PDA

צפייה בגרסה מלאה : עזרה! מחפש תוכנית לבניית קאוול תחליפי לאפרנטיס

erjerjerj
11-05-2014, 18:36:21
הקאוול של האפרנטיס עשוי מפלסטיק דק וקצת גמיש.
בכל פעם שאני מבצע נחיתה לא מושלמת והוא מקבל מכה קטנה, ישר נוצר סדק שמתפרש מהר מאוד על כל הקאוול וגורם לו להיות לא שמיש.
הרבה פעמים קניתי קאוול חדש, ובפעם האחרונה אפילו חיזקתי אותו מבפנים עם שכבת צלוטייפ, ללא הועיל.

אני מחפש פתרון אלטרנטיבי לקאוול זה (תבצע רק נחיתות שלא יפגעו בקאוול - זה לא הפתרון שאני מחפש).
מבחינתי בניית קאוול מבאלזה יכול להיות פתרון טוב מאחר שניתן להדביק אותו במקרה של נזק, לחלופין למצוא דרך טובה לחזק את הקאוול מהפלסטיק.

בתודה מראש,
ערן

Himel
11-05-2014, 19:16:50
אני הייתי מנסה לעשות קאול מקלקר או כל חומר דומה, Epp וכאלה..
קאול מבלזה לא יעבוד טוב..
אתה גם יכול לקנות קאול חדש ולחזק אותו מבפנים בפיבר, זה יהיה חזק מאד

edgarfov
11-05-2014, 19:47:11
או פשוט לתקן עם בד פיבר את הסדק לפני שהוא גודל

erjerjerj
11-05-2014, 22:12:08
שאני אבין, חיזוק מפיבר הוא ציפוי הקאוול מצידו הפנימי עם פיבר ומריחת דבק אפוקסי?
הפלסטיק חלק מבפנים, ההדבקה תהיה חזקה?

לחלופין, אשמח להוראות כיצד להכין קאוול מ EPP.

wind556
12-05-2014, 07:57:34
תכניות? זה מסוג הדברים שנדרש עבורם המקצוע הקרוי טיסנאות, משמע, כושר המצאה ואילתור
האפרנטיס טס לא רע, אבל נכשל מבחינת תיכנון כל מנגנון ההיגוי והנחיתה של גלגל חרטום שלו
אצל כל מטיס מתחיל (והטיסן לכאורה תוכנן עבור מתחיל) המנגנון הזה נשבר וניזוק ממש בקלות
אילו היה לי אפרנטיס הייתי משנה את כל מנערכת הגלגלים שלו, מעביר קדימה את האחוריים ובונה גלגל היגוי זנב, ובזה תמו כל הנזקים העתידיים במערכת ההיגוי, אבל זאת עבודה שנדרש ידע ויכולת כדי לעשות את זה כמו שצריך.

לאור השאלות (הלגיטימיות) שלך, ברור שאין לך את הידע הנדרש כדי לאלתר פתרונות, ולכן ההמלצה שלי היא שפשוט תקנה את החלק שנשבר, ותתרגל נחיתות עדינות יותר. כשתדע להטיס טוב יותר תשבור הרבה פחות

rotemshan
12-05-2014, 10:58:18
לא הייתי ממהר לחזק את הקאוול,
חיזוק הקאוול משמעותו שעוצמת המכה תתנקז לפיירוול (שעליו מוברג הקאוול) - נזק לפיירוול הוא הרבה יותר מבעס מהחלפת קאוול.

erjerjerj
12-05-2014, 20:56:17
אני שובר פחות ופחות, אבל כל פעם אני מוצא דרך חדשה לאתגר את עצמי ואז שובר שוב :(
אני מתאמן על הטסה מאוד נמוכה, ואפילו נגיעה עם שלושת הגלגלים, נסיעה קצרה על הקרקע והמראה מחדש - במצבים אלו הקאוול נמצא בסיכון גדול יותר.

באמת חשבתי לשנות לו את מערכת הגלגלים עפ"י התוכנית הזו:
http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=989719

הסיבה המקורית הייתה כדי להתאמן על טיסן עם גלגל זנב (אבל עכשיו יש לי כבר אחד כזה), הקאוול השביר זו סיבה טובה נוספת לבצע שינוי זה.

rotemshan
13-05-2014, 08:39:50
אתה יכול להטיס בלי הקאוול.
לא תרגיש הרבה הבדל, והוא ישאר שלם

erjerjerj
12-06-2014, 16:02:13
בצעתי את השינוי לפי הלינק מ rcgroups.
הטוב:
- מספר נחיתות שבפוטנציאל היו יכולים להוביל לשבירת הקאוול, התחלפו בקפיצות קטנות של קנגרו ללא שום נזק.
- אין בעיה להסיע את הטיסן גם במקומות עם אבנים קטנות. (שהיו חוסמות את גלגל האף הקטן וגורמות להתהפכות הטיסן)
- למרות שאין היגוי בגלגל, הגה הכיוון בהחלט מספק.

הרע (לא באמת כל כך רע):
מרכז הכובד היה אחורי, ועכשיו הוא פחות אחורי - צריך להתרגל לאופי הטיסה החדש שהאף מושך יותר מהר כלפי מטה.

ממליץ בחום לבעלי האפרנטיס.

Flying_student
12-06-2014, 21:46:20
אני מצטער, אבל אני לא מבין. איך בדיוק הקאוול יכול להינזק לעיתים קרובות? יש הרי גלגל גבוה שבנחיתה גרועה הוא סובל, אבל הקאוול?

קאוול יכול להינזק כשהטיסן מתנגש במשהו...

