PDA

צפייה בגרסה מלאה : עזרה! קניתי MT4 ביום רבעי ומאז לא מפסיק הבעיות! [הכותרת נערכה - מספיק סימן קריאה אחד!]

amit_rah
03-02-2014, 18:37:39
אז ככה ביום רבעי הלכנו אני וחבר וקנינו כל אחד MT4

הסענו אותה פעמים בסה"כ

ביום הראושן השתחרר לי הציריה מהגלגל האחורי בסדר לא נורא סידרנו
לאחרן מכן עף גלגל קדמי מהרכב שלי לא נורא סידרנו
אחרי זה התחליו רעשים של חריקה מאיזור הפיניו והספור אצל חברי לא נורא קצת אוייר אוצנו כמה אבנים ואחרי חמש דקות הפסיק הרעש

היום נסיעה שניה שלנו ברכב אני מחבר סוללה מתחיל לנסוע אחרי חמש דקות הרכב נעצר לא הבנתי מה קרה שם
עד שלא חיברתי סוללה אחרת והרכב עבד מסקנה נשרפה לי סוללה בשימוש הראשון בה תוך חמש דקות שגם סוללת ליפו בשקל לא אמורה לישרף כלכך מהר אין דבר כזה ליפו זה הסוללה שאמרו להחזיק הכי הרבה זמן!!!!!

לא נורא בחינו קצת הלכה סוללה ב400 שקל חיברתי את הראשונה שהסעתי איתה בפעם ראשונה והמשכנו לשחק
אחרי חמש דקות רעש חריף דריפנצל האחורי אצל חבר שלי וככל שנוסעים מהר יותר הוא מתגבר כאילו ניתכן של איזה גלגל שיניים
אמרנו נלך יום רבעי לחנות נירא מה יש לרכב..
ובנתיים נשחק עם אחת
אני בא ליסוע הרכב נוסע אבל פונה קבוע ימינה לא מבין מה פותח את החופה מנקה קצת אבק קצת חול ומנסה שוב אבל יש רק ימינה
מקרב את הרכב אלי פותח את החופה ומנסה לסובב את הגלגלים הקידמיים ימינה ושמאלה אבל משום מה דבר לא קורה.
אמרי אולי התנתק התדר של המקלט לא יודע מנסה ללחות גז לא מגיב רוורס לא מגיב.
טוב מנתק את הסוללה ומחבר שוב הרכב לא מגיב לכלום פתהום הרכב נתפס על גז קבוע נוסע ולא עוצר עד שהוא ניתקע בפח של בית רצתי מהר ניתקתי את הסוללה.
נתתי לרכב לנוח כמה דקות וניסיתי שוב ועוד פעם הרכב נתפס על גז קבוע רק שהפעם כבר תפסנו את הרכב באוויר ולא נתנו לו ליסוע..
ניתקתי את הסוללה ואז התחלתי להריח ריח של חשמל שרוף ואז גיליתי שזה מגיע מהסרוו הסרוו נשרף תוך שתי נסיעות בילבד.!!!!!!!!!!!!!!!!
וזה עוד לא הסרוו הרגיל זה סרוו אחר גם של ace rc אם אני לא טועה 1510 בקיצור לא הסרוו הישן שהיה ידוע שנשרף מהר....
ניתקתי את הסרוו מהמקלט ואז חיברתי את הסוללה והרכב חזר להגיב לגז שאני קובע לברקס ולרוורס...

אבל משהו פה משגע אותי איך יכול להיות שתוך שתי נסיעות בלבד שאנחנו מסיעים על 50 אחוז מכוח המהירות בסה"כ ולא עושים קפיצות ולא רמפות ולא נוסעים אחורה ואז קדימה או ההפך!!!
וכלכך הרבה דברים נהרסו אני מבואס על הרכב רצ*** ממש מתאכז שבכל נסיע אני צריך לספוג נזק של 500 שקל ב5 דקות משחק סליחה אבל יש גבול גם לזה

ואני רוצה תגובה בבקשה מרן ענבר זה שכלכך שכינע אותי שזה הרכב הכי טוב שיש היום בשוק שיתן לי הסבר מלא איך שתי רכבים חדשים בשתי נסיעות לא מפסיק להיות נזקים

ועכשיו לשאלה שלי איזה סרוו איכותי וטוב אתם ממליצים במקום זה שנשרף!!!
ותודה מראש לכל העוזרים

טוב חברים ערכתי מודעה זאת מ2 סיבות!!
1. טעיתי לגבי כל הדעות שלי על הרכב מהימים הראשונים!!.
אחרי שהרכב תקופה מאוד יפה אצלי כ חודשיים הבנתי שהרכב הזה מפלצתי ולדעתי בסכום הזה אין לו מתחרים..
2. והכי חשובה אתמול הייתי באותה חנות שבה רכשנו את המכוניות זה כבר לא 2 זה 3 עוד חבר קנה שבועיים אחרי..
ובקיצור נתקלתי ב2 בחורים נחמדים שבאו להתעניין בין MT4 וEMTA וכמובן שישר המלצתי להם על הMT4 .
ואחרי שיחה קצת ארוכה לגבי איך הרכב מה היכולות שלו עם הוא שווה את הכסף וכו'. שאלות של אותם שני בחורים שמתעניינים ברכב.
הגענו לאותה נושא שנפתח פה על ידי (הנושא הזה) ואמרו שזה די הרתיע אותם מלקנות את הרכב הזה.
אז הנה לכל החברים יש לי משהו חשוב לומר לכם אחרי שלמדנו קצת להסיע ולמדנו את תגובות הרכב ואיך להוציא מהרכב את הטופ לבינתיים לפי יכולתנו נסינו הדל כמובן.
אני חוזר ואומר לא מצטער בכלל על הקנייה אלה ההפך אני שמח שקניתי את הרכב הזה ולא מתחרט על כל שקל שהוצאתי עליו.
אני נהנה מהרכב בוצרה מדהימה. יוצא לי להסיע משהו כמו שעתיים בשבוע אני מנצל את הרכב בצורה מפחידה ביותר גם ברמפה של 5 מטר אני מבסוט על הרכב
ובקיצור ולעניין ממליץ בחום אז מקווה שכל מי שמעוניין לקנות רכב זה יקרא את ההודעה הזאת עד הסוף ויבין שכל מה שנאמר פה ישתנה ב180 מעלות
נערך בתאריך 10/03/14 עמית

רן ענבר
03-02-2014, 18:46:59
דבר ראשון בוא נרגע.
יש לך בעיה? יש יבואן, יש אחראיות. גש אליו והוא יעזור לך.
אם לא תיגש לקבל שרות על תקלה שקרתה איך היא תיפתר?
ברגים משתחררים לפעמים ולכן צריך לחזק אותם לפני נסיעה ראשונה ואחרי כל נסיעה. במיוחד צריך לחזק בירגי מתכת שנכנסים לחלקי מתכת.

