PDA

צפייה בגרסה מלאה : זהירות! מנהלים כדאי "לנעוץ בבטיחות" תוצאות תחקיר סופיות בעניין תאונת טיסן ג'ט בדימונה

bna016
14-03-2014, 12:47:58
שלום חברים,
קבלתי את הדוח הזה וחשבתי מיד לעלות אותו לפורום מתוך חשיבות עליונה לבטיחות.
נא קראו זאת...זה ארוך ומעניין כאשר הוא מקיף את כל הגורמים והמעורבים וההקדמה שהביאה לתאונה.
אנא הטיסו בזהירות בבקשה.
שבת שלום לכולם.

wind556
14-03-2014, 13:38:56
אין לדו"ח הזה שום חשיבות באספקט הבטיחותי- הרבה מילים יאמרו, מאומה בר תועלת לא יעשה, ורק הביורוקרטיה תנצח ואולי אפילו איזה משרד ימצא לעצמו דרך לגבות כסף על כלום
תוצאות ומסקנות הועדות השונות שמומחיותם היא במסמכים, טפסים ונוהלים, יכולות להיות רק נזק לעולם הטיסנאות. לעולם לא תופק מזה תועלת או הסקת מסקנות תכליתית, משמעותית ומועילה.
תאונות קרו, תאונות עוד יקרו לצערנו, כי בבני אנוש מדובר. עם או בלי נהלים.
אני בטוח שמאומה לא יימנע עקב פעולות וועדה כלשהי, למעט איסור טוטאלי על קיום תחביב הטיסנאות (חכו, מישהו "מלמעלה" עוד יכול להחליט את זה)
אילו היינו במדינה מתוקנת אולי הייתי מודאג עכשיו, אבל בארץ שלנו זה עוד חתיכת נייר שמאחריה כווה טובה מהסוג המוביל לגיהינום, שתעלם בסבך הביורוקרטיה ובכך ניפטר מעונשה.

מאומה מכל הנאמר כאן אינו פוטר אף אחד מהמטיסים משימוש ועיסוק אחראי ובטיחותי בכל הקשור לתחביב שלנו (ויש כאלה שמתעלמים מנושא הבטיחות, בין אם מתוך חוסר מודעות או סתם מרשלנות מסוכנת)

צר לי מאד על הנפגע, ולא פחות על הפוגע, איש מהם אינו פושע, זאת תאונה וכנראה בלתי נמנעת
איחולי החלמה מהירה ומלאה

IttaiP
14-03-2014, 13:48:17
תודה על הבאת הדו"ח.
אם יש לך גישה למטיסים של בית חורון כדאי שגם הם יקראו את הדו"ח אפילו שאין להם ג'טים אלא סתם טיסנים מהירים. ממש לא כדאי להתקרב לשם.

bna016
14-03-2014, 14:00:09
תודה על הבאת הדו"ח.
אם יש לך גישה למטיסים של בית חורון כדאי שגם הם יקראו את הדו"ח אפילו שאין להם ג'טים אלא סתם טיסנים מהירים. ממש לא כדאי להתקרב לשם.

נכון מאוד כמה שאתה צודק.!!!!
הייתי בבית חורון פעם אחת וברחתי משם משום שהם עושים "באזים" סמוך למטיסים על מסלול המראה/כביש- סטייה קטנה מכל סיבה שהיא והוא מתרסק על רכב/בן אדם וכו'.
יש להם כלים לא פחות מסוכנים מהג'טים.
זו אחת הסיבות העיקריות שהעליתי את הדוח הזה.

IttaiP
14-03-2014, 15:00:46
bna???
נראה שיש לך גישה לעניין אז ממש חיוני שתדווח לנו מה קורה מבחינת הביטוח כי חלקנו מבוטחים גם אצל מיליס... וחשוב לדעת לגבי עמידתם מאחורי המטיס.

אננס
14-03-2014, 15:09:14
רק לגבי סעיף הביטוח למי שלא שם לב

כפי שזה נראה בבדיקה ראשונית, אם היה חבר קה"ל, ספק אם המבטח היה מכסה את
הנזקים שגרם לצד ג', בעוד שאפשר שדווקא הפוליסה הפרטית, תטיב עמו במקרה זה.

AmitB
14-03-2014, 15:47:17
תודה ששיתפת את הדו"ח, אני מאמין שזה יגרום לפחות לחלק מהמטיסים להיות קצת יותר זהירים בהטסות הבאות.

