PDA

צפייה בגרסה מלאה : עזרה! קניית טיסן למתחיל

ORI9876
17-05-2014, 14:19:21
שלום
אני מטיס חדש בתחום,יש סימולטור טיסה כבר שלוש שנים ואני כבר יודע את הבסיסים בהטסה.אך אני מתלבט איזה טיסן לקנות,חשוב שיהיה טוב אבל זול.נתקלתי בהם רציתי לדעת אם הם שווים משהו:
seagull swift 40
seagull boomerang
cessna 182

היה לי טיסן כבר: totur 32e אבל הוא התרסק.הבקר אמנם נהרס אבל המנוע עוד בסדר,ויש לי את כל הסרווים, הסוללות והמקלט.כך שאני צריך רק גוף לטיסן.

Zivshvar
17-05-2014, 20:06:32
אני ממליץ לך בחום על ביקסלר + מדריך ( נראה לי שאין צורך להרחיב על ביקסלר בפורום הזה) בהצלחה !!!

Ziv

isaac1
18-05-2014, 09:08:12
כמו זיו
ממליץ על ביקסלר, זול וטוב http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__16545__HobbyKing_Bixler_v1_1_EPO_1400mm_KIT_.htm l
ממליץ להוסיף שידרוגים לכנף וגוף ע"מ לחזק אותם.
אשמח לשלוח תמונות על שידרוגים שעשיתי.:o
בהצלחה

rotemshan
18-05-2014, 11:15:01
ביקסלר הוא התחלה לא רעה,
אבל לא לומדים איתו המראות ונחיתות.

אפרנטיס הוא התחלה מעולה, ובמקרה אני מוכר אחד כזה מוכן לטיסה במחיר של ביקסלר
קישור בחתימה שלי

wind556
18-05-2014, 13:16:07
זה לא נכון שלא לומדים נחיתות והמראות עם ביקסלר, להיפך
את מה שלומדים עם ביקסלר לעולם אי אפשר ללמוד עם אפרנטיס , שלא לדבר על מליון הליקויים המובנית באפרנטיס שגורמים לתיסכולים בידיים של מתחיל
עברו דרכי לא מעט תלמידים עם ביקסלר ולא מעט תלמידים עם אפרנטיס ודומיו, עקומת הלמידה עם הביקסלר תלולה ונכונה יותר מאשר עם רוב הטיסנים
ואני מדבר מסטטיסטיקה של מאות מתלמדים אם לא יותר

isaac1
18-05-2014, 14:14:24
בהחלט אפשר להתאמן עם הביקסלר המראות ונחיתות, אפילו ממליץ מאוד למתחילים
108394108395108396108397108398
תמונה מספר 8,13 תוכל לראות את השידרוג לכן נסע, http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=34590
ממש עוזר ומועיל:o

edgarfov
18-05-2014, 15:50:56
...אמרתי לעצמי אלף פעם...א ל תגיב..
המישפט היחיד שנכון ברוב הענף הזה , הוא "את מה שלומדים עם ביקסלר לעולם אי אפשר ללמוד עם אפרנטיס"
סבתא שלי ז"ל יכולה להנחית ביקסלר,
גם המשפט הזה נכון.
מי משתחיל בקסלר נשאר כזה, יכול לקצץ כנפיים..לחזק..לשים בקר מיליון אמפר...ולדמיין שזה ג'ט..
אבל זה עדיין בקסלר.
תגעו בטריינר קלאסי תחרבנו יהלומים בדיוק כמו ביום הראשון שהתחלתם ללמוד על כזה
לא משנה כמה עצי ביקסלר נטעתם בערוגה.
זו דעתי.

אגב... זה אחלה גלולת הרגעה כעפיפון רגיעון לסוף יום יד אחד בסטיק השניה לוגמת בירה..
זה ישאר באוויר גם אם השלט נשמט כי ניקרתם..

בכבוד
א.

rotemshan
18-05-2014, 16:09:34
סבתא שלי ז"ל יכולה להנחית ביקסלר,
מי שמתחיל ביקסלר נשאר כזה, יכול לקצץ כנפיים..לחזק..לשים בקר מיליון אמפר...ולדמיין שזה ג'ט..
אבל זה עדיין בקסלר.

