PDA

צפייה בגרסה מלאה : ריסוק (ומזל רב שמצאתי) של ADS400Q

yuvalko
26-03-2014, 13:53:39
ברוב טימטומי הטסתי מאחורי צלע של גבעה גדולה. איבדתי 2.4 וגם את הוידאו והרחפן פשוט נכנס לפייל סייף RTH ובדרך הביתה הוא פגש את דופן הגבעה. במזל גדול הצלחתי למצוא אותו בזכות המנוע היחיד שנשאר פועל ועשה רעש די חזק של זמזום. כמעט אמרתי עליו קדיש. זה היה במרחק של כ 700 מטר מאיפה שעמדנו....
הנזק:
3 מנועים סאניסקיי 980 שרופים בגלל הצימחייה. הזמנתי חדשים 1100 הזדמנות טובה להשתדרג בביצועים
בקר הרוס (אני מקווה שהאחרים בסדר - מישהו יכול לאשר לי, אם הם מסובבים את המנוע וחיצונית נראים בסדר אז הם בסדר? מדובר על האפרו השקופים 30A, אין מצב שהם נשרפו גם?)
משככי זעזועים הרוסים של השלדה. נראה לי אפשר לסדר את זה עם סופרגלו. לא בטוח.

סרטון ערוך. תהנו

https://www.youtube.com/watch?v=BuF-wN-9u7c&feature=youtu.be

Hagay
26-03-2014, 13:58:23
מזל טוב על המציאה, לגבי השאר נראה לי שווה את הנסיון והוידאו :)
בקר שרוף מריחים בקלות והפגיעה בקרקע לא נראית כאחת שתפגע בהלחמות

nitbeat
26-03-2014, 14:00:06
מזל שהוא נמצא :)

עם איזה מחשב טיסה אתה מטיס ?
מדוע הוא לא עלה לגובה לפני החזרה הביתה ?

yuvalko
26-03-2014, 14:11:20
מזל שהוא נמצא :)

עם איזה מחשב טיסה אתה מטיס ?
מדוע הוא לא עלה לגובה לפני החזרה הביתה ?

זה arducopter. הוא עולה... אבל כנראה לא כיוונתי שיעלה מספיק.. . והפאקינג גבעה הזו היא גבוהה( למדתי מהרגליים שטיפסתי עליה כמו עז) הוא מקונפג לעלות ל 20 מטר מעל הנק המראה.

Sent from my GT-I9500 using Tapatalk

yuvalko
26-03-2014, 14:14:17
אם תסתכלו עד הסוף תוכלו להבחין בפרת משה רבנו הולכת לה שמה..

yuvalko
26-03-2014, 14:15:41
מזל טוב על המציאה, לגבי השאר נראה לי שווה את הנסיון והוידאו :)
בקר שרוף מריחים בקלות והפגיעה בקרקע לא נראית כאחת שתפגע בהלחמות

כלומר אם הוא מסובב את המנוע בחיבור ישיר למקלט ונראה ומריח בסדר אז אני יכול להניח שהוא בסדר? אני לא רוצה להזמין רק בקר אחד בשביל לגלות עוד חודש שגם שלושת האחרים פגומים.. מצד שני יבל לי להוציא עכשיו על 4 בקרים..

enayim
26-03-2014, 14:43:15
ואוו שמחה מהולה בעצב.
טוב שמעלים נושאים כאלה וסרטונים בפורום, אני חייב לציין שלמדתי הרבה מנסיונם של אחרים.
לענייננו, בהמשך למקרה שצפינו בו, האם יש למשהו מושג אם ניתן להגדיר בנאזה כאשר נכנסים לפיילסייף שהרחפן יעלה יותר מ-20 מטר???