על סמך מה הגעת למסקנה שהסוללה נשרפה?
אם הסרוו לא תקין אחרי 3 ימים בדיוק בשביל זה יש אחראיות כנ"ל גם לגבי בקר.
בדיוק בגלל זה המלצתי לך לקנות רכב בארץ כדי שאם יש בעיות יהיה לך למי לגשת וממי לקבל שרות.

לגבי סרוו.
תקנה מה שאתה רוצה.
כמו שאתה מתנהג אני לא ממליץ לך יותר על בורג כי אתה תאשים אותי גם ברצח ארלוזרוב.

רן ענבר

amit_rah
03-02-2014, 19:18:51
דבר ראשון בוא נרגע.
יש לך בעיה? יש יבואן, יש אחראיות. גש אליו והוא יעזור לך.
אם לא תיגש לקבל שרות על תקלה שקרתה איך היא תיפתר?
ברגים משתחררים לפעמים ולכן צריך לחזק אותם לפני נסיעה ראשונה ואחרי כל נסיעה. במיוחד צריך לחזק בירגי מתכת שנכנסים לחלקי מתכת.

על סמך מה הגעת למסקנה שהסוללה נשרפה?
אם הסרוו לא תקין אחרי 3 ימים בדיוק בשביל זה יש אחראיות כנ"ל גם לגבי בקר.
בדיוק בגלל זה המלצתי לך לקנות רכב בארץ כדי שאם יש בעיות יהיה לך למי לגשת וממי לקבל שרות.

לגבי סרוו.
תקנה מה שאתה רוצה.
כמו שאתה מתנהג אני לא ממליץ לך יותר על בורג כי אתה תאשים אותי גם ברצח ארלוזרוב.

רן ענבר

א. אין אחריות על הסרוו לא מוכנים להכיר בזה!!
ב. חיזקנו ברגים כל הזמן רק שלא היה הרבה זמן לחזק!! כי כמעט ולא הסענו!!!
ג. זה שאני יגש לשם זה ברור אבל לא מוכנים להכיר בסרוו כדבר שאמור להיות עליו אחריות
ד. איך אני יודע שהסוללה נשרפה אז ככה שאני מנסה להטעין אותה זה בלתי אפשרי המטען רושם לי connection break (דהיינו הפסקת קשר!!)
ברגע שאני מחבר את הסוללה לbattery balancer אלו הנתנונים שאני מקבל:
תא1 4.31V תא2 4.42V תא3 4.37V תא4 0.07V מתח כולל של הסוללה הוא 13.19V
וגם המכשיר מסמן לי את התא4 ומהבה מתחת check battery

ה. לא האשמתי אותך בכל מה שקרה פשוט חיכיתי לתגובה שלך אחרי הכל אתה המלצת לי על הרכב ובנתיים שתי רכבים לא מפסיקים לעשות בעיות!!
הרכבים אצלנו בסה"כ פחות משבוע והסענו רק פעמים!!
זה שאני קצת תוקפני זה כי שאתה מרגיש את כל התסכול הזה ושהסעת רק פעמים ואתה כבר בנזק של גובהה כי רק סוללה לבד זה 400 שקל מה עם סרוו אז אני חושב שכולם היה כאלה אגרסייבים..

אז כן ציפתי לתשובות שלך!!

עוד דבר סרוו של מסוק יכול להתאים? סרוו של אליין DS520

matanmax
03-02-2014, 19:27:29
דיפרנציאל לא נטחן סתם ככה.
רעשים מהספור פיניון לא באים סתם ככה.
סרבו, לרוב, לא נשרף סתם ככה.
לא יודע איפה אתה מסיע. אבל אל תסיע במקום שמגיעים אבנים לגלגלי שיניים ברכב.

סיפור הסרבו נשמע כאילו משהו נתקע בגלגלים ותקע אותם קבוע על הצד, מה שגרם לסרבו להתאמץ ולהשרף.
מצד שני אתה אומר ששום דבר לא הגיב, ואז אני לא מוצא קשר לסרבו שנשרף.

רוב הדברים שכתבת כאן לא קוראים סתם ככה, צריך לשים לב איפה ואיך אנחנו מסיעים וכמה אנחנו מעמיסים על הרכב.

amit_rah
03-02-2014, 19:43:37
דיפרנציאל לא נטחן סתם ככה.
רעשים מהספור פיניון לא באים סתם ככה.
סרבו, לרוב, לא נשרף סתם ככה.
לא יודע איפה אתה מסיע. אבל אל תסיע במקום שמגיעים אבנים לגלגלי שיניים ברכב.

סיפור הסרבו נשמע כאילו משהו נתקע בגלגלים ותקע אותם קבוע על הצד, מה שגרם לסרבו להתאמץ ולהשרף.
מצד שני אתה אומר ששום דבר לא הגיב, ואז אני לא מוצא קשר לסרבו שנשרף.

רוב הדברים שכתבת כאן לא קוראים סתם ככה, צריך לשים לב איפה ואיך אנחנו מסיעים וכמה אנחנו מעמיסים על הרכב.

