PDA

צפייה בגרסה מלאה : שרשור בניה איטי - דאון צוקים f3f עם ניהוג כנפי

MDreamer
13-08-2008, 23:22:41
היי,
בזמן האחרון יש פרויקט שאני לוקח חלק בו, עוד חבר ואני בונים 2 דאוני צוקים עם ניהוג כנפי, כלומר יש זנב V אבל הוא לא עושה כלום(הוא מונובלוק) חוץ מלייצב. תנועת האדון היא ע"י הכנפיים כלומר כל הכנף זזה.
בתמונות ניתן לראות את הבניה של הגוף(נמרוד, ממש תודה על העזרה עם הדבק, האפוקסי הזה מטורף, לא היית מצליח לסיים את היציקה בלעדיך!), יש גם חופה בשחור.
יש עוד 2 תמונות close up של החלק שאליו תתחבר הכנף, אלו 3 נקודות, המרכזית זה הציר שעליו תנוע הכנף והאחרות ישמשו כמנוף.
חשבתי להשתמש באחד מהסרווים הללו:
http://www.espritmodel.com/index.asp?PageAction=VIEWCATS&Category=741
גיר טיטניום, חזקים ויחסית מהירים. אני צריך סרוו חזק ושלא יפתח שפילים כלומר חופש בגיר משום שפועלים מאמצים מטורפים על הסרוו בגלל שהוא צריך להזיז את כל הכנף.
מה אתם אומרים? יש המלצות לסרוו ספציפי למטרה זו ממה שצירפתי? יש סרווים אחרים שיתאימו?

b1yossi
13-08-2008, 23:31:01
זה דאון שכבר בנו אותו בעבר ? אם כן במה השתמשו שם ?

מבלי להבין בנושא דבר וחצי דבר, אינטאיטיבית הייתי הולך לכיוון של מגביר כוח (זרוע קטנה זרוע גדולה), או אפילו גיר חלזוני - למרות האיטיות המתקבלת (הכל יחסי כמובן) זה יקטין באופן דרסטי או בכלל את הכוחות הפועלים על הסרוו - שלא לדבר על העלויות.

MDreamer
14-08-2008, 06:58:51
היה דאון בשם סמוראי בעל ניהוג כנפי אבל כשהוה היה קיים לא היות את הסרווים הללו. כל המגביר כח, חלזונות וכ'ו... לא פה. זה מסבך ומאט את התגובה, בהזדמנות אראה את המנגנון.

igalr
14-08-2008, 09:39:16
למה אתה חושב שתצרך סרוו חזק יותר במשטח היגוי שהוא 100% ?
יכול להיות שאולי תזדקק לסרוו פחות חזק, כי במקום לשנות את צורת הפרופיל כדי לקבל זווית התקפה שונה , אתה נשאר עם הפרופיל המקורי ומשנה את זווית ההתקפה באופן ישיר ולא כאפקט משני.

Tomer2
14-08-2008, 11:06:23
למה אתה חושב שתצרך סרוו חזק יותר במשטח היגוי שהוא 100% ?
יכול להיות שאולי תזדקק לסרוו פחות חזק, כי במקום לשנות את צורת הפרופיל כדי לקבל זווית התקפה שונה , אתה נשאר עם הפרופיל המקורי ומשנה את זווית ההתקפה באופן ישיר ולא כאפקט משני.
אם הציר היה ממוקם במרכז הלחץ (1/4 מיתר) אז המומומנט שהסרוו היה צריך להפעיל היה אפסי
אבל לפי התמונה הציר הוא במרכז
כך שגם מקבלים כנף חצויה וחלשה וגם מומנט גדול להתגבר עליו
אבל בלי פושרודס ובלי חיתוכים בכנף - "מראה נקי"

shpitz
14-08-2008, 19:40:14
הייתי בודק סרוואים של מסוקים או מכוניות...
חזקים ממוסבים גיר מתכת
יש לי כמה של jr דיגיטליים..
Ds8311 ו ds8715.
אם תצטרך 2 ומעלה אולי אוכל לעזור

danyra
14-08-2008, 20:49:29
אצלי זה פרויקט מס' 73 אחרי הנוכחי , הקדמת אותי

בהצלחה

igalr
14-08-2008, 21:11:05
אם הציר היה ממוקם במרכז הלחץ (1/4 מיתר) אז המומומנט שהסרוו היה צריך להפעיל היה אפסי
אבל לפי התמונה הציר הוא במרכז
כך שגם מקבלים כנף חצויה וחלשה וגם מומנט גדול להתגבר עליו
אבל בלי פושרודס ובלי חיתוכים בכנף - "מראה נקי"

כמו שאומרים - אדרבא ואדרבא.
אם ציר התנועה הוא אחרי מרכז הלחץ אז הסרוו יכול להיות עוד יותר חלש ולמעשה התכונה היותר חשובה שלו זה יכולת להחזיק מירכוז.

