PDA

צפייה בגרסה מלאה : ספור מפלסטיק או מברזל בשביל רכב חשמלי.

CrAzYoNi
26-04-2014, 13:28:48
שלום לכולם,

אשמח לשמוע על חוות דעת מנסיון וגם תיאורתיות בנוגע להחלפת ספור פלסטיק לאחד מברזל (באותו גודל ואותו יחס עם הפניון).
ברשותי שני רכבים שכרגע אני שוקל להחליף בשנייהם שורט קרוז ומאנסטר.

אשמח לקבל תגובותייכם :)

שבת שלום!

shaixz
26-04-2014, 13:44:12
תלוי איזה רכבים
עם זה סינים היתי הולך על ברזל כי הפלסטיק שלהם חרא

עם זה מהחברות המובילות היתי שם פלסטיק יותר שקט מברזל
ולברזל יש רעש ״מדאיג״ כאילו משהו ניטחן

סליחה שאני מתפרץ לך לאשכול אבל לחבר שלי יש Xxt של טנדר טייגר וכל שבוע הולך לו ספור משהו מוזר ביותר

CrAzYoNi
26-04-2014, 13:59:57
Shaixz, אתה לא מתפרץ, זה המקום לכתוב בו! :)
ברשותי:
Thunder Tiger MT4
Team Associated SC10Rs 2x4 RTR

הרעש לא מפחיד אותי, אני אחיה איתו, אני אחיי גם עם המשקל אקסטרא משום שהברזל שוקל מעט יותרץ
איזה ספור גיר יש לחבר שלך פלסטיק או ברזל?
אישית, אני מתאר לעצמי שיהיה יותר קל להחליף פניון מאשר ספור גיר.
בוודאות זה יותר קל ב-MT4, שם כדי להחליף את הספור גיר יש צורך בפירוק והרכבה של כל הדיפ המרכזי וגם מה עכשיו להתחיל לשחק עם הכיוונים של הספור מול הפינון??
לרוב החלפה של פיניון היא פירוק והברגה מחדש של בורג 1, כידוע לי.

אני מניח שהחבר שלך בדק כמה פעמים איך לכוון את הפיניון ביחס לספור... תגיד לו שינסה להעלות תמונה לפה עם המרווחים, בנוסף יש לוודא שהחיבור של הספור יציב ולא זז....
אני בדיוק אתמול גיליתי שהספור גיר שלי הלך משום שכתוצאה, ככל הניראה, של הברגה קשוחה מידי של הספור לקלאטצ' (VTS) גרמה לכך שחור החיבור של הספור התרחב מאוד ואז הספור שלי לא היה יציב.

מקווה עזרתי במעט :)

ebay007
26-04-2014, 14:53:37
לי מעולם לא נטחן ספור פלסטיק באף רכב, כולל ניטרו.
אם מכוונים את המאש כמו שצריך והפניון לא טחון, אין סיבה שהספור יטחן.
והסיבה שאני לא אוהב מתכת זה הרעש וחוסר ב"נקודת תורפה". אני רוצה להאמין שאם העומס על המכלולים יהיה גדול מידי אז הספור הוא זה שיטחן במקום שישברו צריות/קאפים/דיפים.

matanmax
26-04-2014, 15:13:04
אם הכל טוב, אין סיבה לגעת.
יש מספר שרשורים כאלו על אותו נושא ממליץ לך לחפש.

ספורים לא נטחנים סתם ככה.
אני מסיע עם פלסטיק בכל החשמליות שלי, ולא נטחן לי ספור אף פעם סתם ככה.
נטחן בגלל מיסבים גמורים בדיפ, נטחן בגלל ברגים לא סגורים, אבל לא נטחן סתם כי זה פלסטיק או משהו כזה.

במידה והיתי מסיע עם ספור ברזל כאשר המיסבים בדיפ עם חופשים, או שהפיניון היה נטחן, או הספור ברזל, או משהו יותר גרוע.
בכל מקרה לרוב עלות של ספור פלסטיק כ3-4 דולר, לכן תמיד יש לי כאלו בבית למקרה ש...
וספור ברזל לרוב 10-20 דולר וגם פיניון לא זול במיוחד..

לבחור עם החבר שנטחן לו הספור, ממליץ לך לפתוח נושא חדש בפורום שתוכל לתת שם יותר פרטים בלי להתבלבל בין הרכבים שמדברים עליהם.

