PDA

צפייה בגרסה מלאה : הירהורי חזרה לתחום

Alonjp
28-01-2014, 00:36:20
שלום לכולם,

קצת היסטוריה.
לפני 20 שנים (בהיותי בן 15) רכשתי את הרכב הראשון שלי (ראלי 1:7 מנוע 21 הנעה אחורית).
אהבתי מאוד את התחום והשקעתי ברכב לא מעט (באופן יחסי לילד בן 15, כן..).
בזמנו נהגתי להסיע עם עוד חבר בחניה של הקיריון (מרכז קטנצ׳יק באותם הימים עם חניות אינסוף) ושאבתי מזה סיפוק.
לאחר מכן התקדמנו למפגשים בחוצות המפרץ (איפה שהיום אוטו דיפו), שם הסענו עם עשרות אנשים.
יש לציין כי רוב הזמן הסענו סתם בכביש וללא שום מטרה.
חלק לא מבוטל מהתחביב (בזמנו) היה שיפור ותחזוקת הרכב.

לאחר מכן הפסקתי למספר שנים עד שחזר לי הג׳וק והחלטתי לחזור לתחום בשנת 2002 אם אני לא טועה.
רכשתי רכב חדש (ofna monster pirate) שוב ניטרו 21, וחזרתי להסיע פה ושם במפגשים ובעיקר לבד.
היה נחמד אך משהו היה חסר, לא יודע לשים את האצבע בדיוק אך לא התרגשתי מלהסיע הלוך ושוב על אספלט וגם בשטח מיציתי דיי מהר.
בשלב מסויים שברתי ציריה (שכמובן לא ניתן להשיג בארץ.. לקח לעתיד) וניצלתי את ההזדמנות להזניח שוב את התחביב..

עברו עוד מספר שנים ושוב עשיתי קאמבק בקטנה (תרתי משמע) והפעם רכשתי venom mini giant 1:24 חשמלית משומשת (לפני משהו כמו שמונה שנים).
יש לציין כי דווקא אותה היה לי מאוד נחמד להסיע מאחר וקל מאוד לבנות לה מסלול מכשולים בכל גינה ממוצעת או אפילו בבית.
אך הגודל עשה את שלו ושוב פעם זנחתי את התחביב והרכב.

מפעם לפעם ניסיתי לחזור ולהשמיש את ה ofna.
לפני שש שנים סידרתי את הציריה, ניערתי את המנוע, וקפצתי לשטח להסיע את הבהמה.
לאחר חצי שעה נגמרה החגיגה עם בולם שבור..

לפני שנתיים סידרתי את הבולם (באופן דיי עלוב יש לציין), קניתי גלון דלק רענן ושוב יצאתי לשטח, רק בכדי לגלות שהמנוע סופר לא מכוון וגם לאחר נסיונות רבים לכוונו בשטח הרכב נכבה כל דקה.
הרכב שוב חזר למקומו במחסן..

ולאחר ההקדמה הארוכה (ותודה על הסבלנות) הגענו להווה.
לפני שבוע היה לי קצת זמן לשרוף במשרד וחיפשתי איך לנקות את המחשבות, טעות!
מפה לשם שוב נכנסתי לפורומים של rc, קצת יוטיוב ואופס, שוב מדגדג לי העסק..
כרגע שוב יש לי חשק לחזור לתוום אך עם רגשות מעורבים.
אני חושש שההתלהבות תרד לי מהר מהסיבה שאין באזור הצפון שום מסלול שיכול לעניין אותי.
כמו כן, להבנתי אין יותר מפגשים ואם יש אז זה של מספר ילדים על מגרש אספלט או כורכר. (לאיפה נעלמה הסצינה?!).
עכשיו אני מתלבט בין האפשרויות הבאות:
1. לנסות ולהשמיש שוב את ה ofna בעלות זניחה ולראות אם זה מדבר אלי? הסיכון הוא שהרכב ידרוש ממני כל כך הרבה השקעה בתחזוקה (מה שכיום כבר לא מעניין אותי) ושוב פעם יהיו רק תקלות מה שירחיק אותי שוב מהתחום.
2. לרכוש רכב חשמלי כגון thunder tiger MT4/ST4 ולראות אם אני נהנה שוב מהתחום. במקרה זה הסיכון הוא להוציא סכום נכבד ולגלות לאחר מספר הסעות שמיציתי ולהשאר עם משקולת נייר מאוד יקרה (קרה לי כבר עם אופניים ב15,000 ש״ח..).
במקרה זה הנטיה שלי היא ללכת על משומש במצב טוב בעלות נמוכה באופן משמעותי ( סביבות 1,500₪) או להביא איתי חדש מגרמניה/איטליה באחת מנסיעות העסקים הקרובה.
3. לשכוח מכל הסיפור ולחזור לתחביבים הנוספים שקצת הזנחתי (גלישת רוח לדוגמא).