מושיק
14-03-2014, 15:50:53
עודד צודק בכל מילה שכתב.
בארצנו הלא מפותחת דוח כזה יכול לגרום לכולנו להפוך בין לילה לעבריינים!

IttaiP
14-03-2014, 16:04:15
כל הפחדנים "להיות עבריינים" יש לי חדשות בשבילכם
כולנו עבריינים כי אנחנו מאפשרים תופעות כאלו של הטסה מזלזלת במהירות נוראית במרחק אפס מבני אדם במקומות הטסה שאינם מוסדרים, במקומות שאנשים מחפשים להטיס בלי ידע והבנה, בלי מחוייבות, בלי אחריות, בלי כללים, בלי בדיקת תדרים בלי ביטוח ועל הזין כולם
ורק לכן נהרג ילד, נפצע קשה "מסוקאי" "מדופלם" נפצע הנ"ל המתואר כאן ועוד אחרים

merkur
14-03-2014, 16:09:06
רק חבל שמי שיקרא את הדו״ח הזה זה מי שמלכתחילה מודע (ומודאג) לנושא הבטיחות...
ויש משהו במה שעודד אמר... ע״ע חוק עזר עירוני במודיעין בעקבות האסון עם הילד והמסוק.

Sent from my iPhone using Tapatalk

מושיק
14-03-2014, 16:31:14
איתי,
אני בטוח שלך הדוח יעשה רק טוב בתור רכז מועדון קלוב התעופה.
דובר שם על כך שהמטיסים יתחילו להשתייך לקלובים וכרגיל כמו במדינה משוחתת כמו שלנו אנו נצטרך להתחיל לשלם בשביל להטיס,אגרה מסוג א+אגרה מסוג ב ואני לא אתפלא עם גם כל טיסן יצטרך לעבור טסט בקלוב אחת לשנה :p

נ.ב
בכוונה אני לוקח הכל לצד הקיצוני כי במדינה כמו שלנו אי אפשר לדעת מה יהיה :confused:

אבי סירוטה
14-03-2014, 16:40:41
אין לדו"ח הזה שום חשיבות באספקט הבטיחותי- הרבה מילים יאמרו, מאומה בר תועלת לא יעשה, ורק הביורוקרטיה תנצח ואולי אפילו איזה משרד ימצא לעצמו דרך לגבות כסף על כלום
תוצאות ומסקנות הועדות השונות שמומחיותם היא במסמכים, טפסים ונוהלים, יכולות להיות רק נזק לעולם הטיסנאות. לעולם לא תופק מזה תועלת או הסקת מסקנות תכליתית, משמעותית ומועילה.
תאונות קרו, תאונות עוד יקרו לצערנו, כי בבני אנוש מדובר. עם או בלי נהלים.
אני בטוח שמאומה לא יימנע עקב פעולות וועדה כלשהי, למעט איסור טוטאלי על קיום תחביב הטיסנאות (חכו, מישהו "מלמעלה" עוד יכול להחליט את זה)
אילו היינו במדינה מתוקנת אולי הייתי מודאג עכשיו, אבל בארץ שלנו זה עוד חתיכת נייר שמאחריה כווה טובה מהסוג המוביל לגיהינום, שתעלם בסבך הביורוקרטיה ובכך ניפטר מעונשה.

מאומה מכל הנאמר כאן אינו פוטר אף אחד מהמטיסים משימוש ועיסוק אחראי ובטיחותי בכל הקשור לתחביב שלנו (ויש כאלה שמתעלמים מנושא הבטיחות, בין אם מתוך חוסר מודעות או סתם מרשלנות מסוכנת)

צר לי מאד על הנפגע, ולא פחות על הפוגע, איש מהם אינו פושע, זאת תאונה וכנראה בלתי נמנעת
איחולי החלמה מהירה ומלאה

מסכים עם כמעט כל מילה למעט חלקו האחרון במשפט האחרון- זאת תאונה וכנראה בלתי נמנעת.

אסור בשום פנים ואופן להתייחס לתאונה זו או כל אחת אחרת בדרך הזו.