זה נכון מה שאתה אומר לגבי הדריפנצייל וספור וכו'
אבל הסרוו נשרף סתם ככה פשוט סתם ככה
אנחנו מסעים בשטח מצא מהדקות הייטב אז ככה שזה שטח מצויין
לגבי אבנים שמנו מעל הרכב בחלק העליון סגור את הסוללה וכל זה רשת חלונות ככה ששום אבל לא יכולה להכנס וזה לא מזיק ראיתי בחנות הרבה רכבים ככה וגם הוא בעצמו אמר שזה דבר טוב ולא מזיק

רן ענבר
03-02-2014, 20:42:19
עמית
באתר הזה אנו נמנעים מלציין או לדון בחנויות בארץ. בבקשה הימנע מכך בעתיד

הדבר הראשון שאתה חייב להבין הוא שבתחביב הזה אין דבר כזה "אין תקלות"
גם הרכב שלי שעולה יותר מכפול נעצר לפעמים על תקלות... ברוב התקלות אני יכול להאשים רק את עצמי.
אצלך, לדעתי המצב טיפה שונה
בהתחלה התקלות נובעות משני דברים עיקריים:
1. "מחלות ילדות" כגון בגים שנפתחו או ברגים שנסגרו חזק מידי
2. טעויות של "מתחילים" מתחילים זה לא הכוונה רק למתחילים בתחביב אלא התחלה עם הרכב וחוסר הכרות של המגבלות שלו או של השליטה בו

לגבי הסוללה
אני לא זוכר איזו סוללה קנית
פנה למוכר ותאמר לו שהשתמשת בסוללה פעם אחת ותא אחד של הסוללה מת.
בקש את התיחסותו.
כמה זמן עבר מהקניה?
צריך לקחת בחשבון שדברים כאלו קורים גם בסוללות של 800 ש"ח...פשוט אין חסינות
זה עיניין של מזל וחוסר מזל.

סרוו יכול להיפגע ולהישרף כתוצאה מפגיעה חזקה במשהו...
משהוא כמו הפח אשפה שתארת.

אני מתרשם שאתה "מנקז" בעיות של 2 רכבים בתאור אחד.
תנסה להפריד את התקלות ל: תקלות של רכב א' ולתקלות של רכב ב'

בכל מקרה אני מאלה שנמצאים פה כדי לעזור...
וככזה אני אשמח להיפגש איתך ולעזור לך בכל מה שאוכל.

רן ענבר

bdsnir
03-02-2014, 21:27:01
היי, סליחה שאני מתערב, פשוט אני רואה לפעמים הודעות שפשוט משגעות אותי,
אם המליצו לך על רכב זה נחמד ויפה, אנשים מדברים מניסיון, לא נראה לי שרן או כל אחד אחר פה יקבל אחוזים מסוג מסויים של רכב שתקנה. גם אני בזמנו התייעצתי עם מספר אנשים לגבי הריבו 3.3 לפני קניה, הזהירו אותי מהרכב, אני החלטתי שאני ממשיך את הבדיקה ולא פוסל על הסף, מצאתי ביקורות מעולות בעולם על הרכב ולמדתי את כל המחלות שלו עוד לפני שניגשתי לחנות. לאחר שבדקתי אופציות נוספות הגעתי לחנות ממנה רכשתי בסופו של דבר, קיבלתי הסבר מפורט ושאלתי שאלות ולאחר מכן בחנות נוספת על מנת לקבל עוד חוות דעת, הבנתי ממי אקבל בעתיד הסברים ועזרה טובה יותר ואחרי כשבועיים של המשך למידה והתייעצות פנימית אחרונה, ניגשתי לחנות ורכשתי את הרכב.
למה אני מספר לך את זה? כי קל להאשים ולבוא בטענות, רכשת רכב / שניים וצריך להבין שאם תחפש תמצא את שני צידי המתרס של מי שיגיד שזה רכב מעולה ומי שיגיד שזהו רכב בינוני ופושר ומטה. קח בחשבון שהמחיר שלו עולה כחצי ואולי אפילו פחות מרכבים אחרים בקטגוריה שלו ועדיין הוא מספק ביצועים ומפרט יפה. יכול להיות שאיכות הבניה של מכלולים מסויימים לא מהטובות ביותר, אבל זה חלק מהתחביב. במידה ויש לך בעיה/בעיות עם הרכב, פנה למוכר ובלי דעות או הסקת מסקנות מוקדמת, תשאל, תבקש ותדרוש תיקון או החלפה במידה וזה משהו הגיוני.
רק לידיעתך עתם העובדה שניקית את הרכב מאבנים וכדומה אומר שהייתה כניסה של עצמים זרים לאזור גלגלי השיניים וכנראה שמשהו נפגע שם ומשם התחילה בעיית הסרוו/גז/ היגוי.

תמיד ברכב חדש כדאי להתחיל לאט, אמנם בניטרו יש את עניין ההרצה שעושים וכך על הדרך גם לומדים את הרכב, ממליץ לבצע בכל רכב חשמלי או ניטרו כפי שהזכירו כאן קודם.

מצטער שקצת יצאתי עליך, פשוט באמת שחשוב לי להגיד שאני בטוח שניתנה לך המלצה לרכב על סמך ניסיון טוב ואני לא חושב שרן או כל אדם אחר רצה לרעתך.
בהצלחה בהמשך ומקווה שתחזור להסיע במהרה מאושר ומרוצה מהרכב.

josh_1972
03-02-2014, 22:05:34
באם התקלקלו מספר מכלולים שלא קשורים האחד לשני הייתי מציע קודם כל לבדוק את תנאי השטח וההסעה (מסיע). כל רכב מתקלקל פה ושם אבל ככ הרבה תקלות ברכב שהוא עמיד יחסית הינו חריג.

Sent from my W200 using Tapatalk

amit_rah
03-02-2014, 22:10:14
אז ככה אחי לא יצאת עלי והכצ בסדר מקבל כל ביקרות בהבנה..
דבר שני אמרתי על כל בעיה אצצלי או אצל חבר..
דבר שני באמת שלא יצאתי על רן אלה רק חיכיתי לתשובתו מצטער שזה היה נשמע כך...
אני יגש לרותה חנות בה קנינו ואנסה לקבל עזרה.
אמשח לקבל קישורים של סרוו איכותיים וקניה דל פעם אחת לכל הזמן שמעתי שסאבוקס טוב בכל מקרה אשמח לקישורים וכמה עולה בארץ כי עם זה עניין לא רציני באפרש הכסף מעדיף לקנות בארץ מאשר לחכות ולא להסיע..
רן אשמח לקבל ממך את הטלפון דלך לדבר ולהתיעץ איתך על כמה דברים...

