PDA

צפייה בגרסה מלאה : האם ניתן להטעין סוללת ליפו ביותר מ-1C?

Alonjp
07-05-2014, 09:31:01
שלום,

אז רכשתי מטען גיבור עם הרבה וואטים, אך בסופו של יום אני מטעין את הסוללות שלי ב-1C, נתון אשר לא מדגדג ליכולות המטען.
השאלה היא האם ניתן ומומלץ להטעין סוללת ליפו ביותר מ-1C?
הסוללות הן 2S 7600mah 30C.
המטען iCharge 107b.

אגב, אני לא מטעין שתי סוללות במקביל כך שלהטעין שתי סוללות לוקח לי בערך שעתיים.
אני מניח שתמיד אפשר ללכת על כיוון של הטענה במקביל וע"י כך לקצר את זמן הטעינה הכללי, אך כרגע מעניין אותי האם ניתן להטעין ביותר מ-1C.

תודה.

Himel
07-05-2014, 09:49:06
תלוי של איזה חברה הסוללה, יש סוללות שאפשר ויש כאלו שלא, בדרכ יש על המדבקה שמאחורה בסוללה בכמה אפשר להטעין,
אני מכיר גם אנשים שטוענים ב7C ויותר

Sent from my GT-I9500 using Tapatalk

רן ענבר
07-05-2014, 10:18:31
כעיקרון אפשרי.
כמובן שזה תלוי דבר ראשון בהמלצת היצרן והנתונים המפורסמים על ידו.
למיטב הבנתי נכון להיום על טעינה מהירה אתה משלם מחיר מסוים באורך החיים של הסוללה.
מה המחיר?
אני לא יודע...
הרעיון במטען חזק הוא עתידני.
כמו שלפני 5 שנים לא היה עולה על הדעת לעבור את ה 1c
כך סביר מאוד שבעתיד הקרוב סוללות יטענו יותר מהר ממה שהן פורקות.

תזכיר לי איזה סוללות יש לך?

רן ענבר

Alonjp
07-05-2014, 16:14:29
אלו הן הסוללות:
http://hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=44102
על פי האתר קצב טעינה מקסימלי 2C.

עכשיו כשחיפשתי את הסוללות נתקלתי גם באלו:
http://hobbyking.com/hobbyking/store/__21942__Turnigy_nano_tech_7600mah_2S_40_80C_Lipo_ Pack_TRA2869_Summit_E_Revo_E_Maxx_.html
על פניו דומות אך שונות מאוד..
קצב טעינה שלהן הוא עד 10C!, יכולות פריקה טובות יותר, מתנפחות פחות תחת עומס ובעלות אורך חיים כפול מסוללות מקבילות (על פי האתר).
חבל שלא ראיתי אותן כאשר רכשתי את שלי.
למרות שלא בטוח שזה שווה את תוספת המחיר במידה וזה נעצר במכס, שלי עלו 37 דולר ליחידה ולכן לא עצרו.
עם Bpost זה היה יכול לצאת קנס לא קטן...

Himel
07-05-2014, 16:23:02
שוב, רשום עד 2C אז כעקרון זה עד 2C, אני לא אוהב למתוח גבולות באופן אישי, אז הייתי עושה 1.5C וטוען שתי סוללות במקביל, אם ויש לך מטען חזק

רן ענבר
07-05-2014, 17:25:28
אלון.
כל יצרן אוהב לומר ששלו הכי טוב הכי חזק והכי יפה...
ככה מוכרים מוצרים.
זה ברור שאם המוכר יכתוב את המגרעות של המוצר שלו אז אף אחד לא יקנה.

