PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה הטסה הפוכה עם אפרנטיס

erjerjerj
23-03-2014, 09:03:11
אני מטיס אפרנטיס (הגרסה הישנה ללא הג'יירו)
http://www.horizonhobby.com/products/apprentice-15e-rtf-with-dx5e-radio-EFL2725 ,
ומנסה להטיס הפוך.

שמתי לב שהטיסן מושך חזק למטה וצריך לתת לא הרבה DOWN ובנוסף יש לו נטייה חזקה לגלגול.
אני משער שמצב זה נובע מהסיבות הבאות:
1. לטיסן יש דיהדרל משמעותי, שהופך לאנהדרל ולכן הטיסן מתגלגל בקלות.
2. מרכז הכובד שלו מתחת לכנף, עובר להיות מעל הכנף, דבר התורם לגלגול בקלות.
3. לכנף פרופיל אסימטרי (החלק התחתון שטוח), ולכן במצב הפוך הכנף מושכת את הטיסן כלפי הקרקע וכדי להתגבר על זה, צריך DOWN גדול.

יש לי מספר שאלות:
1. למי שראה את הטיסן בפועל, האם הדיהדרל בטיסן זה באמת בעל זווית גדולה יותר מרוב הטיסנים?
2. האם ההשערות שלי למעלה נכונות, או שחלקם/כולם שגויות?
3. בהנחה וההשערות נכונות, האם אני סתם מקשה על עצמי, ועדיף לי לעבור לטיסן שלב שני בעל כנף תחתית ועליו ללמוד את הטסה הפוכה?

בתודה מראש,
ערן

Himel
23-03-2014, 09:08:41
ההשערות שלך נכונות,היה לי אפרנטיס והוא טס תקופה ארוכה הפוך אצלי, וכן הייתי מכניס הרבה דאון.. עד שיום אחד הגוף החליט שזה מספיק לו ונשבר ל2 באוויר.
תראה הטיסן לא נועד לתרגילים ולאווירובטיקה בכלל, בעקבות זאת ביצוע של תרגילים כאלו ואחרים מאד קשה איתו, מעמיס על החומר ועל האלקטרוניקה שלו.
אם אתה מרגיש שניצלת את שלב הטריינר, אז תתקדם.

Sent from my GT-I9500 using Tapatalk

wind556
23-03-2014, 11:30:36
אולי הרבה אנשים יכעסו, אבל האפרנטיס הוא טיסן ירוד בכל מובן
עם או בלי המייצב, הוא פשוט אחד הגרועים שהטסתי מימי
לא מתאים למתחילים, ובטח לא למתקדמים
אל תצפה ממנו לשום דבר
ולא רק שהוא טס גרוע, הוא בנוי ומאובזר גרוע
והמושג "שלב שני" לא קיים בכלל. זה מושג שהיה נפוץ לפני מליון שנה בימים שבהם היו רק טיסני דלק והחשמל עוד לא עלה לאויר
אתה פשוט צריך טיסן טוב, וטיסן טוב זה טיסן בלזה, כל שאר הנתונים שלו תבחר לפי אופי הטיסה שאתה חושק בו

Flying_student
23-03-2014, 16:40:39
אולי הרבה אנשים יכעסו, אבל האפרנטיס הוא טיסן ירוד בכל מובן
עם או בלי המייצב, הוא פשוט אחד הגרועים שהטסתי מימי
לא מתאים למתחילים, ובטח לא למתקדמים
אל תצפה ממנו לשום דבר
ולא רק שהוא טס גרוע, הוא בנוי ומאובזר גרוע
והמושג "שלב שני" לא קיים בכלל. זה מושג שהיה נפוץ לפני מליון שנה בימים שבהם היו רק טיסני דלק והחשמל עוד לא עלה לאויר
אתה פשוט צריך טיסן טוב, וטיסן טוב זה טיסן בלזה, כל שאר הנתונים שלו תבחר לפי אופי הטיסה שאתה חושק בו

אף אחד לא כועס... פשוט נדירים המקרים בהם אנשים יסכימו איתך (אבל ממזמן עברת את המחסום הזה...). מנסיון, אנשים מתחילים מצליחים להתחבר מהר לטיסן הזה.
הוא דואה נהדר ועם הספויילרים שלו מתקבלת טיסה איטית ונוחה מאוד למתחילים. אין שום סיבה שאפרט יותר. אבל אגיד שגם אני נהנה להטיס אותו מאוד - ואני לא מתחיל.

AmitB
23-03-2014, 17:35:10
תפרגן לעצמך טיסן כנף תחתית. להטיס הפוך טיסן כנף עילית עם דיהדרל ופרופיל אסימטרי זה לא תענוג גדול.

Sent using Tapatalk

guyst
23-03-2014, 18:30:54
עודד, אני חושב שאתה תהיה במיעוט לגבי טיסן זה שתוכנן ע"י מהנדסים של חברה גדולה ומוכרת (איפלייט), שמכניסה ככה וככה $$$ בשנה ולכן מניח שמשקיעה בR&D, ובלי כל קשר, רוב המבקרים באחד האתרים הגדולים בארה"ב לתחביב (הורייזון הובי) נתנו לטיסן זה 5 כוכבים.

erjerjerj
23-03-2014, 21:11:19
הבנתי שאכן אני מקשה על עצמי בניסיון להטיס טיסן זה הפוך, ועדיף לי לעשות זאת עם הטיסן הבא שיהיה בעל כנף תחתית.
עוד מספר שאלות עלו לי, בניסיון למצות את האפרנטיס, חשבתי להעביר אותו לגלגל אחורי, כמו שרשום כאן:
http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=989719
מישהו ניסה את זה?