יש לציין כי ההתלבטות הייתה קלה יותר אם הסצינה של מכוניות שלט בצפון הייתה חיה כבעבר עם מפגשים ומסלולי שטח! אך לצערי זה לא המצב (תקנו אותי אם אני טועה).

אשמח לשמוע את המלצתכם.
לחזור או לא לחזור, זאת השאלה..

ותודה שהגעתם עד הלום :cool:
אלון

רן ענבר
28-01-2014, 06:19:47
בוקר טוב וברוך השב
העלת חיוך על פניי...
למה?
כי הסיפור שכתבת מאוד מזכיר לי את עצמי.
גם אני היית לי "קדנציה" נוספת ורציתי תחביב "קליל" להירגע איתו אחרי יום עבודה...בלי מתח ,בלי עצבים...רק 1/2 שעה שעה בשקט [אני מסיע חשמל]
אלא שבניגוד ללפני 20 שנה היום ההיצע הרכבים בארץ הרבה יותר עשיר, גם אם לא אז ניתן וקל מאוד להזמין כל חלקיק באינטרנט ולתאם מפגשים.

אני מציע לך לחשוב על כמה דברים:
א. כמה חשוב לך הנושא של להסיע "ביחד"?
המפגש העיקרי באזור הצפון נמצא באזור נשר/חיפה והוא מפגש לרכבי 1/8 שטח שהוסבו לכביש בעיקר.
זה מתאים לך?
איפה אתה גר בצפון?
ב. תחשוב על תקציב. אתה גולש ומסיע ותיק ולכן אין בעיה שתקנה בחו"ל אבל כל רכב שתקנה בחו"ל חייבים להיות לו חלקי חילוף בארץ.
חלקי חילוף בארץ מקלים מאוד על הכאב כאשר נשבר לך חלק ברכב.
ג. אפשרות נוספת שמסבה לי באופן אישי הנאה זה זחלנים.
אתה לוקח רכב +ילד+תיק על הגב יוצא מהבית והולך לטייל...בשקט,ברוגע ובלי עצבים
דבר שעובד מצויין בצפון.

קשה לי מאוד לצפות מה "ישעמם" אותך בתחביב ולכן קשה לי לענות לגבי תחביבים אחרים.
אם תנסח לעצמך מה הפריע לך בעבר בתחביב יהיה יותר קל לפצח את זה ולתת לזה פיתרון
לטעמי חלקי חילוף זמינים בארץ זו הקטגוריה שפותרת את כל הבעיות

תענה על השאלות לעצמך ולנו ואז כבר נמצא יחד רכב שמתאים במידה ותרצה.

רן ענבר

Alonjp
28-01-2014, 10:15:05
רן, רב תודות על התגובה.