המותג ננו טק הוא מותג שהדעות עליו חלוקות..יש מסיעים שמרוצים ממנו.
הרוב פחות. סוללות מנפחות, אורך חיים קצר, תאים מתים ועוד ועוד.
קצת קשה להתווכחה עם סטטיסטיקה כי הרוב המרוצה הוא בדרך כלל הרוב השותק.
דבר נוסף: התעשיה הסינית ברובה אינה נחשבת כאמינה בפירסומיה...ולכן קח את נתוני היצרן בערבון מוגבל.
בדרך כלל הם לא מזייפים הרבה אבל לפעמים הסיני שמדביק מדבקות קצת טועה במדבקה.
הם מאוד משתדלים ומשתפרים בקצב מהיר מאוד.
אני מעדיף לקנות סוללות בעלות איכות מוכחת.
בהוביקינג אני מעדיף את המוצרים בעלי הנתונים הסולידיים יותר כמו זיפי וטרוניג'י
ובכלל כאסטרטגיה אני מאוד משתדל לא להתבסס על מוצרים מהוביקינג.

רן ענבר

Liav
07-05-2014, 17:37:50
חיבור סוללות במקביל אפשרי, אך לרוב לא מומלץ.
לעומת זאת, אם תחבר את שתי הסוללות בטור, ותאחד את חיבורי הבלאנס למחבר יחיד המתאים לסוללת 4 תאים (ויתחבר למטען כמובן),
תוכל לטעון את הסוללה כאילו היתה סוללת 4 תאים, בזרם 7.6A וכך תטען את שתי הסוללות ביחד במשך שעה לכל היותר.

רן ענבר
07-05-2014, 18:07:45
גם אני טוען 2סוללות בטור ובכך חוסך זמן בטעינה.
צורת הטעינה בטור מאפשרת טעינת באלנס כאילו הסוללה בעלת מספר תאים כפול אך מחייבת לא מעט תנאים.
א. שתי סוללות זהות בעלות היסטוריית טעינה זהה.
ב. סדר חיבורים מסודר ומסויים. טעות=איבוד סוללה..

אני מקפיד על חיבור הסוללות וסימונן כך שלא אטעה.
הטעינה הזו אמנם יותר טובה מטעינה במקביל אך מכילה יותר מידיי אפשרויות לתקלות.

רן ענבר

Himel
07-05-2014, 18:16:48
ערבבתם לגמרי, התכוונתי לטעינה במקביל, שני סוללות באותו הזמן, ולא לצורת חיבור הסוללות במקביל או בטור.

אננס
07-05-2014, 18:21:38
אני כבר שנתיים טוען את כל הסוללות שלי במקביל, אני לא מרגיש בבלאי מהיר יותר של הסוללות...
שהתחלתי היו לי סוללות שאיפשרו טעינה ב 2C ולכן זאת הייתה המגבלה שלי ,היום כמעט כל הסוללות שלי הם זיפי קומפקט שמאפשרות טעינה ב 5C.

המטען שלי (1000W) יודע להטעין בזרם של 40 אמפר, ולכן ברגע שיש לי יותר מ4 סוללות 2200 (שזה בדר"כ המצב) אני מטעין ב 40 אמפר במקביל את כולם.
יוצא לי לפעמים להטעין 11 סוללות 3 תאים ב 40 אמפר ואז זה קצת פחות מ 4 אמפר לסוללה, אבל לרוב מדובר ב 6 סוללות ב 40 אמפר.

http://hobbyking.com/hobbyking/store/__21942__Turnigy_nano_tech_7600mah_2S_40_80C_Lipo_ Pack_TRA2869_Summit_E_Revo_E_Maxx_.html
אני דווקא מאמין ל 10C של הסיני... הבעיה שקשה למצוא מטען ל 76 אמפר....

Alonjp
07-05-2014, 21:46:59
אם הסוללות צריכות להיות בעלות אותה היסטוריה לצורך טעינה בטור אז ככל הנראה שזאת לא אופציה בשבילי.
ב-Summit הסוללה שמחובר בצד ה-BEC נפרקת יותר מאשר הסוללה השנייה, כך שבסוף הסעה ההפרש בניהן יכול להגיע לכמעט 1000 מא"ש.
מטומטם ומעצבן, אבל זה מה יש בינתיים.

