PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה קניית זחלן סקייל ראשון, קיט או מוכן?

zuk94
24-02-2014, 21:05:20
שלום , אין לי נסיון ברכבים חשמליים, יש לי T-MAXX 3.3 [ניטרו].
אני רוצה להכנס לתחום זחלני הסקייל ואני לא ממש יודע מה לעשות,
השאלה העקרית שלי היא האם מומלץ להזמין את הרכב הראשון שלי בתור KIT או RTR [הזחלן ששמתי עליו עין זה axial scx10 hancho או jeep wrangker]
ההתלבטות שלי נובעת מזה שאני לא יודע אם אני אתאים את המנוע והסוללות כמו שצריך לרכב ואם אני אוכל לקבל מספיק עזרה פה מהפורום בנושאים של איזה מנוע ומאיפה כדאי להזמין.
עוד שאלה, יש לי שלט TQI של TRXXAS ששיך ל T-MAXX , האם אני יכול להזמין עוד מקלט שלו ולשים אותו בזחלן ?

תודה מראש :) ;)

רן ענבר
24-02-2014, 21:15:35
שלום חבר.
ברוך הבא לפורום ולאתר
את התשובות על זחלני סקייל אשאיר לחבריי המלומדים [אני קצת רחוק מהסקייל]
אני ממליץ לך בזמן שאתה ממתין לתשובה לקרוא מדריכים ברחבי האתר
בראש כל תת פורום יש לנו כמה אשכולות דביקים כמו זה:
http://www.efly.co.il/forums/showthread.php?66634-Axial-SXC10-%EB%EC-%EE%E4-%F9%F8%F6%E9%FA%ED-%EC%E3%F2%FA
אתה מוזמן לדפדף באשכולות בפורום זחלנים...
וכן יש תת פורום לסקירות ומדריכים:http://www.efly.co.il/forums/articles.php?c=62
במעבר בין ניטרו לחשמל יש קצת ידע להשלים והמדריכים יעזרו לך.

בהצלחה.

רן ענבר

haimgil
24-02-2014, 21:47:11
ממליץ לך בחום ללכת על RTR ומשם להתקדם.
שתקנה נישלח לך קישורים לכל מה שאתה צריך.תאכלס הרכב טוב איך שהוא גם בלי לגעת.
השמיים הם הגבול השאלה לאן אתה רוצה להגיע.
השילדות זהות מבין שני הרכבים שציינת כך שמה שאתה אוהב תיקח .כל ההבדל זה בחופה.

רן ענבר
24-02-2014, 21:55:57
פיספסתי את השאלה לגבי השלט.
כמו שאני מכיר את נושא הזחלנים והסקייל מהר מאוד השלט של טראקסס 2-3 ערוצים לא יספיק
לי בזחלן יש 7 ערוצים
1. קדימה/אחורה
2. ימינה שמאלה
3. מצלמה למעלה למטה.
4. מצלמה ימניה שמאלה
5. הילוך 1-2
6. רגישות מצערת שונה [מיקס קטן]
7. תאורה ON/OFF
8. צילום ודאו וסטילס.

אם נוריד את כל השטויות של ה FPV שלי ונשאר רק עם העיקר+ כננת שבטח תרצה בעתיד...כבר מזמן נגמרו לך ה 2-3 ערוצים

המלצתי:
תקנה רכב RTR כמו שחיים המליץ יחד עם השלט RTR של הרכב
תגיע למפגשים ותגלה עולם ומלאו של אנשים עם ים כישרון, ידיים מצויינות ונכונות לעזור.
מנקודה זו תתקדם לאט לאט.
זהירות זה ממכר.

