PDA

צפייה בגרסה מלאה : המלצה לרכב

itay365
20-04-2014, 10:56:11
שלום,
ללא הגבלת תקציב, על איזה טראק הייתם ממליצים?
אני חוזר לתחביב הזה אחרי כמה שנים שהייתי בחוץ.
בעבר היה לי savage 25 וזה היה רכב לא רע בכלל.
אני רואה שהיום הרבה עברו לחשמלי.
בעוד כמה שבועות אני אהיה בארה"ב. שווה להביא רכב משם?

תודה.

ebay007
20-04-2014, 12:36:09
בטראק אתה מתכוון לסטדום טראק? רכב 1/10 2X4? כי זה לא רכב שהייתי ממליץ עליו... במיוחד כשתקציב גבוהה (כמה גבוהה? כי אפשר להגיע גם לרכבים ב9000 שקל)
תקרא בנעוץ על מבחר הקטגוריות ותגיד למה אתה מתחבר.
עקרונית אם אתה רוצה רכב לבאשינג אז טראגי זאת כנראה האופציה הכי טובה, אבל יש גם מאנסטרים. (כמו הסאבג')

בקיצור, תגדיר תקציב, מטרות הסעה/איפה אתה תסיע, וקטגוריה מועדפת.

רן ענבר
20-04-2014, 12:41:57
מעבר למה שמתן ענה לך...
אני יוצא מנקודת הנחה שאתה לא מתחיל בתחום ולכן מסוגל להתמודד עם רכש רכב מחו"ל.
אם יש לך ספקות או ידע חסר כדאי שתקנה רכב בארץ.

חשוב מאוד הוא עיניין זמינות חלקי החילוף בארץ.
תוודא שיש לרכב שאתה קונה חלקים זמינים בארץ.

תחשוב איפה אתה רוצה להסיע.

אני במקומך הייתי חושב לכיוון באגי או טראגי 1/8 כי העדר הגבלת תקציב מאפשרת לך לקנות רכב איכותי
חשמל או ניטרו זה כבר דיון אחר ...אני בעד חשמל.

כמו כן כדאי לך להזמין באינטרנט ושהמוצר יגיע למקום בו אתה מתאחסן...
לא תמיד שווה לרדוף אחרי כל מיני חנויות שכוחות אל בחו"ל.

רן ענבר

itay365
20-04-2014, 13:09:14
אני מאוד אוהב מאנסטרים כמו הסבאג'. האם כדאי לעבור לרכב חשמלי?
ראיתי ביו טיוב את ה e revo חשמלי נוסע. נראה הרבה יותר חזק מהסבאג' 25 שהיה לי, רק שהוא לא מאנסטר והוא קצת מכוער לדעתי.
תקציב של 5500 בערך.

shaixz
20-04-2014, 13:28:44
שלא תחשוב אפילו בתקציב כזה על אי ריבו
אתה אוהב להשתולל להתהפך?
תקנה מאנסטר אני הייתי הולך על סאב'ג FLUX רכב הכי חסין שיש. היה אותו חבר שלי שנה לא החליף לו אפילו בורג
רק בעיה עם אתה צריך חלק זה לחכות להזמנה מהאינטרנט ותאמין לי שזה מבאס

מצד שני יש את הMT4 זה מונסטר יציבה יחיסת לשאר רכב מעולה עם חלקים בשפע בארץ
חיסרונות
בקפיצות גבוהות השוק טאוורס מתעקמים(פיתרון להשים 2)
ואחרי הרבה קפיצות והתעללות ברכב השילדה מתעקמת
עם אתה מתכוון לנסוע רגוע ולא לקפוץ גבוה (יותר מ2 מטר) MT4 היה לך אחלה

itay365
20-04-2014, 13:38:34
לסאב'ג FLUX יש ביצועים טובים כמו ה e revo?
אני צריך משהוא עם הרבה כח, שלא ישעמם אותי.

shaixz
20-04-2014, 13:46:55
איזה ביצועים יש לאי ריבו?
חוץ מכוח וזה שזה רכב שעשוי בפלסטיק זבל של הזבל אין לאי ריבו כלום

לFLUX יש כוח יותר מידי

https://www.youtube.com/watch?v=ltJRCjM6T_A

הוא לא יכול לנצל רבע מצערת מרוב כוח

itay365
20-04-2014, 13:51:59
נראה מעולה!
חוץ מהרכב אני צריך שתי בטריות ומטען, נכון? מה מומלץ?
איזה חלקי חילוף כבר לקנות עם הרכב?

רן ענבר
20-04-2014, 13:54:05
המפקד שלי בצבא אמר לי תמיד ש"דעתי חשובה אך אינה קובעת"
הכי חשוב הוא שאתה תרגיש טוב עם הרכב ותתחבר אליו.

לפני שמחליטים על איזה רכב צריך להחליט אם חשמל או ניטרו.

לי התשובה מאוד ברורה. חשמל.
אני רואה פה את הייסורים שעוברים בעלי רכבי הניטרו רק כדי להתחיל להסיע וזה לא מתאים לי.
אולי חשמל יהיה לך חדש טיפה בהתחלה אבל הנוחות של לחבר סוללה וליסוע זה מסוג ה"צרות" שקל מאוד להתרגל אליהן
אבל חשוב מאוד שתרגיש בנוח גם עם נושא החשמל/ניטרו.

חשוב שתחליט על סמך יידע ולא על סמך הלך רוח כזה או אחר.
אני מציע לך לקרוא מדריכים בפורום סקירות [קישור (http://www.efly.co.il/forums/forumdisplay.php?63-%F4%E5%F8%E5%ED-%F1%F7%E9%F8%E5%FA)]

אני מוצא לנכון להזהיר אותך מפני סירטונים ביו טיוב:
סרטונים ברשת ערוכים בצורה מגמתית.
רכב איטי יוצג בהילוך מהיר או איטי ע"מ שלא לחשוף את מהירותו האמיתית
רכב מהיר יכול להיות מואץ עוד יותר.
לעולם לא תרגיש את חום המנוע או תריח את ריח האלקטרוניקה לפני שהיא נשרפת.

לגבי מאנסטרים:
הבעיה המרכזית ברכבים האלו היא שהם RTR יענו מוכנים לנסיעה.
זה לא דבר רע רק שהם מאובזרים בצורה צנועה ברוב המקרים.