נ.ב אמרתי כבר שהסענו על 50 אחוז מכוח ברכב ולא התפרענו

רן ענבר
03-02-2014, 22:25:06
סרוו: http://www.amainhobbies.com/product_info.php/cPath/61_100_2167_2169/products_id/210499/n/Savox-SA-1283SG-Aluminum-Case-Digital-Super-Torque-Steel-Gear-Servo
בשביל להרוס אותו צריך להיות מוכשר במיוחד
יש לי כזה על הזחלן.
הוא נמכר בארץ ב 450 ש"ח ובשבילו אתה צריך גם זרוע לסרוו:http://www.amainhobbies.com/product_info.php/cPath/61_101_2515_2517/products_id/197372/n/OFNA-CNC-Machined-Aluminum-Single-Arm-Servo-Horn-25T-Futaba-Orion-Savox-ACE

הטלפון אני שולח לך בפרטי

רן ענבר

amit_rah
03-02-2014, 23:26:12
אני לא יכול לקחת את הזרוע מהסרוו הקיים

רן ענבר
04-02-2014, 04:18:53
לא.
יש סוגים שונים של סרוואים
לכל סרוו יש מסר שיניים אחר על ראש הסרוו.
הסרוו של טאנדר טייגר הוא 23-24 שיניים ולסאובקס יש 25 שיניים.
ולכן הזרוע לא תתאים

רן ענבר

shlomi186
04-02-2014, 06:22:56
עמית שלום
אני מסיע את ה mt4 קרוב לחצי שנה
בפעם הראשונה השתחרר גלגל , חיזקתי את כולם
בפעם שניה השתחרר פיניון , חיזקתי
מאז מידי פעם אני עושה סיבוב חיזוק.. .
סרוו מקןרי גף נשרף....
החלפתי לסרוו סיני
מאז האוטו נוסע חופשי עמיד חזק מהיר
אבל צריך שוב לזכור להעמיס על האוטו בגבול הטעם הטוב
אם שני רכבים שלכם נדפקו במקביל סביר שאתם מעמיסים ייתר על המידה
תרגיעו....

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

רן ענבר
04-02-2014, 07:41:44
אני ראיתי באחד המפגשי זחלנים את חיים גיל מתעלל ברכב בצורה לא הומנית.
ולכן גם אני מופתע מהכמות והתדירות בה אתה מדווח על הנזקים.
אבל אם יש בעיות צריך לראות איך פותרים אותן כדי שתיהיה מרוצה.

רן ענבר

korenlevy
04-02-2014, 09:54:12
לגבי הMT4 המהוללת והמושמצת..
למספר חברים שלי יש את הרכב, ואכן יש מספר בעיות ונקודות חלשות ברכב.
1. הזרועות A נשברות (והרבה) כשמתחילים לקפוץ עם הרכב. הסיבה הפשוטה היא שאין מספיק "בשר" בחיבור והפין פשוט שובר את הדופן ולרב גם נעלם.
2. אין תמיכה בין השוק טאוורים ועם הזמן יש קריסה שלהם לכיוון המרכז. רב האנשים מאלתרים מוט כזה עוד לפני שהדליקו את הרכב לראשונה.
3. סרוו מקורי חלש שלא שורד יותר מידי. לא ראיתי אף MT4 שהסרוו שלה מחזיק מעמד.
את בעיית הזרועות פותרים עם זרועות ספייר שלא יקרות וההחלפה די פשוטה. המוט תמיכה בהחלט נחוץ וקצת הזוי שלא חשבו על הנקודה הזאת. ולגבי הסרוו בהחלט סרוו בלובירד טוב וזול יעשה את העבודה.

אני אישית חושב שהרכב הוא בסדר פלוס, לא מתקרב לחוסן של הרכבי HPI ורכבי 1-8 מוסבים אבל איך אומרים, זה הרע במיעוטו ויש חלפים ותמיכה אצל היבואן אז אפשר לשרוד עם הרכב ולהינות.

רן ענבר
04-02-2014, 11:47:07
אני חושב שבסופו של יום זה תלוי לא מעט גם במסיע עצמו.
ראיתי לא מעט מסיעים עם הרכב הזה.
רובם מרוצים מאוד. לחלקם יש תקלות בהקף כזה או אחר.
הייתרון המשמעותי הוא זמינות ומחיר החלקים בארץ וכן השרות.
חלק מהדברים שלנו ברורים מעליהם לא ברורים למי שקנה רכב ראשון.
אין אף רכב שחסין לתקלות.

רן ענבר

shaixz
04-02-2014, 18:49:45
אני ממש לא יודע כל מה אתם מדברים
יש לי St4 שזה רכב זהה
כבר כמעט שנה
האוטו נסע וקפץ ומגבהים שלא חלמתם עליהם
עם יחס העברה גבוהה מאוד
בחיים לא החלפתי בורג...
כל אחד והמזל שלו

haimgil
04-02-2014, 19:03:00
יש לי את הרכב הזה כבר שנתיים ואני מרוצה אש ממנו.בלי ליפגוע באף אחד הרכב הזה לא רואה ממטר שום רכב בשטח.האוטו הזה פשוט טנק.עשרות כניסות בעצים ועמודים וקפיצות מעל 6 מטר ונדיר שהיה נישבר לי חלק אלה עם כן נחחתי על הזרוע ואז היה נישבר משולש שזה בסדר גמור שיהיה פיוז שיספוף את המכה הקטלנית.
לגבי הדיפרנציאלים :אלה הדיפים הכי חזקים שפגשתי עד היום .יצא לי כבר להחליף גם את הקידמי וגם את האחורי ושוב רק את הפיניון קורונה והספור וזה בגלל שהמייסבים התפחלצו .
אני חייב לציין שאני כל הזמן בפול כל הזמן .
לגבי מוט עליון לחיזוק :עשיתי מייד איך שהלך הפיניון קורונה וזה בגלל הקפיצות הקשות שאני מאכיל את האוטו הזה.
לגבי רשת חובה וזה מה שעשיתי איך שניכנס לי אבן קורקר ואכלה לי את הספור המרכזי.
סרוו הזמנתי מהסיי ב26 דולר והוא 21 קילו ועובד על כל הרכבים שלי בגבורה.
לגבי ברגים:מעט דבק מהיר סמיך על הבורג וסגירה ובזה ניגמר הסיפור .בברגים העליוניים אותו הסיפור.
הכי חשוב זה לפרק את הבורג אלן בציריות ובדרייב שאפטים ולהשים לוק טייט וליסגור.דרך אגב לפי דעתי לא הלך לך דיפרנציאל ,אני בטוח שניפתח לך הבורג אלן וזה כל הבעיה.
בקיצור ממליץ בחום ובאחריות לכולם לקנות רכב כזה וליישם את ההמלצות ויש לכם רכב מנצח לכל שטח באחריות.

haimgil
04-02-2014, 19:07:18
http://www.youtube.com/watch?v=K-p06WmtErE#t=99

haimgil
04-02-2014, 19:10:16
http://www.youtube.com/watch?v=NjLZ-bjPiVg

haimgil
04-02-2014, 19:11:26
http://www.youtube.com/watch?v=yuyM4IFffBw

haimgil
04-02-2014, 19:12:26
http://www.youtube.com/watch?v=d650aJ1rj1I

haimgil
04-02-2014, 19:19:29
http://www.youtube.com/watch?v=W1XnVtq2tUE

מושיק
04-02-2014, 19:42:02
אני חושב שחיים העביר את המסר היטב :cool:

yefroy
05-02-2014, 16:04:04
מוכר?

