PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה תיכנות DX6I לזנב V

IttaiP
08-02-2014, 07:00:17
שלום

אני מעביר את השלט DX6I למוד של זנב V ואז קורה משהו מוזר. סטיק ימני שולט על מצב של הגה גובה ועובד בסדר. סטיק שמאלי ששולט על מצב של הגה כיוון פועל הפוך כלומר סטיק ימינה גורם לשני המשטחים לזוז שמאלה וההפך בהזזת סטיק שמאלה - הכיוון הולך ימינה. בהיפוך סרוואים הסטיקים הופכים להיות כאילו הסטיק האחר כלומר שמאלי נהיה כאילו גובה וימני כיוון. בכל מצב של היפוכים אני לא מצליח להגיע לתוצאה הנכונה שסטיק ימני יהיה גובה בכיוון הנכון וגם שמאלי כיוון בכיוון הנכון. או ימני עובד נכון או שמאלי.

למישהו יש פתרון?

איתי

אננס
08-02-2014, 09:15:03
אני רואה התחלת לחפש את הפיתרון בצורה הנכונה.
הפתרון נעוץ והפיכת חיבור הסרוואים למקלט ומשחק reverse בשלט של סטיק הגה כיוון והגה גבוה.

אם הגה הגובה מתפקד והגה הכיוון הפוך אז החלפת חיבור הסרוואים למקלט אמורה לפתור את הבעיה (זה גם תלוי במיקום ההורנים).
נניח שההורנים מחוברים בצורה סימטרית , כלומר או למטה חיצונית או למעלה פנימית לזנב.
הרי בUP או DOWN שני הסרוואים הולכים לאותו כיוון, ולכן החלפת החיבור שלהם למקלט לא תשפיע על הגה הגובה.
אבל בהגה כיוון - כל סרוואו הולך לכיוון הפוך לשני , ולכן החלפת החיבור שלהם למקלט תהפוך את ההתנהגת שלהם.\

מה שאתה קורה לו "היפוך סרוואים" אתה בטח מתכוון לreverse בשלט, ואכן reverse לערוץ אחד, יגרום להגה הגובה להתנהג כמו הגה כיוון, ולהגה הכיוון להתנהג כמו הגה גובה.

wind556
08-02-2014, 10:05:05
כפי שכבר נאמר לך, הכל משחק של מיקומי הסרוואים במקלט ושינויים ברוורס
זה תהליך מאד פשוט וקל בשלט הזה (וגם בכל שלט אחר בעצם)

IttaiP
08-02-2014, 10:59:58
מיקומי הסרוואים במקלט הם כפי שמוסבר במנואל של השלט. אנסה להחליף מיקומים ולראות מה קורה.

תודה

אננס
08-02-2014, 11:29:56
מיקומי הסרוואים במקלט הם כפי שמוסבר במנואל של השלט. אנסה להחליף מיקומים ולראות מה קורה.

תודה

במנואל של השלט הם לא יכולים לדעת איך ההורנים מחוברים אצלך, ואיך זרועות הסרוואים מחוברים ובכלל איך הסרוואים מוצבים , בכל טיסן המצב שונה.

IttaiP
08-02-2014, 16:08:56
הפכתי את חיבור הסרוואים במקלט ואכן זה הפתרון, עבד מיד לפי הספר :D

umbo
08-02-2014, 16:23:49
הפכתי את חיבור הסרוואים במקלט ואכן זה הפתרון, עבד מיד לפי הספר :D

אתה רואה, לפעמים התימנים צודקים וצריך לקרוא את הספר הפוך :)