יש לך תקציב יפה שיאפשר לך לקנות מוצר טוב ואפילו מטען וסוללות איכותיים במידה ותבחר בחשמל.

תחליט חשמל או ניטרו?
אם אתה רוצה מאנסטר או טראגי?
מחו"ל או מהארץ?
ונתקדם

אני באופן אישי לא הייתי נוגע ברכבי טראקסס [אי ריבו אי מאקסס וכדומה]
הסאבג' רכב מצויין אבל אספקת חלקי החילוף שלו בארץ בעייתית.
אני הייתי הולך על מאנסטר בעל דיפרנציאל מרכזי שמשפר את הביצועים ומונע את ריבוי הרמות הגלגל:
הנה הMT4 ל טאנדר טייגר:http://www.towerhobbies.com/products/thundertiger/ttrd8361m.html
ה rival של אסוסיאייטד:http://www.teamassociated.com/cars_and_trucks/Rival_Monster_Truck/RTR/
ה PSYCHO של קיושו:http://www.kyoshoamerica.com/18-MT-4WD-rs-Psycho-Kruiser_p_23099.html
לשניים הראשונים יש חלקים בארץ
דרגתי אותם בערך ע"פ סדר עדיפויות כפי שאני רואה אותם

רן ענבר

itay365
20-04-2014, 14:03:27
רן, תודה רבה על התשובה המפורטת.
אם לסבאג' היתה אספקת חלפים טובה, הוא היה בראש הרשימה שלך? האמת שזה לא מדאיג אותי כל כך כי יש לי משפחה בארה"ב ואני תמיד יכול לבקש שישלחו לי חלק כזה או אחר.
באחד המסלולים האלה אני אהיה בקרוב :) http://www.rccoh.com/rc.tracks/

רן ענבר
20-04-2014, 14:17:38
אם לסאבג' הייתה אספקה מסודרת הייתי שוקל...
לרכב יש ביצועים טובים, מבנה מסובך לתחזוקה אך מאסיבי וקשוח בשימוש עצמו.

חשוב להבין כי רכב שאין לו חלקים בארץ זה רכב ש"עומד על הליפט" ומחכה.
ובזמן הזה אתה מסתכל עליו ומגרד ב___ [תשלים את החסר]

המתנה לחלק מחו"ל זה דבר מאוד בעייתי.

אל תיעלב אבל אני לא מחזיק יותר מידיי מחנויות בארה"ב עקב ביקור לא מוצלח בכמה מהן.
אני שוב מציע לך לעשות סקר מסודר, לקנות באינטרנט ולשלוח למקום בו תתאכסן בחו"ל/ קרובי משפחה.
משלוח בתוך ארה"ב הוא מאוד יעיל, מהיר וזול [אפילו בחינם בלא מעט מקרים]

רן ענבר

itay365
20-04-2014, 14:21:40
ה Rival monster הראה גם מעניין אבל כתוב שאפשר לשים לו רק 4s, אז כנראה שהוא יהיה חלש מהסבאג' שמאוד מוצא חן בעיני.
בדקתי קצת מחירים באיביי. נראה שאפילו יישאר לי עודף.

רן ענבר
20-04-2014, 14:32:41
אתה מתעלם מה MT4 של טאנדר טייגר.
יש לא מעט כאלו בארץ.
יש לא מעט ניסיון איתו.
כמו לכל רכב גם ל MT4 יש יתרונות וחסרונות אבל לדעתי הוא משלב בצורה טובה את הכול.
בעיקר יש לו יבואן טוב בארץ.
מחירו בטאוור הוביז 589 דולר ועל זה יש קופון של 100 דולר הנחה וז בערך המחיר שתמצא אותו באי ביי

מה אתה אומר?

רן ענבר

itay365
20-04-2014, 14:52:57
הוא יכול לקבל 6s?
נראה לא יותר מדי מכוער. :)

רן ענבר
20-04-2014, 15:24:48
אני אחלק את התשובה שלי ל 2.
1. כן. הרכב יכול לעבוד על 6 תאים אבל זה מיותר לגמרי.
זה הופך את הרכב לבילתי נשלט ובעל בלאי עצום.
2. מכוער?
זה עיניין של טעם וריח.
אתה יכול לשים כמעט כל חופה שתרצה על הרכב.
העלות של חופה התאמה טובה וצביעה תעלה כ 400-500 ש"ח.
כך שהשיקול של יופי החופה הוא שולי בכל רכב...
כך גם מספר התאים.

רן ענבר

itay365
20-04-2014, 15:29:11
האמת נראה שאתה צודק, דם ככה ב 6s אי אפשר שלא להרים גלגל ולפעמים זה מעצבן. איך שלא יהיה נראה שחשמלי היום הרבה יותר חזק מהניטרו שהיה לי.

רן ענבר
20-04-2014, 15:38:54
ברור שאני צודק... אתה יכול ללמד את אישתי להכיר בעובדה פשוטה שכזו?!

זה לא העיניין של מספר תאי הסוללה אלא של מבנה הרכב.
רכב עם דיפרנציאל מרכזי מאפשר למלא בו שמן סמיך או דליל יותר ובכך למנוע או לאפשר את הרמת הגלגל.
אני לא סובל הרמות גלגל ולכן מונע אותן ע"י שמן יותר דליל בדיפרנציאל המרכזי.

בלא מעט מאנסטרים פשוט אין דיפרנציאל מרכזי.

רן ענבר

itay365
20-04-2014, 16:03:44
LOL...
האמת אני בבית תמיד אומר את המילה האחרונה: "כן אשתי היקרה" :)
אני מבין שב flux אין דיפרנציאל כזה. האמת שהמחיר שלו בחו"ל מאוד קורץ לי.

רן ענבר
20-04-2014, 16:15:20
אני מציע שתישן על זה לילה.
תעשה פה סיבוב בפורום ותקרא אשכולות.
יש פה כבר לא מעט דיונים על מטען וסוללות לרכב הזה.

