PDA

צפייה בגרסה מלאה : עזרה! מחפש המלצה לשלט טוב...

matan 144
22-02-2014, 09:57:26
יש לי DX6I וDX5 והם כל הזמן עושים בעיות... נמאס.
אני מחפש שלט טוב וזול שלא יעשה בעיות... FUTABA או משהו.
בתקציב של 1200-1600
לא טורניגי!

האם אפשר\ עדיף לקנות שלט מחול?

mixerfix
22-02-2014, 10:16:43
Taranis X9D

Sent from my iPhone using Tapatalk

wind556
22-02-2014, 10:43:12
פתחת את השירשור שבו לעולם לא תקבל תשובה מספקת :cool:
תקבל כאן הרבה אגו ומעט מידע אובייקטיבי

adibenbasat
22-02-2014, 10:49:05
קודם כול, יפה שסופסוף משהו כותב על השלט שלו שהוא עושה לו בעיות, מעט פה יודו בזה, מונח כאן על המאזניים הרבה אגו (כפי שעודד ציין)..

הוספת וכתבת - לא טורנג'י, משהו בסגנון פוטאבה.. אז על פי ראות עיניי אתה חושב נכון וחכם..

אני יכול להעיד בתור אחד שהיה בראשותו DX6I, 9X, פוטאבה, סנווה, הייטק ועוד כול מיני, הגרועים ביותר היו ה-DX6I וה-9X,
חשוב לציין שלמי שהיה בראשותו שלט איכותי כמו של פוטאבה לדוגמה סביר להניח יודע על ההבדלים.
(גם אם יש הרבה שמבסוטים מה-9X שלהם).

אני יכול להמליץ לך על פוטאה (ויש מספר דגמים בטווח המחירים שציינת), לדעתי לא הכי נוח מבחינה תפעולית, מקלטים לא זולים אבל מוצר איכותי ואמין.
לי יש כרגע אורורה של הייטק כ-4 שנים, הכול מתפקד מצוין והכי נוח לתפעול בעולם, אפשר ל"פתור" כמעט כול דבר, גם כן עומד בתקציב שלך (מקלטים לא יקרים).

לדעתי עדיף לקנות שלט בארץ, גם אם יוצא יותר יקר (ואני לא בטוח שההבדלים כול כך משמעותיים..),
בכול מקרה זה לא "מערכת" פשוטה ואם יש בעיה אתה לא רוצה להתחיל לשלוח חזרה לבדיקות ועניינים..

הכי חשוב, קנה שלט טוב, זה תמיד משתלם (גם כלכלית), אפילו עדיף יד שנייה מזבל סיני חדש..

מה שתחליט..תתחדש:)

AmitB
22-02-2014, 11:55:59
לגבי מקלטים - יש מקלטי פוטאבה מקוריים Full range 7 ערוצים FASST ב $40 בטאוור הובי, עם קופוני הנחה זה יוצא אפילו קצת פחות, בארץ הם נמכרים במחיר הרבה יותר גבוה.
הם מגיעים למלאי בטפטןף, ונחטפים בערך ביום שהם מגיעים אבל שווה לחכות.
עד היום הטסתי רק עם מקלטי FASST סיניים (FrSky) ולא נתקלתי בשום בעיה, אבל לאור המחיר הנ"ל בטאוור הזמנתי שניים מקוריים.

eli-f
22-02-2014, 12:03:50
יש לי פוטאבה 8FG כבר 3 שנים,מאוד מומלץ.
אפשר לקנות אותם פה בפורום יד שניה במחיר שציינת

mixerfix
22-02-2014, 17:32:53
לגבי מקלטים - יש מקלטי פוטאבה מקוריים Full range 7 ערוצים FASST ב $40 בטאוור הובי, עם קופוני הנחה זה יוצא אפילו קצת פחות, בארץ הם נמכרים במחיר הרבה יותר גבוה.
הם מגיעים למלאי בטפטןף, ונחטפים בערך ביום שהם מגיעים אבל שווה לחכות.
עד היום הטסתי רק עם מקלטי FASST סיניים (FrSky) ולא נתקלתי בשום בעיה, אבל לאור המחיר הנ"ל בטאוור הזמנתי שניים מקוריים.

אני לא מתכוון להיכנס לוויכוח מה יותר טוב. אישית, תמיד התחשק לי רדיו של מולטיפלקס. אבל היות והתחלתי עם פוטאבה, המשכתי איתם. יש מקלטים מקוריים ויש חיכוים מוצלחים למדי.