רן ענבר

Killswitch
25-02-2014, 06:33:04
היי...ברוך הבא לעולם הסקייל... לגבי עזרה ...כל מה שתרצה לשאול אתה יכול...ותקבל עזרה בכל תחום שתשאל ,בניגוד למה שחיים אמר..אני דווקא ממליץ לך ישר ללכת על ה kit של הג'יפ...מהסיבה שבצורה הזו אתה הוא זה שמרכיב את הרכב וככה תכיר אותו ותדע מה הוא כל חלק.בנוסף שמהר מאוד אתה תתחיל להחליף חלקים לטובים יותר ..לגבי השאלה של מנוע ובקר...לך על בקר Fxr של Tekin עם מנוע t45 או 35t לא תוכל לטעות בזה....לגבי שלט...מה שיש לך הוא בסדר להתחיל איתו...אבל שוב....כדי להחליף למשהו איכותי יותר .אני מאוד ממליץ על ספקטרום (אחרים יכולים להמליץ על חברה אחרת...לי יש ניסיון טוב מאוד איתם ).דרך אגב..מהיכן אתה בארץ?

Snoogans

Traxxas
25-02-2014, 08:26:26
גם אני ממליץ לך בחום ואהבה להתחיל עם הrtr כמו שחיים רשם
אתה תבין ותלמד את הרכב לבד( כל הרכב עשר ברגים וחצי)ולגביי שיפורים תראה בשטח מה אנשים עשו או בנו
גם תחסוך הרבה כסף וגם תבין לבד לאן אתה רוצה לקחת את זה
מה שטל רשם לך למעלה זה בקר ומנוע מהטובים והיקרים בעולם הזחלנים אבל גם מנוע ובקר בעשירית מחיר יעשו את העבודה טוב. מניסיון!!!
שלט ומקלט מומלץ מינימום 3 ערוצים.
קיצור תגיע למפגש ותבין

zuk94
25-02-2014, 10:13:24
הקטע הוא שאני ממש אוהב להתעסק במכונית עצמה , ולפי כל המפרטים שראיתי באתר של אקסיאל היה מצויין שעם הקיט מגיעים חלקים שהם כבר משופרים [מתכת במקום פלסטיק] כמו למשל הבולמים ועוד.
בגלל זה אני לא ממש יודע מה לעשות ... לפי העצות שלכם אני רואה שאתם אומרים שאני מגביל את עצמי עם שלט 3 ערוצים , אבל ב RTR השלט הוא גם 3 ערוצים ככה שאין פה הבדל חוץ מכל העניין של משרד התקשורת ,
עוד דבר הוא שבRTR הסרוו הוא 9 קילו ואני בכל מקרה כבר חושב על לשים סרוו של SAVOX
אם בכל זאת תגידו לי שעדיף RTR אז אני אקשיב לכם , אבל מה יכול לקרות אם משרד תקשורת עוצרים ת החבילה ?

guyst
25-02-2014, 10:35:54
שווה לך להציץ פה:

http://www.efly.co.il/forums/showthread.php?66634-Axial-SXC10-%EB%EC-%EE%E4-%F9%F8%F6%E9%FA%ED-%EC%E3%F2%FA

Killswitch
25-02-2014, 11:40:22
כמו שאמרתי לך כבר...אם אתה אוהב לבנות ולהתעסק עם הרכב...לך על קיט .בקיט החלקים יותר איכותיים מאשר ב rtr .אחד החלקים הראשונים שתחליף יהיו הלינקים. בקיט הם באים אלומיניום למטה ופלסטיק למעלה...שאותם תחליף לאלומיניום...לגבי השלט...שוב...שלושה ערוצים מספיקים להתחלה...תרצה יותר ..תמיד אפשר לקנות שלט עם יותר ערוצים...בקר זול גם יעשה את העבודה עד שתראה או תרגיש מה בקר טוב עושה... לגבי סרוו 12/13 קג ומעלה יעשו את העבודה. לכן למה מהתחלה לא להתחיל במה שהוא טוב מאוד?