חשבתי ו..
א. לא ממש חשוב לי להסיע עם עוד אנשים, בטח שאלו לא חברים טובים, ועל אחת כמה וכמה אם אלו ילדים שמסיעים על מגרש אספלט/כורכר.
יחד עם זאת, אני חושב שלהסיע במסלול שטח עם רמפות היה יכול להיות סופר נחמד, אך לצערי מסלול כזה לא קיים באזור.
חשוב לי לציין שהמסלול לא חייב להיות מוסדר, גם מסלול פיראטי ומאולתר היה יכול להיות נחמד, ובדיוק בנקודה זו צריך חברה, כאלו שירימו את הכפפה וישקיעו מספר שעות מזמנם בכדי לארגן מסלול נחמד וחובבני.
וכאן בדיוק פעלה הסצינה לפני 20 שנים.. אני זוכר שהקימו מסלול ליד לוחמי הגטאות, ולאחר מספר שנים הקימו שוב מסלול ליד כפר חסידים, ואני מניח שהיו עוד כמה שאני לא מודע אליהם.
אבל בשביל זה צריך קבוצה של חברה ורצוי שיהיו מבוגרים, מה שלא נראה לי שקיים כיום (אשמח לשמוע אחרת).
אני מודע לקבוצה שהתאספה סביב המסלול בנשר, אך לצערי אני חושב שזה לא משהו שיימשוך אותי (שוב, שה להסיע על משטח אספלט, ולא ממש משנה שמצויר עליו מסלול).
אגב, אני גר בקרית ביאליק, אך ממש אין לי בעיה לנסוע מספר ק״מ לפה או לשם (בקיץ נוסע לכינרת לגלוש ללא בעיה).

ב. תקציב מוגדר אין ממש. המכשול היחידי הוא חוסר הרצון להוציא סתם כסף ולזנוח את התחום בתוך זמן קצר. זו גם הסיבה היחידה שבגללה אני שוקל לרכוש יד2. הרי מבחינת תחביב, לדעתי זהו תחביב דיי זול, בייחוד כאשר מגיעים מגלישת רוח או אופניים (רק כדי לסבר את האוזן, הבורד של הגלשן עלה לי 9,000 ש״ח, על זה יש להוסיף לפחות שלושה מפרשים שכל אחד מהם עולה באזור ה 3,000 ותורן שעולה עוד 2,000 ומנור שעולה עוד 2,000 וחליפת גלישה שעולה עוד אלפיה ועוד ועוד...).
כך שברמת העקרון התקציב מוגבל רק בראש ולכן חשבתי לשם התחלה על 3000₪.
לגבי הרכב, ברור לי ששה צריך להיות חשמלי (לדעתי ההתעסקות עם הרכב היא מה שהרחיקה אותי מהתחום). כיום אין לי זמן להתעסק עם תחזוקה של רכב ניטרו והסרבול של לסחוב גלון של דלק, תיבת התנעה, בוסטר, כיווני מנוע, החלפת פלאגים.... פשוט מתיש (ועם שני ילדים יש לי כבר ממה להיות מותש):rolleyes:
בנוסף ברור לי שבאגי ממש לא עושה לי את זה וגם לא רכב כביש, ולכן אני הולך באופן טבעי לכיוון מנסטר (כפי שבחרתי בעבר) או טראגי שזה חדש בשבילי (כן, אני יודע שזה החביב עליך) :)
מזיפזופ ברשת (ultimate rc, פורומים בארץ ובחו״ל וסקירות מצולמות ברשת) נראה לי שהכיוון הוא thunder tiger mt4/st4.
אופציה נוספת היא savege אך היא נראית לי מסובכת יותר לתחזוקה ואני אישית מחפש פשטות.
מה גם שהיא יקרה מידי כמשומשת בזמן שניתן לרכוש את ה TD בכמעט חצי מחיר מחדש.
האופציה הנוספת היא רכישה של ה TD באירופה באחת הנסיעות בעתיד, במקרה זה המחיר (לאחר זיכוי מס) הוא קצת פחות מ-2,000₪.
למיטב ידיעתי ניתן להשיג לשתי המכוניות חלקים בארץ, שזה בהחלט חשוב וזה אחד הלקחים שלמדתי מקית ה-ofna.
שוב, הפתרון הזול ביותר (שאני מתלבט לגביו) הוא השמשת ה ofna ולראות אם זה מושך אותי. הבעיה היא שאני חושש שבמקרה זה הציוד הוא זה שירחיק אותי שוב עקב תקלות מרובות והתעסקות בתחזוקה יותר מאשר בהסעה (מה שלא מושך אותי יותר).
ג. אני חושב שקצת מוקדם להכניס את הילדים שלי לעניין (הגדולה בת 4, הקטן בן 2).
יכול להיות שבעוד שנה שנתיים זה כן יהיה אפשרי, מה שנותן לי חצי נחמה שהרכב שארכוש לא יישב יותר מידי זמן במחסן (בתקווה שהילד/ה יתענינו בתחום).
לבינתיים אני מנסה להרגיל אותם לרעיון עם ה venom mini giant (אגב, רכב נחמד ומשעשע), כרגע ללא הצלחה גדולה עם הקטן.. מצד שני הקטנה קראה לו חמודי והלכה איתו לטייל כשהיא מחבקת אותו ומנשקת אותו.. :o
לסיכום, התחום של הזחלנים לא מושך אותי במיוחד (אך יכול להיות שלא נחשפתי אליו מספיק).

