PDA

צפייה בגרסה מלאה : שרשור בניה בניית תושבת מנוע לפאן קאב

אביעד מ
17-03-2014, 22:18:18
על לפי דיונים ופורומים ובעקבות בעיות של רעידות בהפעלת מנוע בשל תושבת בעייתית בטיסנים של מולטיפלקס החלטתי לבנות תושבת מעץ.
מנסיון שלי עם אקרומסטר, נוצרה לי בעיית רעידות ונאלצתי לבנות תושבת לאחר הדבקת שני חלקי הגוף, מה שיצר עודף משקל לא נעים שהפריע לביצועים שלו .
החלטתי להקדים תרופה למכה ולבנות תושבת לפאן קאב לפני איחוד שני חלקי הגוף וכך תהיה לי גישה נוחה יותר ולתת פתרון אלגנטי לבניה
השתמשתי בדיקט תעופתי 2 מ"מ ,סנדוויץ ליבנה (ביר'ג) ובלזה . את חלקי העץ הדבקתי באפוקסי ואת התושבת לגוף (אלפור) בדבר מהיר מדיום
הקו המנחה היה ליצור תושבת קלה כמובן תוך וויתור על חלקי התושבת המקוריים ,ליצור מבנה שמחזק את החרטום ומקשר אותו אל הבסיס החזק שמתחת לכנפיים. כמו כן התחשבתי בנוחות ההרכבה וגישה נוחה להרכבת חלקי האלקטרוניקה - בקר מנוע וסוללה ודאגה לאוורור .
התושבת המקורית שוקלת 25 גרם וזו שבניתי שוקלת 55 גרם - תוספת של 30 גרם . אני מניח שהייתי יכול לחסוך עוד כמה גרמים אבל זה היה נראה לי זניח

רציתי לומר שבסהכל אני מרוצה מהטיסנים של מולטיפלקס שברשותי ובעיקר מהפארקמסטר
אתם מוזמנים להתרשם ולהגיב

אננס
17-03-2014, 22:48:45
השקעה יפה... עוד קצת והייתה בונה כבר טיסן שלם מבלזה. לא חבל על הכשרון.

לדעתי נראה אוברקייל מטורף.. אבל אף פעם לא היה לי פאן קאב ומה זה 30 גרם בפאן קאב, הוא לא מרגיש את זה בכלל.

eitanbin
18-03-2014, 04:33:38
עבודה יפה ,אבל מיותר לחלוטין ,
בעבר הפאן קאב נמכר עם תושבת מנוע מפלסטיק אשר גרמה לרעידות,
כפתרון לרעידות בחור מאר"הב ייצר ומכר תושבות מותאמת מאלומיניום אשר פתרו לחלוטין את תופעת הרעידות,
מולטיפלקס אימצו את הפתרון של האמריקאי והתחילו לשווק כעבור זמן את הפאן קאב עם תושבת אלומיניום,
ועם התושבת אלומיניום אין רעידות בהפעלת המנוע,
מניסיון עצמי עם שני טיסני פאן קאב,

Yoav Kle
18-03-2014, 10:53:55
אני לחלוטין מסכים עם איתן.
אכן עבודה יפה אך מיותרת.
ראשית, אם משתמשים במנוע ומדחף מאוזנים, כמעט ואין וברציות.
אני משתמש עם מדחף 3 להבים וכך מבטל לחלוטין את ווברציות.
שנית, מנסיון, אזור האף יחסית חלש וזה יתרון בריסוקים (לדוגמה אם נתקעים בממטרות בנחיתה...), במקום שהאנרגיה מועברת לכל הטיסן ונגרם נזק לרבות עוויתות, האף נשבר וניתן בקלות להדבקה חוזרת.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

muki
18-03-2014, 12:13:46
אני לחלוטין מסכים עם איתן.
אכן עבודה יפה אך מיותרת.
ראשית, אם משתמשים במנוע ומדחף מאוזנים, כמעט ואין וברציות.
אני משתמש עם מדחף 3 להבים וכך מבטל לחלוטין את ווברציות.
שנית, מנסיון, אזור האף יחסית חלש וזה יתרון בריסוקים (לדוגמה אם נתקעים בממטרות בנחיתה...), במקום שהאנרגיה מועברת לכל הטיסן ונגרם נזק לרבות עוויתות, האף נשבר וניתן בקלות להדבקה חוזרת.

