PDA

צפייה בגרסה מלאה : אבד טיסן היום בבוקר בברנר

s.mario
27-03-2009, 13:51:20
אחרי השקעה רבה , ביצעתי היום בבוקר את טיסן המבחן במדשאות ברנר וזה אבד.
הטיסן דמוי F15 בניה עצמית מקאפה , עלה לאויר עם מרכז כובד אחורי (מאד) , הזדקר ונמשך ע"י הרוח אל עבר שדה החיטה שמאחורי בריכות החימצון, כל שנותר היה להוריד מנוע , ולאפשר לו לפול אל הקרקע.
את כיוון "הנחיתה" שהייתה איטית יחסית הצלחנו לראות.
לאחר מאמצי חיפוש רבים (יותר מ- 4 שעות!) החיפושים לא העלו דבר...ונאלצתי לחזור הביתה בידיים ריקות:(
(ותודה לניר שחר ואסף שכמעט ויתרו על יום הטסה שלם בשביל החיפושים!)
תמונה של הטיסן:
http://www.efly.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=7635&stc=1&d=1238109319

קישור לשרשור בניה של הטיסן:
http://www.efly.co.il/forums/showthread.php?t=6413

אם מישהו ראה או שמע אשמח להתעדכן על כך - וכנהוג המוצא יבוא על שכרו!

אנשי הFPV - אם למישהו מכם יוצא להטיס באיזור ברנר אבקש לדעת כדי שאוכל להתלוות אליו ואולי למצוא את האבידה.

יותר מאשמח אחרי כל ההשקעה להטיס את העולל שנית!

איתי 0506522885.:(

קובי חדד
27-03-2009, 13:56:34
לא נורא אחי אתה תימצא אותו, גם לי זה קרה פעם עם דאון ביום הראשון לא מצאתי אותו אחרי שחיפשתי 3 שעות בערך הגיע הלילה , באתי יום אחרי ומצאתי אותו בריא ושלם .:)

Nlackrif
27-03-2009, 14:30:11
באמת כואב הלב...

לא הצלחת לראות משהו ממה שצילמנו???

אגב, ראית את הסרטון שעברת לידי עם הדאון שלך?

בכל מקרה אם אתה רוצה מחר מוקדם בבוקר עם המסוק שלך והמצלמה והלפטופ!!! נלך לחפש אותו...

דבר איתי.

MDreamer
27-03-2009, 14:37:12
שלח הודעה פרטית לאיתי4D ולאיציק רונן
לא אוכל לעזור השבת.. אני בצפון

s.mario
27-03-2009, 14:53:36
באמת כואב הלב...

לא הצלחת לראות משהו ממה שצילמנו???

אגב, ראית את הסרטון שעברת לידי עם הדאון שלך?

בכל מקרה אם אתה רוצה מחר מוקדם בבוקר עם המסוק שלך והמצלמה והלפטופ!!! נלך לחפש אותו...

דבר איתי.

מהצילומי אויר לא הצלחתי לחלץ כלום...למרות שיצא אחלה סרטון:rolleyes:

אני מתכוון להגיע מחר ולהמשיך בחיפושים...

guyrud
27-03-2009, 15:45:05
שדה החיטה שמאחורי בריכות החימצון???
מאיזה כוון???מאחורי
כשמטיסים מהדשאים ....עם הפנים צפון אז בריכות החימצון נמצאות צפונית.
הטיסן נפל מהבריכות לכוונך או מעבר..צפונית לבריכות.

אני גר 15 דקות נסיעה ויכול לעלות ל40 צילומים מלמעלה ללא בעייה..רק שלא תהיה רוח מטורפת..
יש לי LAPTOP כך שהתמונות ינותחו מיידית.

גיא

wind556
27-03-2009, 16:15:51
אחד הדברים הכי חשובים זה שעל כל טיסן יהיה רשום מספר טלפון
כבר חזרו טיסנים אחרי שהתייאשו מהם וזה כי היה לאן להתקשר....