MDreamer
14-08-2008, 21:21:35
חבר'ה אתם שוכחים משהו מאוד חשוב, מתישהו הדאון יצטרך לנחות, בצוק בנחיתה תמיד הכנף תקבל איזושהי מכה במוקדם או במאוחר, אם זה בשפת זרימה או בשפת ההתקפה והמומנט גדול לסרוו יכאב.

igalr
14-08-2008, 21:34:17
חבר'ה אתם שוכחים משהו מאוד חשוב, מתישהו הדאון יצטרך לנחות, בצוק בנחיתה תמיד הכנף תקבל איזושהי מכה במוקדם או במאוחר, אם זה בשפת זרימה או בשפת ההתקפה והמומנט גדול לסרוו יכאב.

עדיין דבק בגרסתי.
לא צריך בעל מומנט גבוה אולי מדוייק יותר וגלגלש מתכת.

קורן בן אשר
14-08-2008, 21:37:22
נשמע תרגיל מעניין.
תיכנון קיים או עצמי?

יגאל - במצב כזה הסרוו צריך בעצם לעבוד נגד כוחות שרוצים לבדר את הכנף ויכולים להיות גדולים מאוד - מצב לא רצוי. רבע עד שליש מיתר הרבה יותר הגיוני, מה גם ששם בד"כ החוזק המבני הגדול ביותר.

ZvikaF
14-08-2008, 21:55:17
אפשר לפתח את הרעיון יותר רחוק וללכת על כנף שמשנה גיאומטריה (עקימון) כתגובה למתח חשמלי...(יש פרוייקט ב darpa שעובד על זה...) ואז לא צריך סרוו.. יש היום פולימרים שמשנים מימדים תחת מתח חשמלי.

נראה שלקחת את רעיון המונובלוק קצת רחוק (עיין ערך f14 ומהו התשלום המבני/משקלי לשינוי הגיאומטריה).

b1yossi
15-08-2008, 00:20:52
היה דאון בשם סמוראי בעל ניהוג כנפי אבל כשהוה היה קיים לא היות את הסרווים הללו. כל המגביר כח, חלזונות וכ'ו... לא פה. זה מסבך ומאט את התגובה, בהזדמנות אראה את המנגנון.

לא ידע מה היה בסמוראי - אבל אתה טועה, בהחלט ניתן לייצר תנועה מהירה מאוד שכמעט עד בכלל לא מושפעת מהתנגדות החלק המונע ותהיה מאוד מאוד מדוייקת.
הדבר היחידי, שיכול להיות זה תוספת המשקל למנגנון כזה - לא בטוח שמשמעותי אם משקללים את הפרש המשקלים בין הסרוואים בשתי התצורות.

MDreamer
15-08-2008, 07:59:16
יוסי, זה גם עוד מנגנון שיכול להתקלקל ואם הוא ממתכת (סביר להיח שיהיה) יתחיל לפתח חופשים. יש פתרון פשוט, אצלם אותו ואראה אותו בהזדמנות.
צביקה שמעתי על מה שאתה מדבר, זה מטורף, נחכה ונשראה גם אלינו זה יגיע בקרוב.
קורן - תכנון עצמי (לא שלי) של החבר - אני כנראה אעשה את רק המגנון של הניהוג עצמו + בחירת הסרווים
יגאל, לשמוע גיר "קופץ" או נטחן ממכה זה לא כיף, וחוץ מזה אמרת שצריך גג"ש מתכת - הוא יפתח חופשים במהלך הזמן דבר שמאוד ישפיע על הניהוג, האם גיר טיטניום לא יפתח? (דני שים לב שבקישורים ששמתי הסרווים הללו אוהבים מכוניות)
וחבר'ה השאלה שלי הייתה לגבי הסרווים, אין לי כל כל בעיית מקום - אפשר לדחוף שם סטנדרטים

Maxso
16-08-2008, 14:00:49
אם תפרט מה מוטת הכנף אשמח לעזור לך לבחור סרוו.

dani2002
16-08-2008, 16:33:42
מעיין שלום
יש לי בהזמנה בדרך 7 סרוואים מעניינים.
12 קג' מהיר כשד (לא תאמין כשתראה), מטל גיר.
אבל יש לו מינוס מאוד רציני - המחיר - כ 8.5 דולר.
http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=2&Product_Name=HXT_12kg_Servo_(metal_gear)

ZvikaF
16-08-2008, 18:11:34
מעיין: אם כל הכנף מנהגת בודאי ידרשו תנועות מאוד קטנות (מעלות בודדות) ולכן המומנטים יוכלו לגדול על חשבון המהלך (מכניקה) ותוכל להשתמש בסרוואים "רגילים". אני מקווה שתנועת הכנף תהיה מוגבלת מכנית כך שמקרה של כשל בסרוו לא יוביל לתלישת הכנף..

igalr
16-08-2008, 19:39:37
מעיין שלום
יש לי בהזמנה בדרך 7 סרוואים מעניינים.
12 קג' מהיר כשד (לא תאמין כשתראה), מטל גיר.
אבל יש לו מינוס מאוד רציני - המחיר - כ 8.5 דולר.
http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewitem.asp?idproduct=2&product_name=hxt_12kg_servo_(metal_gear)

הסרווים האלה לא מזדקנים בכבוד.

b1yossi
16-08-2008, 20:54:01
הסרווים האלה לא מזדקנים בכבוד.

אהבתי http://www.efly.co.il/forums/images/icons/icon14.gif

MDreamer
16-08-2008, 20:58:48
לא סיזל בבקשה