כל תאונה יכולה להמנע או להסתיים בנזק מינימלי אם רק המטיסים ואורחיהם יקפידו על כללי בטיחות בסיסיים.
גם המטיס הטוב ביותר לא יוכל לעשות דבר אם לינק ישתחרר והטיסן יטוס לכוונו.
גם הציוד המתקדם והאיכותי ביותר שווה בדיוק לחוליה החלשה שבו והיא זו שתפיל הטיסן.
גם טיסן קלקר עם מנוע סיני חלש שמוטס בגובה ראשו של המטיס יכול לקטוע ראש או לחתוך עורק ראשי שלא לדבר על מסוקים.
גם בעלי הניסיון והשועלים הוותיקים יכולים ללמוד מילד קטן עם טיסן בננה.
הקלות הבלתי נתפסת שבה אנשים מטיסים היא טיימר עובד לתאונות שבדרך.

כולנו יכולים וצריכים ללמוד ולשמר דרך ארץ.

החלמה מהירה לפצוע.

אבי

אננס
14-03-2014, 16:44:56
כל הפחדנים "להיות עבריינים" יש לי חדשות בשבילכם
כולנו עבריינים כי אנחנו מאפשרים תופעות כאלו של הטסה מזלזלת במהירות נוראית במרחק אפס מבני אדם במקומות הטסה שאינם מוסדרים, במקומות שאנשים מחפשים להטיס בלי ידע והבנה, בלי מחוייבות, בלי אחריות, בלי כללים, בלי בדיקת תדרים בלי ביטוח ועל הזין כולם
ורק לכן נהרג ילד, נפצע קשה "מסוקאי" "מדופלם" נפצע הנ"ל המתואר כאן ועוד אחרים

איתי.... התגובה שלך קצת מפתיעה... הרי קלוב תעופה לא בדיוק יצא טוב מכל הסיפור.
החוקר בפירוש מציין שקלוב תעופה פועל ללא רשיון בתוקף, והוא בכלל מטיל ספק האם הביטוח שקלוב תעופה מספק היה מכסה את עלויות התאונה..

כנציג של קלוב תעופה, אולי תרים את הכפפה תעלה שאילתה לממונים מעליך שישאלו את מי שמעליהם לתגובה על הנושא הזה.. ותעשיר את כולנו באינפורמציה.

ולסיכום אביע את דעתי בנושא..

תאונות תמיד יהיו - גם אם נסדיר את הנושא, נגביר אכיפה נעניק רשיונות וטסט שנתי לכל מטיס... תמיד יהיו תאונות בסגנון הזה.

ראו דוגמא את כל מצב התחבורה בכבישים, למרות כל האכיפה הרשיונות וכל המערכת שמפקחת.. עדיין יש תאונות הרוגים ופצועים רבים כל שנה.
בסוף מי שאחראי הוא המטיס ומי שעומד סביבו...

תטיסו בזהירות ותוודאו שמי מטיס סביבכם זהיר באותה מידה לפחות.

merkur
14-03-2014, 16:52:12
תטיסו בזהירות ותוודאו שמי מטיס סביבכם זהיר באותה מידה לפחות.

ושכולם מספיק אחראים כדי להיות מבוטחים...

Sent from my iPad using Tapatalk

IttaiP
14-03-2014, 18:05:39
הופס...
אני לא נציג של אף אחד
בניגוד לאמור בדו"ח הנ"ל אני מרכז את מועדון קלוב התעופה בירושלים בהתנדבות וגם משקיע שם מכספי הפרטי רק מתוך הנוסטלגיה שגדלתי במועדון הזה מגיל 15. אני גר בקרית אונו וחבר במועדון ארסוף של מטיסים אחראיים. גם בני הנוער המדריכים במועדון אינם מקבלים תשלום.
התנהגות של בני אדם אינה קשורה לשום ארגון, חוק, כללים וכו'. רק לאינטגריטי האישי של כל אחד או לאגו הנפוח.
מי שרוצה לעשות הבדל (אם הוא יודע מה זה) ולו בתחום הטיסנאות מוזמן לעזור לי בהתנדבות בחינוך לתעופה אחראית בסניף ירושלים של קלוב התעופה.

