PDA

צפייה בגרסה מלאה : חומר למחשבה rssi

Barak Nevo
25-05-2014, 10:01:52
כולם מכירים את התופעה , כאשר אני מכבה את השלט לפי המקלט , עלולים לקפוץ סרוואים לתפוס כיוון
נתקלתי בזה לאחרונה שהטיסן איבד קשר , ונחת בשלום , על הר שולחן , יש וידאו בשרשור
שמתי לב בצילום כי הגופרו שמורכבת על סרוו קופצת ימינה , ראיתי גם בטיסן שהמדפים ירדו .
בבדיקה על השולחן בבית כשכיביתי את המשדר אכן שני ערוצים קופצים , המדפים והמצלמה.
אני לא מטיס כרגע עם טייס , אבל נניח שרובכם אכן מאובטחים נגיד בנאזה ,
4 ערוצים של שליטה נכנסים לפעולה בזמן שיש חוסר קליטה , ואנחנו מצפים שהמערכת תחזיר לנו את הכלי לבית.
אבל אם בהגדרות המומלצות בנזה שמתי על ערוץ קופץ את הערוץ ששולט על הרגישות של הפרמטרים , בזמן זה הפרמטרים משתנים קיצונית.
אם שמתי מדפים בערוץ זה והם יורדים יהיה קשה לחזור הביתה
אפילו הכפתור שאחראי על זרועות נחיתה מתקפלות או ערוץ משפיע אחר על מהלך הטיסה
לכן לדעתי ואשמח לתגובות , יש חשיבות לבדיקה לפני התקנה של סדר הערוצים 5678 וכו' לדעת אם יש השפעה כזאת וכמה היא משמעותית על הכלי בזמן חוסר תקשורת

sevet
25-05-2014, 21:38:43
מה ? קצת התפזרת....
אתה מדבר על failsafe, לא rssi,
rssi - מראה לך בזמן אמת את איכות האות בכדי שלא תאבד קליטה ותצטרך failsafe

אתה מעוניין להגיע למצב ב-failsafe שבו הוא מתאים גם לרחפן וגם לטיסן? השאלה היא איזה שלט יש לך, אני מניח שכל שלט והגדרות ה-failsafe שלו.

ב-openlrs שאני משתמש בכל רגע שהמקלט מקושר לשלט לוחצים במשדר על ה-failsafe ואז המצב הנוכחי נשמר, המצב יכול להיות שונה למקלטים שונים כי הוא נשמר על המקלט.
אז לפני שממריאים ו "מחמשים" מנועים אני שם את השלט במצב של ה-failsafe בד"כ RTH לרחפן וזה מה שיהיה כשאבד הקליטה, ניתן אפילו לשנות באוויר.

Barak Nevo
25-05-2014, 21:59:46
מצטער על הבורות ... או אי הבהירות
התכוונתי לכך שאתה מאבד את השידור , ברור שאת ה RSSI רואים עוצמת שידור , שיורד עד שאין שידור במקרה הרע...
בכל מקרה גם אני משתמש ב FAILSAFE לפני טיסה, אבל עדיין לא פותר את הקפיצה של הסרוואים , כשאין שידור אין שידור
אני משתמש ב TSLSR
אני לא מעוניין ב-failsafe לטיסן ולרחפן יחד , אני רק מציין שנתקלתי בתופעה וצריך לבדוק לפני מה קורה כשהשלט כבוי על הקרקע ולא לגלות תופעות בזמן אמת באויר
אני לא מכיר פתרון לבעיה
אשמח לשמוע אם יש ,

igalr
26-05-2014, 06:18:25
מצב FAILSAFE הוא פונקציה של המקלט שנכנסת לפעולה כאשר יש הפרעות בקליטה או אין קליטה כלל
בטיסנים בהם אין טייס אוטו מכוונים סטיקים לישרה ואופקית מנוע ב אפס דוחפים קצת לכיוון DOWN עם קצת הגה כיוון ואפשר גם קצת מאזנות לאותו כיוון
כשהמטרה היא לגרום לטיסן לגלוש במעגלים לכיוון הקרקע , כשיש טייס אוטו מכוונים את כניסת ה MODE ל RTH