Sent from my iPhone using Tapatalk

guyst
26-03-2014, 14:46:56
לפי הסירטון, לא נראה שהוא עולה כלל

AvivT
26-03-2014, 14:47:48
לדעתי ה APM לא תפקד פה טוב.לא נראה לי שהגבעה הזאת מגיעה ל 20 מטר, מצד שני, אולי היית הרבה יותר נמוך ממנה. גם לי לא היה נראה שהרחפן טיפס לגובה. אם כבר, זה יותר היה נראה שהוא מנסה לנסוק כמו טיסן עם האף כלפי מעלה.
ולמה הוא טס הצידה? הוא אמור להפנות את האף הביתה ולטוס קדימה. קיצר, הייתי בודק שוב את ה APM הזה לפני שאתה מטיס איתו שוב.
קריעה של המשככי רעידות זה באסה. סתם מזל רע. ריסקתי אותו קשה כבר 4 פעמים, ורק באחד הריסוקים נקרע אחד מהמשככים. בכל שאר הפעמים לא קרה להם כלום.
זה הגומי השחור או הסיליקון? נקרע לגמרי או נפרד מההברגה?

yuvalko
26-03-2014, 14:53:43
לדעתי ה APM לא תפקד פה טוב.לא נראה לי שהגבעה הזאת מגיעה ל 20 מטר, מצד שני, אולי היית הרבה יותר נמוך ממנה. גם לי לא היה נראה שהרחפן טיפס לגובה. אם כבר, זה יותר היה נראה שהוא מנסה לנסוק כמו טיסן עם האף כלפי מעלה.
ולמה הוא טס הצידה? הוא אמור להפנות את האף הביתה ולטוס קדימה. קיצר, הייתי בודק שוב את ה APM הזה לפני שאתה מטיס איתו שוב.
קריעה של המשככי רעידות זה באסה. סתם מזל רע. ריסקתי אותו קשה כבר 4 פעמים, ורק באחד הריסוקים נקרע אחד מהמשככים. בכל שאר הפעמים לא קרה להם כלום.
זה הגומי השחור או הסיליקון? נקרע לגמרי או נפרד מההברגה?

לא מדוייק. דווקא ה apm תפקד טוב. האף עלה למעלה בגלל שה rth הוא קודם קל עוצר בחדות את התנועה קדימה. ובגלל זה יש סוג של הזדקרות. החזרה הביתה מתבצעת בדיוק באותו yaw כמו לפני האיבוד קשר. הוא לא אמור להסתובב או משהו. אפשר לקנפג את זה שהוא גם יסתובב אבל יש לזה חסרונות. הוא לא עלהנכי הוא כבר עבר את הגובה מינימום. פאשלה שלי שהוא 20 או 15 מטר. לקח לעתיד צריך 50 מטר להכניס בהגדרות..
לעניינינו: זה הסיליקון. שאלתי כבר את קריס במייל מה ניתן לעשות. הוא רוצה על משלוח 12.5 דולר. הם לא נקרעו, הסיליקון פשוט נפרד מהבסיס שלו שזה מין בורג כזה.
הזמנתי מנועים לפי המלצתך..

sharonx
26-03-2014, 15:07:40
תפעיל את שאר הבקרים מול המנוע העובד ותדע

yuvalko
26-03-2014, 15:09:19
תפעיל את שאר הבקרים מול המנוע העובד ותדע

תודה. הפעלתי. לכאורה הם מסובבים אותו למעט בקר אחד שגורם למנוע לתקתק ימינה שמאלה מהר. אני מצטער שאני חוזר שוב על השאלה- זה שחור או לבן? אם הם מסובבים הכל בסדר? אין מצב שהם מסובבים אבל משהו פגום בבקרת המהירות שלהם?

AvivT
26-03-2014, 15:13:14
לפי מה שקראתי, אם הסיליקון רק נפרד מההברגה, אפשר להדביק אותו עם דבק 3 שניות. שווה לך לנסות.

