PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה איך אתם מודדים צריכת זרם של הסרבויים?

איציק רונן
10-02-2014, 23:55:40
שאלה?
בעקבות הבניה של טיסן עם כמות סרבויים גדולה של סרבויים גדולים, רציתי לבצע מדידה של צריכת זרם הסרבויים בזמן אמת כדי לכוון את סוף המהלך וכו'

יש לי לוגר שאפשר לחבר בטיסה אבל הוא נותן רק ערכי מין/מקס ולא מדידה רציפה.

מצאתי מוצר אחד Servo curent meter (http://www.fromeco.org/Products/05FRCQCM/) - יקר (לא מעוד) אבל עם מחיר משלוח מטורף (מכפיל את מחיר המוצר). שלחתי שני מיילים לברר האם אפשר משלוח בדואר רגיל, זול וטוב..... יונה? כלום, שום תשובה.

1. מי שמודד - איך אתם עושים זאת?
2. המלצת קישור לקניה של מכשיר כנ"ל.
4. יש לכם להשאלה?

מדידיציק

igalr
11-02-2014, 06:55:57
יש לי כזה :
http://bantamtek.com/00_eng/02_pro/sub02.asp?code=read&idx=14&pwd=&re_level=0&re_step=0&board=product_eng02&page=1&keyword=&keyfield=&keypart1=&keypart2=&p_name=CheckMaster-II
הגרסה הישנה יותר.
אפשר להגדיר מהירות סרוו של תנועה מצד לצד ולראות על המסך את הזרם הנצרך.

eitan-ro
11-02-2014, 08:11:08
יש לשלטים החדשים של פוטאבה יכולת הקלטת טלמטריה של מתח (או כל טלמטריה אחרת שתחבר למקלט), אני לא יודע באיזה קצב דגימה מדובר אבל אני יודע שיש אפשרות לייצא את זה לקובץ אקסל.
זה יכול להיות אחלה תירוץ לאישה כדי להחליף חשלט חדש... :rolleyes:

Sent from my GT-I9500 using Tapatalk 2

Liav
11-02-2014, 09:48:11
נראה לי הכי פשוט להתחבר עם מד זרם בין הסוללה למקלט ולבדוק את הצריכה במצבים שונים.
ככה עשיתי כשרציתי למדוד זרם של לדים בטיסן לילה

Sent from my GT-I9500 using Tapatalk

אננס
11-02-2014, 21:43:52
הבעיה עם סרוואים זה שהצריכת הזרם שלהם תלויה מאוד בעומס שיש על משטח ההיגוי, סתם על הקרקע לשחק בשלט לא יתן לך את הזרם המקסימלי שיכול להיות בזמן טיסה.

קונים את ה BEC הכי גדול שיש, טוענים את הסוללה עד הסוף, מטיסים 20 דקות.
טוענים בשטח את הסוללה ורואים כמה נכנס..
ואז יודעים מה הזרם הממוצע,
עכשיו נותנים לחיים גיל להטיס את אותו טיסן 20 דקות. ומגלים שעכשיו הסרוואים משכו פי 2 יותר זרם...

guyst
11-02-2014, 22:56:23
הבעיה עם סרוואים זה שהצריכת הזרם שלהם תלויה מאוד בעומס שיש על משטח ההיגוי, סתם על הקרקע לשחק בשלט לא יתן לך את הזרם המקסימלי שיכול להיות בזמן טיסה.

קונים את ה BEC הכי גדול שיש, טוענים את הסוללה עד הסוף, מטיסים 20 דקות.
טוענים בשטח את הסוללה ורואים כמה נכנס..
ואז יודעים מה הזרם הממוצע,
עכשיו נותנים לחיים גיל להטיס את אותו טיסן 20 דקות. ומגלים שעכשיו הסרוואים משכו פי 2 יותר זרם...

לא הבנתי איך אתה מפריד בין צריכת הסרוואים למנוע.
BEC גדול או סוללת מקלט נפרדת (2 תאים או LIFE) יעשו את העבודה.
צריך לנסות להפעיל את כל הסטיקים + אם יש מדפים + אם יש מתקפלים ובו זמנית אם אפשר להפעיל קצת כוח על ההגאים... בקיצור תשתמשו באיזה תמנון... :cool:

קצת אינדיקציות לגבי צריכת זרם של סרוואים (250ma - 1800ma~):
http://homepages.paradise.net.nz/bhabbott/Servo.html

edgarfov
11-02-2014, 23:46:44
לדעתי מהתרשמות כללית , עם לייפ 6.6 אתה מסודר בסופו של יום ה 5 סרבואים של ההיגוי יעבדו
וזו עבודה סטנדרטית שכלל הטיסנים עובדים ככה
לרבות יוצאים מן הכלל כגון טסני 3D (גם יוצאי דופן בהם) או סרבואים משונים עם דחיפה מפלצתית.. תעלה לשלוש ארבע טיסות , צפה בתטעינה כמה אמפר ניכנס
תוכל להעריך אחכ לכמה טיסות תחזיק סוללה אחת, ואם זה לא מספיק תוסיף עוד אחד תאומה המקביל. יתן כפול מספר הטיסות
המדידה עצמה של סרוו יותר מיועדת לבודד תקלות ולאבחן כל יחידה כזו בניפרד
סימנים מעידים על צריכת זרם מופרזת , הן ניתוקי רדיו מהירים המקלט מאתחל את עצמו מאוד מהר , אבל העצירה הזו מורגשת היטב.
ומכאן מתחילים לבודד מה נגד מה.

א.

חזי
12-02-2014, 19:39:28
לדעתי מהתרשמות כללית , עם לייפ 6.6 אתה מסודר בסופו של יום ה 5 סרבואים של ההיגוי יעבדו
וזו עבודה סטנדרטית שכלל הטיסנים עובדים ככה
לרבות יוצאים מן הכלל כגון טסני 3D (גם יוצאי דופן בהם) או סרבואים משונים עם דחיפה מפלצתית.. תעלה לשלוש ארבע טיסות , צפה בתטעינה כמה אמפר ניכנס
תוכל להעריך אחכ לכמה טיסות תחזיק סוללה אחת, ואם זה לא מספיק תוסיף עוד אחד תאומה המקביל. יתן כפול מספר הטיסות
המדידה עצמה של סרוו יותר מיועדת לבודד תקלות ולאבחן כל יחידה כזו בניפרד
סימנים מעידים על צריכת זרם מופרזת , הן ניתוקי רדיו מהירים המקלט מאתחל את עצמו מאוד מהר , אבל העצירה הזו מורגשת היטב.
ומכאן מתחילים לבודד מה נגד מה.

א.
תמיד אפשר להוסיף קבל למקלט שיעזור

איציק רונן
15-02-2014, 15:49:08
יש לי כזה :
http://bantamtek.com/00_eng/02_pro/sub02.asp?code=read&idx=14&pwd=&re_level=0&re_step=0&board=product_eng02&page=1&keyword=&keyfield=&keypart1=&keypart2=&p_name=CheckMaster-II
הגרסה הישנה יותר.
אפשר להגדיר מהירות סרוו של תנועה מצד לצד ולראות על המסך את הזרם הנצרך.

יגאל,
הוא מודד את צריכת הזרם של הסרבו? נראה לי שלא. בכל מקרה, אני רוצה לשבת על הקו של סרבו מותקן.

כאמור לטיסה אני מסודר, יש סוללה עם הרבה נפח ויש לוגר שאוסף את נתוני צריכת הפיק של כל הסרבויים או כ"א מהם.
אני רציתי לאבחן את העמסת הצירים וסוף מהלך.
אני פשוט אוהב להבין חלק מהדברים קצת יותר לעומק, זה עושה לי טוב :cool: אני יודע שלא חייבים.

שאינויודעלשאוליציק

איציק רונן
15-02-2014, 16:09:14
חיברתי אותם לספק כוח שיש לו מדידת זרם, רוב הסרבויים עובדים בסביבות 250 מיליאמפר.
מצאתי שאחד מהם קופץ ל1.2 אמפר בסוף מהלך לאותו ערך PWM כמו האחרים:
103922

igalr
15-02-2014, 17:01:43
מודד בוודאות צריכת זרם סרוו

אננס
15-02-2014, 17:05:03
מצאתי שאחד מהם קופץ ל1.2 אמפר בסוף מהלך לאותו ערך PWM כמו האחרים:
103922

אם אני מבין נכון מדדת אותם בלי עומס, וכנראה סרוואו אחד (זה של ה1.2) מגיע למגבלה הפיזית של המהלך ואז הוא מושך 1.2, כנראה לא עבר QA כמו שצריך.
תבדוק מה צריכת הזרם של האחרים כאשר את קובע ערך מסויים ואז מנסה לסובב עם היד (רק לא לשבור להם את גלגלי השיניים), לדעתי גם הם יגיעו לאזור ה 1.2 אמפר.