רן ענבר
26-04-2014, 15:52:13
יוני.
לטעמי כל מקרה חייב להיבחן לגופו.

אני מסיע רכב 1/8 תמיד עם ספור מפלדה ומעולם לא נטחן לי ספור וגם לא נשברה לי ציריה. [אין קשר בין ציריה שהתעקמה ממכה לחומר ממנו עשוי הספור]
כמו שאתה רואה באשכול גם למי שמסיע עם ספור מפלסטיק לא נטחן ספור...
ב 1/8 חשמל הרכב בנוי מספיק טוב ע"מ שהכוח ישתחרר בגלגלים בלי סליפר קלאצ' ובלי מנגנוני בטיחות לשיחרור לחץ.

ברכב 1/10 הסיפור שונה
יש סליפר קלאצ' ויש גיר עם יותר חלקים עדינים.
המנועים מהירים יותר, יחס ההעברה שונה והכול בנוי אחרת.
אני מסכים בהחלט עם מתן באמירה שאם מכוונים נכון את המרחק בין הפיניון לספור לא צריכה להיות בעיה.
אם אתה כבר נרא רוצה להחליף הייתי הולך על אלומיניום:
http://www.liquidrc.com/index.php?main_page=product_info&cPath=2681772_461&products_id=60344
שים לב שהספור הזה הוא 10 שיניים פחות ממה שיש ברכב כסטוק וצריך להקטין אפ הפיניון בשן או שתיים כדי לשמור על יחס דומה
אלומיניום אינו נורא קשה וטיפה יותר גמיש מפלדה.

בנימה אישית אני אומר שאתה מתפתה שוב ושוב להשקיע ים כסף ברכב הזה שמהתחלה מתפורר לך בידיים.
לפעמים צריך להבין שרכב במצב "לא משהו" יותר זול להשבית מאשר לתקן אותו על בסיס יומיומי.

רן ענבר

shaixz
26-04-2014, 17:28:21
Shaixz, אתה לא מתפרץ, זה המקום לכתוב בו! :)
ברשותי:
Thunder Tiger MT4
Team Associated SC10Rs 2x4 RTR

הרעש לא מפחיד אותי, אני אחיה איתו, אני אחיי גם עם המשקל אקסטרא משום שהברזל שוקל מעט יותרץ
איזה ספור גיר יש לחבר שלך פלסטיק או ברזל?
אישית, אני מתאר לעצמי שיהיה יותר קל להחליף פניון מאשר ספור גיר.
בוודאות זה יותר קל ב-MT4, שם כדי להחליף את הספור גיר יש צורך בפירוק והרכבה של כל הדיפ המרכזי וגם מה עכשיו להתחיל לשחק עם הכיוונים של הספור מול הפינון??
לרוב החלפה של פיניון היא פירוק והברגה מחדש של בורג 1, כידוע לי.

אני מניח שהחבר שלך בדק כמה פעמים איך לכוון את הפיניון ביחס לספור... תגיד לו שינסה להעלות תמונה לפה עם המרווחים, בנוסף יש לוודא שהחיבור של הספור יציב ולא זז....
אני בדיוק אתמול גיליתי שהספור גיר שלי הלך משום שכתוצאה, ככל הניראה, של הברגה קשוחה מידי של הספור לקלאטצ' (VTS) גרמה לכך שחור החיבור של הספור התרחב מאוד ואז הספור שלי לא היה יציב.

מקווה עזרתי במעט :)

בMT4 תשאיר פלסטיק..היה לי ST4 תשעה חודשים ויצא לי להחליף מלא פיניונים/ וספור לא החלפתי
הספור של חבר שלי מפלסטיק אני לא רוצה להשוויץ או משהו אבל יש לי הרבה ניסיון עם החלפת ספורים/פיניונים/מנועים
בחיים אבל בחיים כמה שאני עשיתי טעיות לא הלך לי ספור
עם הXXT זה פשוט משגע !
הכל הורכב ונבדק כראוי עם בדיקה של כל הורג ובורג פשוט תעלומה!
הפעם ניטחן חצי ספור וחצי ככה ככה
התיאשתי זה פעם רביעית
השבוע ניקפוץ ליבואן אחרי שנוריד את הגבס ברגל ואני רוצה שהוא יבדוק יש לו ''קצת''נסיון יותר ממני

רן ענבר
26-04-2014, 17:43:12
שי.
לא יכול להיות שהכול תקין וכל הזמן הולך הספור.
משהוא לא תקין. רק שאתם לא מוצאים אותו.
אם אתה רוצה אתה מוזמן לבוא אלי... רק שלי בניגוד ליבואן אין חלקי חילוף לרכב.