לרדיו בגאז׳ כנראה אקנה Taranis.

---MAV
Marc A Volovic
marc@bard.org.il

Zivshvar
22-02-2014, 22:24:35
אני מטיס מעל שנתיים כל שבוע , בממוצע 5 סוללות , עם הזבל הסיני , ובנתיים הרבה שמטיסים איתי בוכים על השלטים שעלו להם יותר ממאה דולר , אני מבסוט על הזבל שקניתי

Ziv

Flying_student
23-02-2014, 06:34:12
מצחיק שאף אחד לא שאל מה הם הבעיות... אני לא בא להגיד משהו לטובת ספקטרום, אבל בתור אדם שעושה Troubleshooting למחייתו אני יודע שהדרך לסבול מהתחליף הוא לא להבין מדוע החלפת...

בכל מקרה, השלט שמארק הציע נשמע מאוד מעניין - הייתי הולך עליו.

adibenbasat
23-02-2014, 12:54:31
הבעיות שאני סבלתי מהן עם ספקטרום ו-9X: ניתוקי שידור, בדרך כלל לחצי שנייה והשידור חזר, לעיתים לא חזר בכלל, המערכות האלו בטווח הארוך ריסקו לי כמה טיסנים, כלכלית זה לא שווה,
אם אתה מטיס קלקרים (Zivshvar???) אז יתכן שיספיק ואולי לא תשים לב ברוב המקרים, אבל טיסנים שעולים לא מעט, חלקם גם מהירים (אצלי), אי אפשר לסמוך על המערכות האלו (מהניסיון שלי), זה חוסר אחריות,
טיסן של 3.5ק"ג עם ניתוק שידור זה סכנת מוות, גם אם אני מטיס מנוסה מאוד, אני חייב להרגיש שאני סומך על המערכת של ב-100%, לביקסלר זה אולי מספיק..
עם פוטאבה ואורורה לא היו לי בעיות כאלו.

edgarfov
23-02-2014, 13:15:22
+1 הייתה לי מערכת אורורה שהפילה לי מטוס, ועשתה לא מעט שמח. יש לי יותר משנתיים אורורה אחרת אותו הדגם. מתישהו המסך התחיל ללחוץ לעצמו כפתורים.
גרוע מאוד. עשיתי איזשהו פרוצדורה שסדרה את זה. לא ממליץ לאף אחד פעולה כזו, לכן אני מסתייג משהשלט הזה, למרות שהוא בידי כבר הרבה זמן - יותר חשוב שעות פעולה.
עדיין מטיס איתו.

adibenbasat
23-02-2014, 15:42:04
לעיתים שלבעל השלט יש גם חלק בבלאי המכשיר, כמובן שלכול מוטג יש גם פגמים בייצור, אך רמת בקרת איכות גבוהה מונעת את רוב הפגמים מלצאת לצרכנים,
אצלנו יש 5 מערכות אורורה בשטח, עובדות יופי והחדשה ביותר לפחות בת שנתיים, אני כותב רק מהניסיון שלי, לא מנסה לשכנע, רק לעזור לבחור,
אבל זה מרגיש כמו פעפוע של עוד שרשור "מלחמת שלטים", אני פורש מהשרשור הזה, אמרתי כול מה שחשוב בעיני.

eitanbin
23-02-2014, 16:14:37
פתחת את השירשור שבו לעולם לא תקבל תשובה מספקת :cool:
תקבל כאן הרבה אגו ומעט מידע אובייקטיבי

אייך אתם הותיקים נופלים כל פעם בפח

עודד כמה אתה צודק !

mixerfix
23-02-2014, 16:56:03
אייך אתם הותיקים נופלים כל פעם בפח

עודד כמה אתה צודק !

לא יודע אם אני וותיק. אבל לדעתי רק מולטיפלקס.