ZvikaF
14-03-2014, 18:25:02
תודה על הבאת התחקיר.
מתחילה להתפתח מגמה של התייחסות לטיסנים ככלי טיס..
זה קורה מכיוון שיש די הרבה טיסנים שאינם טיסני בלזה קטנים ואיטיים ובעלי פוטנציאל נזק גדול.
אם הרגולצייה תכנס לענף, זה יהיה חסם חנק בירוקרטי גדול, סבירות גבוהה לא יעזור לבטיחות, אבל יכסת"ח את הבירוקרטים.
הבטיחות צריכה להגיע מבפנים, לדעתי, הכל נובע מחינוך.. כך שמצבנו די עגום :(

תאונות טיפשיות קרו קורות וייקרו.. אנחנו יכולים לפעול כדי המעיט את מספרן בכך שנדאג להטיס בצורה מסודרת
ונחשוב על האפשרויות לכשלים ותאונות לפני ההטסה ולא אחריה :confused:

רן ענבר
14-03-2014, 19:33:47
חברים.
אני אמנם לא מטיס פעיל אבל התופעות המתוארות פה בבית חורון ואפילו במקום התאונה עצמה הן תופעות שאני מכיר מלפני 20 שנה מביקור חפוז במנחת אפק
מאז אותו ביקור חפוז במנחת אפק נפגעו שם איזה מטיס או שניים בצורה קשה [קשה= פגיעות ראש]
מצב בו כולם יודעים שהמטיסים בבית חורון עוברים על כל נוהל בטיחות אפשרי ולא עושים דבר הוא בילתי נסבל
מצב בו קיימת זילות בחיי אדם הוא בילתי נסבל
קבלת התאונות בשיוויון נפש נוסח "תמיד יקרו" זה מקור התקלה

כשהייתי ילד הטסתי במנחת דוברת שהיה מאורגן ע"י חנות מסויימת
היו כללים
היה "שריף" או מישהוא שדואג לכללים ומביא לוח תדרים.
היו הוראות בטיחות כתובות ,ציוד כיבוי אש והיה שק רוח.
היתה אווירה של "מאורגן" לא של פרטיזני.

אני חייב לומר לכם שהכי הפתיע אותי בדו"ח זה מצב קלוב התעופה מול רת"א.
למעשה מצב זה של פעולה ללא נהלים ואישורים עדכניים הופך את הגוף [קה"ל] לכמעט לא רלוונטי.

כמו אותם אשכולות על ליכלוך במנחתים כך גם פה היוזמה ,ההצלחה והכישלון נמצאים בידיים שלנו.
כל אחד ימצא את הדרך להשתית נהלי בטיחות מסודרים במקום בו הוא מטיס.
כל אחד ימצא את הדרך להסביר נהלי בטיחות ,להתמיע אותם ולקיים אותם.
כל אחד ימצא את הדרך לעצור את הטיסות, לאסוף את המטיסים ולהסביר תקלת בטיחות [עיניין של דקות ספורות]
רק אם נתייחס לתאונה בה כמעט ונפגע אדם כאילו נפגע אדם בפועל נוכל ללמוד ,להתקדם ולהציל חיי אדם.

אם קה"ל מתפקד קצת פחות טוב אולי יש מקום להתארגנות מקומית, ביטוחית בטיחותית ונהלית.

רן ענבר

wind556
14-03-2014, 19:52:14
מסכים עם כמעט כל מילה למעט חלקו האחרון במשפט האחרון- זאת תאונה וכנראה בלתי נמנעת.

אסור בשום פנים ואופן להתייחס לתאונה זו או כל אחת אחרת בדרך הזו.

כל תאונה יכולה להמנע או להסתיים בנזק מינימלי אם רק המטיסים ואורחיהם יקפידו על כללי בטיחות בסיסיים.
גם המטיס הטוב ביותר לא יוכל לעשות דבר אם לינק ישתחרר והטיסן יטוס לכוונו.
גם הציוד המתקדם והאיכותי ביותר שווה בדיוק לחוליה החלשה שבו והיא זו שתפיל הטיסן.
גם טיסן קלקר עם מנוע סיני חלש שמוטס בגובה ראשו של המטיס יכול לקטוע ראש או לחתוך עורק ראשי שלא לדבר על מסוקים.
גם בעלי הניסיון והשועלים הוותיקים יכולים ללמוד מילד קטן עם טיסן בננה.
הקלות הבלתי נתפסת שבה אנשים מטיסים היא טיימר עובד לתאונות שבדרך.

כולנו יכולים וצריכים ללמוד ולשמר דרך ארץ.

החלמה מהירה לפצוע.

אבי

אני יודע יותר מדי הרבה על היצור האנושי ועל החיים
יש רק תאונה אחת שאפשר למנוע אותה:
התאונה שעדיין לא הייתה...