לעניין הבקרים - בכל מקרה הייתי חוזר על הכיול שלהם.

yuvalko
26-03-2014, 15:14:24
לפי מה שקראתי, אם הסיליקון רק נפרד מההברגה, אפשר להדביק אותו עם דבק 3 שניות. שווה לך לנסות.

תודה. אני אדביק הערב ואבדוק כמה זה חזק.

AvivT
26-03-2014, 15:20:39
תודה. אני אדביק הערב ואבדוק כמה זה חזק.

בשביל להיות בטוח שזה חזק, תנסה לשחזר בדיוק מה שקרה בסרטון. מחכה לדיווחים.

yuvalko
26-03-2014, 15:24:36
בשביל להיות בטוח שזה חזק, תנסה לשחזר בדיוק מה שקרה בסרטון. מחכה לדיווחים.

כנראה שזה לא היה כ"כ חזק לפני זה אם מכזו התרסקות קלה התנתקו ארבעתם... האמת, כל הקונספט הזה של הבולמי זעזועים גורם לי להיות סקפטי לגבי החוזק של השלדה הזו ושכמותה.. אתה מתאמץ שהכל יהיה חזק ועמיד ושם ברגים מברזל ובסוף כל המכלולים מונחים על איזה 4 חתיכות סיליקון שמודבקות לברגים... ובהתרסקות הכי קלה זה עף קיבינימאט.

AvivT
26-03-2014, 15:59:21
אז זהו שלגבי החוזק של השלדה אין לי ספק בכלל.
לגבי זה שהנקודה החלשה היא הסיליקונים, אני לא בטוח שזה רע בכלל. ואם תצליח להדביק אותם זה בכלל יהיה בשורה טובה. היית מעדיף לשבור זרוע או פלטה?
אני לא מכיר היום שלדות יותר עמידות ו/או עם פתרון טוב/עמיד יותר של שיכוך זעזועים.
למרות שאם אתה אומר שארבעתם התנתקו זה קצת מוזר. זה היה ריסוק במהירות יחסית נמוכה ולתוך צמחיה. כמו שאמרתי, אצלי רק פעם אחת נפגע משכך גומי אחד (אולי הגומי יותר עמיד מהסיליקון?) ואלו היו ריסוקים קשים.
צריך גם לדעת לרסק :)

ב RMRC (http://www.readymaderc.com/store/index.php?main_page=product_info&products_id=2356) יש אותם משככים באותו מחיר עם משלוח ב $3.23. לצערך הם לא במלאי כרגע.
ב getfpv (http://www.getfpv.com/orange-rc-bobbins.html) יש משככים יותר יקרים עם משלוח ב $7.55 (רק 4 משככים ולא 5 כמו ב RMRC או אצל כריס).

yuvalko
26-03-2014, 16:07:28
אז זהו שלגבי החוזק של השלדה אין לי ספק בכלל.
לגבי זה שהנקודה החלשה היא הסיליקונים, אני לא בטוח שזה רע בכלל. ואם תצליח להדביק אותם זה בכלל יהיה בשורה טובה. היית מעדיף לשבור זרוע או פלטה?
אני לא מכיר היום שלדות יותר עמידות ו/או עם פתרון טוב/עמיד יותר של שיכוך זעזועים.
למרות שאם אתה אומר שארבעתם התנתקו זה קצת מוזר. זה היה ריסוק במהירות יחסית נמוכה ולתוך צמחיה. כמו שאמרתי, אצלי רק פעם אחת נפגע משכך גומי אחד (אולי הגומי יותר עמיד מהסיליקון?) ואלו היו ריסוקים קשים.
צריך גם לדעת לרסק :)

ב RMRC (http://www.readymaderc.com/store/index.php?main_page=product_info&products_id=2356) יש אותם משככים באותו מחיר עם משלוח ב $3.23. לצערך הם לא במלאי כרגע.
ב getfpv (http://www.getfpv.com/orange-rc-bobbins.html) יש משככים יותר יקרים עם משלוח ב $7.55 (רק 4 משככים ולא 5 כמו ב RMRC או אצל כריס).