שוב, החשש שלי הוא לרכוש את הרכב ולגלות לאחר מספר הסעות שמיציתי את הנושא ואין יותר מידי אופציות להכנסת צבע (כמו מסלול נחמד, קבוצה נחמדה..).

רן ענבר
28-01-2014, 15:21:07
וואו.
אתה כותב יותר ממני.

עם ההרגשה שלך קשה לי להתווכח.
אני חושב שכבני אדם אנחנו טיפוס חברותי שנוטה להתקבץ.
קבוצה מגובשת היא גם בסיס למסלול עתידי במידה ויקום בצפון.
עוד דבר שקשה לי לחזות הוא היכולת שלך להתמיד.
אני חושב שחלק מהמפתח לזה זה הרכב אותו תקנה

אני מאוד לא אוהב ולא ממליץ לך לקנות רכב יד שניה
אין כמו רכב חדש...
אם יש לך תקלה אתה יכול להאשים רק את עצמך... לא את זה שממנו קנית את הרכב
לרכב חדש יש משמעותית פחות בלאי מרכב משומש.

לרכב חדש תצטרך כ 4000 ש"ח [קניית רכב בארץ +מטען וסוללות מחו"ל]
אני מכיר לא מעט אנשים שמסיעים MT4 או ST4 של טאנדר טייגר ומאוד מרוצים

תקרא את הקישור הבא:http://www.efly.co.il/forums/showthread.php?69310-%E7%E9%F4%E5%F9-%EE%EB%E5%F0%E9%FA-%F8%E0%F9%E5%F0%E4
זה אשכול שעוסק במדרגות המחיר בין שני רכבים.

רכב צריך גם סוללות ומטען:

סוללות [לפחות 2]:http://www.hobbyking.com/hobbyking/s..._4S1P_40C.html (http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__9963__ZIPPY_Flightmax_5000mAh_4S1P_40C.html)

אלו הסוללות הכי פשוטות וזולות שניתן לקנות
אלו סוללות מעט יקרות יותר אך מגיעות עם מארז קשיח:
http://www.ebay.com/itm/221285894461...84.m1497.l2649 (http://www.ebay.com/itm/221285894461?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649)

מטען:http://www.hobbyking.com/hobbyking/s...e_Charger.html (http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__6792__iCharger_106B_plus_250W_6s_Balance_Charger .html)

ספק מתח [שנאי גדול]:http://www.hobbyking.com/hobbyking/s...35A_350W_.html (http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__16534__Hobbyking_PS35_DC_Power_Supply_for_Charge rs_35A_350W_.html)

יחד עם הסוללות הזולות[לפני משלוח] יוצא: כ 750 ש"ח [תלוי בשער הדולר] עם המשלוח זה יהיה כ 1000 לדעתי
טעינה וסוללות זה לא עיניין פשוט.
אני ממליץ לך לקרוא את המאמר הבא:
http://www.efly.co.il/forums/showthr...E1%E9%F0%E4%ED (http://www.efly.co.il/forums/showthread.php?57757-%EE%E8%F2%EF-%F1%E5%EC%EC%E4-%E5%EE%E4-%F9%E1%E9%F0%E4%ED)

במיוחד את הוראות הבטיחות בסוף

מה אתה אומר?