מה הסטאפ שלך?

Yoav Kle
18-03-2014, 12:19:06
3536 1400KV פרופ 10X7X3
עם סוללה 2650 3 תאים, טס כ12 ד' (סקיילי)

wind556
18-03-2014, 12:37:15
נראה מצויין, וללא כל ספק זה החלק שבנוי הכי טוב בכל הטיסן הזה
אגב, רק בשביל הטריוויה, גם דיקט תעופתי זה מעץ בירץ' (לבנה)

roy ofer
19-03-2014, 09:04:25
כל הכבוד!
עבודה מצויינת,והכרחית!!! המנוע מפעיל מומנט בכיוונים שונים על האף ומכיוון שהאף חלש לא יהיה ניתן לבודד ויברציות אלה.
אם נשתמש בסטאפ איכותי במכלול המנוע ומתאם הפרופלור,נוכל להחליש משמעותית את הויברציות אך לא לאורך זמן(מניסיון).
להוסיף שגם לי ולתלמיד שלי שהיה מחובר בכבל חניך מדריך קרה לא פעם לנגוע עם הפרופ ברצפה (וזה לגיטימי לחלוטין)
שהתוצאה היא חוסר איזון משקלי בפרופ שגורם כמובן לויברציות.ולכן לא כל מכה קטנה מחליפים פרופ,ולא כל ויברציה שמצויה במערך הזה
אמורה להשפיע בצורה כ"כ קיצונית על הטיסן וכל שכן אם שמים את הסטאפ הבא בתור לביצועי 3D ואירובטיקה.הכשל החרוץ הנ"ל הוא כשל תכנוני ממדרגה ראשונה ולשמחתי יצרני טיסנים סינים היום מיצרים טיסנים נהדרים
שלא מצריכים התעסקות מקיפה כ"כ במבנה ובמחירים תחרותיים לא פחות.ואני לא בא לקדם מכירה של יצרן כזה או אחר.לרוב הטיסני EPP היום יש מבנה עץ פנימי שהוא הבסיס.ושם כאמור אין ויברציות אז....שלא יעבדו עליכם..!

mixerfix
19-03-2014, 11:32:55
בהינתן שזה פאן קאב - שווה פשוט לשים כנפיים על התושבת הזו, לזרוק את שאר הטיסן, ולטוס.

לאיכויות הטיסה של הקאב זה ממש לא ישנה...

wind556
19-03-2014, 14:29:27
בהינתן שזה פאן קאב - שווה פשוט לשים כנפיים על התושבת הזו, לזרוק את שאר הטיסן, ולטוס.

לאיכויות הטיסה של הקאב זה ממש לא ישנה...

מדוייק...
אמנם עשית עבודה מצויינת, אבל (לטעמי ומנסיוני הרב) הטיסן זה לא שווה את ההשקעה

Yoav Kle
19-03-2014, 16:16:47
פאן קאב, כשמו כן הוא.
תענוג להטיס אותו.
אצלי הוא משמש ככדור הרגעה אחרי שמטיסים דוג פייטר בסביבות 200 קמ"ש

ooren
25-03-2014, 00:15:04
נראה יפה ומקצועי מאוד !!!
אצלי תושבת אלומיניום פתרה את הרעידות ולפני זה היו רעידות כבר אחרי שפשוף קטן של הפרופ או מכה זניחה בציר מנוע שהרב טיסנים לא היו מרגישים אפילו.
לא כתבת מה התוצאות, קח פרופ 13 או 12 לא סימטרי שים על שלושת רבעי מצערת ו ...