את הפריקה במתח שנקבע כסטורג'

האמפר שאתה מכוון כזרם פריקה קובע את משך הזמן של הפריקה...
לכל מטען יש את היכולת פריקה שלו...מסתבר שלמטען יותר קשה לפרוק מאשר לטעון

רן ענבר