רן ענבר
05-02-2014, 16:07:29
מוכר?
המקום של הודעות כאלו הם בהודעה פרטית.

רן ענבר

amit_rah
06-02-2014, 01:08:07
לא משנה חברים תודה יל העזרה סרוו כבר קניתי של savox sa-1283sg.
ולגבי הדריפנצייל של חבר שלי זה הדרחפנצייל האחורי פתחנו ראינו ומה שהלך של זה כל הגג'שים בפנים קנינו את החלקים בארץ עלה לנו 70 שקל שעה וקצת עבודה והרכב עובד פשוט מדהים יותר טוב מחדש חח.

Sent from my GT-I9500 using Tapatalk

רן ענבר
06-02-2014, 04:29:18
עמית.
שים לב לפער העצום בין הכותרת והכיתוב במודעה הראשונה ללבין חומרת הבעיות ופתרונן.
אני לא אומר שאין תקלות אלא שיש תמיד תקלות, הן חלק בילתי נפרד מהתחביב וצריך לדעת להתמודד איתן בפרופורציה הראויה.
זה בדיוק כמו שאי אפשר להטיס טיסנים בלי להבין שריסוקים הם חלק מהתחביב.
שני המקרים כואבים בכיס ובלב אבל מתגברים וממשיכים להנות.

תמשיך להנות ושמור על דברים בפרופורציה.

רן ענבר

amit_rah
06-02-2014, 17:15:19
תודה רן על הכל אתהת תותח אחי..
שאלה אחרונה הוזכר פה באשכול כמה פעמים על איזה מוט חיזוק לרכב.
מה הכוונה ואם זה באמת טוב?
אם כן איך עושים את זה וממה?
תודה לכל העוזרים

אחלה פורום!!!

Sent from my GT-I9500 using Tapatalk

רן ענבר
06-02-2014, 17:49:48
מוט החיזוק עליו אתה מדבר הוא מוט שנמצא בין שני השוק טאוורים ומונע מחלקו העליון של הרכב לקבל מכה.
עשיתי מוט כזה לראובן.
ומאז הוא דיווח על שבירת זרוע אחורית.
קשה לי לומר מה הקשר בין שני המקרים.
כשיוצרים ייזוק כזה צריך להבין שחיזוק מקום מסויים מעביר את המכה לנקודה אחרת.
איזו נקודה?
קשה מאוד לצפות מראש.

אני מציע שתכתוב גם איך נפתרו בעיות אחרות שהיו..

כי חלרן אפילו לא היו בעיות.

רן ענבר

reuven_z
08-02-2014, 22:52:50
סבלתי בהתחלה מחבלי לידה עם הרכב, פינים שהשתחררו וכ״ו.
אחרי שהתחלתי להבין איך ומה צריך לעשות על מנת לתחזק את הרכב, הכל הפסיק ואני לוקח היום את הרכב לקצה!
אתה מוזמן לראות סלטות מטורפות בסופרלנד, הרכב מפלצת!, כמובן שאת הסרוו גם החלפתי לדגם שלקחת, אחלה סרוו!
באמת שיש לך אחלה רכב, הוא לא יתחזק את עצמו, עבור עליו אחרי כל הסעה ותראה שהיה מדובר בלא יותר מחבלי לידה קצרים...

חבר הפורום חיים גיל בגללך רכשתי את הרכב!, מה זו העדרות מהסופרלנד?, אתה מתבקש להגיע ולפקוד את הדיונה!:cool:

*לגבי מוט החיזוק על ההסעה הראשונה איתו, שברתי שני משולשים!, אחרים מסיעים איתו!, אצלי גרם להשבתה..., לדעתי העברת הכוח של המכה לחלק שנמצא הדוק מדי, חלקים מסויימים צריכים להיות משוחררים קצת על מנת שיוכלו לספוג ולהעביר את עוצמת המכה...

amit_rah
09-02-2014, 18:10:39
ראובן השמח אם תוכל לעלות תמונות של אותו המוט שאני יבין איפה בדיוק הוא ממוקם ואיך בדיוק הוא נירא..

ועוד שאלה קטנה וקצת נסטה מהנושא..
הסענו קצת היום ועשיו רמפה ממש קטנטנה כזאת ואז משהו די משך את תשומת ליבי כל פעם שהרכב נחת על 4 הגלגים נשמע חבטה חזקה.
כאילו שהבולמים ברכב לא בולמים את המכה יכול להיות שהשמן שיש בבולמים כרגע זה שמן בעל דילול גבוהה מאוד ובגלל זה הבולם פשוט נסגר עד הסוף בעוצמה רבה ומזה הרעש שזה אומר שזה לא טוב?.
ואם צריך להחליף שמנים אשמח לדעת איזה שמנים לשים בבולמים הקידמיים ואיזה שמנים לשים בבולמים האחוריה אשמח לקבל מספר של השמנים...

נ.ב ראובן אני עובר אחרי כל נסיעה על הרכב מנקה אותו מהבנים מעיף את כל האבנים הקטנות שניתקעות להם איפה שרק בה להם עובר על הרכב בקפדנות ליראות שכל דבר נמצא במקומו..
ברמת העיקרון אין לי מה לתחזק את הרכב יותר מידי אני לא צריך לעשות לו טיפול תקופתי או משהו הוא נמצא אצלי פחות משבועיים אז את הבדיקה אחרי כל נסיעה ובין החלפת סוללות אני עושה כל הזמן..