רן ענבר

Alonjp
28-01-2014, 22:40:57
היי רן,

לגבי קניית רכב משומש.
מצד אחד יכול להיות שאתה צודק, הבלאי בתחום זה גדול וככל הנראה רכב משומש יטמון בתוכו כמה הפתעות.
מצד שני, בגלל זה אני מחפש את הרכב הכי עמיד שניתן למצוא (להבנתי ה mt4 הוא אחד הרכבים השרידים שיש), הכי פשוט לתחזוקה ובעל חלקים זולים וזמינים.
מצד שלישי - אני מניח שגם מי שרכש את הרכב כחדש מודע לכך שהרכב עמיד מאוד וככל הנראה העמיד זאת למבחן..
מצד רביעי - יש כאן כבר יותר מידי צדדים. :D
בכל מקרה, אני מודע לסיכון ברכישת ציוד משומש ואכן יש סיכון, לכן המחיר צריך להיות מפתה מאוד.
ואכן המחיר דיי מפתה.
לדוגמא, יש בחור שמפרסם ST4 עם סרוו משופר ב 1,800₪ ואני מניח שניתן יהיה לסגור איתו גם על 1,500 ומטה ללא בעיה (אני לא בטוח שזה כולל סוללה).
יש גם בחור אחר שמוכר בסביבות אותו המחיר MT4.
כאשר המחיר בארץ הוא 3,500₪, מדובר על חיסכון לא קטן שבסכום שנחסך ניתן לתחזק את הרכב לתקופה ארוכה.
אבל אתה בהחלט צודק, אם רכישת משומש תגרור אותי לתחזוקה מוגזמת עם בלאי גבוה אז כל החיסכון הזה לא שווה הרבה.
השאלה היא כמה זה סביר שיקרה?
האם לא מספיק לבדוק את הרכב ביסודיות מספקת לפני הקניה (ציריות, מיסבים, בולמים ומטלים, חלקי פלסטיק ושילדה, דיפרנציאל)?
הרי אנו רוכשים רכבים אמיתיים כיד שניה, כאשר שם המורכבות גבוהה בהרבה..

לגבי רכישת רכב בארץ, לצערי אין סיכוי גדול שזה יקרה.
פשוט מכעיס אותי הפרש המחירים העצום בין קניית הרכב בחו״ל לבין המחיר הרשמי של החנויות בארץ.
אני בהחלט מוכן לשלם עוד כמה אחוזים ולרכוש בארץ, אך כאשר ההפרש מגיע לכמעט 100% זה כבר מוגזם.
בעבודתי אני נוסע מידי פעם לחו״ל, וככל הנראה שבקרוב אסע לאיטליה וגרמניה.
הרכב עולה שם קצת פחות מ-2,000₪ לאחר זיכוי מס.
מבחינה לוגיסטית זה דיי קל כאשר אני יכול לרכוש את הרכב דרך חבר מקומי כך שהרכב ימתין לי אצלו (באיטליה או גרמניה).
משם המסלול להחזיר אותו איתי במזוודה הוא דיי קצר.
נניח שיתפסו אותי במכם ואאלץ לשלם מס קניה ומעמ, עדין ייצא לי בסביבות 2,600₪.
אם היו מציעים לי את הרכב בנניח 2,700₪ בארץ סביר להניח שהייתי רוכש בארץ, אך אני חושש שהפער גדול מידי (אם אתה יודע על מחירים קרובים לזה בארץ אשמח לשמוע על כך בה״פ).