רן ענבר

itay365
20-04-2014, 16:20:47
מעולה. תודה רבה על כל העזרה.

ebay007
20-04-2014, 16:27:57
אני לא הייתי קונה את הRTR של קיושו. הרדיו זבל ברמה שכמעט ואי אפשר להשתמש בו, והאיכות רחוקה שנות אור מאיכות הקיטים.
את הריבל אני לא אוהב בעיקר בגלל ה8 בולמים. זה מבנה כל כך גרוע וזה סיוט להחליף שמנים או לחתזק את זה בצורה סבירה.

אז יש או את הMT4/ST4, או הסאבג'. ותאמת שזאת הטלבטות אמיתית שגם אני לא יודע איך להכריע אותה. המבנה של הMT4 טוב ונוח לתחזוקה, וזה שיש דיפ מרכזי זה יתרון לדעתי. מצד שני, הסאבג' יותר עמידה לדעתי, היא מגיעה עם אלקטרוניקה מצויינת, והיא ללא ספק "סאבג'" בהתנהגות. (תלוי בך אם זה יתרון או חיסרון)
ורק אני אגיד בקשר להרמת גלגל, שאם מתכנתים את הבקר אז בקלות אפשר להוריד את רגישות ההדק (צריך לקנות מתאם למחשב ב20$) ועל ידי משחק עם הסטאפ ועם הסליפר ניתן להפחית את זה עוד יותר.

רן ענבר
20-04-2014, 18:39:59
מתן.
אני לא מסכים איתך לגבי קיושו בכמה דברים:
חלק גדול מאוד מחלקי הקיטים וחלקי ה rtr זהים.
אני לא סובל את השימוש בברגי פיליפס וזה הדבר הראשון שהייתי מחליף ברכב.
לקיושו מערכת אוריון שאינה נופלת בהרבה מלא מעט מערכות.
השלט אשר הוספד ע"י גולש אחד משובח ע"י גולש אחר. גם על שלט מצויין כמו ה MT4 יש גולשים שמדווחים על חוות דעת שונות.
אני הייתי רוצה לבדוק נושאים כאלו ולהחליט בעצמי.
החיסרון המרכזי של הקיושו זה העדר חלקי חילוף בארץ והיות הררכב חדש מאוד בשוק.

זה נכון שלסאבג' מערכת מצויינת אבל אני מכיר גולש שנפל בין הכיסאות של HPI וקאסטל קריאיישנז בעת בעיה.
העדר דיפ מרכזי העדר יבואן מסודר וכן מבנה מסובך לתחזוקה זה מה שמכריע את הדיון מבחינתי

8 בולמים יש גם לסאבג' לאי מאקסס ולעוד רכבים רבים...
גולשים רבים מוסיפים גם ל MT4 עוד 4 בולמים.

רן ענבר

ebay007
20-04-2014, 23:03:32
אני ראיתי מספיק מערכות 1/8 של אוריון שמעלות עשן או עושות בעיות ואני באופן אישי לעולם לא אקנה אותם. והם מיוצרים על ידי הוביווינג (שרוב הבקרים שלהם טובים) ורק התוכנה של אוריון.
יצא לי לראות ולרגיש את השלט והוא ללא ספק זבל אמיתי. (לא בקטע של השמצה, הוא באמת זבל)

מתוך 6 מכוניות שעברו אצלי (5 עוד יש לי...) ל3 יש חלפים בארץ, ופעמים ספורות נתקעתי (עם המכוניות שאין להם יבואן) או קניתי מיבואן כי לא היה לי. זה גם הרבה יותר יקר, גם צריך להגיע אליהם או לשלם לא מעט על משלוח, וגם לא תמיד יש את כל החלפים במלאי.
ובגלל שאף אחד לא רוצה להיתקע באמצע יום הסעה אז גם ככה אוגרים מספר חלפים.
אז יוצא שלקנות בארץ כל פעם שנשבר גם דופק לך יום הסעה וגם עולה כמו לאגור חלפים מחול.
אז קונים מראש כמה דברים שיודעים שיכולים להוות בעיה (צריות, זרועות, מוט בולם, הינג' פין וכו') וב90% מהפעמים אתה מכוסה. ואם בכל זאת נשבר משהו שאין אז לפעמים לחברה שאתה מסיע איתם יש, או שאפשר למצוא סידור זמני, וכך יוצא שאתה כמעט ולא מושבת.
וחוץ מזה המשלוחים כבר מגיעים די מהר. מאיימיין שבוע וחצי בערך, ומLIQUID RC חמישה ימים-שבוע בערך.
אז לדעתי השיקול של יבוא בבחירת הרכב לא צריך להכריע.

אבל, אני כן מסכים עם הצורך ביבוא ובתמיכה רק במקרה של מתחילים שלא בדיוק יודעים מה צריך ואיך להחליף וחוסר בזה יכול לגרום לתסכול מהתחביב. ובמקרה של פותח האשכול, אני מניח שהוא יוכל להסתדר בלי תמיכה מלאה. (אבל זה תלוי בו)

לסאבג' הישנה היו 8 בולמים. עכשיו יש להם ארבעה בולמי ביג-בור. (מפלסטיק...)
ומאימאקסס בכל מקרה הייתי מתרחק.

ורק בשביל להבהיר, אני לא בעד הסאבג', סתם הצגתי את דעתי בנושא. והיא רלוונטית לעוד הרבה רכבים אחרים.

רן ענבר
21-04-2014, 05:00:09
מתן.
אני שמח על הדיון.
לפני הכול ואחרי הכול גם אני לא הייתי קונה את הרכב של קיושו בגלל יותר מידי סיבות.
הניסיון שלי עם רכבים שאין להם חלקי חילוך בארץ שונה.
חוקי מרפי עובדים פה שטות נוספות.
תמיד ישבר לך חחק שאין לך.
לי. מעולם לא הגיע משלוח תוך פחות מ 3 שבועות...
אולי זה הדואר הדפוק של מודיעין וקונספירציות אחרות אבל זה מה יש...

לטעמי יבואן מסודר וחלקי חילוף זה שיקול חשוב מאוד...כמעט הכי חשוב מבין כולם.
הגיוני שלגולשים שונים תיהיה חשיבות שונה הלשיקולים שונים

רן ענבר

itay365
21-04-2014, 22:24:51
e-mta זה משהוא חדש שמחליף את mt4 g3?
מישהוא מכיר?
http://www.thundertiger.com/products-detail.php?id=9&lang=en

shaixz
21-04-2014, 23:57:45
רכב מסובך ,לא יציב
ראיתי מישהו בבאר שבע שהחליף E-MTA כמעט חדשה בMT4 כי הוא העדיף את הMT4

josh_1972
22-04-2014, 00:21:34
EMTA הוא אמנם חדש אבל נחות ל MT4. אם אתה הולך על THUNDER TIGER לך על ה MT4 בלי למצמץ.