*** איך אני מחליך את כותרת האשכול היא כבר לא רלוונטית לנושא פה

haimgil
09-02-2014, 19:08:06
בערכה של האוטו קיבלת דיסקיות ברוחב מסויים ואותם אתה דוחף בין הקפיץ לבין התושבת העליונה שסוגרת עליו.זה בעצם מחזק את הקפיץ ומונע את המכה .לגבי שמן ה 800 לפי דעתי היתה הכי טובה.יש לך בחוברת את כל סוגי השמנים ברכב ואיתה אתה עובד.יש גם המלצות לגבי שיפורים והחלפת שמנים בדיפים אם אתה רוצה להפוך אותה למפלצתית יותר.

haimgil
09-02-2014, 19:10:44
ראובן הכול התחיל בגלל זחלן וזה למה כימעט לא יוצא לי להסיע את הMT שלי.זחלנים זה תחום מטורף שעד לפני 4 חודשים חשבתי שזה גיי לגמריי והיום אני לגמריי בזה .בזחלנים כמובן .אני רואה מפה איך אתם מעלים חיוך שובבני;)

amit_rah
10-02-2014, 01:35:36
בערכה של האוטו קיבלת דיסקיות ברוחב מסויים ואותם אתה דוחף בין הקפיץ לבין התושבת העליונה שסוגרת עליו.זה בעצם מחזק את הקפיץ ומונע את המכה .לגבי שמן ה 800 לפי דעתי היתה הכי טובה.יש לך בחוברת את כל סוגי השמנים ברכב ואיתה אתה עובד.יש גם המלצות לגבי שיפורים והחלפת שמנים בדיפים אם אתה רוצה להפוך אותה למפלצתית יותר.

אתה מדבר 800 לבולמים נכון?..
זה משנה קדמי או אחורי?..
וכן טשמח המלצות לשיפורים

ebay007
10-02-2014, 03:38:36
אל תתעסק עכשיו בלהחליף שמנים. אין צורך, וזה עלול לפכוע בהתנהגות.
כל רכב בנחיתה יפגע עם השלדה בקרקע. גם מחצי מטר בערך.

רן ענבר
10-02-2014, 06:19:26
עמית.
במאמר הזה:http://www.efly.co.il/forums/showthread.php?69145-%FA%E7%E6%E5%F7%FA-%F8%EB%E1-%E7%F9%EE%EC%E9
אחד מבין המון דברים שכתבתי מתיחס לעודף תחזוקה:

מספר מילים של אזהרה:
כשם שחשוב לעשות טיפול יסודי פעם בתקופה כך אין זה מומלץ לעשות זאת כל שבוע
צריך לקחת בחשבון שחלק מהברגים מודבקים, חלק מהברגים נכנסים לפלסטיק ופתיחה וגירה של הברגים יוצרת בלאי ברכב, בחלקיו ובברגים עצמם.

אני ממליץ לך לקרוא ולהפנים מידע שכבר נכתב.
תחזוקה והחלפות מבצעים כשצריך, לא כשמשעמם...
שמן שמומלץ לרכב א' [במקרה הזה צויין 800 כשמן של אי מאקס] לא תמיד מתאים לרכב ב'.

רן ענבר

Alonjp
10-02-2014, 13:30:22
שמע, אתה שואל שאלות ומעלה בעיות שיש להם פתרונות ידועים ושאם היית מיישם אותם כבר מביום הראשון היית נמנע מהוצאות מיותרות.

הדיפים של ה-MT4 מגיעים רק עם גריז מהחברה וללא שמן סיליקון.
לדעתי, ממש לא רצוי להסיע כך מבחינת באלי וגם מבחינת ביצועים.
יש לפתוח את הדיפים ולמלא שמן מתאים.
איזה שמן, תבדוק בפורומים השונים.
לדוגמא: http://wondertiger.com/forums/viewtopic.php?f=21&t=953

בנוגע לברגים שיש לחזק ואיך, ולשימוש בטבעת גומי למניעת שחרור פין בזרועה הגלגל, גם כן יש הרבה הנחיות ברשת.

בנוגע לבולמים, אתה צריך להחליף לשמן סמיך יותר (אין קשר לקפיצים).
ניתן למצוא המלצות הרשת לכאן ולשם.
זה מאוד תלוי בהעדפות של כל משתמש.
לדוגמא: http://wondertiger.com/forums/viewtopic.php?f=7&t=2348
בסופו של דבר, אם אתה מתכנן להשתגע בקפיצות, אתה יכול ללכת על הדבר המגניב הזה:
http://forums.wondertiger.com/viewtopic.php?f=5&t=2371

להלן קישור לכתבה על עמידות הרכב לאורך שנה שלמה (בהשוואה לטרקסס סטמפיד ובכלל).
בסוף הכתבה תמצא גם אפשרויות לשיפורים, אך הבחור מציין שבשימוש נורמאלי אין בהם טעם.
אגב, מה שהוא עושה לרכב זה ממש לא שימוש נורמאלי.
http://www.azrockcrawler.com/_images/2012/3-1-12ttmt4/3-1-12TTMT42.html

בקיצור, תתחיל לקרוא קצת על הרכב.

*רן, אם אני עובר כאן על איזה כללי פורום אני מתנצל מראש.

רן ענבר
10-02-2014, 15:27:02
אלון.
למיטב ידיעתי אין באתר איסור על מתן קישורים לפורומים אחרים.
צריך רק לזכור שלא לכל גולש אותן יכולות קריאה וגלישה באנגלית ולכן אנחנו פה.
לא תמיד קישור לאתר באנגלית עוזר.

דבר אחר שלמדתי הוא שלא תמיד כל מה שכתוב בחו"ל הופך אותו לנכון.
צריך לברור את המידע בקפידה.

רן ענבר

amit_rah
10-02-2014, 17:53:24
סיבכתם לי את הצורה חח..

דבר ראשון לרן לא אמרתי שאני עושה טיפול תקופתי אחרי כל נסיעה.
אלה רשמתי שאחרי כל נסיעב אני מנקה ובודק את הרכב ממש בקפדנות ושהרכב חדש ואין לי כל טעם בטיפול תקופתי.

אני לא כלכך מבין בכףעולם הרכב והרמה שלי באנגילת מאיד נמוכה אני כובד מאז שרני ילד לא למדתי כמעט בכלל לא מתגאה אבל זה מה שיצא.
אז אתרים באנגלית ממש לא עוזרים לי.. תודה בכל מקרה אבל.