מאחל לך למצוא אותו במהרה

s.mario
27-03-2009, 16:47:18
צירפתי תיאור מפורט של הדשא בברנר...
את הטיסן היה ניתו לראות בבירור ב"V" שנוצר בין האקליפטוס השמאלי ביותר לבין שורת השיחים - ושם ירד לאיטו אך לא היה ניתן לראות בדיוק את מקום המפגש עם הקרקע....
ההערכה היא שהוא שוכב לו בין ה"משפך" שמתואר בתרשים - כמובן שלא בדשא , אלא אחד משדות החיטה(קשה לאמוד את טווח הנחיתה).
גיא - אשמח אם תוכל להתלוות אליי מחר...
יש עוד אנשים שמתכננים להגיע במקרה?
http://www.efly.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=7674&d=1238165224

guyrud
27-03-2009, 17:04:44
מחר בבוקר אין בעייה רק מה...:(צפויה רוח דיי חזקה.ברוח כזו ..אין סיכוי שאני מעלה את הטיסן שלי.
במידה ותהיה רוח..
אפשרי בבוקר יום א מוקדם ממש בבוקר.

טל 054-6711313
גיא

guyrud
27-03-2009, 17:39:24
היי
אין בעייה לחפש..רק הרוח..כרגע הצפי ...לא טוב ממש!!!!!:confused:

יש סיכוי טוב שנמצא אותו..אני אעלה ממש במרכז האיזור כך שנצוף נמוך מעל יש לי כ 40 תמונות
בטיסה אחת..
היי ...ברגוע!!! ;).....נמצא אותו.....יהיה בסדר

גיא

דור
27-03-2009, 17:49:37
חשבת על האפשרות שהוא נפל לתוך בריכות החימצון:rolleyes:

מר מתוק
27-03-2009, 17:58:25
איתי,

קודם כל, שוב סליחה שאיבדתי לך את הטיסן, אני מבטיח לחפש קריירה חדשה ולזנוח את העתיד המזהיר בתור טייס ניסוי... :(
לאלו הסקרנים איך אפשר לאבד טיסן, אפרט את השתלשלות העניינים:

1. זריקה ראשונה: "ניחוש" מרכז כובד, אחורי "בטירוף", הטיסן עשה סלטה לאחור לאחר הזריקה, מיד סגרתי מנוע ונחתתי בקלילות ללא כל נזק.

2. לאחר מיקום הסוללה קדימה, זריקה שנייה, הטיסן עדיין אחורי מאד, תוך כדי ניסיון לייצב אותו "קדימה" במקום שיעמוד על הזנב (מאד אחורי) הרוח התחילה לסחוף אותו מאיתנו לכיוון בריכות החימצון.
בגלל תנועת הגאים לא מספקת, לא ניתן היה "לסובב" את הטיסן אלינו ומה שקיבלנו היה טיסן, "עומד" על הזנב אשר מתרחק מאיתנו במהירות (הרוח ממש דחפה אותו מאיתנו במהירות רבה ולקחה אותו לכיוון הבריכות).
בשלב בו הבנתי שאין סיכוי לסובב את הטיסן אלינו ולנסות להחזיר אותו, היה כבר מאוחר מדי לסגור מנוע מכיוון שהטיסן היה מעל הבריכת חימצון.
בלית ברירה, פתחתי שוב מנוע כדי לעלות מעלה ולתת לרוח להמשיך להרחיק את הטיסן מאיתנו כדי שלפחות לא יפול לתוך בריכת החימצון.
לאחר שמלראית עין (מ-א-ד- קשה לאמוד את המרחק בינינו לבין הטיסן) עברתי את הבריכות, סגרתי מצערת ונתתי לטיסן לרדת (שוב, תוך כדי שהוא עומד על הזנב וממשיך להתרחק), עד אשר נעלם מגובה קו האופק אותו ראינו.

במחשבה לאחור, אני מצטער שלא צעקתי למישהו בשטח ליסוע לעבר הטיסן תוך שאני "מרים" אותו לגובה שניתן לראותו ולעקוב אחריו ברכב ותוך כדי סינכרון טלפוני עם הנהג העוקב, לסגור מצערת ולתת לו "ליפול" בזמן שעיני הנהג העוקב רואות את המיקום.

איתי, אם מחר בבוקר מתארגנת קבוצת חילוץ והצלה, אנא יידע אותי ואגיע להמשיך את החיפוש.

שוב סליחה.

שחר

נ.ב.
האיור לגבי המיקום נכון מאד, יופי של סכימה.

guyrud
27-03-2009, 18:11:14
מחר אקום מוקדם בבוקר
במידה ולא תהיה רוח חזקה..
אני אהיה שם באויר לחפש לך אותו

גיא

Nlackrif
27-03-2009, 19:32:03
אני מצטרף!

