PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה האם הגדרה לא נכונה בשלט 9XR גרמה להתרסקויות חוזרות?

nelson
26-01-2014, 13:59:47
אז אני חוזר ושואל ואשמח לתשובת המומחים:

רקע - הטיסן איבד קשר רדיו ונפל. זה קרה 4-5 פעמים.
בכל פעם הטיסן עף היטב עד מרחק של 80-100 מטר ואז בבת אחת איבדתי שליטה.
לאחר החלפת קבר , מקלט, מיקומי מקלט וכו', ולאחר שהנפילות חזרו העלתי השערה ששינוי (כנראה בטעות) באיזשהו ערך בשלט גרם לכך.
כרגע אני חושב שהערך שהשתנה הוא Trainer שהיה על ON במקום על OFF בעבר.
אשמח להסבר מה הפרמטר הזה והאם ייתכן וגרם להתרסקות?

אננס
26-01-2014, 15:05:11
Trainer לא קשור לטווח, Trainer משמעותו שהשלט שאתה מחזיק ביד הינו שלט המדריך
והכל פועל רגיל מלבד ברגע שאתה מחזיק את המפסק הקפיצי אז השליטה בטיסן עוברת לשלט החניך שאמור להיות מחובר אליך בכבל.
אם אתה לוחץ על הלחצן כל פעם שהטיסן מגיע לטווח של 80-100 מטר אז יכול להיות שזאת הבעיה.

נקודה ראשונה בודקים טווח, אחרי ריסוק שאתה מרגיש שקרה כתוצאה של איבוד קליטה אתה קורה לחבר טלפוני שלוקח את הטיסן ומתרחק ממך 300 מטר..
בבדיקה על הקרקע אפשר לראות מתי מתחילות בעיות קליטה.
אפשרות שניה יכולה להיות שאתה לא מקפיד שהאנטנה נמצאת במצב אופקי , המצב הכי חמור הוא שהאנטנה של המשדר מצביע בדיוק על הטיסן, זה יכול לגרום לאיבוד קליטה ב 80-100 מטר.

איזה מודול ומקלט יש לך? האם רכשת אותם חדשים או משומשים ממישהו?
רשמת שהחלפת מקלט, כלומר יש לך כמה מקלטים. האם יש לך עוד טיסנים ? האם הטיסנים האלה טסים עם השלט הזה?
אולי הבעיה היא באחד הסרוואים שמושך יותר מידי זרם והבקר וגורם לנפילת מתח שמאתחל את המקלט בדיוק שאתה מבצע פניה חדה בטווח של 80-100 מטר...

בקיצור יש הרבה אפשרויות אבל Trainer כנראה שזה לא..

nelson
26-01-2014, 18:58:53
אוקיי העלת כאן הרבה סיבות אבל את רובן בדקתי. ברור שחבל שלא עשיתי בדיקת טווח אבל לא בוכים על טיסן שהלך...
האופציה של ה-trainer אולי לא קשורה אבל משהו אחר בשלט אולי כן. בכל מקרה המודול הוא 2.4 של אורנג' המקלט של אורנג' הכל חדש יחסית נרכש יד ראשונה.
אני מציין שהטסתי את אותו טיסן עם אותו סט-אפ בדיוק חודש קודם ולא הייתה שום בעייה הגיע ל-500 מטר כמעט עם FPV.
הדבר היחיד שאולי שיניתי זה המודל בשלט (נניח ממודל 2 למודל 3) ושניהם היו מכוונים לטיסן הזה, אם כי כפי שאמרתי היו הבדלים בהגדרות.
לגבי אנטנה אופקית, אכן יכול להיות שאחת הנפילות קשורה לזה, אבל בטח לא כולן. בנפילה האחרונה נתתי לחבר להטיס (מנוסה מאד שנים) ויש לו גם ביקסלר עם סטאפ דומה (שלט של אורנג) והטיסן נפל אצלו על אותו אישיו.
אשמח לקבל הסבר על הפרמטרים הבאים:
1)PROTO PPM 8C 300mSec -כאשר ניתן להחליף לPXX DSM2 PPM16 PPMSIM
2) PPM FrLen 23mSec
3)"shift sel "NEG
3)"E. LIMITS "OFF
4)"Trainer "OFF
5)"T2THTrig "OFF
שוב יכול להיות שאף אחד מהם לא קשור אבל בכל זאת.
אני זוכר שלקח לי הרבה זמן לבצע בינד בפעם הראשונה ובהוראות של המודול היה כתוב להעביר ל-PPM לא יודע למה.
what say you?

אננס
26-01-2014, 19:34:49
מצטער.. לא מכיר את כל הפונקציות האלה ב 9XR.
אבל אתה חוזר ומתאר בעיית טווח שזה בעיה ביו המודול למקלט, אם אני לא טועה אז כל הפונקציות שמופיעות כאן הם הגדרות של השלט ולתקשורת אל המודול.
אם היו בעיות פה אז היית נתקל בהם בכל טווח ולא דווקא בטווח של 80-100.