רן ענבר

matanmax
26-04-2014, 18:03:10
עם חצי ספור נטחן והחצי השני בסדר עושה רושם שהספור שלך לא ממורכז...
הוא נסגר עם אום אחד באמצע נכון?
יכול להיות שמשהו בסליפר קלאץ שאמור למרכז אותו לא יושב טוב או טחון?

יש סיכוי שעובדים עם ספורים לא לדגם הספציפי הזה?
יש סיכוי שהפיניון לא מתאים לספור(בגודל השיניים)?

כמו שרן אמר, לא יכול להיות שהכל טוב והספורים נטחנים סתם ככה..

רן ענבר
26-04-2014, 18:31:17
יש עוד מלא אפשרויות שעולות לי בראש...
צריך לראות את הרכב מקרוב כדי למצוא את הבעיה...

רן ענבר

ebay007
26-04-2014, 21:11:16
אם אתה כבר נרא רוצה להחליף הייתי הולך על אלומיניום:
http://www.liquidrc.com/index.php?main_page=product_info&cPath=2681772_461&products_id=60344
שים לב שהספור הזה הוא 10 שיניים פחות ממה שיש ברכב כסטוק וצריך להקטין אפ הפיניון בשן או שתיים כדי לשמור על יחס דומה
אלומיניום אינו נורא קשה וטיפה יותר גמיש מפלדה.
רן ענבר

אלומניום? זה אחד החומרים הכי לא מתאימים לגלגלי שיניים שיש. הוא רך מידי. מרגע שציפוי האנודאייז נשחק ואתה רק על אלומניום די מהר השיניים יטחנו.
יש שימוש מוגזם בתחום שלנו באלומניום, ושלושת השימושים הגרועים ביותר הם, ברגים, ציריות, וגלגלי שיניים.

רן ענבר
26-04-2014, 22:05:28
אז יש לי חדשות בשבילך...
בזחלן שלי שהוא רכב 1/10 ששוקל יותר מרכב 1/8 ועובד עם מנוע של 5400 KV יש ב 8חודשים האחרונים ספור מאלומיניום
שפועל כנגד גיר שלם מפלדה אחיזה מטורפת דיפ אחד נעול ואחד חצי ו.... עובד מצויין
מחזיק מעמד יפה ולא ממש מראה סימני שחיקה.
לטעמי ברכב 1/10 כמו ה SC10 2X4 שהוא רכב קל לא אמורה להיות בעיה.
באותה נשימה אומר שלא צריכה להיות בעיה גם עם הפלסטיק המקורי.
כשמוצר מיוצר בחברה איכותית מחומר טוב ומעובד נכון לא אמורה להיות איתו בעיה.

רן ענבר

CrAzYoNi
27-04-2014, 07:38:55
רן,
עיקר הנושא מבחנתי הוא המאנסטר באמת, את ה-SC אני כלל לא בטוח שאשאיר אצלי...
האם כדאי לי להחליף את הספור ל-MT4 לאחד מברזל? שם ההחלפה של הפניון היא בסה״כ בורג אחד (אחרי שמרימים את החופה), על מנת להחליף את הספור ברכב הזה יש לפרק את הדיפ המרכזי - הספור מהווה אחד המכסים לדיפ.
בנוסף, מדובר ברכב דיי כבד שאני מישתמש בו לנסיעה דיי ״פרועה״ עם הרבה קפיצות וכד׳.

אגב, במידה ואבחר לבחליף את הספור לברזל במקום פלסטיק מהן תופעות הלוואי הנילוות אליו? שינוי טמפ׳, מהירות, צורך בשינוי סוג הסיליקון בדיפ, איטום של הדיפ - כיום יש שם חתיכת נייר קטנה (אדומה/חומה)?

בתודה מראש.

matanmax
27-04-2014, 08:41:29
כמה זמן אתה מסיע את הMT?
נטחנו לך ספורים?

כמו שרשמתי גם בהודעה מקודם, אם הכל טוב, אין למה להתחיל לשחק בדברים.
הרכבים האלו אמורים לעבוד תחת לחץ קפיצות ונפילות. אם הכל מחוזק כמו שצריך, הספור לא צריך להטחן. גם שהוא מפלסטיק.