אני אישית בעלים של MT4 ו E-REVO BRUSHLESS: שניהם רכבים מצויינים . לכל אחד יתרונות וחסרונות [/RIGHT].

MT4 - יתרונות: מחיר מעולה ביחס לתמורה (מס' 1 בשוק בהיבט זה), בנוי חזק, עמיד ביותר, דורש מעט מאוד שפורים מעבר למה שמגיע ב RTR, כיפי ביותר בעיקר בקפיצות (וגם עמיד בהקשר זה)' , ביחס לשאר המונסטרים התחזוקה פשוטה יחסית ואינה מורכבת

MT4 - חסרונות: התנהגות נסיעה פחות טובה משל ה E-REVO (למשל פחות יציב), פחות אפשרות לשחק במשתני נהיגה (ראה בהתייחסותי ל E - REVO את כוונתי), shock tower שנוטה להתעקם (המשמעות הינה מקבילה לשבר ברכב מקביל הבנוי מפולימר) , פין של הגלגל בדרכ עף ואז הגלגל משתחרר בנסיעה (ניתן לסידור בשיטה פשוטה של עטיפת הפין ב"שרינק") , סרוו יחסית חלש .
ראה אתר שניתן להוסיף שדרוגים במחירים סבירים יחסית ונותנים מענה טוב מאוד לחולשות שלעיל (יהפוך את הכלי למפלצת אמיתית):
http://azrockcrawler.com/_images/rc/rcparts/rcparts.html
ראה מס' פורומים שמסבירים יתרונות וחסרונות של ה MT4:
http://forums.wondertiger.com
http://www.ultimaterc.com/forums/showthread.php?t=132932&highlight=thunder+tiger
ראה להלן אתר שלו מחירים סבבה לרכישה של MT4 (תרשום שאתה מישראל והמעמ יירד כך שמחיר רכישה + משלוח יהיה סה"כ כ 400 יורו , כלומר 1930 ש"ח !!!! תוסיף מעמ 18% ויש לך רכב חבלז במחיר פצצה וזול משמעותית מהמחיר בישראל) -
http://www.d-edition.de/RC-Cars/RC-Cars-Elektro-Offroad/Thundertiger-MT-4-G3-Elektro-Brushless-Monstertruck-2-4Ghz-6401-F101-Rot.html

E-REVO- יתרונות: גמישות מירבית בפרמטרים שונים הקשורים לאופן הנהיגה (לשנות מרכז כובד, קפיצים פרוגרסיבים, מערכת LONG TRAVEL ועוד ועוד) - חווית נהיגה זה בעצם אחד הדברים החשובים שקונים רכב (אגב הדבר נכון גם לרכבים "עך שלט" וגם לרכבים אמיתיים....) "חויית נהיגה" מעולה ביחס לשאר המונסטרים שהסעתי או ראיתי (ניתן לראות השוואות ביו-טיוב בהקשר זה), בקר + מנוע ממבה מונסטר איכותי וחזק (וחברה רצינית מאוד CASTLE) בטח בהשוואה למה שמגיע ב MT4 שהוא גם לא רע בכלל אגב אבל לא ברמה הזו, חלקי חילוף נפוצים מאד ויש המון חלקי חילוף מקורים (זולים יחסית) ויש המון HOP-UPS
לגבי העמידות (שים לב שזה לא בחסרונות ולא ביתרונות כי הדעות חלוקות) - אני אגב שדרגתי בעלות קטנה יחסית את הרכב שלי והוא עמיד ביותר ! - בקיצור יש בפורום כאילו שרואים בו רכב שאינו עמיד. בהקשר ובהיבט זה אני כותב זאת מנסיון: הרכב עמיד וניתן לשפר לו את העמידות בעלות סבירה יחסית במספר שדרוגים (ראה בהמשך) , יש חלקים שנשברים בו כבכל רכב אבל הם בדרכ חלקים זולים (כגון זרוע שעולה 6-7 $ או דברים דומים) , אל תתרגש מזה שיש שאומרים לך "פלסטיק" - מדבר בפולימר חזק שלו גמישות שנועדה לספוג זעזועים. נכון זה יכול להשבר אבל לחלופין ברזל יכול להתעקם (דבר שכאמור מקביל לשבר) - אפילו אם תשבור "שאסי" (ותאמין לי צריך להתאמץ בכדי שזה יקרה) - 30-40 $ ויש לך "שאסי" חדש :-) אגב כל חלקי טרקסס זולים מאוד בחו"ל (רק הרכישה הראשונית של הרכב לעיתים יקרה יחסית כמו במקרה של ה ריבו) ויש אין ספור HOP-UPS אולי יותר מכל חברה אחרת

E-REVO - חסרונות: עלות רכישה ראשונית יחסית גבוהה ודורש מס' שדרוגים, אמנם כפי שכתבתי הינו חזק אבל out of the box הוא פחות עמיד מה MT4, מומלץ מאוד לשדרג ה את העמידות (למרות מה שכתבתי לעיל - ה MT4 עדיין יותר עמידה כפי שמגיעה "מחוץ לקופסא" . תוסיף כמה שדרוגים והעמידות עולה לרמה גבוהה מאוד (ראה קישור בהמשך) אבל הדבר דורש עלות נוספת .אם אתה מסיע 4S לא צריך להחליף דריישפט לברזל , אם אתה מסיע 6S אז תחליף (ואני לא ממליץ אגב לסוע 6S באף רכב) , אם אחרי הסעות רבות ייהרס הדריישפט "פלסטיק" אזי חדש עולה בממוצע רק 10 $ (ויש יתרון שזו נקודת החולשה כי זה שומר על שאר החלקים היותר רציניים), קונים 2 ספייר וזה מספיק להמון זמן . כמו - כן מומלץ מאוד לשים מוצרי
T-BONE RACING - הרכב יהפוך לעמיד וחזק מאוד בשדרוג בעלות סבירה - ראה קישור:
http://t-bone-racing.net/Brand-N-Z/Traxxas/110-E-Revo/C333-Full-Set-62141-Traxxas-110-E-Revo-p1290.html