ונחזור לשאלה שלי בסך הכל רציתי לדעת איך מחזקים את הבולמים שהנמיתה תהייה רקה יותר בגלל זה בקשתי שתמליצו לי על סוגי שמנים.
ומשהו פה אמר שאפשר למתוח את הבולמים ראיתי את אותם מותחנים בערכה של הרכב אבל יש כל מיני סוגים בעלים מספרים מ1 עד 10 זה הבדל בהובי נירא לי איך אני יודע איזה רני צריך להשים ואיפב בדיוק מניחים אותם.
בחלק העליון של הבולם או בתחתון?.

תודה מראש לכל העוזרים

רן ענבר
10-02-2014, 17:59:17
את החבקים האלו מניחים בחלקו העליון של הבולם מעל הקפיץ
זה לוחץ ומקשיח את הקפיץ.

אין צורך להחליץ קפיצים או שמנים בשלב זה.
החלפת שמנים עושים:
1. כאשר הם התישנו [לא קרה עדיין אצלך]
2. כאשר הם אינם מתאימים בתכונות שלהם.
3. כאשר היית נזילה והבולם ריק.

תשים את הספיסרים האלו וזה יעשה את העבודה.

רן ענבר

amit_rah
10-02-2014, 18:12:59
את החבקים האלו מניחים בחלקו העליון של הבולם מעל הקפיץ
זה לוחץ ומקשיח את הקפיץ.

אין צורך להחליץ קפיצים או שמנים בשלב זה.
החלפת שמנים עושים:
1. כאשר הם התישנו [לא קרה עדיין אצלך]
2. כאשר הם אינם מתאימים בתכונות שלהם.
3. כאשר היית נזילה והבולם ריק.

תשים את הספיסרים האלו וזה יעשה את העבודה.

רן ענבר

תודה אחי תשובה קצרה ברורה ולעניין

רן ענבר
11-02-2014, 16:45:47
יש חדש?
הסתדרת?

רן ענבר

amit_rah
12-02-2014, 20:47:38
יש חדש?
הסתדרת?

רן ענבר

הסתדרתי

אבל כנירא שהסכמתי לעצי קצת יותר מידי חח;) ואני יסביר
התלהבתי מזה שהרכב קת יותר קשיח הסכמתי לעצמי לקפוץ קצת
עד שבטעות נכנסתי באבן עם הגלגלים הקדמיים אחרי זה עצרתי הסתקלתי על הרכב הכל היה בסדר המשכתי להסיע ואחרי כ5 דקות שמתי לב למשהו חריג
כל תחתית הבולם איפה שנמצא המוט שמראים ומוריד את הבוכנה מלא אבק כנירא שישנה נזילה קטנה מהבולם.
למחרת חקרתי קצת את הרכב ושמתי לב שהבולמים מקדימה ממש רכים בקושי מרגישים התנגדות כאשר אתה סוגר את הבולם..
נירא לי שאני צריך לפתוח את הבולמים ולבדוק עם האטמים תקינים ולמלות מחדש שמן?!
אגב עוד משהו יכול לארס חוץ מהאטם עצמו כי מבחוץ הכל נירא תקין ללא שבר סדק או חופש כלשהו..

נ.ב אצל חבר שלי הבולמים הקדמיים גם מלאים אבק כאילו יש נזילה אבל הוא לא נכנס בכלום אצל שתינו זה אותו הדבר אבל רק בבולמים הקדמיים כנירא שלא סגרו אותם טוב בחברה או כל דבר אחר לא יודע...

אשמח לעזרה בנושא זה

נ.ב לפתוח אשכול חדש שזה היה הנושא שלו שהיה יותר גישה של אנשים לאשכול או שאסור לפרסם שני אשכולים באותו דף

בתודה עמית

רן ענבר
12-02-2014, 20:58:25
בבולם יש שמן... שמן מושך אבק... בכל בולם יש קצת אבק או מין בוץ כזה.
תפרק את הבולם מלמעלה ומלמטה ותבדוק את מפלס השמן.
תכתוב פה כמה חסר אם בכלל.
כמו כן אם חסר תמלא ותעקוב אחרי המצב.
כשבולם מקבל מכה יכולים לקרות המון דברים.
לדוגמה
שחיקת/קריעת הגומיות
עיקום מוט הבולם
פיצוץ הבולם עצמו
שבירת אוזן האחיזה ועוד ועוד...

אם זו רק נזילה זה לא כזה נורא.

רן ענבר

amit_rah
12-02-2014, 21:06:55
בבולם יש שמן... שמן מושך אבק... בכל בולם יש קצת אבק או מין בוץ כזה.
תפרק את הבולם מלמעלה ומלמטה ותבדוק את מפלס השמן.
תכתוב פה כמה חסר אם בכלל.
כמו כן אם חסר תמלא ותעקוב אחרי המצב.
כשבולם מקבל מכה יכולים לקרות המון דברים.
לדוגמה
שחיקת/קריעת הגומיות
עיקום מוט הבולם
פיצוץ הבולם עצמו
שבירת אוזן האחיזה ועוד ועוד...

אם זו רק נזילה זה לא כזה נורא.

רן ענבר

אני לא חושב שמשהו רציני אבל בעזרת השם במוצש או בראשון אני יפרק את הבולם ואני יודע כמה שמן יש בו
אבל למקרה שחסר שמן הייתי מעדיף כבר להזמין עכשיו שלפחות היה ואם לא חסר אז יש לי שמן בבית זה לא אוכל לא שותה ולא נארס
אבל בישביל זה אני צריך לדעת איזה שמן להזמין הבנתי מהחברים בפורום שאני צריך שמן בסמיכות של 800
אשמח לעזרה לגבי השמן לבולמים הקדמיים והאחרויים הבנתי שזה אותו דבר נירא לי אבל אם לא אשמח למספרים של השמן
ואם אני כבר עושה הזמנה אשמח לדעת איזה שמן צריך בשביל הדריפנציילים אני כבר מזמין אז שהיה לי חבל לשלם משלוח ולחכות לו שוב בועד מאוחר יותר.
לפי הספר רכב בדיפים יש שלוש שמנים באחורי שמן 3000 בקדמי 5000 וברכזי 8000 ליפעול לפי הספר או שיש עמלצות טובות יותר?

תודה לכל העוזרים ובמיוחד לרן ענבר התותח והסבלני חח :rolleyes:

רן ענבר
12-02-2014, 21:47:43
היה פעם דיון דומה באתר אחר...
גולש אחד אמר שאפשר לשים בבולמים גם שמן קנולה.
ופותח אותו אשכול נעלב מהתגובה...