מתי מתחילים בסריקות...?

s.mario
27-03-2009, 19:49:30
אגיע גם בסביבות השעה 9-10...
איתי 4D יגיע גם עם הFPV כדי לנסות לאתר מהאויר...
-תודה חברים!

s.mario
28-03-2009, 15:29:34
אוקיי...האבידה נמצאה!
היום בבוקר הייתי בברנר בידיעה שאני לא חוזר הבייתה בלי הטיסן!
בתגבור של אחי הקטן , יצאנו לחפש...אחרי ששוב ושוב ניסינו ל"חשב" את מקום הנפילה מחדש...
הטיסן נמצא בסמוך לשדה החיטה השני(הרחוק) קרוב לחווה שנמצאת שם...אני מעריך במרחק של350-400 מטר משטח ההטסה! השטח היה קוצני מאד ולכן מצד אחד הליכה והריאות שם הייתה קשה - אך מצד שני הטיסן פשוט "נח" לו על מצע הקוצים ללא שום נזק!! אפילו הסוללה התנתקה (ולא נפרקה)וכך גם היא נשארה בחיים! אין ספק שהיה לי המון מזל...
כ 10 דק' אחרי שאותר, הטיסן היה באויר , עשה מס' הקפות ונחת בשלום.(בכל זאת יש סוף טוב לכל הסיפור הזה...)
תודה לחברים שהגיעו היום בבוקר ועזרו לחפש את הטיסן(ולאלה שתיכננו להגיע).

Guyazulay*
28-03-2009, 15:33:02
באמת שמח בשבילך!
וסידרת את מרכז הכובד ?

sharonx
28-03-2009, 15:39:00
שמח שמצאת אותו. זה קרה לי עם מיני סלינגר עמוס בציוד איכותי אבל לי לא היה את אותו המזל והוא אבוד עד היום.

מר מתוק
28-03-2009, 16:38:21
אוקיי...האבידה נמצאה!
היום בבוקר הייתי בברנר בידיעה שאני לא חוזר הבייתה בלי הטיסן!
בתגבור של אחי הקטן , יצאנו לחפש...אחרי ששוב ושוב ניסינו ל"חשב" את מקום הנפילה מחדש...
הטיסן נמצא בסמוך לשדה החיטה השני(הרחוק) קרוב לחווה שנמצאת שם...אני מעריך במרחק של350-400 מטר משטח ההטסה! השטח היה קוצני מאד ולכן מצד אחד הליכה והריאות שם הייתה קשה - אך מצד שני הטיסן פשוט "נח" לו על מצע הקוצים ללא שום נזק!! אפילו הסוללה התנתקה (ולא נפרקה)וכך גם היא נשארה בחיים! אין ספק שהיה לי המון מזל...
כ 10 דק' אחרי שאותר, הטיסן היה באויר , עשה מס' הקפות ונחת בשלום.(בכל זאת יש סוף טוב לכל הסיפור הזה...)
תודה לחברים שהגיעו היום בבוקר ועזרו לחפש את הטיסן(ולאלה שתיכננו להגיע).

איתי,

אני מאושר שיש כזה סוף טוב לסיפור הזה, מגיע לך. :)
טוב, לפחות אני יכול להתנחם בזה שכאשר אני כבר מאבד טיסן, אני (לא) מנחית אותו בשלום וללא פגע. :D:D:D

שבוע טוב מלא בבשורות טובות לכווווווווווולם,

שחר

asafsee
28-03-2009, 17:19:44
איתי שמח לשמוע שהוא נמצא בשלום
באמת שדה הקוצים הגביל אותנו באותו היום, מסתבר שהוא ממש הסתתר לנו מתחת לאף...

שמוליק ג
28-03-2009, 20:43:25
כל הכבוד על הנחישות....
כמה מסקנות שלי מהסיפור
1. כנראה רצוי לא לעשות טסטפלייט ביום עם מזג אוויר לא רגוע...
2. ההמלצה של עודד לגבי הטלפון חשובה
3. יפה לראות את ההרתמות של החברים לבוא לעזור...טוב לדעת

שמוליק

קובי חדד
29-03-2009, 09:34:17
:)יופי אמרתי לך שתימצא אותו

s.mario
29-03-2009, 10:19:06
תודה חברים...
הבוקר חזרתי מהטסה מהנה במיוחד של הטיסן...(אחרי כל הבלאגן הייתי חייב להטיס אותו:D)
מז"א מעולה איפשר לי לבצע את הטיסות כמו שצריך. - ולבדוק מיקום מרכז כובד מחדש.
בהמשך אצרף תמונות מהבוקר...
שבוע מעולה לכולנו!