תודה. אני אדביק קודם ואז אם לא יפעל טוב אלך לקנות. גם ככה עכשיו אני בהמתנה למשלוח של המנועים מבנגוד ובקר מהסיני...והמשלוח מארה"ב הרבה יותר מהיר.. בנתיים אני חוזר ל f450.

sevet
26-03-2014, 18:19:53
תאלתר טריקופטר ותבדוק עם הבקרים עובדים :)

נראה לי שהיה לך הרבה יותר מזל עם החוטי חשמל בתחילת הסרטון.

אני תמיד מגדיר את הגובה ל-RTH ב-30מטר, ברירת המחדל 15 וזה היה נראה גבולי ל-15,
הטיפוס ל-30 מטר מפחיד אותי במקרים שאני לא מצפה להם אז לפעמים במקרים מסויימים אני עושה פיילסייף מהפיילסייף ומגדיר LAND במקום RTH.

קראתי איפשהו שיוסיפו אופציה להגדיר טיפוס ב-X מטר לא משנה מה הגובה במקרה של Failsafe, אבל אם הפייל מופעל מהשלט הם כנראה לא יוכלו לדעת להבדיל מ RTH רגיל, כנראה ישצטרכו מוד RTH חדש.

יש לך הקלטה מתחנת קרקע עם מידע מה-OSD לתחקור?

אני עם רדיו 433 גם עקבתי אחרי ג'יפ מטפס על גבעה עד לצידה השני פעם...... איבדתי וידאו אבל לא רדיו, ויכולתי להעלות גובה ידנית עד לחזרת הקליטה.

hatul
26-03-2014, 20:53:23
חיישן סונר היה עוזר במקרה כזה ? עם התקרבות לצלע ההר היה מקבל קריאת גובה יחסי ומטפס עוד

yuvalko
26-03-2014, 21:50:49
טוב דוח נזק.
3 מנועים שרופים מפוייחים. 2 בקרי מהירות תקולים. אחד ממש שרוף השני נראה תקין למעט התכה של הניילון החיצוני והוא טיפה מקרטע בתחילת הפעולה. הזמנתי 3 בקרים חדשים בכל מקרה. אני אחליף את שניהם. החדשות הטובות- אביב וזה עשוי לעניין אותך, הבובינס ניתנים להדבקה יחסית בקלות עם סופרגלו של לוקטיט. התוצאה חזקה מאוד. משכתי חזק מאוד אחרי ההדבקה והסיליקון נמתח ונמתח והדבק לא התנתק. לפחות זה...

קצת תמונות

105659
105660
105661

sevet
27-03-2014, 08:59:20
אגב, נראה שבאמת ה-APM לא עבד טוב, איזו גרסה התקנת עליו?
מאחת הגרסאות האחרונות, כנראה 3.1 של Arducopter יש מנגנונן crash detect וגם land detect ה-crash ייתכן ומזהה רק כשהרחפן הפוך (הוא לא מופעל באקרו לשואלים), אבל ה-land detect אמור תוך מספק שניות לכבות מנועים, ודיי מיידי להעביר אותם למינימום מצערת.

וכן, סונאר כנראה היה עוזר, אני מרגיש פתאום דיגדוג ב-paypal finger.....

yuvalko
27-03-2014, 09:17:52
אגב, נראה שבאמת ה-APM לא עבד טוב, איזו גרסה התקנת עליו?
מאחת הגרסאות האחרונות, כנראה 3.1 של Arducopter יש מנגנונן crash detect וגם land detect ה-crash ייתכן ומזהה רק כשהרחפן הפוך (הוא לא מופעל באקרו לשואלים), אבל ה-land detect אמור תוך מספק שניות לכבות מנועים, ודיי מיידי להעביר אותם למינימום מצערת.