לגבי ה
HPI FLUX - אז קודם כל אין לי כזה רכב. אבל כשהייתי בשלב של "מה אני קונה" שאלתי 2 שהיה להם וגם חקרתי את הנושא באינטרנט - שורה תחתונה: כמו שאתה מבין לא לקחתי אותו בסוף וקניתי את 2 המתחרים שלו . אם אתה מעונין לדעת למה (יציבות, סובל גם מבעיות שדורשות שדרוגים וכו') תראה בפורום הבא השוואה שכתב מי שהינו בעלים של MT4 ושל ה HPI FLUX (אגב אני בדר"כ מחפש ביקורות למי שהינו בעלים של 2 הרכבים בינהם הוא משווה)
http://www.ultimaterc.com/forums/showthread.php?t=181518

הערות: כמובן שכל רכב דורש תחזוקה, כל מונסטר נוטה להשבר בחלק זה או אחר (תלוי במיומנויות הנהג, תנאי "הדרך" וכו') - קח בחשבון שמי שלא שובר עם הזמן חלק מסויים כנראה ולא ממצה את הרכב עד תום :-) . חלק מהכיף הוא לתקן ולשדרג.
אגב אני לא ממליץ להסיע עם 6 תאים אף רכב שטח - זה בלאי מוגבר לכל רכב , 4S בדרכ מספק את הכח הנדרש וזה יותר ממספק להשתוללות :cool:

לסיכום: 2 הרכבים כיפים מהנים ועמידים - כאמור לכל אחד יתרונות וחסרונות (ואם תעבור על הפורומים בחו"ל תראה שכל אחד מחבב את הרכב שלו יותר, יש חובבי MT4 יש חובבי טרקסס ויש חובבי HPI אבל בשורה התחתונה כל אחד יש לו יתרונות וחסרונות. שים על המאזניים ואם צריך לשפר חסרון מסויים בשביל להנות מהיתרון הכללי של רכב מסויים אז גם זה ניתן לפתרון בדר"כ:-)
אם זה רכב ראשון שלך, בכדי לשמור על עלות נמוכה אני חושב שעדיף ה MT4, אם הכסף בכיסך ונהנה משדרוגים (פשוטים יחסית אגב), אני הייתי ממליץ גם על ה E-REVO (לאור היתרונות שלו)

את 2 הרכבים (MT4 ו E-REVO אני לא מוכן להחליף , רוצה את שניהם ונהנה משניהם - וזה אומר הכל לדעתי)
אני אגב רוכש השבוע גם לבן שלי MT4 (בעיקר משקולי עלות) כי הוא נדלק על מונסטרים ונמאס לו מה RUSTLER (לא נותן לא לגעת בכלים שלי.... ;):):):cool: ).[/RIGHT][/RIGHT][/RIGHT]

רן ענבר
22-04-2014, 05:59:14
אני לא יודע לגבי שאר הגולשים אבל אם הייתי חושב שה E MTA הוא רכב יותר טוב הייתי מציע לך אותו.
לדעתי יש לרכב הזה רק חסרונות שכבר הזכרתי ברכבים אחרים.
מבנה מכאני מסובך, העדר דיפרנציאל מרכזי מערכת מתלים בעייתית ועוד ועוד.

אני לא הייתי קונה את הרכב הזה.

רן ענבר

itay365
22-04-2014, 11:45:52
josh, תודה רבה על התשובה המפורטת.
טוב ששאלתי את דעתכם. כרגע אני באמת נוטה ללכת על TM4.
ראיתי אתמול review על flux ואמרו שם שהאוטו כל הזמן מרים גלגל באופן בלתי נסבל. אבל גם אמרו שאפשר לעשות אות XL ואז זה משתפר. מה הכוונה ב XL?

רן ענבר
22-04-2014, 16:45:10
MT4 - חסרונות:
פין של הגלגל בדרכ עף ואז הגלגל משתחרר בנסיעה (ניתן לסידור בשיטה פשוטה של עטיפת הפין ב"שרינק")
ג'וש.
שים טיפה קטנה של לוק טייט על הפין לפני שאתה שם עליו את המשושה.
תעשה את זה פעם אחת בכל גלגל ולא יעוף לך הפין לעולם.

איתי.
א. סאבג' XL זה דגם של ניטרו... אנחנו מדברים על סאבג' פלוקס שהוא דגם חשמלי.
אין לי מושג למה התכוון "המשורר".
אבל לעשות לרכב הסבה ל"יותר גדול" זה לא ממש פשוט.
ב. סאבג' וכל רכב בלי דיפרנציאל מרכזי צפוי להרים גלגל
ג. גם ל EMTA אין דיפרנציאל מרכזי ולכן גם הוא נוטה להרמת גלגל.

רן ענבר

itay365
22-04-2014, 17:46:41
רן, בוידאו הזה בדקה ה 9:44 בערך הוא אומר "if we xl'ed it"....

http://www.youtube.com/watch?v=m6qPv3KdEFU

מה הוא מתכוון?

רן ענבר
22-04-2014, 18:21:08
איתי.
אם הם היו מפרטים למה הם מתכוונים הייתי יודע להבין מה המשמעות מכך
הנה תמונה של הסאבג'ים:
107141
להגדלת הרכב יש כל כך הרבה משמעויות מכאניות טכניות ובעיקר כספיות
כך שממש אין לי מושג למה החבר'ה האלו מתכוונים.

מילה קטנה של אזהרה:
אפשר להושיב את אריק, בנץ וקיפי הקיפוד מול מצלמה ע"מ שיסבירו כל מיני דברים
זה שאדם מעלה סירטון שלו לאינטרנט ומחלק ציונים לרכב לא הופך את מה שהוא אומר לקדוש...
ד"א כך גם מה שאני או כל גולש אחר כותב.

יש לנו נטיה לומר "אמן" על כל מה שכתוב או נאמר בחו"ל...
יש אתרים שהם יותר רציניים כמו http://www.ultimaterc.com/
וגם אז אני מעדיף לחשוב ולנתח דברים לפי הדרך בה אני מאמין.