לא ידעתי איך להגיב לעניין הביקסלר, ועשית את זה בצורה מדוייקת.:)

אגב, עשיתי את אותו דבר בדיוק,
קניתי ביקסלר, שמתי לומר מנוע ובקר חזקים מאוד,
אפילו הוספתי לו גלגלים
אבל שום דבר לא מכין אותך לנחיתה והמראה נכונים כמו טיסן טריינר

....ואז קניתי אפרנטיס ;)

wind556
18-05-2014, 17:13:01
נחיתה והמראה הם רק חלק קטן בכל מיכלול ההטסה יש כל כך הרבה ללמוד לפני זה, וכל אלו שמסתמכים על אפרנטיס ושות' ככלי לימוד לעולם לא ידעו את זה (ואני רואה את חוסר הידע הזה בכל פעם בשטח ההטסה)

ואי אפשר לכתוב ספר לפני שלומדים את האלף בית
ביקסלר זה א-ב , אפרנטיס זה שלב אחר, שכבר מאפיין כיוון בתחביב ולא יסודות
וזה שסבתא שלך ז"ל יכולה להנחית ביקסלר, זה רק אומר שלא עברו אצלך מספיק תלמידים עם קשיי לימוד שאילו היו לומדים על אפרנטיס פשוט היו פורשים מהתחום.
היו לי כמה תלמידים שעברו מאפרנטיס שלא הצליחו להשתלט עליו לביקסלר, ואחרי כמה הטסות ביקסלר פשוט חגגו עם האפרנטיס
אבל מה זה משנה מה אני אומר, בקושי 1000 תלמידים עברו אצלי רק בשנים האחרונות עם כל סוגי הטיסנים. מה זה לעומת מישהו שמסתמך על כשרונו ונסיונו האישי...

והכי מצחיק זה שכל מחווי הדעה למיניהם מעולם לא הטיסו ביקסלר בנוי נכון, שטס שונה מכל ביקסלר סטנדרטי ודעתם מסתמכת על בביקסלר הסמרטוטי שטס כמו מרשמלו

לסיכום: ביקסלר שווה ערך ללמידת קרוא וכתוב, אפרנטיס ושות' שווה ערך לבחירת כיוון בבעולם הטיסנאות המאד רב גוני ולחלוטין לא כלי של יסודות טיסה כלשהם (למעט המראות ונחיתות על מסלול עם גלגל ניהוג שכמעט תמיד לא תקין)
אני עוד לא ראיתי מטיס שלמד רק על אפרנטיס שמסוגל להטיס דאון הכי פשוט...

edgarfov
18-05-2014, 17:43:16
זה יכול להסביר את כמות הביקסלרים לעומת התמעטות מטיסים באשר הם שאני רואה בשנים האחרונות,
אני עובר בכל מיני שטחי הטסה, הסטטיסטיקה שלי שונה משלך..
דאונים זה יקום של תנאים שמטיסי מנוע לא מכירים\מזהים ,, לא הייתי בכלל משווה.
יש גם מטיסי 3D בריבוע שלו ידעו איך להתנהג עם כזה..לא ירסקו אבל זה לא ממש הטסה אז??

אבל עזוב.. אין שומדבר נגד קלקלים וביקסלים וניילונים עפים עם ג'יירואים ומייצבים..וכפתור תחזיר אותו הבייתה+כוס אספרסו לבנתיים.
זה לא העניין. אחדד את דעתי
מי שרוצה טיסן שמתנהג קרוב למטוס יתחיל עם טריינר, ה "א..ב" זהו הדף הראשון בהטסה בלבד
ביקסלר שייך לפייזיקת הביקסלרים , וזה לא קשור , לרבות העובדה ששניהם שוהי אוויר. העובדה הזו היא היחידה הקושרת בינהם.
ושוב פעם , תפוזים ובננות..לא מתווכח עם תלמידים אלא עם מורים....

rotemshan
18-05-2014, 18:56:27
עודד,
אני מאוד מעריך את ניסיונך הרב,
אבל אתה מאוד טועה הפעם.
אני, התחלתי עם ביקסלר וכשעברתי לאפרנטיס הרגשתי את החוסר הברור בניסיון בהמראות ונחיתות.

ההצהרה שלך על כל שלאנשים קשה עם אפרנטיס רק מחזקת את הטענה שסבתא שלו יכולה להנחית ביקסלר תוך כדי סריגת סוודר קשמיר.
למעשה, ביקסלר יכול לנחות לבד, אבל הוא לא יודע לסרוג :D

Sent from my SM-N900

mixerfix
18-05-2014, 19:44:01
הוויכוח הזה מאוד ישן ומאוד מוכר. ביקסלר ודומיו זה הההההההדבר. דבר הבל. מלמד אותכם בעיקר התרסקויות בערך מבוקרות.