את כל אלו שכבר היו אי אפשר היה למנוע (בכל תחום ונושא בעולם)

igalr
14-03-2014, 20:11:59
המלצות הזויות ביותר של בירוקרט .

לנוכח מציאות של 85% מהמטיסים לא קשורים לגוף זה או אחר המלצות על נהלים כאלה או אחרים או המסגרת החוקית בה פועל רה"ל מוזרות בלשון המעטה.

ציקליד
14-03-2014, 20:12:14
איתי,
אני בטוח שלך הדוח יעשה רק טוב בתור רכז מועדון קלוב התעופה.
דובר שם על כך שהמטיסים יתחילו להשתייך לקלובים וכרגיל כמו במדינה משוחתת כמו שלנו אנו נצטרך להתחיל לשלם בשביל להטיס,אגרה מסוג א+אגרה מסוג ב ואני לא אתפלא עם גם כל טיסן יצטרך לעבור טסט בקלוב אחת לשנה :p

נ.ב
בכוונה אני לוקח הכל לצד הקיצוני כי במדינה כמו שלנו אי אפשר לדעת מה יהיה :confused:

צודק בכל מילה..

אננס
14-03-2014, 21:51:19
חברים.
אני אמנם לא מטיס פעיל אבל התופעות המתוארות פה בבית חורון ואפילו במקום התאונה עצמה הן תופעות שאני מכיר מלפני 20 שנה מביקור חפוז במנחת אפק
מאז אותו ביקור חפוז במנחת אפק נפגעו שם איזה מטיס או שניים בצורה קשה [קשה= פגיעות ראש]
מצב בו כולם יודעים שהמטיסים בבית חורון עוברים על כל נוהל בטיחות אפשרי ולא עושים דבר הוא בילתי נסבל
מצב בו קיימת זילות בחיי אדם הוא בילתי נסבל
קבלת התאונות בשיוויון נפש נוסח "תמיד יקרו" זה מקור התקלה

כשהייתי ילד הטסתי במנחת דוברת שהיה מאורגן ע"י חנות מסויימת
היו כללים
היה "שריף" או מישהוא שדואג לכללים ומביא לוח תדרים.
היו הוראות בטיחות כתובות ,ציוד כיבוי אש והיה שק רוח.
היתה אווירה של "מאורגן" לא של פרטיזני.

אני חייב לומר לכם שהכי הפתיע אותי בדו"ח זה מצב קלוב התעופה מול רת"א.
למעשה מצב זה של פעולה ללא נהלים ואישורים עדכניים הופך את הגוף [קה"ל] לכמעט לא רלוונטי.

כמו אותם אשכולות על ליכלוך במנחתים כך גם פה היוזמה ,ההצלחה והכישלון נמצאים בידיים שלנו.
כל אחד ימצא את הדרך להשתית נהלי בטיחות מסודרים במקום בו הוא מטיס.
כל אחד ימצא את הדרך להסביר נהלי בטיחות ,להתמיע אותם ולקיים אותם.
כל אחד ימצא את הדרך לעצור את הטיסות, לאסוף את המטיסים ולהסביר תקלת בטיחות [עיניין של דקות ספורות]
רק אם נתייחס לתאונה בה כמעט ונפגע אדם כאילו נפגע אדם בפועל נוכל ללמוד ,להתקדם ולהציל חיי אדם.

אם קה"ל מתפקד קצת פחות טוב אולי יש מקום להתארגנות מקומית, ביטוחית בטיחותית ונהלית.

רן ענבר

גם אני לפני 20 שנה הטסתי במנחת אפק....
הכוונה למנחת זמני שכל הזמן זז בהתאם לסלילת הכביש ליד קיבוץ אפק בקריות.
בילדותי באמת זכור לי שבכל מנחת כזה היה מי שריף מקומי, בדר"כ זה היה הבעלים של החנות הקרובה למנחת, אם אני לא טועה אז באפק זה היה טיסן קריות.
טיסן נהריה היו מגיעים לקיבוץ סער וכדומה..