CrAzYoNi
27-04-2014, 09:19:12
אני מסיע 2 MT כבר 10 חודשים, בכללי ניטחנו 4 ספורים, 1 בגלל מאש לא נכון שלי.
והתכנון שלי הוא לשחק קצת עם הפיניון, להגדיל וכד׳.. :)

אם אני לא מסיע עם סוללה 5-6 תאים, לפחות להגדיל פיניון :)

רן ענבר
27-04-2014, 09:38:29
יוני.
אם נטחנים לך הרבה ספורים ב MT4 אז תחליף פעם אחת לספור ממתכת והסיפור הזה ייגמר.
וגם אז, לדעתי אתה עושה משהוא לא נכון וזה הסיבה לטחינת הספור.

משמעויות של הגדלת הפיניון?
חום מנוע הולך לעלות וצריך לשים לב ולמדוד לפחות בנסיעות הראשונות.
אני מציע לך לא להגדיל כרגע את הפיניון.
תלמד לשלוט ברכב כמו שצריך עם הפיניון הנוכחי, בנתיים תקנה מד חום ופיניונים ותחליף בהמשך.
לטעמי הספור נשחק
א. מכיוון לא נכון או תקלה טכנית.
ב. מהמכות שהוא מקבל עקב ריבוי נחיתות לא טובות.

הנייר הזה בין בית הדיפ לספור הוא אטם והוא מאוד חשוב. תוודא שהוא שלם ויושב במקום
במידה והוא חסר או נקרע קנה חדש.

רן ענבר

Alonjp
27-04-2014, 10:11:04
יש מצב שאתה נוחת לא נכון מקפיצות.
או אולי מסיע על שטח קשה עם הרבה מהמורות וללא התחשבות ברכב.
אלו הן שתי סיבות למצב בו הספור יכול להתחן.
ל-MT4 אין סליפר קלאץ' ולכן כל נחיתה לא טובה (נניח עם פול גז) מעבירה את המכה לספור.
כאשר הוא לא עומד בעומס (גם לניילון יש את הגבול שלו) הוא פשוט נתחן.
זה לא נורא כאשר ספור עולה סה"כ כמה דולרים בודדים והחלפתו יחסית פשוטה.
עכשיו נניח ואתה תחליף לספור מתכת אך תמשיך להסיע באותה הדרך, מה יקרה?
אני מניח שהספור לא יוכל לספוג עליו את הנזק והחלק הבא התור יינזק.
מה שאומר שאתה מסכן את הדיפים, גיר, ציריות למיניהן ואולי אפילו את השאפט של המנוע.
כל אחד מן החלקים הללו יגרום לך להצטער על שהחלפת לספור ממתכת.

אם אתה בטוח שאתה נוהג 100% אז יכול להיות שמקור התקלה שונה ויש לאתר אותו אך בשום אופן לא הייתי מחליף ספור למתכת במצב כזה.
אולי החלפת לשמן סמיך מידי בדיפ' המרכזי?

אגב, את השרשור הזה אתה מכיר?
http://www.ultimaterc.com/forums/showthread.php?t=132932
מדהים איך שרשור של "פתרון תקלות מוכרות ושדרוגים ל-MT4" הגיע לכמעט 5400 תגובות!! :eek:
בכל מקרה, יש שם ה-מ-ו-ן מידע מועיל, ממליץ לך בחום לעבור עליו (תבצע חיפוש למה שרלוונטי לגביך) אתה תמצא שם פתרונות להרבה בעיות שיש לך וגם לכאלו שלא ידעת שיש לך.. :rolleyes:

haimgil
27-04-2014, 22:37:18
אני החלפתי אצלי לספור מתכת והכול טוב בנתיים וגם אני אונס את הרכב . בדרך כלל למי שאין מוט בין הגשרים וקופץ גבוה או לא נוחת נכון אז יש כיווץ פנימה ואז הדרייב שאפט האחורי נותן מכה חזקה על הספור והורס את המייסב וגם גורם לתלישת החלק המתכתי שיצוק לספור.ודרך אגב לי קרה פעם שהמנוע זז ואז ניחרש הספור.בקיצור עזוב שטויות קנה לך באי ביי סט קופלט ב 120 שקל וגמור עניין.

רן ענבר
27-04-2014, 23:20:02
בנוסף למה שחיימון ואלון כתבו תבדוק שהמיסבים של הדיפ המרכזי שלמים ותקינים.

רן ענבר