אני רוצה ללמוד ולהתאמן על המראה ונחיתה עם גלגל אחורי, לדעתכם זה פתרון טוב או שעדיף טיסן עם כנף תחתית?
(אני לא מוצא קשר בין מיקום הכנף לגלגל קידמי/אחורי, בבקשה תקנו אותי אם אני טועה)

שאלה נוספת לגבי טיסן שלב 2, אני משער שמוטת הכנפיים שלו תהיה קטנה יותר מהאפרנטיס, איך זה משפיע על טיסני קלקר בהקשר של רוח חזקה?
יותר קשה להטיס ברוח חזקה עם כנף קטנה, או יותר קל?
השערה שלי: יותר קל, כיוון ששטח הכנף קטן יותר אז רוח פחות משפיעה?

ערן

wind556
23-03-2014, 22:28:28
עודד, אני חושב שאתה תהיה במיעוט לגבי טיסן זה שתוכנן ע"י מהנדסים של חברה גדולה ומוכרת (איפלייט), שמכניסה ככה וככה $$$ בשנה ולכן מניח שמשקיעה בR&D, ובלי כל קשר, רוב המבקרים באחד האתרים הגדולים בארה"ב לתחביב (הורייזון הובי) נתנו לטיסן זה 5 כוכבים.

ידידי היקר, כבר ראינו בלי סוף פאשלות אצל מותגים מפורסמים, אני בכלל לא מתרשם ממהנדסי אי פלייט. המטרה שלהם זה להוציא הכי בזול ולא הכי טוב. מחלקת השיווק קובעת (כרגיל) ומחלקת הפירסום דואגת לשאר והR&D מתאימים את עצמם להם
אני יכול לשבת איתך ולהראות לך כמה דברים מטופשים נעשו בטיסן הזה בשם החיסכון, אבל כרגיל בכלל לא משנה מה אומר, כולם הולכים כעדר אחרי המותגים.

gillb
24-03-2014, 10:01:30

גיא, אני שותף לעמדתך כי האפרנטיס טיסן לא רע, למרות שאין קשר לכך שהוא תוכנן על ידי חברה גדולה ומוכרת (וללא ספק משווקת טיסנים איכותיים). רוב המבקרים משבחים אותו. אבל, האחרונים שהייתי שואל אותם לגבי המותג eflite זה את "הורייזן הובי", שהמותג שייך להם ומשווק על ידם. דומה, אם כי במתכונת קצת שונה, כמו ש"גרייט פליינס" שייך ל"הוביקו" ומשווק על ידי "טוואר הוביס". שים לב שמה, שמוכרים ב"הורייזן" לא מוכרים ב"טוואר" וההיפך. לגבי ביקורות על טיסנים אני מעדיף לפנות ל rcu. לטיסנים היותר פופלרים יש ביקורת מומחה וכן אפשר לקבלת גם ביקורות של אחרים.

לגבי "טיסן שני" אך, היכן ימי "תפוז" "היפים" שבכל פעם שהיה שרשור "טיסן שני" כל מה שהיה צריך לעשות זה להישען אחורה על הכיסא, להכין כוס קפה ולהנות מ"ההצגה" :cool:

גיל ברקאי
צורן

pomerus
24-03-2014, 21:31:13
ערן, לגבי השאלה שלך על טיסן שני -

דבר ראשון, המונח "טיסן שני" קצת בעייתי היום. המבחר הענק נותן לטיסנאי שעובר את שלב הטריינר המון המון אופציות.
בהנחה שאתה נשאר בחשמלי, יש כמה בחירות שכדאי לעשות (לא לפי סדר חשיבות):
- בלזה או מוקצף ("קלקר"). טיסן בלזה איכותי נותן חוזק מבני ודיוק שקשה להגיע אליהם במוקצפים. המחיר יקר יותר, ובעיקר מחיר הלימוד. ריסוק טיסן מוקצף זה לרוב דבק ולאוויר. ריסוק בלזה זה תיקונים שעלולים להיות מורכבים.
- סוג ההטסה: נראה שאתה בכיוון של אווירובטיקה (ולא דאון למשל). יש היום אופציות מאוד מעניינות, בטווחי מחירים גדולים. אם הולכים על מוקצף, אתה יכול לקנות טיסן החל מכמה עשרות דולרים לפני אלקטרוניקה. הגבול העליון הוא מאות ואלפי דולרים.
- תקציב: (קשור גם לגודל הטיסן המבוקש) אם אתה יודע להגיד תקציב מראש זה מאוד מפשט את הבחירה - זה פשוט מבטל הרבה אופציות בצורה מהירה:) המחיר כולל טיסן, אלקטרוניקה. ההנחה שיש כבר מטען סוללות ושלט טוב.

יש עוד שיקולים, אבל אלו נראים לי העיקריים למקום בו אתה נמצא כרגע.
אם תדע להגיד בגדול מה אתה מחפש, תוכל לשאול קונקרטית ולקבל תשובות יותר קונקרטיות.

זה מראש מעלה הרבה אמוציות אצל אנשים שהבחירות שלהם שונות מהבחירה שלך - תצטרך לנווט בזהירות :)

erjerjerj
25-03-2014, 08:22:12
תודה רבה על התגובות וההסברים.
משום שנושא השירשור עבר להיות בחירת טיסן חדש, אז פתחתי שירשור נוסף בו פירטתי את העדפותי.
http://www.efly.co.il/forums/showthread.php?70905-%EE%E7%F4%F9-%E4%EE%EC%F6%E4-%EC%E8%E9%F1%EF-%F9%F0%E9-%FA%E7%FA-%E4%F2%E3%F4%E5%FA
אשמח לשמוע על הצעות בשירשור זה.