וכן, סונאר כנראה היה עוזר, אני מרגיש פתאום דיגדוג ב-paypal finger.....

למעט העובדה שהמנועים לא כובו הוא פעל כמצופה. אני אשם בעובדה שלא שיניתי את הגובה ב rth. הוא עצר את התנועה קדימה, עלה קצת, והתחיל לחזור בלי שינוי yaw. וזה מזל כי אם היה חוזר עם הפנים קדימה היו הולכות גם 2 המצלמות. דווקא העובדה שהמנוע המשיך לפעול גרם לי למצוא אותו. הזמנתי מהסיני זמזם שמופעל מערוץ בשלט.

sevet
27-03-2014, 09:27:44
המנועים לא כובו, land detection לא עבד, נשרפו מנועים ובקרים, זה לא במצופה.

Sent from my HTC One X using Tapatalk

yuvalko
27-03-2014, 09:37:55
המנועים לא כובו, land detection לא עבד, נשרפו מנועים ובקרים, זה לא במצופה.

Sent from my HTC One X using Tapatalk

בגלל זה רשמתי למעט זה שהמנועים לא כובו... דווקא בנחיתות רגילות הוא מזהה את הנחיתה. זה גרסא 3.1.2.

igalr
27-03-2014, 09:58:13
למעט העובדה שהמנועים לא כובו הוא פעל כמצופה. אני אשם בעובדה שלא שיניתי את הגובה ב rth. הוא עצר את התנועה קדימה, עלה קצת, והתחיל לחזור בלי שינוי yaw. וזה מזל כי אם היה חוזר עם הפנים קדימה היו הולכות גם 2 המצלמות. דווקא העובדה שהמנוע המשיך לפעול גרם לי למצוא אותו. הזמנתי מהסיני זמזם שמופעל מערוץ בשלט.

אפשר לחבר זמזמם פשוט מכל חנות אלקטרוניקה , יש יציאות יעודיות לכך ב APM.

sevet
27-03-2014, 10:33:33
פעם בריסוק שהיה לי נ.צ. מצאתי בזכות החיישן של הבטריה שציפצף בתוך שדה חיטה.
מאז יש לי:
הקלטת קרקע של ה-OSD
ביקון אות איכון מה-OpenLRS
GPS Tracker - שאני לא מפעיל כמעט :(
וכן, צריך להוסיף צפצפה מהשלט, חבל שלא מוסיפים ב-APM אופציה להפעיל את הזמזמם שבמילא יש מהשלט, הוא כן מצפצף כשהבטריה נמוכה אם יש חיישן מתח.

yuvalko
27-03-2014, 10:50:52
אם אני צריך לחכות לבטריה שתתרוקן אני אשב שם כל היום... קניתי זמזם 80 דציבל אני אחבר אותו לערוץ במקלט ואפעיל אותו לפי דרישה מהשלט.. נראה לי הכי בטוח במסגרת 2 דולר. הצפצפה של ה apm לא פועלת לפי דרישה והיא חלשה.

enayim
27-03-2014, 10:58:21
אתה יכול לשלוח לינק של הזמזם?

yuvalko
27-03-2014, 11:02:50
אתה יכול לשלוח לינק של הזמזם?

זה מה שקניתי. זו לא המלצה ולא ניסיתי אותו אף פעם. יש כאלה שיושבים על ערוץ וברגע שאין בו שינוי סיגנל זמן מסויים הם מתחילים לצפצף. לכאורה זה יותר פשוט אבל לא בא לי כל מיני צפצופים אחרי שהוא נוחת ולוקח לי זמן לנתק את הבטריה, מה גם שהזמזמים החזקים נחלשים עם הזמן

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__14521__Hobby_King_Discovery_Buzzer_.html?strSear ch=discovery

josh_1972
27-03-2014, 12:27:37
יש לי זמזמים כאלו והם אחלה

Sent from my W200 using Tapatalk