PDA

צפייה בגרסה מלאה : עזרה! המנוע "מפמפם" ונכבה

ניב
02-02-2014, 18:34:04
אז יש לי דאון ממונע ישן, לא משהו מקצועי (שלושה ערוצים) אבל עובד (יותר נכון עבד) נחמד +-.
בכל מקרה הדלקתי את השלט ונתתי "גז", והמנוע התחיל לפמפם, וכשהגברתי מהירות הוא פשוט נכבה.
רציתי לשאול אם זאת יכולה להיות בעיה בחלק אלקטרוני אחר בטיסן ולאו דווקא במנוע.
ועוד שאלה, למיטב ידיעתי אפשר פשוט לקנות מקלט לדגם של השלט שלי ואז אפשר להשתמש בשלט על כמה טיסנים, רציתי לדעת כמה בדר"כ עולה מקלט (בשביל השלט KDS 7XII לצרוך העניין), ואם הוא לא יכול להיות כבד מידי בשביל הטיסן.
תודה מראש.

אננס
02-02-2014, 20:01:29
בכל מקרה הדלקתי את השלט ונתתי "גז", והמנוע התחיל לפמפם, וכשהגברתי מהירות הוא פשוט נכבה.

חסרה אינפורמציה מאוד משמעותית.. האם עכשיו שאתה מנסה שוב לחבר סוללה המנוע מתנהג אותו דבר או שהוא מת לגמרי??

אם עכשיו הוא מת לגמרי,אז יכול להיות שמה שאתה מתאר היה שלב אחרון של הבקר או המנוע, והוא/הם נשרפו..
אולי הסוללה לא משהו .. ואין לה כוח להפעיל את המערכת ?

אז כן הבעיה יכול להיות כמעט בכל חלק... סוללה, בקר , מנוע..

לגבי השלט, אני לא מכיר KDS אבל בדר"כ מקלט לא יהיה כבד מידי לטיסן...
המחיר ב ebay למקלט אחד כזה נראה לי מטורף (200 ש"ח).. אבל שוב אני לא מכיר KDS אז אין לי מושג האם זה שווה את הכסף..
http://www.ebay.com/itm/KDS-Receiver-K-8X-/190698496161?pt=Radio_Control_Parts_Accessories&hash=item2c668420a1

נ.ב.
אני מטיס עם מערכת 9X שעולה 300 ש"ח שלט + מקלט .. נראה לי עדיף מאשר רק מקלט ב 200 ש"ח.

ניב
02-02-2014, 21:40:36
חסרה אינפורמציה מאוד משמעותית.. האם עכשיו שאתה מנסה שוב לחבר סוללה המנוע מתנהג אותו דבר או שהוא מת לגמרי??

אם עכשיו הוא מת לגמרי,אז יכול להיות שמה שאתה מתאר היה שלב אחרון של הבקר או המנוע, והוא/הם נשרפו..
אולי הסוללה לא משהו .. ואין לה כוח להפעיל את המערכת ?

אז כן הבעיה יכול להיות כמעט בכל חלק... סוללה, בקר , מנוע..

לגבי השלט, אני לא מכיר KDS אבל בדר"כ מקלט לא יהיה כבד מידי לטיסן...
המחיר ב ebay למקלט אחד כזה נראה לי מטורף (200 ש"ח).. אבל שוב אני לא מכיר KDS אז אין לי מושג האם זה שווה את הכסף..
http://www.ebay.com/itm/KDS-Receiver-K-8X-/190698496161?pt=Radio_Control_Parts_Accessories&hash=item2c668420a1

נ.ב.
אני מטיס עם מערכת 9X שעולה 300 ש"ח שלט + מקלט .. נראה לי עדיף מאשר רק מקלט ב 200 ש"ח.
אוקי הבעיה הייתה בסוללה, היא הייתה פגומה כנראה וחיברתי את השניה והוא פועל יופי.
עכשיו בקשר למקלט, זה נראה לי הזוי 200 שקל. הייתי בטוח 50 שקל גג ואני סוגר עניין. KDS דווקא טיסן חולון מכרו לי ובינתיים אחלה שלט...
והנה כאן יותר זול http://www.rcmart.hk/kds2008b4-24g-receiver-k8x-for-k7x-k7xii-p-3664.html
תודה רבה.

wind556
03-02-2014, 09:59:18
אני מבין שפתרת את הבעייה בעבודת המנוע.
לגבי רכישת מקלט, יש משהו שחשוב שתבין:
השלט שלך הוא שלט יחסית יקר ולא טוב , וכל רכישת מקלט עבורו מעמיקה את השורשים שלו אצלך.
הדבר הנכון זה להחליף שלט לקראת הטיסן הבא לשלט שישרת אותך לטווח ארוך ויתן לך אפשרויות שאינך מכיר עדיין
לא אמליץ לך על איזה שלט לרכוש, כי זה תלוי בכיסך, בגישה שלך ובצרכים שלך, אבל בהחלט אמליץ לך להחליף אותו .
רק שתדע שיש שלטים טובים מספיק שעלות המקלטים שלהם מתחילה ב4$ אפילו, וזה נתון משמעותי למי שרוצה עוד טיסנים ולא רוצה להשקיע הרבה כסף בכל פעם

