PDA

צפייה בגרסה מלאה : שרשור בניה חופה מפיברגלס

avichai
16-02-2014, 21:26:53
שלום לכולם,
לא כתבתי הרבה בפורום,
אני מגיע מתחום הטיסנים. מגיל 8 אני רוצה מכונית ועד לפני חודש הבנתי שהגיע הזמן.(כיום בן 15 וחצי)
אז קניתי באגי ניטרו( הבנתי שזה לא הכי משתלם אבל לא על זה השרשור).
אז לעניין, חשבתי הרבה זמן איך ליצר חופה, ואז צץ לי הרעיון: להשתמש בחופה המקורית כתבנית ועליה לשים בדי פיבר.
שלב ראשון: מריחת 3 שכבות וקס. תפקיד הוקס ליצור שכבת הפרדה בין החומר שאנחנו מדביקים עליו לבין הפיבר. וכך הפיבר לא נדבק לחופה.
104031

שלב שני: אחרי שחיכינו 10 דק+- בין שכבה לשכבה. חותכים ריבועי פיבר בגודל של החופה, אני השתמשתי בשני דקים כדי לקבל גמישות. לא יודע את המספר שלהם אם מישהו ארצה אברר לו.
לאחר מכן מערבבים דבק, התשמשתי בדבק "24" לא יודע את השם המקצועי שלו וקצת ארוסיל(נותן נפח לדבק) כדי למלא שקעים ובליטות שלבד יהיה קשה להידבק אליהם.104032

שלב שלישי: לאחר שחיכיתי 24 שעות בסקרנות. הוצאתי את החופה "מהתבנית" והתחלתי בשיוף והתאמתו לחופה המקורית. ולאחר מכן מילוי בועות קטנות בעזרת שפכטל, והכנה לצבע.104033
חשוב מאוד לשייף טוב את הפיבר לפני הצבע כדי שהצבע יתפס טוב! ולנקות את רסיסי הפיבר בעזרת לחץ אוויר או סמרטוט.104034

החלטתי לצבוע את הכל בלבן ולאחר מכן לעצב עם כחול ושחור.
לאחר צביעת שכבות דקות ורבות עם הצבע הלבן, לתת לו להתייבש סופית. ורק לאחר מכן להתחיל לעבוד.
אחרי שהצבע התייבש עטפתי את כל החופה במסקנטייפ ( לא הכי טוב כי הוא תולש צבע צריך למצוא משהו מיוחד לזה) והתחלתי לחתוך לפי הסכמה שתיכננתי. (לצערי לא צילמתי)
אחרי שצבענו במקום שחתכנו וסיימנו לעצב כך זה ניראה: (זה עדין לא גמור אצטרך לתקן את הצבע שירד לי):rolleyes: 104035104036
מקווה באהבתם :) .

Himel
16-02-2014, 21:29:53
עבודה יפה מאד, אבל אני חושב שפיבר זה לא חומר טוב לחופה.. אחרי כמה מכות שהיא תחתוף החומר פשוט יתפוצץ וישבר.. אבל באמת עבודה יפה

Sent from my GT-I9500 using Tapatalk

מושיק
16-02-2014, 21:31:39
יפה מאוד...כל הכבוד על היוזמה :cool:

רן ענבר
16-02-2014, 21:58:12
א. כל הכבוד על היוזמה והשיתוף.
ללא ספק מבורך.
הלוואי היו עוד יוזמות כאלו בהן גולשים משתפים את הכלל ביצירותיהם.
ב. גם לדעתי פיברגלס אינו החומר המתאים לחופה, לא לתיקון ולא לחופה עצמה.
הפיברגלס כבד יותר מהחופה המקורית,גמיש פחות ושביר יותר...והכי גרוע זה הסיבים הקטנים שמגרדים אחר כך בכל הגוף [במיוחד בביצים]
ג. אני מציע שתסיע קצת ,תראה איך החופה מחזיקה מעמד ותעדכן אותנו.

חזק ואמץ על המדריך והשיתוף.

רן ענבר

avichai
16-02-2014, 22:12:15
תודה רבה :) . Himel ורן אחרי שהוצאתי אותה מהתבנית הבנתי שהיא גמישה יותר וכבדה יותר, וראיתי יותר מפעם אחת טיסני פיבר מתרסקים וזה לא היה בר תיקון גם בפגיעות קטנות, לכן אשתמש בה להסעות כביש ורגועות בהן הסיכוי להתהפכות הוא קטן יותר. תודה על הביקורות הבונות אקח לצומת ליבי! והסיבים כן כבר התרגלתי :rolleyes:

haimgil
16-02-2014, 23:00:49
עבודה יפה.היית צריך לצבוע בספריי פריימר אפור או לבן לפני ואז לעשות צביעה יסודית.בגלל זה הצבע לא נתפס טוב.ובכלל מומלץ לצבוע בשכבה דקה של צבע אפוקסי הוא ניתפס טוב יותר ומחזק את החופה.להשגת הקושי היית צריך להשתמש בבד יותר עבה ובחתיכות יותר קטנות ואז היית סוגר את כל הפינות ואם בדבק עסקינן אז אפוקסי 50/52 היה סוגר לך את הפינה או דבק לבדים על בסיס פוליאסטר.בכל זאת כל הכבוד על ההשקעה.:)