Snoogans

baz22
25-02-2014, 12:07:18
הקטע הוא שאני ממש אוהב להתעסק במכונית עצמה , ולפי כל המפרטים שראיתי באתר של אקסיאל היה מצויין שעם הקיט מגיעים חלקים שהם כבר משופרים [מתכת במקום פלסטיק] כמו למשל הבולמים ועוד.
בגלל זה אני לא ממש יודע מה לעשות ... לפי העצות שלכם אני רואה שאתם אומרים שאני מגביל את עצמי עם שלט 3 ערוצים , אבל ב RTR השלט הוא גם 3 ערוצים ככה שאין פה הבדל חוץ מכל העניין של משרד התקשורת ,
עוד דבר הוא שבRTR הסרוו הוא 9 קילו ואני בכל מקרה כבר חושב על לשים סרוו של SAVOX
אם בכל זאת תגידו לי שעדיף RTR אז אני אקשיב לכם , אבל מה יכול לקרות אם משרד תקשורת עוצרים ת החבילה ?

אני ממצליץ דדוקא על קיט אם אתה בענייני הרכבה.
קניתי את הקיט והיה לי שבוע מעולה של הרכבות כיוונים וכיף של בניה...
בסוף גם קבלתי בדיוק את המפרט שאני רוצה (35 TEKIN וגם בקר אותו הדבר וסרוו לבחירתי ) שיפורים קלים ויצא פצצה!

zuk94
25-02-2014, 14:21:21
אני ממצליץ דדוקא על קיט אם אתה בענייני הרכבה.
קניתי את הקיט והיה לי שבוע מעולה של הרכבות כיוונים וכיף של בניה...
בסוף גם קבלתי בדיוק את המפרט שאני רוצה (35 TEKIN וגם בקר אותו הדבר וסרוו לבחירתי ) שיפורים קלים ויצא פצצה!

מה היתה ההוצאה הסופית שלך?
ומאיפה הזמנת ובאיזו צורה?

רן ענבר
25-02-2014, 14:25:13
אם יש עיסוק בחנויות ויבואנים בארץ אז בהודעה פרטית בבקשה עקב האיסור ע"פ חוקי האתר
את החלק העקרוני או החלק של קישורים בחו"ל רצוי לעשות פה.

רן ענבר

zuk94
25-02-2014, 14:47:24
הבנתי,
בכל מקרה, אם אני מזמין מחול, מה תהיה ההוצאה הסופית שלי ? ואם אני לוקח rtr , עד כמה אני עכול להסתבך עם משרד התקשורת?

guyst
25-02-2014, 16:41:09
זהו, שפה אנחנו אוהבים לעזור אבל לא ללעוס... אם היית קורא את השירשור שצירפתי לך, היית מקבל כבר בבוקר תשובות לשאלות שלך... :confused:

Traxxas
26-02-2014, 15:19:57
זהו, שפה אנחנו אוהבים לעזור אבל לא ללעוס... אם היית קורא את השירשור שצירפתי לך, היית מקבל כבר בבוקר תשובות לשאלות שלך... :confused:

גיא לא לעניין...!

guyst
26-02-2014, 15:41:23
גיא לא לעניין...!

אשמח לדעת למה לא לעניין...?? נתתי לו קישור לסקירה מקיפה שעונה על כל שאלותיו! ההבדלים בין RTR לקיט. כמה עולה RTR. דוגמה לקיט ולינקים מפורטים לתוספות עם מחירים. לא שלחתי אותו לגוגל וגם לא לחפש בכל איפליי... השקעה מינימלית.
ולגבי אישור משרד התקשורת לRTR, הקשתי פה בחיפוש באיפליי "משרד התקשורת" וזו הייתה התוצאה החמישית - http://www.efly.co.il/forums/showthread.php?62249-%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD-%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD-RTR-%EF%BF%BD-%EF%BF%BD%EF%BF%BD-%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD-2-4-%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD-%EF%BF%BD-%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD-%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD-%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD-%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%BF%BD%EF%B F%BD%EF%BF%BD

אנשים משקיעים מזמנם והידע שלהם ועונים בפירוט יתר על שאלות, כותבים סקירות כמו הנ"ל, אז המינימום זה לכבד אותם ולקרוא מעט.

רן ענבר
26-02-2014, 16:43:40
חברים.
בואו נירגע כולם.
לכל מטבע יש שני צדדים.
א. מצד אחד חובתו של כל פותח אשכול לקרוא בעיון את כלל החומר שנכתב לו.
הדגש הוא על "בעיון"כי כל מילה חשובה מאוד ואינה נכתבת סתם.
ברוב התגובות שנכתבות פה מושקע ידע רב זמן והמון רצון לעזור.

