PDA

צפייה בגרסה מלאה : מדריך מדריך כולל וידאו לגבי איך לבנות בשיטת ה"פורמייקה", כמובן שמדובר בDLG

eitan-ro
31-03-2009, 15:44:11
המדריך הספציפי הזה אומנם בחלקו בסינית\יפנית\קוריאנית אבל הוא עדיין נורא טוב ויש בו קטעי וידאו נורא מפורטים ומדגים בצורה מושלמת את מה שאני עשיתי כמה פעמים! ממש אחד לאחד!
מה שכן במדריך הזה הוא משתמש בשקף עבה במקום בפורמייקה אבל אין שום הבדל בין מה שהוא עושה לבין שימוש בפורמייקה.
http://translate.google.com/translate?prev=_t&hl=en&ie=UTF-8&u=http%3A%2F%2Frcp.web.infoseek.co.jp%2Frc_atlanti s5.html&sl=ja&tl=en&history_state0=
http://rcp.web.infoseek.co.jp/rc/Atlantis_5/a87.jpg
איתן.

MDreamer
31-03-2009, 18:13:59
מגניב! אני גם חשבתי להשתמש בשקף אבל מסיבה אחרת..
שקף של 0.5 גם ייתן פיניש טוב וגם יוכל לקחת את שפת ההתקפה בניגוד לפורמייקה שתישבר.
עם הייתרונות של חיתוך ה CNC אפשר לקבל שפת התקפה מושלמת.
אנסה זאת בקרוב.

eitan-ro
31-03-2009, 20:14:24
שום שקף לא יתן לך שפת התקפה מושלמת... תמיד יווצר משולש דבק בגודל כזה או אחר... היתרון בשקף לעומת פורמייקה שהוא באמת יותר "לוקח" את שפת ההתקפה, אבל כשמדובר על קלקר רגיל ולא רונדופלאסט אז עדיף דוקא פורמייקה כי הסקין יוצא משמעותית יותר חלק ורואים עליו פחות את העיגולים של הקלדר (כמובן שזה גם פונקציה של עובי סקין).
איתן.

MDreamer
31-03-2009, 23:39:51
את זה נגלה בקרוב יש לי איזה רעיון שכולל VACUUM קלקר PRESS חלקי כך שהלחיצה תהיה מכל הצירים וההכנסה של השקף עם הכנף תהיה מכיוון שפת ההתקפה.. לא יהיו 2 נגטיבים.
לפי דעתי לא אקבל צביטה. אבל את זה נגלה בקרוב..

3Disaster
01-04-2009, 00:12:53
בקשר לעשיית השפת התקפה...למה פשוט לא לעשות את כל הכנף מחתיחת בד אחת ושקף אחד? הכונה היא, את הקצה אחד של הבד והשקף מתחילים מהשפת זרימה עושים חצי ליפוף/פרסה השפת ההתקפה וחזרה לשפת הזרימה.
כמובן שלאחד מכן מתלווה הוואקום לכל התהליך.

לי אין ניסיון בכלל.
פשוט עלה לי לראש (כמו עוד כמה דברים:-0)

דניאל

עריכה: עכשיו ראיתי את התגובה של מעיין. נשמע דומה

MDreamer
01-04-2009, 00:13:39
זה בדיוק מה שתאירתי

3Disaster
01-04-2009, 00:14:26
זה בדיוק מה שתאירתי

*** וזה בדיוק מה שערכתי שניה לפני שהגבת. פשוט אחרי כל הסרטים הללו כנראה לא ריפרש את הדף.

MDreamer
01-04-2009, 00:15:36
great minds thinks alike

eitan-ro
01-04-2009, 08:29:38
את זה נגלה בקרוב יש לי איזה רעיון שכולל VACUUM קלקר PRESS חלקי כך שהלחיצה תהיה מכל הצירים וההכנסה של השקף עם הכנף תהיה מכיוון שפת ההתקפה.. לא יהיו 2 נגטיבים.
לפי דעתי לא אקבל צביטה. אבל את זה נגלה בקרוב..

BEEN THERE, DID THAT
לא עובד משהו למרות שוואקום במקום פרס עובד מצוין...
זה יכול לעבוד אם בלזה כמו שעשית פעם, אבל אם בד דק זה עדיין יעשה משולש קטן ועלול אפילו לגרום לרווח מסוים בין הבד לקלקר זה גורם לאיבוד צורה של השפת התקפה (החלק הכי חשוב בפרופיל)...
אבל לדעתי (לא ניסיתי) זה כן יכול לעבוד על פרופילים עביד בעלי שפת התקפה בריאה כי הרדיוס הרבה יותר גדול ואז לשקף יהיה הרבה יותר קל לקחת אותו.
איתן.

MDreamer
01-04-2009, 09:36:37
איתן האם עשית את זה כאשר היה נגטיב אחד בלבד? כלומר בחיתוך נכנסת ויצאת מאותו מקום?

eitan-ro
01-04-2009, 10:25:13
היו לי 2 נגטיבים, ואני מבין מה אתה מתכנן, גם לא היתה מחשבה כזאת... תיאורטית יכול לעבוד אבל עדיין יש לי הרגשה ששקף בעובי 0.5 (שזה די עבה יחסית) יתקשה לקחת את השפת התקפה בהנחה שזאת שפת התקפה בעלת רדיוס קטן...
בכל מקרה כשתנסה את זה אז תדאג שיהיה לחץ כלשהו באיזור השפת זרימה שילחץ את כל הליבה לכיוון שפת ההקפה כדי לאלץ את השקף לקחת עד כמה שאפשר את הקונטור של השפת התקפה.
איתן

MDreamer
01-04-2009, 12:57:56
על זה בדיוק דיברתי שהתכוונתי לנסות וואקום PRESS מכל הצדדים.
טוב, יהיה פסח מעניין.