ואגב, קאוול חדש עולה 4-5 דולר.

erjerjerj
13-06-2014, 10:37:01
הטיסן נוטה להתהפך בקלות על אפו, אכן גלגל האף נוגע ראשון, אבל הרבה פעמים הקאוול פוגש את הקרקע מייד אחריו בנחיתות לא טובות.
בארץ מכיר הקאוול הוא כ 50 ש"ח

edgarfov
13-06-2014, 11:09:12
מהתהפכות קלה לא ישבר דבר, בנחיתה גלגל אף לא אמור לגעת ראשון, אלא- קודם גלגים אחוריים ואז גלגל אף ,או כל השלושה נוגעים יחדיו ולמשוך מספיק הגה גובה שגלגל אף יהיה רך, אחרת יתהפך. אבל זה כבר שעור בהתכתבות...
כאול פלסטיק סדוק , משייפים מבפנים באזור הסדק , לוקחים בד פיבר 50גרם גוזרים שיכסה גם סדק וגם מסביב, מורחים אפוקסי 30דקות על הפלסטיק סביב הסדק , מניחים 3 שכבות של הבד גזור מדויק , עם מכחול וסבלנות מספיגים את הבד.
זהו.

א.

rotemshan
13-06-2014, 11:20:11
מהתהפכות קלה לא ישבר דבר, בנחיתה גלגל אף לא אמור לגעת ראשון, אלא- קודם גלגים אחוריים ואז גלגל אף ,או כל השלושה נוגעים יחדיו ולמשוך מספיק הגה גובה שגלגל אף יהיה רך, אחרת יתהפך. אבל זה כבר שעור בהתכתבות...
כאול פלסטיק סדוק , משייפים מבפנים באזור הסדק , לוקחים בד פיבר 50גרם גוזרים שיכסה גם סדק וגם מסביב, מורחים אפוקסי 30דקות על הפלסטיק סביב הסדק , מניחים 3 שכבות של הבד גזור מדויק , עם מכחול וסבלנות מספיגים את הבד.
זהו.

א.

יש אפשרות לנקות את המכחול אחרי העבודה או שהוא חד פעמי?

Sent from my SM-N900

edgarfov
13-06-2014, 11:51:53
אפשרי לטבול אותו מיידית בתום שימוש בכוסית אלכוהול 90אחוז לסחוט ולנגב, זה יתן עוד שימוש או שניים. אחכ זה כבר נהרס

Flying_student
13-06-2014, 12:11:00
בנחיתה גלגל אף לא אמור לגעת ראשון, אלא- קודם גלגים אחוריים ואז גלגל אף

אם הוא היה יודע לנחות לא היה פה בכלל דיון...

ולגבי המברשות, יש בחנויות כלי הכתיבה וכו' סטים של מברשות ממש זולות. לא יכאב לך הלב עליהם.

merkur
13-06-2014, 22:29:30
לא לגמרי קשור אבל איפה אתם קונים אלכוהול 90%?
עד לפני עליית המיסוי, הייתי קונה אלכוהול לשתיה כי קל להשיג והיה לא יקר מידי... היום זה כבר סיפור אחר.

Sent from my iPhone using Tapatalk

edgarfov
14-06-2014, 05:17:54
חומרי בניין, טבוריות למינהן, לא מומלץ לשתות, גורם בעיקר לעוורון ואחכ למוות איטי , זהו אלכוהול תעשייתי ,

rotemshan
14-06-2014, 09:36:12
לא מומלץ לשתות, גורם בעיקר לעוורון ואחכ למוות איטי , זהו אלכוהול תעשייתי ,

:D מניסיון?

Sent from my SM-N900

adibenbasat
14-06-2014, 11:24:10
טוב..
הדבר הראשון, תרגול נחיתות ובעיקר לגעת עם הכן נסע לפני גלגל אף (כמו שכבר כתבו).
שנית, פתרון גלגל זנב כמו שעודד המליץ יפתור את בעיית הקאול, אני בעד למרות שגלגל זנב "פחות נוח" להמראות, לגבי נחיתות זה זניח.
שלישית:
פתרון לקאול בלתי שביר, קל לעשייה וזול (ואני לא צוחק): ספוג.
יש מגוון סופגים בשוק מחומרים שונים, חלקם ניתנים לפיסול בקלות, קח בלוק פסל חיצונית עם חלל פנימי למנוע והוא לא ישבר לעולם.
שהנחיתות ישתפרו שים חדש ומבריק.

Flying_student
14-06-2014, 18:42:13
חומרי בניין, טבוריות למינהן, לא מומלץ לשתות, גורם בעיקר לעוורון ואחכ למוות איטי , זהו אלכוהול תעשייתי ,

אלכוהול (ואנחנו בעצם מתכוונים לאתנול) אינו גורם לא לעיוורון ולא למוות איטי (אולי למוות מהיר בתאונות דרכים). הבעיה נובעת מזה שהאתנול שתקנה מכיל גם מתנול כדי שהוא לא יהיה ראוי לשתייה. למה? תשווה מחירים (רמז, מס מוזל).

flatspin
14-06-2014, 18:58:22
לא לגמרי קשור אבל איפה אתם קונים אלכוהול 90%?
Sent from my iPhone using Tapatalk

בחנויות חומרי בנין ניתן להשיג אלכוהול תעשייתי המסומן באותיות IPA.
לא יקר ואינו רעיל. בוודאי שלא לשתיה !!!
ככל שאתה מקדים לרכך את המכחול/מברשת ב-IPA, אחרי השימוש, כך תוכל לשמר אותה ליותר פעמים.