ב. מצד שני מי שלא מבין שלפעמים לוקח זמן להפנים וליישם את מה שנכתב.
מי שאין לו סבלנות לענות לשאלות.
מי שאין לו חשק להסביר שוב דבר שכבר הוסבר....
לא חייב להגיב.

גולשים חדשים לא תמיד יודעים לחפש מידע ולכן כדאי להוסיף קישורים.

תגובה שטעמה מר משאירה חותם יותר גרוע מ 1000 תגובות מעוזרות תורמות ומלומדות.

אין בכוונתי להטיף מוסר לאיש.
שכל אחד יחשוב אם הוא בסדר או לא בעיניין הזה.

אני פה בשביל לעזור.
וכך גם עוד גולשים רבים.

הכי חשוב: אם נהרוס את האשכול בהטפות מוסר הדדיות זה לא ייגמר...רק בטוח שהאכול יהרס.
רן ענבר

Traxxas
26-02-2014, 16:51:17
הכל ברוח טובה. :p

haimgil
26-02-2014, 17:19:29
הסיבה היחידה שאני ממליץ על RTR זה שניתן לקנות בארץ במחיר מופחת מחול וגם שהוא לא רע בכלל ונוסע מצויין גם בלי כל הקישקושים.
מעבר לזה בעתיד תוכל לבנות את אותם לינקים לבד בעזרת מוט הברגה ומוט חלול ובעזרתם תוכל לשחק עם הסרנים איך שתרצה וכל זה ב40 שקל.
לעומת החלקים המתכתיים שמגיעים בקיט אותם תתבאס להחליף ולשפר כי עלו לך יותר ולטעמי זה מיותר.
הבקר המקורי מצויין לגמריי אבל זקוק לתיכנות בעזרת מחשב .
אני אישית מסיע עם בקר סיני שעולה 10 דולר מהובי קינג והוא עובד פיגוז והדראג ברקס שלו הכי חזק מכל הרכבים שאני מסיע איתם פשוט מצויין.
מנוע אם תרצה גם ככה תצטרך לקנות אז מה איכפת לך שיהיה לך ספייר מקורי שגם הוא טוב דרך אגב .
בגדול אתה צריך לבוא לשטח ולהתרשם מהרכבים ומהבנייה של כל אחד ואחד.
יש רכבים יותר סקייילים ופחות אבירים ויש כאלה פחות סקיילים אבל עם אבירות גבוה מאודשאותה ניתן להשיג בעזרת שיפורים שעושים לבד בעזרת כילים ממש פשוטים ומישקולות כמובן .הכול כמובן תלוי בך מה אתה אוהב.לעבור הכול ולפעמים ללכת כנגד חוקי הפיזיקה או להעבור סלע קטן וזה יהיה האתגר שלך.צפה בסירטונים ביוטיוב ופייס בוק יש מספיק סירטונים ששם תוכל להתרשם.אגב יש לפי מה שאני יודע שני קבוצות מרכזיות שבאחת מסיעים רכבים עם אבירות נמוכה אבל סקיילים אתה יכול לדבר עם טל שיכניס אותך לקבוצה שלו בוואטס אפ ויש את הקבוצה של אייל (טראקסס) ששם אנחנו מסיעים רכבים סקיילים וגם אבירותיים יותר שכולל מישקולות וכל מה שתורם לעלות עליות בזוויות גבוהות.
לגבי ההמלצות בגדול אם לא חסר לך כסף לך על הקיט ותשדרג מה שבא לך אבל אם אתה רוצה להנות בפחות כסף אז לך על ההמלצה של RTR.

zuk94
28-02-2014, 23:46:45
תודה חיים,
כבר קניתי את הזחלן [דרכך]

רן ענבר
01-03-2014, 07:24:01
תתחדש.
איזה רכב RTR קנית?

רן ענבר

zuk94
01-03-2014, 17:09:05
Axial scx10 jeep wrengler rubicon