דווקא כותב הדו"ח בדיוק התייחס לנקודה הזאת של פחד להתחיל לכתוב נהלים ולקחת יותר אחריות על הסדרת הנושא ואז להיות חשופים לאחריות פלילית...
תאר לך מצב שבו מטיס אחד או קבוצת מטיסים מחליטים להעיר על נהלי בטיחות, עוצרים את ההטסות כל פעם שיש מפגע בטיחותי ומנסים לעשות סדר.
וכל זה סתם על כביש נטוש..... מה לדעתך יקרה שחס וחלילה תתרחש תאונה כלשהי במנחת הזה?
בחקירה שתערך לאחר מכן ישר יעלו השמות של ה"אחראים על המנחת" ויש מצב שהם עלולים להכנס לנקודה מאוד בעייתית מבחינת אחריות פלילית...

המצב הזה לא היה קיים בארץ לפני 20 שנה, אז כולם היו יותר תמימים.

ציטוט מהדו"ח

"יצוין, כי בעשור האחרון, כתוצאה מסיבות שונות, בעיקר עקב העדר הגנה
משפטית וכיסוי ביטוחי להנהלות אותן ההתאגדויות, חלק מהן התפרקו ואצל החלק
האחר יש הימנעות מפורשת מלטפל בנושאים שעלולים להביא לתביעות משפטיות,
אזרחיות ופליליות, כנגד נציגי ההנהלות, בגין תאונות ונזקים שלכאורה לא מנעו."

רן ענבר
14-03-2014, 22:47:22
לצערי זה מוביל למצב הגובל באנרכיה ואבסורד מוחלט
מי שמנסה להשליט סדר הופך להיות אחראי יותר מאשר הרשלנים והפוחזים אשר נמנעים מכל סדר שהוא?!
ברור לכולנו שבטח מי שמנסה לעשות, ליזום ולייצר בטיחות אחראי לתאונה הרבה פחות ממני שלא עשה דבר למנוע אותה.

אני לא מטיס פעיל אבל רואה בדיק את מה שמתואר פה גם במסלולי המכוניות.
בעל או מתפעל מסלול מכוניות נושא במלוא האחראיות למתרחש בו.
נכון שמכונית לא עושה נזק נזק כמו טיסן אבל גם אצלינו יש תאונות כאשר במרוצים רצים מרשלים להפוך רכב שהתהפך...
יש ביטוח שמכסה פגיעות צד ג.
יש תקנון והוראות בטיחות ומי שלא מקיים את הדברים האלו...קם חבר מועדון ומסביר לו יפה...

הכי קל זה לחשוש מאחראיות
אנרכיה זה עדיף?

רן ענבר

ebay007
14-03-2014, 22:50:04
לא זכור לי שפורסם פה על האירוע הזה... :confused:

הבעיה העיקרית שמובילה למצבים מסוכנים (ולא דווקא המקרה הספציפי הזה) היא הפירטיות של מקומות ההטסה. הם לא שייכים לאף אחד אז אף אחד לא מתחזק ודואג להפרדה בין המסלול ל"עמדת ההטסה" ואין אכיפה של חוקי בטיחות בסיסיים. ואני יודע שאני לצורך העניין כנראה לא הייתי מעיר כי כבר חוויתי תגובה כמעט אלימה על להעיר למישהו בעניין.

החלמה מהירה לפצוע.

רן ענבר
15-03-2014, 05:36:42
הבעיה קשורה בתשלום
ה"בבונים" עליהם אתה מדבר אומנם נעלמים אבל את אותם באזים נמוכים בדיוק הם עושים במקום לא מפוקח, ולא מסודר.
גם תשלום לקלוב התעופה ולביטוח נכנס באותה קטגוריית תשלום...אותם "הבבונים" בדר"כ לא משלמים

ד"א חשוב לציין כי בתחקיר על אותה תאונה בדימונה מדובר ברמה היותר גבוהה של המטיסים ולא ממש על ה"בבונים"
לפיכך אם זה קרה לרמה היותר גבוהה של המטיסים אז שאר המטיסים חשופים בהרבה.

הייתי אומר שאולי רישוי מסודר,מבחן תאוריה כמו בנהיגה או בטיסה אמיתית יעזור...
אבל עם הבאת הציוד מכל מקום בעולם ע"י רשת האינטרנט והדואז זה כמעט בילתי אפשרי לכפות משהו על התחביב הזה.

רן ענבר

igalr
15-03-2014, 09:17:25
התאונה התרחשה כי הכלל הפשוט שלא עוברים את קו המטיס לא התקיים
כל שאר המילים שנשפכו לדוח הזה היו מיותרות .

mixerfix
15-03-2014, 09:25:00
אבי - בתאונה תמיד אשמים המשתתפים - בין אם היו הגורם ובין אם לא מנעו או התרחקו.