רוצה ללמוד להטיס - קנה טריינר. אפרנטיס או מנטור לחשמל ואיזשהו ממליון טריינרי בלזה לניטרו-מתאן. תמצא מדריך (כדאי, לא סופר חובה, תלוי ביכולות וכשרון) תטיס סימולטור.

ביקסלר, פאן קאב,אססאסין ושאר מיני מוזרים זה לאחר כך. תלמד להטיס.

ואתם, כל ממליצי הביקסלר, עושים שירות דוב נורא לתחביב. מהעיסה על הביקסלר רק ההמלצה על פאנטום אוטומטי שטס, מוצץ דם ועושה קולולו גרועה יותר.

---MAV
Marc A Volovic
marc@bard.org.il

edgarfov
18-05-2014, 19:55:31
זה וויכוח שיש מידי פעם להוציא מהבוידם ולנפנף עד שהמנגל יאדים!!!
(וזה בטח מסגיר שנ'לא יודע לעשות על האש..צודקים!)

yos
18-05-2014, 20:09:36
עזבו אותכם שטויות

תקנו AXN

גם ללא שיפורים הטיסן יעוף טוב מאוד
(כמובן שצריך לכוון את הסרוואים, בגרסה המוכנה ובכל טיסן שמגיע מסין)
ואחרי שמתרגלים,אפשר להחליף פרופ ל 6X5 והטיסן ניהיה מהיר(בשביל מתחילים בתחום)

בכל מקרה
צריך מדריך, ללא מדריך יהיה (לנו מצחיק) קשה בתור התחלה, גם עם ניסיון בסימולטור

ואז אחרי הרבה זמן, אחרי שכבר תשכח מAXN ותרצה משהו מהיר (במקרה והטיסן ישרוד)
תוכל לחתוך אותו קצת ולהרכיב טיסן מהיר מאוד(תלוי ברכיבים שתשמש)

התחלתי לבנות את שלי השבוע
108407

ORI9876
18-05-2014, 22:47:27
תודה רבה לכל העוזרים אך אני לא טיפוס של דאונים,הם לא עושים לי את זה......אני אקנה כנראה טריינר חשמלי-אשמח לדעת איזה הכי מומלץ וזול
הססנה הכי משכה אותי אבל היא באמת שווה את זה?

Zivshvar
18-05-2014, 23:14:03
אורי זו פעם אחרונה שאני כותב ביקסלר בפורום הזה , לגבי הססנה פשוט עזוב , יש לי את הטיסן הזה , פשוט לא מתאים למתחיל , נראה אחלה טיסן , אבל על הפנים למתחילים , אתה רוצה להכנס בכייף לתחביב ,לך על ההמלצה שלי פלוס מדריך אחרי זה תזרום על שאר ההמלצות , בהצלחה!

Ziv

edgarfov
19-05-2014, 06:32:28
תודה רבה לכל העוזרים אך אני לא טיפוס של דאונים,הם לא עושים לי את זה......אני אקנה כנראה טריינר חשמלי-אשמח לדעת איזה הכי מומלץ וזול
הססנה הכי משכה אותי אבל היא באמת שווה את זה?

מה שחשוב, שהטיסן יהיה גדול יחסית כנף 1.5 מטר ומעלה עבה ,סורוואים ומנוע ושלט - מעודכנים וטובים.
ססנה מעולה השאלה איזו? , אפרנטיס או סנסיי ויש גם משהו של מולטילפקס עומדים בקריטרייונים הללו.

rotemshan
19-05-2014, 06:36:47
כבר כתבתי לך שאני מוכר אפרנטיס במחיר של ביקסלר.
אם תרצה, אתה מוזמן לבוא לראות אותו טס בשבת בהוד השרון ואפילו תקבל הדרכה.

תראה בחתימה שלי

wind556
19-05-2014, 08:00:55
עודד,
אני מאוד מעריך את ניסיונך הרב,
אבל אתה מאוד טועה הפעם.
אני, התחלתי עם ביקסלר וכשעברתי לאפרנטיס הרגשתי את החוסר הברור בניסיון בהמראות ונחיתות.