תכלס ברכב שלא נוסע במסלול צמיגות השמן לא נורא משנה טאפילו שמן מאכל פשוט יעשה את העבודה.
אני כרגע לא מול המחשב כך שאני לא זוכר איזה שמן יש שם.
אם אמרו לך 800 זה נשמע לי הגיוני.
כמו שאמרת שמן לא מתקלקל ואף פעם לא מזיק שיש בבית.
קנה לך כמה בקבוקונים שיהיו בצד לכל צרה שלא תבוא

רן ענבר

amit_rah
13-02-2014, 00:01:02
היה פעם דיון דומה באתר אחר...
גולש אחד אמר שאפשר לשים בבולמים גם שמן קנולה.
ופותח אותו אשכול נעלב מהתגובה...

תכלס ברכב שלא נוסע במסלול צמיגות השמן לא נורא משנה טאפילו שמן מאכל פשוט יעשה את העבודה.
אני כרגע לא מול המחשב כך שאני לא זוכר איזה שמן יש שם.
אם אמרו לך 800 זה נשמע לי הגיוני.
כמו שאמרת שמן לא מתקלקל ואף פעם לא מזיק שיש בבית.
קנה לך כמה בקבוקונים שיהיו בצד לכל צרה שלא תבוא

רן ענבר

כן העניין שה800 זה על סמך משהו שרשם אני לא יודע עד כמה זה נכון אבל נירא לי הגיוני על פי כל מה שקראתי
לא רשום בספר איזה שמנים אמורים להיות בבולמים
אבל לא משנה אני יזמין שמן 800 לבולמים

עכשיו שלוש שאלות ומצטער על החפירה אני רוצה להיות בטוח לפני הקנייה אני קונה שמן 800 זה גם לבולמים הקידמיים וגם לאחוריים נכון או שזה שמנים שונים בין הקדימה לאחורה?

ולגבי השמן דריפנצייל בספר רשום 3000 לאחורי 5000 לקדמי ו8000 למרכזי מה שרשום שם זה מה שצריך ? או שיש המלצות למספרים שונים של שמנים?

שאלה אחרונה לכמה פעמים יכול למלות בקבוק שמן הסטדנרטי של25CC עם אני לא טועה למילוי בולם כאילו כמה מילואים אני יכול לעשות בבקבוק אחד שאני ידע כמה להזמין
וכמה פעמים בקבוק של שמן יכול למלאות דריפנצייל

שוב תודה ומצטער על החפירה

רן ענבר
13-02-2014, 05:26:26
נתחיל מהסוף: אין צורך לצטט אותי בכל הודעה.
זה מיותר לגמרי וסתם תןפס מלא מקום.

שמן לבולמים שים 400-500.
זה מספיק לגמרי.
השמן בדיפים נשמע לי הגיוני לגמרי.
בקבוק שמן מספיק ל 4-6 בולמים ולאיזה 3 דיפים.
יש לחברות אחרות בקבוקים גדולים יותר.

רן ענבר

Alonjp
13-02-2014, 08:30:07
זה שיש המלצות בספר הרכב זה נחמד, אך על פי דיווחים מרובים מחו"ל, כל מי שפתח את הדיפ' הופתע לגלות שיש בהם רק גריז.
כך שכפי שכבר המלצתי לך, אם אתה מעוניין לשמור על הרכב תמלא שמן בדיפ' כבר עכשיו.
אני רוצה להדגיש שאין לי ניסיון עם הרכב, אך ידע טכני ויכולת לקרוא אנגלית יש גם יש, וזאת התמונה שעולה ממספר אתרים בחו"ל.

רן ענבר
13-02-2014, 09:02:25
גם לי יצא לראות גריז בדיפים של TT.
גריז במאנסטר זה לא דבר רע...
רק חשוב לוודא שכל הדיפ מלא. אם הדיפ לא מלא אז הגריז/שמן נדחק לצדדים ולמכשה מקבלים התנגדות של אויר.
חשוב לנקות את מה שהיה לפני כדי ליצור אחידות.

רן ענבר

amit_rah
13-02-2014, 20:20:42
כן ברכב MT4 יש גריז כרגע בדיפ ובמידה ממש מעוטה אולי 20% מהדיפ
שאני יחלפתי לחבר דיפ אחורי שמנו גריז כי לא היה לנו שמן אבל מילאנו את הדיפ 80% ומפצי גם שהרעש של הרכב נהיה עדין וחלק יותר..
תודה על כל העזרה
רק הסתבכתי עם משהו.
שאני מחפש שמנים יש כל מיני אפשריות על המספר
כגון 500wt או 500cst מה זה אומר ולאיזה קטגוריה אני אמור להיתייחס.
כי יצא לי לראות שמי שרשים עליו לדוגמא 500cst ו 60wt אשמח להסבר ותודה

רן ענבר
13-02-2014, 21:04:12
אני מודה ומתוודה שהעסק הזה עם השמנים מעצבן אותי
יש יותר מ 2 שיטות
בגדול ההבדל בינהם זה כמו מטר ודצימטימטר [10 ס"מ]
50 בשיטה אחת זה 500 בשיטה אחרת
בולמים
ללוסי אסוסיאייטד ועוד משתמשים בסימון WT
קיושו,מוגאן ועוד משתמשים בשיטה שנקראת [CPS [Centi Poise system
[CPS [Centi Poise system היא השיטה הארופאית למדידת צמיגות שמשתמשת ביחידות שונות מהשיטה האמריקאית
בדיפרנציאלים
לוסי ואסוסיאייטד משתמשות בסימון CS
קיושו ומוגאן בסימון WT
בכל מקרה 10 של אסוסיאייטד ולוסי = ל 100 של קיושו ומוגאן
בכל מקרה לא מומלץ לערבב שמן מסמיכות שונה או מחברה שונה.

אני מציע לך לקנות רק שמנים מתוצרת חברה אחת ולא להסתבך יותר מידי

רן ענבר

amit_rah
14-02-2014, 13:46:55
הא אוקי הבנתי את העניין תודה רבה לכולם ושבת שלום

רן ענבר
18-02-2014, 17:34:59
"ציפור קטנה" לחשה לי שקנית עוד רכב כזה לחבר שלך...
אני צודק?

תתחדש.

רן ענבר