אננס
03-02-2014, 10:41:29
השלט שלך הוא שלט יחסית יקר ולא טוב , וכל רכישת מקלט עבורו מעמיקה את השורשים שלו אצלך.
הדבר הנכון זה להחליף שלט לקראת הטיסן הבא לשלט שישרת אותך לטווח ארוך ויתן לך אפשרויות שאינך מכיר עדיין
לא אמליץ לך על איזה שלט לרכוש, כי זה תלוי בכיסך, בגישה שלך ובצרכים שלך, אבל בהחלט אמליץ לך להחליף אותו .
רק שתדע שיש שלטים טובים מספיק שעלות המקלטים שלהם מתחילה ב4$ אפילו, וזה נתון משמעותי למי שרוצה עוד טיסנים ולא רוצה להשקיע הרבה כסף בכל פעם

אני אשמח לשמוע או לקבל קישור למקלט של 4 דולר... את רוב הטיסנים שלי אני מטיס לטווחים קטנים מ 300 מטר, באיזור ללא הפרעות מיוחדות
והמקלט הכי זול שיש לי זה מקלט לרכב של 3 ערוצים עבור ה 9X והוא עולה קצת יותר יקר מ 4 דולר ולא מתאים לטיסנים עם 4 ערוצים.
המקלטים היקרים שלי עולים מעל 20 דולר של frsky , אני מתקין אותם על טיסנים גדולים יותר שבהם איבוד קליטה אפילו למספר שניות יכולה להסתיים לא טוב.

אבל באמת, איזה מקלטים עולים 4 דולר?

ניב
03-02-2014, 15:01:48
זה בדיוק הפלונטר שאני נמצא בו.
ברור לי שבעתיד אני אקנה שלט איכותי יותר, אבל אין לי כרגע 1300 שקל+ בשביל שלט, ולמען האמת השלט שאני כרגע איתו "מספק את הסחורה".
אתה יכל להגיד לי למה בדיוק השלט שאני כרגע איתו הוא לא טוב? טיעון כמו "כי הוא סיני" לא מציג בעיה.
הבעיה העיקרית שלי כרגע, היא העובדה שהדאון הגיע עם שלט שאי אפשר להגדיר אותו "שלט" בכלל. משהו הזוי. לעומת זאת יש לי את השלט KDS שהוא נחמד יותר שאני משתמש בו ל-Fun Cub שלי. אז חשבתי לקנות עוד מקלט ל-KDS ולחבר אותו לדאון...

wind556
03-02-2014, 19:44:04
אני אשמח לשמוע או לקבל קישור למקלט של 4 דולר... את רוב הטיסנים שלי אני מטיס לטווחים קטנים מ 300 מטר, באיזור ללא הפרעות מיוחדות
והמקלט הכי זול שיש לי זה מקלט לרכב של 3 ערוצים עבור ה 9X והוא עולה קצת יותר יקר מ 4 דולר ולא מתאים לטיסנים עם 4 ערוצים.
המקלטים היקרים שלי עולים מעל 20 דולר של frsky , אני מתקין אותם על טיסנים גדולים יותר שבהם איבוד קליטה אפילו למספר שניות יכולה להסתיים לא טוב.

אבל באמת, איזה מקלטים עולים 4 דולר?

ar6100 היה בטרגט הובי ב3.9$ במשך זמן רב, נכון לעכשיו חיפשתי שוב ולא מצאתי אותו.
בכל מקרה, מקלטי DSM2 בהוביקינג מתחילים ב5.80$ ויש במלאי
היתרון של DSM2 הוא שניתן להשתמש בהם בשלט אורנג' הזול והסביר, ובעיקר המאד נוח , ובעתיד לעבור לספקטרום DSMX מודרני ומשוכלל והמקלטים האלו ימשיכו לעבוד איתו ולא תצטרך להחליף.
כך שאינך מעמיק שורשים במערכת זולה ופשוטה

אננס
04-02-2014, 09:21:13
תודה
בדיוק הם הציאו מקלט קטן של 4 ערוצים ב 7$
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__35172__OrangeRx_R400_Spektrum_JR_DSM2_Compatible _4Ch_2_4Ghz_Receiver.html
וכמובן יש את הגדול יותר עם 6 ערוצים ב 5.89$
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__28554__OrangeRx_R615_Spektrum_JR_DSM2_Compatible _6Ch_2_4Ghz_Receiver.html

אולי שיצא ה 9XR pro עם מודול DSM שמתחבר לאנטנה הפנימית נוסיף על מערכת רדיו למשפחה....