לגבי הקישורים שצירפת, אתה מאמין לי שכבר קראתי אותם עוד לפני?:o
אני מודע למדרגת המחיר, אך כפי שציינתי אין לי כוונה לרכוש במחיר כזה בארץ.

לגבי הסוללות, גם כאן כבר קראתי את כל השרשורים והמדריכים שלך.
אני מודע לכך שסוללות לא קונים בארץ ולכך שזה עוד 700-1000₪ מחו״ל.
אין לי בעיה עם זה.

לצערי אני עדיין תקוע בשלב ההתלבטות של ״לחזור או לא לחזור״..
לצערי, מנסיון עבר והכרות שלי את עצמי, הסיכוי לרדת מזה הוא אפסי.
ברגע שהרעיון נכנס לי לראש הוא מתחיל לכרסם לי בתת מודע שזה פשוט משדע אותי ולבסוף אני מעדיף להוציא את הכסף רק בשביל להרגיע את המחשבות.
כך היה עם האופניים האחרונות (במקרה זה השעמום עלה לי 15,000₪) וגם עם אלו שלפניהם (עוד 5,000₪), כך היה גם עם הגלשן האחרון (במקרה זה הקנס היה 9,000₪) או עם מערכת קולנוע ביתית או או או... :rolleyes:
בקיצור, עכשיו המטרה היא ככל הנראה למזער את הנזק ;)

הדבר היחיד שמנחם אותי (מעבר למחשבה שאולי זה אכן שוב יעניין אותי והפעם לאורך זמן) הוא שיש לי דור המשך שאני יכול להעביר אליהם את הצעצוע היקר וכך לא להרגיש שההשקעה ירדה לטמיון.
מקסימום הרכב יישב במחסן שנתיים-שלוש ואז נכניס את הילדים לתחום.
סוג של שכנוע עצמי...

אגב, אתה חושב שזה נקרא לכתוב הרבה?
יש לך מזל שאתה לא צריך לקרוא את דו״ח הפרויקט שאני עובד עליו בימים אלו בעבודה..

רן ענבר
28-01-2014, 22:53:51
לגבי רכב משומש יש לי עוד סייג קטן...
אני לא קונה מוצרים משומשים... איך אומרים: מי שננשך מנחש חושש מחבל?
אם אני חושב על משהוא משומש זה רק מגולשים שאני מכיר...
יש גולשים שאני מכיר וגם בחינם לא הייתי לוקח מהם רכב...אפילו לא עם מקל...

"סרוו משופר" זה מינוח בעייתי.
יש סרוואים "משופרים" שאינם מחזיקים מעמד ויש סרוואים משופרים שימותו אחריי

אם אתה שואל אותי אם מחו"ל או יד שניה... חו"ל מנצח בגדול.
אין לי גם ויכוח איתך לגבי קניה מחו"ל...זה ברור שזה יהיה יותר זול
אנחנו בשוק חופשי ולי אין שום אינטרס בעיניין הזה.
חשוב הוא, להנות משניה העולמות:
1. לקנות רכב מחו,ל בזול... אבל לקנות רכב שיש לו חלקים בארץ
2. להנות מזמינות חלקי החילוף שיש לרכב בארץ
לרוב הרכבים מחירי חלקי החילוף בארץ הם דומים/זהים לחו"ל רק זמני המשלוח ועלותם זולה ומהירה יותר אפילו עם "דואר ישמעל"

אם אתה מביא רכב מחו"ל ב 2000 ושם עוד 1000 על סוללות ומטען מהוביקינג אתה מסודר.
ולטעמי גם בסכום סביר.

אני מתבסס בכך על זה שאתה לא מתחיל ומסוגל להסתדר לבד.
[למתחילים הרבה פחות מומלץ להתבסס על קניות מחו"ל]

לגבי אם ימאס לך או לא...קצת קשה לי לענות לך.
אני מאמין שאם תקנה רכב גדול וחזק... זה יעורר בך הרגשת "וואוו" ורצון ללכת להסיע כל יום אחרי או תוך כדי העבודה...