bna016
23-02-2014, 18:12:26
תגיד---שאלה???? האם חברה שמייצרת רדיו כמו פוטאבה למשל ----מתחייבת---- לאיכות מכשיר ברמה גבוהה לכל תקלה שיכולה להתרחש כתוצאה משימוש על פי ההוראות שלהם????
ברכב למשל...כל שנה עורכים לו טסט במבחן רישויי בכדי לשלול אפשרות שמא תהא תקלה שתגרום לתאונה-נכון?
אז איך זה בטיסן שעולה 20 שקל או 20000 שקל-רק אחרי שעולים לאווירמגיעים למסקנה שיש באמת תקלה איפה שהוא איך שהוא??
חיפשתי הבדל משמעותי בין מקלט 9x לבין פוטאבה ומלבד יותר פונקציות בו-אין כלום.
מי שמתמצא בתקנים למשל יודע שרכיב אלקטרוני שיעמוד בדרישה של יישום על חללית לדוגמא,על כל חיבור יש 8 מוליכים שמבטיחים פעולה בכל מצב.(תקן 8)
יש לציין כי במקלטים היקרים (200 שקל-פוטאבה) אין אפילו ציפויי לכה על הרכיבים (כמו בתשע איקס) מה שאומר שהמעגל חשוף לספיגת לחות והלחמות קרות עם הזמן שביום מן הימים הוא "יבגוד" בך.
שימו לב שאף חברה לא אומרת לכם "תשלחו אלינו את כל מערך הרדיו שברשותכם בכדי לערוך בדיקת תקינות כמו בייצור בכדי לשלול ליקויי טכני" בתקופה מסויימת כמו טסט כאמור.

wind556
23-02-2014, 19:30:17
לא יודע אם אני וותיק. אבל לדעתי רק מולטיפלקס.

רק את זה:

http://www.rcgroups.com/forums/attachment.php?attachmentid=2426028

mixerfix
23-02-2014, 19:49:12
רק את זה:

http://www.rcgroups.com/forums/attachment.php?attachmentid=2426028

You win

---MAV
Marc A Volovic
marc@bard.org.il

אננס
23-02-2014, 20:22:53
You win
---MAV
Marc A Volovic
marc@bard.org.il

אבל מה זה עוזר... השלט הזה מזמן אזל מהמלאי,
ובכלל אם המכס ימצא את המחירון משנת 1960 ויצמיד את המחיר למדד רק המע"מ מהסכום יגרום לך לפשוט רגל..

matan 144
23-02-2014, 21:20:46
תודה רבה לכולם...
הבעיה שהייתה לי למי ששואל זה ניתוקים של כמה שניות (1-3) שלפעמים עברו בשלום ולפעמים קצת פחות.
אני מחפש שלט אמין עם 7 ערוצים לפחות... שיספיק לי גם לרחפן בעתיד
לקנות יד שניה זה כדאי?
מה הבעיה ב9XR?

mixerfix
23-02-2014, 21:49:58
מתן - אם זכרוני אינו מטעה - אתה שואל לעיצה ואז בוחר את הכי זול.

אז אם איני חוטא לך, הרי המלצתי - http://hobbyking.com/hobbyking/store/__16239__HobbyKing_HK6S_2_4Ghz_FHSS_6Ch_Tx_Rx_Mode _2_.html. גם 2.4, גם זול.

אם הוא לא מתאים, אז זה - http://hobbyking.com/hobbyking/store/__22275__JR_XG8_8_Channel_2_4GHz_DMSS_Transmitter_ w_RG831B_Receiver_Mode_2_.html. פחות זול, גם 2.4, שיטת שידור מעט יותר טובה.

אפשר גם זה - http://hobbyking.com/hobbyking/store/__22275__JR_XG8_8_Channel_2_4GHz_DMSS_Transmitter_ w_RG831B_Receiver_Mode_2_.html. באמת יקר מידי לטעמי, אבל כוווווולם ידעו ששלך יותר הכל!

זה גם חביב - אבל לא במלאי - http://hobbyking.com/hobbyking/store/__45026__FrSky_2_4GHz_ACCST_TARANIS_X9D_Digital_Te lemetry_Radio_System_Mode_2_.html.

mixerfix
23-02-2014, 21:54:39
לקנות יד שניה זה כדאי?
מה הבעיה ב9XR?

הבעיה עם 9XR היא שכולם ציפו שיהיה אחושילינג יותר טוב מ- 9X אבל הוא היה סתם בסדר.

ולגבי יש שניה - אני קניתי (עד הרדיו האחרון שלי) פוטאבה 7U משומש (הטסטי איתו את הטריינר ומכרתי כי רציתי לעבור ל- 2.4), 9CH עם מודול 2.4 משומשים שניהם, שעבדו 4 שנים עד שהטיק השימני של ה- 9CH שבק, 8U משומש עם מודול 2.4 שמשמש אותי כרדיו חניך. הדבר היחיד שהיה לי חדש זה 14SG שקניתי והולך אותותות למכור כי מצאתי 12FG משומש במחיר מאוד יאממי.

מ