ההצהרה שלך על כל שלאנשים קשה עם אפרנטיס רק מחזקת את הטענה שסבתא שלו יכולה להנחית ביקסלר תוך כדי סריגת סוודר קשמיר.
למעשה, ביקסלר יכול לנחות לבד, אבל הוא לא יודע לסרוג :D

Sent from my SM-N900

ידידי היקר, אתה לא למדת עם מדריך, וכשהגעת לאפרנטיס כבר לא נאבקת בעצם הטיסה, אורינטציה, מניעת הזדקרות וכו', ולכן יכולת להתרכז בהמראה ונחיתה. מתחיל כל כך לחוץ מעצם ההטסה כך שזה רק מקשה עליו.
לכל דבר הזמן שלו.
יש מעט אנשים המוכשרים להתחיל עם כמעט כל טיסן, וכבר ראינו אנשים שהתחילו ללמוד עם טיסן EDF והפכו להיות מטיסים טובים, אבל אלו היוצאים מין הכלל. למטיס הממוצע קשה מאד להתרכז בנחיתה כשהוא עדיין לא יודע בכלל להטיס כשהטיסן מתקרב אליו, שלא לדבר על מצבים יותר מורכבים ולכן הסלחנות של הטיסן וקלות ההטסה רק מורידים את מפלס הלחץ ומאפשרים להתקדם בנחת, דבר שלא קורה עם טיסן גלגלים כלשהו.
ספרים נכתבו על שיטות לימוד בכל מיני תחומים, ותמיד מדובר שם על היות התלמיד תמיד מתחת לסף היכולת המקסימלית שלו כדי להתקדם נכון (ולא מדובר על טיסנים אלא על כל נושא לימודי בעולם).

כנראה שמעולם לא נתקלתם בתלמידים בגילאי 50-80 (כן, יש כאלה)והתמודדתם עם הקשיים שלהם

rotemshan
19-05-2014, 08:30:48
דווקא למדתי עם מדריך.
ונכון שאנחנו לא מדברים על תלמידים יוצאי דופן - זה כולל תלמידים שלמדו על EDF, ותלמידים בני 80.
אנחנו מדברים כאן על מישהו שמנוסה כבר 3 שנים בסימולטור,
כבר הטיס טיסן אחד בעבר.
זה אומר שאוריינטציה כבר יש לו.

לכן אני חושב, שביקסלר מתחת ליכולות שלו וישעמם אותו אחרי שתי הטסות

Sent from my SM-N900

Tiran
19-05-2014, 08:51:25
מלחמות דת אף פעם לא נגמרות. כי כולם "צודקים".
עוד לא המציאו טלמטריה שמודדת הנאה. לכן, המבחן האמיתי היחיד הוא ההנאה של המטיס.
אם מישהו מטיס ביקסלר ונהנה - הוא הכי צודק בעולם. נחיתות או לא, כיף לו אז הוא צודק.
הבעיה היא שחלקנו חושב שאם אני נהנה מ-X אז כולם חייבים.

קחו קצת פחות ברצינות את ה"כללים" והדת שמתבטאת תמיד באותם מושגים החלטיים וחד משמעיים ונסו לקחת בקלות את ההנאה שלכם ושל אחרים.

ההמלצה הכי טובה שצריך לתת למי שמתחיל היא לבוא לשטחי הטסה מגוונים ולנסות לנחש מה עושה לו את זה. ואז להתחבר למטיסים ולנסות ללמוד מהם/איתם.
גם אם הוא בסוף יחליט שונה ממה שחושב כל אחד מאיתנו - ההחלטה שלו והכיף שלו.

אני לא הטסתי טריינר. אחרי 30 שנה מאז הגומי והכבלים חזרתי עם הבן שלי לתחביב (הוא כבר פרש בשיא...) ואחרי ביקסלר לתקופה קצרה עברתי לדאון 2 מטר ומיד ל-DLG ומאז אני שם.
כיף לא נורמלי, הטסה מאוד איכותית וקריאת אוויר ברמות הכי גבוהות. זה מה שעושה לי את זה.
כשאתה זורק דאון מהיד ל-50 מטר ונשאר באוויר 20 דקות ויורד רק כי התעייפת ולא בגלל סוללה/דלק ... אושר אמיתי.

זה לא אומר שאני אמליץ לכל מתחיל לקנות דיסקוס ...