מה החיסרון של טעינה במקביל?
נשמע לי פשוט משמעותית מאשר בטור.

אננס
07-05-2014, 22:10:15
אם הסוללות צריכות להיות בעלות אותה היסטוריה לצורך טעינה בטור אז ככל הנראה שזאת לא אופציה בשבילי.
ב-Summit הסוללה שמחובר בצד ה-BEC נפרקת יותר מאשר הסוללה השנייה, כך שבסוף הסעה ההפרש בניהן יכול להגיע לכמעט 1000 מא"ש.
מטומטם ומעצבן, אבל זה מה יש בינתיים.

מה החיסרון של טעינה במקביל?
נשמע לי פשוט משמעותית מאשר בטור.

יש הרבה חסרונות ....
אם טועים בחיבורים יכולים לגרום נזק לסוללה או לגרום לה להתפוצץ (חיבור של סוללת 2 תאים במקביל ל3 תאים)
אם אחת הסוללות יש בה תא פגום (שנדפק בטיסה האחרונה) ומחברים את כולם לטעינה במקביל ... בסוף הטעינה אתה מקבל סלט ... וצריך להבין בחשמל כדי לצאת מהסלט הזה...

בהתחלה הייתי מחבר רק סוללות שנפרקו באותה מידה 3.7 -3.8 לתא ... היום אני כבר מחבר אפילו סוללות שנפרקו עד 3.2 עם סוללות שהיו על הביקסלר ונתפס לי הצוואר אחרי 15 דקות (3.9)..
כל עוד מדובר בכמות גדולה של סוללות והרוב באותו איזור אחת חריגה לא מהווה בעיה מהותית ....

והכי חשוב ... אם אתה פולנייה וחשוב לך שכל הסוללות יטענו עד 4.20 במדוייק אז טעינה במקביל לא בשבילך...

רצ"ב שירשור שלי מלפני שנתיים
http://www.efly.co.il/forums/showthread.php?51212-TURNIGY-MEGA-380W-Lithium-Polymer-Battery-Charger

ואחד הפוסטים שלי מאז..

רצ"ב שירשור של 72 עמודים שהתחיל לפני 4 שנים ועדיין פעיל..
http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=932319

וסרטון הסבר מהשירשור הנ"ל

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=NczQwVTI2bY

רן ענבר
07-05-2014, 22:15:15
החיסרון העיקרי בטעינה במקביל הוא איבוד עיקרון הבאלנס.
למעשה הבאלנס מתבצע על ידי קריאת 2 תאים באותו זמן ולא ע"י קריאת תא אחד.
מצב דומה קורה גם בסוללות 2S2P בהם מחוברים 2 תאים במקביל ושני תאים בטור.

אני נמנע מלקנות סוללות 2S2P בגלל סיבה זו.
אני מודע לכך שיש גולשים שהם פחות מחמירים ממני בדברים האלו והם מרוצים מאוד.

רן ענבר

elad_ah
20-05-2014, 19:44:09
אני כבר שנתיים טוען את כל הסוללות שלי במקביל, אני לא מרגיש בבלאי מהיר יותר של הסוללות...
שהתחלתי היו לי סוללות שאיפשרו טעינה ב 2C ולכן זאת הייתה המגבלה שלי ,היום כמעט כל הסוללות שלי הם זיפי קומפקט שמאפשרות טעינה ב 5C.

המטען שלי (1000W) יודע להטעין בזרם של 40 אמפר, ולכן ברגע שיש לי יותר מ4 סוללות 2200 (שזה בדר"כ המצב) אני מטעין ב 40 אמפר במקביל את כולם.
יוצא לי לפעמים להטעין 11 סוללות 3 תאים ב 40 אמפר ואז זה קצת פחות מ 4 אמפר לסוללה, אבל לרוב מדובר ב 6 סוללות ב 40 אמפר.

אני דווקא מאמין ל 10C של הסיני... הבעיה שקשה למצוא מטען ל 76 אמפר....

אפשר בבקשה קישור למטען שאתה עובד איתו?