PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה האם רק דבק נגרים מדביק עץ בלזה או שניתן להשתמש בדבק פלסטי רגיל?

bna016
27-02-2014, 14:18:39
שלום חברים:
אני מחפש כבר המון זמן דבק גורילה (פולימשהו-שמתנפח) ולכל החנויות שהגעתי עד כה (מודיעין-באר שבע) הם יתייבשו על המדף.
אתמול נכחתי בחנות טיסנים והוא אמר שאני חייב להשתמש אך ורק בדבק נגרים ולא בשום דבר אחר לצורך הדבקת בלזה.
ומכאן שאלות:
האם דבק נגרים מדביק בלזה לכנף epp? (לצורך בניית שיקום גוף טיסן)?
האם דבק נגרים זהה בדיוק לדבק פלסטי שמוכרים בחנויות רגילות? ואם לא מהם ההבדלים?
תודה לכולם.

אננס
27-02-2014, 14:39:52
אולי תקפוץ תקח דבק נגרים ותוכל לעשות את כל הניסויים האלה לבד ולעדכן אותנו..

אני רק יכול להגיד שאחד הפנלים בבית כל הזמן היה מתפרק עד שבסוף הדבקתי אותו עם דבק נגרים צהוב (ככה זה שקונים 4 ליטר) ומאז כבר שנה הוא לא זז.. מודבק כמו אבן..
וזה היה קרמיקה לבטון..

wind556
27-02-2014, 15:01:13
בוא נעשה סדר:
דבק אליפטי צהוב, זה הדבק שקוראים לו דבק נגרים, נועד להדבקת משטחי עץ בלבד זה לזה, ויעיל אך ורק תחת לחץ גבוה ביותר. משמע, לרוב השימושים בטיסנים הוא לא מתאים. כמו כן הוא בכלל לא מדביק חומרים פלסטיים ומוקצפים למיניהם. בנגריות מדביקים איתו תחת מכבש שלוחץ כמה טונות.

דבק פלסטי לבן דומה לו מאד בתכונות ובשימושים, רק טיפה(ממש טיפה) יותר חלש ביישומים נגריים. שומר על סביבה נקיה יותר ויותר מתאים לשימושים לא מקצועיים

דבק אצטון זה הדבק שנועד לבלזה, וכמובן גם איתו צריך לדעת לעבוד (ושלא ימכרו לך לוקשים בנוסח "דבק נגרים הוא ה דבק לבלזה, זו אמירה שנובעת מחוסר ידע)

דבק PU נועד לקלקר ועוד כמה חומרים, מבחינת שימושי הטיסנאות זה הדבק הכי לא נחוץ והכי פחות שימושי. אני כמי שבונה הרבה לא משתמש בו בכלל למעט חריגים נדירים ביותר.

אז עכשיו אתה בטח שואל איך מדביקים בלזה למוקצף: הדרך הנכונה היא כמובן CA , אבל בהעדר דבק כזה נותן להדביק בPU במקרים מסויימים. יש עוד פטנט וזה למרוח את המוקצף בדבק CA, ולאחר שהוא יבש לחלוטין להדביק באפוקסי

IttaiP
28-02-2014, 07:58:58
לצורך העניין יש גם דבק מגע בשם BISON KIT בשפופרת שלפי נסיוני לא תוקף חומרים מוקצפים. קניתי אותו בהום סנטר.

איתי