בקיצור - 70 פנים לתורה. לכל אחד מאיתנו יש ידע בפן אחד או 2. מקסימום 3. קצת פחות להט לא יזיק.

rotemshan
19-05-2014, 10:47:33
אף אחד מאיתנו לא מתלהט,
אם תקרא את ההודעה הקודמת שלי, תראה שניסיתי לכוון בדיוק ליכולות של הבחור שפתח את השרשור ולא למה שאני אוהב.

Sent from my SM-N900

edgarfov
19-05-2014, 11:13:04
...זו לא מלחמת דת..מלחמות לא נגמרות כי אנחנו גזע צמא דם מטומטם ,ולפעמים צמא דעת. ובעיקר מחרבן ומתרבה..
אין דבר כזה מבחן אמיתי..יש עוד כמה מוטיבציות בעולם המפגר הזה מבלבד הנאה, סבל למשל כדוגמא קיצונית הפוכה ובתווך הזה יש עוד כמה צבעים.
והבעיה האמיתית SO CALLED שחלקנו או רובנו כבר לא כל כך חושב. פריבילגיה רחוקה כשכמות הגרויים סביבנו משמעותית הייתה קטנה , ושום דבר לא חד משמעי. גם לא בדת.
הייתי מוציא את העניין הזה בכלל מהשוואה בדיון הזה.
זו לא תורה במעמד הר סיני ואין לה 70 פנים. מטיס רוצה מטוס ,בבסיס הרעיוני זה ממריא ונוחת , נשארת בלי גלגלים משהו עשית לא טוב.
ואחרון חביב..א ל תצמצם לי ולאחרים את הלהט. נלחמים על כל להבה קטנה של התלהבות, ולפעמים זה כל ההבדל בינך לבין העבדים המודרניים שלהבם מזמן כבר כבה.
בנימה אופטימית זו
אזכיר את אחריותם וחובתם של הטייסים
שהיא להגשים את חלומם של האינספור שבוהים בשמיים ומקווים

(לפני מלחמות..וכל זה..)

א.

shay000
19-05-2014, 13:07:17
הכנסתם את השרשור למלחמה ( תרגעו כבר )

לפי דעתי
לך על טיסן חשמלי של מוטיפלקס דגם פאן קאב FunCub MULTIPLEX
יש גם חיקוי שלו לא מכיר
חפש פה בפורום דובר עליו רבות
תוכל לרכוש אותו יחסית קצת יקר אך שווה לאורך זמן עמיד בהתעללות קשה
תוכל לזהות אותו לפי גלגלים ענקיים שלו אורך כנף 1.4 מטר
מניסיון שיש לי אני חוזר להטיס אותו כל פעם ונהנה
תוכל גם למצוא יד שנייה בערך ב800 - 600 ש"ח כולל אלקטרוניקה
חדש עולה 680 ש"ח
רק צריך סבלנות
לא תתאכזב
ואני אחד כבר 20 שנה בענף

isaac1
19-05-2014, 13:30:59
FUN CUB, שמו, כן הוא!!!
FUN KLAPA, אחד על אחד, התחליף, ויש למכירה!!!

ORI9876
19-05-2014, 17:57:20
בדקתי את הפאן קאב והוא די יקר -התקציב שלי עד 600 שח
אז החלטתי ללכת על הביקסלר.מישהו יכול לתת לי סט אפ שלו(אין בעיה של הרכבה)
אבל תודה לכל העוזרים בדרך

rotemshan
19-05-2014, 18:12:55
לביקסלר מנוע rc 2200kv
בקר 40
סרוואים כחולים של הסיני
סוללות 2200, 3 תאים

Sent from my SM-N900

mixerfix
19-05-2014, 18:31:42
חהחהחה. סבבה. אני ממליץ לך לפנות לעודד לעזרה - הוא המומחה בחסד של הביקסלרים - אין אדם שיודע עליהם יותר ממנו.

wind556
20-05-2014, 16:58:58
בדקתי את הפאן קאב והוא די יקר -התקציב שלי עד 600 שח
אז החלטתי ללכת על הביקסלר.מישהו יכול לתת לי סט אפ שלו(אין בעיה של הרכבה)
אבל תודה לכל העוזרים בדרך

בריכוז המידע בחתימה שלי תמצא תשובה לכל שאלה שקשורה לביקסלר
ואם משהו לא יהיה ברור, אתה תמיד יכול ליצור קשר, לבוא ולשאול הכל, ואפילו לבוא לטיסת מבחן וכיוונים סופיים