יש לי עוד שאלה חשובה, אתה חוזר וטוען לאותה בעיה בדיוק באותו טווח, האם זה באותו אוזר הטסה ותמיד באותו מקום אתה מאבד קליטה.
ה DSM2 רגיש יחסית להפרעות, יכול להיות שיש הפרעות של 2.4 בדיוק באיזור שאתה מדבר עליו? אנטנות סלולאר? שנאי של חברת חשמל?

wind556
26-01-2014, 20:03:14
אם תרצה, אבדוק מקרוב את השלט שלך
אתה מוזמן לתאם איתי ולהגיע לשטח כשאני מטיס

nelson
26-01-2014, 20:10:40
אננס לצערי זה קרה כבר בשלושה מקומות שונים, וכאלה שהטסתי בהם בעבר בלי בעיה.
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uploads/1058418382X192693X3.pdf
אני מצרף כאן את המנואל של השלט אולי תצליח להבין כאן יותר ממני מה השתבש בהגדרות....
האם ניתן לבצע איזה שחזור הגדרות יצרן לפחות?

nelson
26-01-2014, 20:31:33
אננס לצערי זה קרה כבר בשלושה מקומות שונים, וכאלה שהטסתי בהם בעבר בלי בעיה.
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uploads/1058418382X192693X3.pdf
אני מצרף כאן את המנואל של השלט אולי תצליח להבין כאן יותר ממני מה השתבש בהגדרות....
האם ניתן לבצע איזה שחזור הגדרות יצרן לפחות?

Ronny Cohen
27-01-2014, 11:03:16
Hi GuysI would like to suggest that there might be a problem with your antennas since you loose contact at
.the same distance each time. It could be on the 9XR or/ as well on your receiver
It might be that the soldering point of the antennas are bad or hanging on on one thread

Ronny Cohen
27-01-2014, 11:08:11
?Wondering as well if your 9XR has a separate SD memory card
.if so than you might have the original setup stored there

elim55
27-01-2014, 13:35:01
מתי קנית את המודול "אורנג" ?
בזמנו היה פס ייצור של המודולים האלה שערוץ 2 היה נתקע.
בדוק !!!!

אננס
27-01-2014, 14:29:52
מתי קנית את המודול "אורנג" ?
בזמנו היה פס ייצור של המודולים האלה שערוץ 2 היה נתקע.
בדוק !!!!

הבעיה של ערוץ 2 הייתה מופיעה ללא קשר לטווח..

https://www.youtube.com/watch?v=CPX_RzE2HBE

AmitB
27-01-2014, 15:04:45
יש משדר וידאו על הטיסן?

elim55
27-01-2014, 17:47:19
ואיך קבעתם שהבעיה נובעת מטווח קצר או איבוד תקשורת ?
גם הגהים שננעלים יגרמו לריסוק .
יש לבדוק בצורה יסודית יותר לפני שמאשימים גורם זה או אחר ולמנוע את הריסוק הבא.

pomerus
27-01-2014, 20:34:46
"... ברור שחבל שלא עשיתי בדיקת טווח אבל לא בוכים על טיסן שהלך ..."

הנושא של בדיקת טווח הוא סופר-קריטי, וההמלצה שלי זה "להשתמש" בהתרסקות הזו כדי להפנים את הבדיקה הכול כך חשובה וחיונית הזו.
כול הדברים שכתובים כאן הם הצעות טובות וגורמים אפשריים. אבל הכלל אומר שאחרי כול שינוי מהותי בטיסן עושים בדיקת טווח קרקעית. ושאם מתחילות בעיות של איבודי קליטה עושים בדיקת טווח קרקעית ולא עולים לאוויר עד שמבינים מה הבעיה, ושאם יש מערכות "רועשות" על הטיסן (כמו משדר וידאו) קריטי לעשות בדיקת טווח קרקעית. ולפעמים מטיסים במקומות "רועשים" (ליד עמודי מתח גבוה, ליד אנטנות שידור סללולריות) וקריטי לעשות בדיקת טווח קרקעית.

וגם אם לא עושים שום שינוי, המדובר במערכות אלקטרוניות שיכולות להתקלקל, עם בקרת איכות "מסויימת". פעם בכמה זמן מומלץ ביותר לבדוק טווח.

ונקודה חצי קשורה - ב9X המקורי יש מתג מאחורה שמדמה בדיקת טווח ע"י הורדה של עוצמת השידור, וככה לא צריך ללכת ברגל 300 מטר. אבל המתג הזה >>לא באמת עושה משהו<< !!! ולכן צריך לשים את הטיסן במרחק רציני מהמשדר ולבדוק שהכול בסדר.

nelson
27-01-2014, 20:54:39
תודה חברה אחל'ה הצעות ותובנות. אבדוק.