אחריותו של מועדון - לטעמי - לקבוע נהלי בטיחות וליישמם. אם אחד החברים אינו מקיים את הנהלים - לאחר אזהרות, הבהרות וסנקציות - יש להרחיק את הפורע.

Sent from my iPhone using Tapatalk

motti
15-03-2014, 09:51:57
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4499213,00.html

haimgil
15-03-2014, 10:24:42
אצלנו בשטח כולם יודעים שלא עוברים את קו המטיס ויש כללים נוספים בשטח שכל מטיס יודע שאחד מהם הוא לא מטיסים מעל אנשים ורכבים וגם לא באים חזיתית כיוון הרכבים או האנשים .ואף אחד לא מישתולל על המסלול אם יש אנשים שעומדים באמצע . וחוץ מזה אני בדרך כלל מחכה שכולם ירדו מהמסלול ואז אני עושה מה שבא לי .
מיקסר את תווית הבבון אתה נתת למרבית חבריי הפורום שמטיסים מס סוגי כילים.

guyst
15-03-2014, 10:31:26
חברים, הדיון חשוב אבל בואו נמנע מהתייחסויות ופגיעות אישיות, אחרת אמחק אותו.
נושא בטיחות ההטסה תמיד הפך את ההנאה מאותו רגע קצר לפגיעה שיכולה להיות נצחית.
אני חושב שצריך להמשיך להטיף פה לבטיחות לחדשים כמו גם צלצול מעורר לפעמים לוותיקים.
אני אישית מבוטח ועברתי ממנחת לא מסודר בו אתה צריך להתרכז קודם כל במי שעלול לפגוע בך, לפני ההטסה שלך עצמה. פה איבדתי את ההנאה מהתחביב והיום אני מטיס במנחת מסודר - מה זה? פשוט שומרים על כללים הגיוניים...
שמטיס מסוקים מתחיל להתפרע לידי, אני נכנס לאוטו ומתרחק. יש לי ילדים בבית!
אז עזבו את הכינויים בצד. תתחילו לקחת אחריות בראש ובראשונה על עצמכם וגם בשטח תפקחו לאנשים את העיניים.
התחביב הוא משחק, החיים הם לא.

Sent from my GT-I9500 using Xparent BlueTapatalk 2

haimgil
15-03-2014, 10:33:35
את המיקרה הספציפי הזה אני מכיר מקרוב מאוד אפילו יותר מידי קרוב . הבחור שניפגע היה מאחורי המטיס וניכנס למסלול הטיסה .מטיס בדרך כלל עובר במרחק של 3 מטר במינימום מעצמו כשהוא בא לבז . זאת אומרת שהצלם ניכנס לתוך המסלול הרבה מעבר לקו המטיס כך שהמטיס בכלל לא ידע שיש אדם מאחוריו ועוד במרכז המסלול. אין ספק שזה מקרה מצער לכולם אבל כל אדם אחראי למעשיו ולבטיחות שלו

ציקליד
15-03-2014, 11:07:07
מארק אני יכול להעיד על חיים מהיכרותי אותו,אחד האנשים החביבים והמקצועיים בתחום הזה..
למעשה חיים עזר לי המון בתחילת דרכי בתחביב הזה ואחד הדברים שהוא שם עליהם דגש הוא נושא הבטיחות
חבל להגיב בנושא שאין לך מושג אמיתי מה קרה באמת שם ועל בן אדם שאתה לא מכיר ולפזר פה כינויים
מעליבים,"הפוסל במומו פוסל"..

ציקליד
15-03-2014, 13:43:39
חבר'ה עזבו אתכם משטויות,
די עם ההתלהמות והכינוים בסך הכל כולנו באותו תחביב ורוצים להנות.
השרשור הזה מזמן הפך ללא נעים,
מציע למנהל הפורום לנעול את השרשור..
אני הולך לעשות כמה באזים במבוא חורון מי רוצה להצטרף?:cool:

eitan-ro
15-03-2014, 13:50:52
מחקתי מספר הודעות מתלהמות שלא קשורות לנושא.
הנושא הוא אכן מאד מאד חשוב ואני כן חושב שכולנו נדון בו ונסיק מסקנות, אבל מקומן של העלבות וכו' הם לא על דפי הפורום.