זה ממכר.

רן ענבר

Alonjp
29-01-2014, 23:13:53
תודה רן, אני יחשוב על זה ואעדכן בהמשך.

Alonjp
30-01-2014, 23:21:34
היי רן,

חשבתי שהרכב שהכי מתאים לי הוא ה- TT MT4 G3 ואז נתקלתי ב summit.
הוורסטיליות שלו דיי מושכת אותי.
מצד אחד הוא זחלן סביר פלוס, עם נעילות דיפ׳ מהשלט (אהבתי) והילוך נמוך, ומצד שני הוא מנסטר (אך דיי איטי יחסית).
נראה לי כמו אחלה רכב לחזרה לתחום, מצד אחד זה קרוב למה שאני אהבתי (מנסטר מהירה להתפרע בשטח) ומצד שני זה פותח לי תחום של זחלנים (כפי שהמלצת לי).
בנוסף המחיר דיי אטרקטיבי (מפורסם ב-3,100₪ ואני מניח שניתן לרדת קצת) ומקבלים חבילה שלמה להתחיל להסיע.
אם החיידק ייקלט אצלי, אני מניח ששדרוג הסוללות יבוא ממילא, אך לשם התחלה זה דיי נוח (הכוונה לסוללות המקוריות).
אגב, הביקורת ב URC לא רעה כלל לסטוק והוא מציין שלא חסר כוח/מהירות ושהסוללות דיי טובות.

בדקתי עלות של ייבוא מארה״ב, ויחד עם משלוח (500₪) ומיסים (אם תופסים במכס) יוצא מאוד קרוב למחיר בארץ.
כלומר, במקרה זה המחיר בארץ דיי הוגן לדעתי.

מה אתה אומר?

רן ענבר
31-01-2014, 06:22:35
1. יש לסאמיט בעיה.
מצד אחד הוא רכב סבבה.
מצד שני הוא תקוע באמצע בין זחלן למאנסטר
והוא לא ממש טוב באף אחד מהתחומים...
הוא רק בסדר.
לדעתי תחליט אם אתה רוצה זחלן או מאנסטר ותקנה אחד טוב ולא משהוא שמשלב בינהם.
2. לאחרונה מתרבות תפיסות של מוצרים לא ע"י המכס אלא על ידי משרד התקשורת.
יש גולשים שיגידו לך שלהביא למשרד התקשורת אישורים זה כלום... לדעתי זה משרד עם בירוקרטיה בשפה מקצועית קשה שקשה מאוד להתגבר עליה.
אני מכיר גולשים שחבילה שלהם נתקעה במשרד התקשורת וטירטרו אותם כמעט חודש עם כל מיני אישורים וכל זה רק בגלל שיש שם איזה משדר קקמיקה.
עדיף כבר להביא את זה במזוודה מחו"ל ולהצהיר מכס מאשר להיתפס בדואר ע"י משרד התקשורת.
3. סוללות הן מלכודת הדבש של טראקסס.
הם נותנים לך ברוב המיקרים איזה סוללות מאפענות ומטען גרוע.
שיטת ה"הכול כלול" מושכת לא מעט קונים...וכשהם מגלים שדיי עבדו עליהם זה כבר מאוחר מידיי.

רן ענבר

assafwei
31-01-2014, 07:53:52
לגבי נקודה 2 בהודעה של רן:
לפני שמזמינים מבקשים מהחנות לשלוח אישור רדיו של משרד התקשורת המקומי, יש טופס שמורידים ממשרד התקשורת הישראלי שמסביר בפירוט ובפשטות מה צריך לפרט בטופס.
שולחים את זה למשרד התקשורת ותוך פחות משבוע בדרך כלל מקבלים אישור, אחרי זה ניתן להזמין ולא לפני שקיבלתם אישור. זה תהליך ממש לא מסובך ולוקח בדיוק עשר דקות להוריד ולמלא את הטפסים, רק חשוב לקבל את האישורים מהחנות שממנה קונים (או לקבל הפניה ליצרן ולבקש ממנו), גם זה פשוט והם נותנים את כל הנתונים בלי בעיה, גם הם רוצים למכור.