רן ענבר

haimgil
22-04-2014, 19:59:52
אני אישית אוהב מאוד את הMT4 .אבל חולה על החופה של האי ריבו לכן קניתי חופה חדשה של אי ריבו והרכבתי על הMT 4.עכשיו בכלל כיף לי.אגב חופה חדשה עולה 100 שקל

korenlevy
22-04-2014, 21:26:45
בתור אחד שהייתה לו אי ריבו, אימקס, וכו.. וכיום יש לי סאבאג' ושאר החברים שלי מסיעים MT4 אני יכול להעיד שהסאבאג לא מצריך שום שיפורים והעמידות לא פחות ממדהימה. למעשה חוץ מלהחזיק מייסבים (תמיד טוב) וגלגלי שיניים של הגיר המרכזי למקרה ששן תשתחרר , לא הייתי מחזיק אפילו לא חלק חילוף אחד.
בMT4 אני רואה לא מעט שיפורים נחוצים וקומבינות של מוט מרכזי, פינים וזרועות שעפות חופשי בנחיתות (חיים יעיד על כך, ראיתי בעצמי לא פעם ולא עשר פעמיים אנשים מחליפים זרועות בשטח)
אישית, אני הולך בליינד אחרי HPI. גם הוורזה וגם הסאבאג' שלי הם רכבים שישארו איתי לנצח כי פשוט אין דברים כאלה בשוק!

itay365
22-04-2014, 22:05:44
רן, אני חושב שאתה צודק בהחלט. שום סרטון ביו טיוב לא קדוש.
אני חושב שהמחיר האטרקטיבי של ה MT4 משאיר גם מקום לכמה שיפורים, שזה נחמד.
מה שבטוח זה שאין על ה Look הקרבי של הסבאג'. הרבה יותר יפה מ MT4.

רן ענבר
22-04-2014, 22:44:20
לסאבג' יש שתי בעיות
האחת אספקת חלקי חילוף בארץ והשניה העדר דיפ מרכזי שגורם להרמת גלגל.
אם הלוק זה מה שעושה לך את זה אז תשים על כל רכב חופה של סאבג'

רן ענבר

korenlevy
23-04-2014, 12:14:55
רן, אצלי שמתי שמן סמיך יחסית בדיפ האחורי ומאז הסאבאג כמעט ולא הרימה. מהר מאוד החלפתי לשמן דליל כי הרמות הגלגל הנשלטות הם חלק מהכיף במאנסטר.
חשוב לציין שהMT4 היא סוג של טראגי בכלל, לא הייתי אומר שהיא מאנסטר.

רן ענבר
23-04-2014, 14:38:02
לא ברור לי מה הקשר בין דיפ אחורי להרמות גלגל?!
זה שה mt4 היא כמו טראגי רק עושה לה טוב.
המבנה של הבאגי עם שילדה שטוחה ושלושה דיפים מוכיח את עצמו מצויין על פני כל מבני המאנסטרים השונים והמשונים.

רן ענבר

Alonjp
24-04-2014, 13:25:44
על טעם ועל ריח...
כנראה ששתי האופציות הן בין הטובות שיש, אז להתווכח מי טובה יותר נראה לי כמו "צרות של עשירים".
לכל רכב היתרונות והחסרונות שלו.
אני אישית הייתי הולך על ה-MT מאחר ורכב מושלם זה לא מעניין (אותי באופן אישי).
רכב עם קצת בעיות ושדרוגים משאיר תמיד טעם של עוד (כל זמן שהוא לא נבלה סרוחה)..

הכי חשוב, אם אתה מזמין מחו"ל (או רוכש בעצמך ומביא לארץ), תעשה לעצמך טובה ותרכוש עוד איזה 2-3 חופות נחמדות (אני מבין שמראה זה דבר דיי מרכזי בשבילך).
המחיר של חופות איכותיות של פרוליין בחו"ל הוא ממש לא נורא (25 דולר) ויש מגוון עצום שמתאים למונסטרים ונראה פשוט מעולה!
אני אישית מאוד אוהב את החופות של הפיק אפים האמריקאים משנות ה-50-70.
צביעה זה דבר דיי קל ואין שום טעם לתת לאומן לבצע את זה, על אחת כמה וכמה כאשר מדובר בחופות קלאסיות שלא דורשות גרפיקה בשביל להראות מליון דולר.

לדוגמא:
http://www.amain.com/product_info.php/cPath/1_1000_1015/products_id/271239/n/Pro-Line-1966-Ford-F-100-Monster-Truck-Body-Clear
רעיונות לצביעה אתה יכול לקבל מהרשת בלי סוף:
https://www.google.co.il/search?hl=iw&site=imghp&tbm=isch&source=hp&biw=1024&bih=653&q=Pro-Line+1966+Ford+F-100&oq=Pro-Line+1966+Ford+F-100&gs_l=img.12...1607.1607.0.2954.1.1.0.0.0.0.221.221 .2-1.1.0....0...1ac.1.42.img..1.0.0.yiFzQ3BX6n8

עוד דוגמא לחופה נחמדה:
https://www.google.co.il/search?hl=iw&site=imghp&tbm=isch&source=hp&biw=1024&bih=653&q=Pro-Line+1966+Ford+F-100&oq=Pro-Line+1966+Ford+F-100&gs_l=img.12...1607.1607.0.2954.1.1.0.0.0.0.221.221 .2-1.1.0....0...1ac.1.42.img..1.0.0.yiFzQ3BX6n8#hl=iw&q=Pro-Line+Rat+Rod+Monster+Truck&tbm=isch

או אפילו איזו צ'ארג'ר נחמדה..
https://www.google.co.il/search?hl=iw&site=imghp&tbm=isch&source=hp&biw=1024&bih=653&q=Pro-Line+1966+Ford+F-100&oq=Pro-Line+1966+Ford+F-100&gs_l=img.12...1607.1607.0.2954.1.1.0.0.0.0.221.221 .2-1.1.0....0...1ac.1.42.img..1.0.0.yiFzQ3BX6n8#hl=iw&q=HPI+1969+Dodge+Charger+Monster+Truck&tbm=isch

אני יכול להמשיך ולהמשיך....

אתמול הייתי במרחק לחיצה מלהזמין לי איזו חופה נחמדה, אך לבסוף התאפקתי.
מצד שני, החיידק כבר נשתל...:rolleyes:

ebay007
24-04-2014, 15:30:16
אלון, חלק מלתת חופה לצביעה אצל משהו שמבין בזה זה שגם הצביעה תצא מדהימה גם אם היא מורכבת, וגם יש לו צבעים שיחזיקו מעמד ולא יתקלפו. (וספציפית מי שצובע לי את החופה גם חותך אותה שזה חיסכון של די הרבה כאב ראש)

רן ענבר
24-04-2014, 16:00:39
לא ברור לי איך הגענו לדיון על חופות לפני שגולש קנה רכב?!
זה כמו לבחור כפתורים לפני שקנית חולצה

רן ענבר

Alonjp
24-04-2014, 16:47:11
הבחור הזכיר כאן מספר פעמים שחשוב לו המראה ושזה חיסרון מבחינתו ב-MT, אז כך הגענו לדיון שכולל גם חופות.
אם הוא כבר רוכש רכב ומביא אותו לארץ (בגפו או ע"י שילוח) אז זאת שטות לא לרכוש באותה הזדמנות גם חופות וכך להימנע מהוצאה נוספת על שילוח חופה בעתיד.
וגם חשוב להבהיר לבחור שחופה ממש לא צריכה להיות הוצאה אסטרונומית כפי שציינת (400-500 ש"ח), כי:
א) אם הוא שולח אותה יחד עם הרכב אז אין עלות משלוח.
ב) הוא לא חייב לבחור באפשרות של אומן ולשלם לו עוד 200-300 ש"ח על צביעה בזמן שהוא יכול לעשות זאת לבד (ואפילו ליהנות מזה).
ג) אפשר להזמין חופות (צבועות לא פחות טוב מצביעה של "אומן") מחו"ל דרך איבי בעלות של 100 ש"ח כולל משלוח.
http://www.ebay.com/itm/RC-1-8-Scale-Bigfoot-Monster-Truck-Painted-PVC-Shell-Body-Shell-TAMIYA-AX031-/320986528495?pt=Radio_Control_Parts_Accessories&hash=item4abc49baef

איביי007,
אני אישית לא אוהב את כל הצביעות המורכבות הללו, זה פשוט לא עושה לי את זה.
בטח שלא על רכבים שהם קלאסיקות.
אני מסכים שבשביל צביעות מורכבות יש לעבוד בטכניקות מתקדמות יחסית ועם air-brush ולכן זה יהיה קשה ליישום (וגם דיי יקר) לחובב.
לגבי הצבעים, ישנם צבעים ייעודיים לחופות בעלות זניחה (גם בחו"ל וגם בארץ) אשר לא מתקלפים.
לרכוש שניים שלושה צבעים זה עניין לא יקר.
אני אישית אוהב את ההתעסקות עם זה ונהנה מכל רגע.
זה עניין של יצירה וזה כיף לעשות את זה לבד מאשר לתת למישהו לעשות זאת בשבילך.
זאת דעתי לפחות.

רן ענבר
24-04-2014, 17:02:53
כשאני בוחר חופה חשוב לי מאוד שהחופה תתאים לרכב שלי. בדגש על שלי.
כל אחד יכול להתאים חופה ולגזור אותה.
המשימה הזו קשה מורכבת מצריכה כלים ייחודיים ומיומנות.
אין דבר יותר מבאס מלקנות חופה להלביש אותה על הרכב ולגלות ש...
א. עשית חורים עקום.
ב. המתלה/הגלגל פוגע בחופה והרס אותה בנסיעה הראשונה.
ג. שהיא בכלל לא מתלבשת על הרכב...

כשאני בוחר חופה אני מוודא שהיא מתאימה לרכב שלי מראש
אני מעדיף שאיש מקצוע בארץ יצבע את החופה על פי מה שמוצא חן בעיניי ויתאים אותה לרכב שלי.
לטעמי. ועשיתי את זה לא מעט פעמים... זו השקעה טובה בבעל מקצוע איכותי.
אם אתה (אלון) רוצה לעשות את זה בעצמך זה סבבה...אבל זה לא מתאים לכל אחד.

אבל לפני זה או כתנאי לזה צריך להחליט על רכב ולקנות חופה שמתאימה לו

ד"א. אני בכלל לא בטוח שקניית חופה והוספתה לרכב באותה חבילה לא יוסיף במחיר הכולל.
וחופה צבועה מחו"ל עדיין צריכה התאמה לרכב אותו תבחר.

רן ענבר

Alonjp
24-04-2014, 18:57:31
זה נכון אולי לגבי באגי אך ממש לא לגבי מונסטרים.
למונסטר קל מאוד להתאים חופה.
לגבי החיתוך והחירור, גם ממש לא בעיה.
זה אולי לא מתאים לאדם עם שתי ידיים שמאליות אך ממש לא צריך לזה ״רב אומן״..
לא צריך לסבך כל דבר, אם אני הצלחתי לעשות את זה בגיל 15-20 (ובהצלחה גדולה), אין שום סיבה שהאדם הממוצע לא יצליח גם כן.

רן ענבר
24-04-2014, 22:22:38
אני האחרון שמחזיק מעצמו כמישהו עם ידיים שמאליות ולא כפראייר במושגים טכניים
אני פרפקציוניסט לא קטן
כשאני אני משקיע לא מעט כסף בחופה אני לא מתפשר עח מילימטר ולכן נותן למישהו עם יותר ניסיון ממני לעשות את העבודה הזו.

למרות שיש לי לא מעט יידע אני מרגיש בנוח ללמוד ממישהו שיותר טוב ממני במשהו.
אני חושב שזה לא בושה.
אני חושב שהתוצאה שלנאדם שחתך מאות או אלפי חופות צבע ומיקם אותן תיהיה טובה בהרבה משלי.