רן ענבר
31-01-2014, 08:52:18
לא מסובך, לא מסובך... אני מכיר גולשים שנתקעו עם זה לא מעט ולא תמיד הצליחו לשחרר את החבילה.
משרד התקשורת הוא לא הגוף הכי יעיל בעולם.
נתקלתי בגולשים באזור הצפון שקיבלו יחס ושרות מצויין לעומת גולשים במרכז שקיבלו קדחת....
אני מעדיף לשלם עוד כמה מאות שקלים לשלם ולקחת.
בתנאי שזה באמת כמה מאות שקלים בודדים ולא יותר.

רן ענבר

josh_1972
31-01-2014, 09:19:17
אם במעמד הקניה תשלח גם טפסים למשרד התקשורת אזי לא צפוייה בעיה. גם ככה לוקח לחבילה להגיע בין שבועיים לחודש. אם תמתין עד שהחבילה תגיע ובמקרה נתפס במכס בבקשה לאשור משרד התקשורת אז יהיה לך עיכוב נוסף אבל המכונית/רכב תוכנס בסופו של דבר. לטעמי זה שווה חסכון של כמה מאות שקלים (ויותר ...) ובהפרש להתפנק על מטען וסוללות.

Sent from my W200 using Tapatalk

assafwei
31-01-2014, 09:23:45
לא מסובך, לא מסובך... אני מכיר גולשים שנתקעו עם זה לא מעט ולא תמיד הצליחו לשחרר את החבילה.
משרד התקשורת הוא לא הגוף הכי יעיל בעולם.
נתקלתי בגולשים באזור הצפון שקיבלו יחס ושרות מצויין לעומת גולשים במרכז שקיבלו קדחת....
אני מעדיף לשלם עוד כמה מאות שקלים לשלם ולקחת.
בתנאי שזה באמת כמה מאות שקלים בודדים ולא יותר.

רן - אין צורך לסבך משהו פשוט - זה באמת לא מסובך, רק צריך לעשות את זה כמו שצריך - לפני שמזמינים לוודא שיש את כל הטפסים וזהו, כולה לשלוח בפקס למשרד התקשורת. מניסיוני הם יעילים מאוד, אני לא יודע על איזה חוסר יעילות במשרד התקשורת אתה מדבר, ומה הקשר לצפון ודרום? זה אותו משרד גם אם אתה ממטולה וגם אם אתה מאילת.

רן ענבר
31-01-2014, 09:42:52
אסף.
אני לא מערער על מה שאתה אומר.
יצא לי לראות במו עיניי חבר שעושה את כל מה שאמרת ועדיין שולח פקסים.
מתקשר לוודא שהפקס הגיע ומקבל אישור שהכול בסדר ואחרי יומיים מתקשרים אליו לומר לו ש: הפקס הלך לאיבוד, לא הגיע, לא רואים מה כתוב...
אני שמח שהיה לך ניסיון מוצלח ויעיל עם משרד התקשורת.
לי זה מצטייר כחוסר יציבות או אולי שלוחות שונות של אותו משרד ממשלתי.
אני במרכז אתה בצפון...נתקלתי בגולשים נוספים בצפון שנענו ביעילות דומה למה שאתה מתאר ולכן אני מסיק [אולי בטעות] שמדובר בשלוחות או משרדים שונים של אותו גוף ממשלתי
הניסיון שאני ראיתי ועקבתי אחריו פחות שמח ולבבי.
עכשיו נשאלת השאלה איזה ניסיון יהיה לאלון?
אני מעדיף לדלג על ההימור הזה. זה הכול.

רן ענבר