זו דעתי הצנועה בנדון

רן ענבר
אני לי הייתי מקל ראש במלאכה זו.

itay365
17-05-2014, 21:58:10
טוב. לקחתי את הידע הרב שחלקתם איתי כאן קראתי הרבה על ה MT4 ועל ה FLUX וגם על ה RIVAL שרן הציע.
אחרי הכל מבחינת מראה ה RIVAL לטעמי משאירה אבק לכל השאר.
הבעיה היא שה ESC גרוע ביותר וה Shocks אפילו יותר גרועים. צריכים להחליף את שניהם.
אז חשבתי, במקום לקנות RTR בערך ב $550 ואז לשדרג, אולי כדאי לקנות Roller כזה :
http://www.ebay.com/itm/Rival-Monster-Truck-Roller-with-MGT-Driveshafts-1-8-Truck-/251533990974?pt=Radio_Control_Parts_Accessories&hash=item3a90981c3e

ואז לשים עליו רכיבים טובים יותר.
מה דעתכם?

shaixz
18-05-2014, 00:30:44
רעיון נחמד
מחיר סביר -
עם אני לא טועה יש חלקים בארץ
מערכת ממבה תעלה לך 1000 בערך / או מערכת Xerun שלי דעתי יותר אמינה מהממבה 700 שקל בערך
שלט נורמלי בארץ יעלה לך 400-300שקל
סרוו סבוקס 20K יעלה לך 300 שקל
2 סוללות ומטען עוד 1200 בערך
חופה עוד 250 שקל
בולמים לפי מה שאתה אומר איכותיים ב300

עם כמה קישקושים יצא לך בערך 4400שקל זה ממש הרבה
עדיף לקנות RTR ב2300שקל לחכות שהבקר ימות
בולמים ובקר מפלצת יעלו לך גג 600
ותיראה כמה אתה חוסך בלי הרבה כאב ראש

אבל מצד שני עם אתה משקיע 4500 אתה מקבל רכב מהשורה של הטופ
ובמחיר כזה עדיף קיט טראגי ולהפוך אותו לחשמל

יש פתגם שרן אמר זה צריך להיכנס לספר הפתגמים
טראגי עושה מה שמונסטר עושה
מונסטר לא עושה מה שטראגי עושה

רן ענבר
18-05-2014, 06:56:32
טוב. לקחתי את הידע הרב שחלקתם איתי כאן קראתי הרבה על ה MT4 ועל ה FLUX וגם על ה RIVAL שרן הציע.
אחרי הכל מבחינת מראה ה RIVAL לטעמי משאירה אבק לכל השאר.
הבעיה היא שה ESC גרוע ביותר וה Shocks אפילו יותר גרועים. צריכים להחליף את שניהם.
אז חשבתי, במקום לקנות RTR בערך ב $550 ואז לשדרג, אולי כדאי לקנות Roller כזה :
http://www.ebay.com/itm/Rival-Monster-Truck-Roller-with-MGT-Driveshafts-1-8-Truck-/251533990974?pt=Radio_Control_Parts_Accessories&hash=item3a90981c3e

ואז לשים עליו רכיבים טובים יותר.
מה דעתכם?
עולים לי לא מעט חשדות לגבי המכירה הזו:
א. היצרן לא מפרסם באתר שלו שיש לו מוצר של Roller... זה אומר שמישהוא קנה רכב ופרק ממנו חלקים.
ב. כתוב unopened, undamaged אבל בכל זאת מישהוא פתח/פרק
ג. אין למוכר הזה הרבה מוצרים...או הרבה

כשהצעתי לך את הריבל זה היה מתוך סקירה של המוצרים בשוק... זה לא רכב שהייתי קונה או ממליץ לך לקנות אותו
בקיצור.
לי הצעד הזה נראה יקר ורצוף בלא מעט בעיות.

רן ענבר

itay365
18-05-2014, 09:13:34
האמת...נראה באמת עדיף לקחת את ה RTR ורק לשדרג את הנקודות החלשות.
איזה חבל שהעיצוב של MT4 לא לטעמי, RTR אמיתי ואנשים גם בחו"ל אוהבים את הרכב הזה.
אני חושב שצריך להוסיף שורה לפתגם של רן. "...וטראגי בחיים לא יהיה יפה כמו מונסטר."

רן ענבר
18-05-2014, 10:57:09
איזה חבל שהעיצוב של MT4 לא לטעמי, RTR אמיתי ואנשים גם בחו"ל אוהבים את הרכב הזה.
אני חושב שצריך להוסיף שורה לפתגם של רן. "...וטראגי בחיים לא יהיה יפה כמו מונסטר."
אם בפתגמים עסקינן:
כמו שלא בוחרים חולצה לפי הכפתורים כך לא בוחרים רכב לפי החופה...
שים על הרכב חופה בצבע וורוד עם הלו קיטי עליה,
חופה זה חלק שניתן להחלפה בקלות לעומת חלקים אחרים...וחשיבותו שולית.

תקנה רכב ואז נפתור את סוגיית החופה.

רן ענבר

Alonjp
18-05-2014, 10:57:18
מאחר והבקר והבולמים ב-MT4 טובים יותר מה-ST4, אני אישית הייתי רוכש את ה-MT4.
במקביל (או ברגע שיעלה הצורך) הייתי רוכש סט מציגים לטראגי של pro-line (שבטוח יותר טוב מהמקורי) וכך נהנה מ"שני" רכבים, גם MT4 וגם ST, לפי המצב-רוח..

אני באמת שלא מבין את ההיגיון לרכוש את ה-ST, האם יש עוד הבדלים משמעותיים מעבר לבקר ובולמים נחותים (אולי גיר שונה, זרועות שונות?)

לגבי חופה, אני כבר רשמתי את דעתי.
זה הדבר הכי פשוט לסדר ברכב.
יש חופות צבועות באיביי בעלות של 80-120 ש"ח (כולל משלוח) אשר יתאימו לרכב הזה.
יש מגוון חופות עצום של פרו-ליין שאפשר להתאים לרכב הזה ושיעלו לך 200 ש"ח (לא צבועות).
תרכוש רכב טוב ואל תתחשב בחופה, זה הפרט הכי שולי והכי קל לשיפור.

*עריכה,
רן השיג אותי ב-9 שניות :)

ebay007
18-05-2014, 15:46:06
לקנות את הריבל זה ממש לא צעד חכם לדעתי...
בעיקר בגלל עניין הבולמים, ברגע שתהיה לך תאונה ותצתרך לגעת בהם, לא תצליח לגרום להם להיות מאוזנים אחד ביחס לשני, ולאחד יהיה בלאי ולשני לא, ובקיצור המצב ידרדר מהר.

וכמו שאחרים כתבו, פשוט תחליף את החופה של MT/ST, זה קל ומאוד לא כדאי לבחור לפי זה רכב.