PDA

צפייה בגרסה מלאה : בקר של קסטל נשרף מבקש המלצה לבקר חדש

CRF
06-06-2014, 20:34:21
ערב טוב ושבת שלום לחברי הפורום.

לאחרונה חזרתי לתחביב והשמשתי את הטארגי חזרה ,היה חסר סרוו ,צמיגים ,ועוד כמה פריטים קטנים .
הרכב של לוסי 2.0 טראגי מוסבת לחשמל ,הכל עבד פיקס ,סרוו של סאבוקס ,צמיגים פרו ליין חדשים ,החלפת שמנים בדיפים בקיצור הרכב מוכן לנסיע .
המערכת המורכבת הינה :
בקר ומנוע של קסטל ממבה מונסטר ,מנוע 2200KV הירוק למי שמכיר .
בטיפשותי לא תפסתי את הבקר טוב לשלדה והוא פשוט התפרק מביתו ונגע בשילדה מה שגרם לקצר בלוח התחתון ולהתפחמות הסליל ושריפת הקבלים .
האמריקאי מת מחפש מחליף סיני ,לצערי כרגע לא אוכל להוציא 800 שקל +- על בקר לכן אני מבקש המלצה לבקר נורמאלי בחצי מחיר עדיפות ל 150 אמפר .
ראיתי בקרים של הוביוינג וטורניג'י ,הנתונים די טובים בהתחשב במחיר ,איני מצפה שיתנהג כמו הקאסטל מבחינת תיכנות ותגובה אך גם אני מצפה למשהו נורמאלי שלא יפול מהקסטל בהרבה אם בכלל .

כרגע שמתי בקר של A80 ACE RC שמגיע עם טנדר טייגר ST 4 ששוכבת במחסן ,במילה אחת ותסלחו לי מוצר ז*ל .

עוד שאלה למקצענים בתחום:
יש לקסטל רכיב לוח עם שלושה קבלים עליו שמתחבר בין הסוללה לבקר ,מה תפקידו חוץ מיצוב זרם "בריא" ? יש הבדלים בתגובה של המנוע ?

תודה

רן ענבר
06-06-2014, 20:42:53
רגע אחד לפני שאת מתיאש מהממבה מאנסטר תנסה משהו נוסף.
קאסטל קריאיישנז נחשבת לחברה עם שרות מצויין.
שלח מייל ותסביר את המקרה.
אל תשקר ופשוט תפנה ללב שלהם.
תשאל אם ניתן לעשות משהו?
לאחר מכן תשלח את הבקר לתיקון.
אני מכיר לא מעט מקרים שבהם הוחלף בקר תקול בחדש לעיתים בחינם לעיתים במחיר סימלי.
למרות שעל פניו אין פה עינייון של אחראיות ייתכן מאוד ותקבל שרות מצויין כמו גולשים רבים אחרים.
במקרה הכי גרוע יבקשו ממך לשלם על התיקון... וגם אז זה יעלה רק כחצי מבקר חדש.
גם במקרה הכי גרוע יהיה לך בקר ממבה מאנסטר חדש בחצי מחיר.
כדאי לך לנסות את התהליך הזה.
העלות נמוכה הסיכוי גדול ואין לך מה להפסיד

רן ענבר

CRF
06-06-2014, 21:03:06
היי רן ,
רן תודה על המענה המהיר .
המערכת בת שלוש וחצי שנים ועברה לא מעט ,לעיתים אני אומר שהמוצר עשה את שלו והגיע זמנו .
איני חושב שיחשבו על תיקון ,הבקר מקצר ,קבלים עפו ממקומם וכל החלק התחתון התפחם לפי הידע הבסיסי שלי באלקטרוניקה אין דרך חזרה .
אולי לחברה יש את הכלים והידע המתאימים אך עדיין איני חושב שיש אפשרות לתיקון .הכל מפורק ושרוף .
גם אני שמעתי על השירות שלהם שהוא מצויין והחפלת בקרים במסגרת האחריון אך לצערי אצלי זאת לא האפשרות .

matanmax
06-06-2014, 21:32:33
תיקון זה לא חייב להיות החלפת חלקים ותיקון של הבקר המקורי. לרוב הם חוסכים לעצמם זמן ועבודה ופשוט שולחים לך בקר מחודש.
יש באתר קאסטל עלויות של תיקון בקר שלא באחריות. תבדוק, זה יכול להיות זול או דומה לבקר סיני.
שלחתי להם פעמיים בקרים שונים. הם החליפו בפעם הראשונה בלי דיבורים.
בפעם השניה(זה היה בקר אחר) רצו כסף ולאחר שליחת חשבונית שלחו לי את בקר חדש+גזרו את הקונקטור שישב על הבקר הישן ושלחו אותו

כמו שאתה אמרת, הבקר הזה החזיק אצלך 3 שנים, היתי מנסה לראות מה העלות של תיקון שלו אצל קאסטל.

בכל מקרה, אני ממלי על הTRACKSTAR 150A GENII מהסיני.
אחלה בקר. תוסיף לו כרטיס טכנות.

רן ענבר
06-06-2014, 21:56:15
מעבר למה שמתן כתב ואני מחזק את דבריו והוא חיזק את דברי...
אני מחליף בקר ממבה מאנסטר רק בבקר ממבה מאנסטר אחר.
אם הבקר עבד אצלך כל כך הרבה זמן והיה טוב למה לך לחפש תחליף אחר
בקר ממבה מאנסטר חדש יעלה כ 140 דולר לפני משלוח:
http://www.amazon.com/Castle-Creations-010-0108-00-Monster-Waterproof/dp/B00AQYMMHO/ref=sr_1_3?s=toys-and-games&ie=UTF8&qid=1402080812&sr=1-3&keywords=Castle+Creations+1%2F8+Mamba+Monster

http://www.ebay.com/itm/Castle-Creations-1-8-Mamba-Monster-2-Waterproof-ESC-Speed-Control-/191128240908
זה בחיפוש מהיר לפני מכרזים
בשביל 60 דולר הפרש שווה לך להתעסק עם טראקסטר?

רן ענבר

CRF
07-06-2014, 12:14:54
יאללה שכנעתם אותי ,אחזור לממבה ואתחיל לחפש באיביי .
משום מה דאז שחיפשתי לא מצאתי פחות מ800 שקל לבקר כנראה צריך להתעמק יותר בחיפושים .
ידוע לכם עוד מקורות מחו"ל? ששולחים לארץ? כמובן מה שיותר זול יותר טוב כרגע .

על הדרך אזמין את הקאסטל לינק לחיבור למחשב ועוד מוצר שנראה מועיל .
מה אומרים על היחידה הזאת ? לפי התיאור זה רק יכל להוסיף
http://www.ebay.com/itm/Castle-Creations-High-Voltage-Capacitor-Pack-CC-CapPack-011-0002-02-CSEM0202-/390835753069?pt=Radio_Control_Parts_Accessories&hash=item5affa0506d

matanmax
07-06-2014, 12:31:59
http://www.castlecreations.com/support/repairs.html
תיקון של ממבה מונסטר שלא במסגרת אחריות 85$.+עלות שילוח לארהב(כמה גרושים) במשלוח לארץ "עליהם"

התשלום מתבצע רק אחרי שהם קיבלו את החבילה והם רוצים לשלוח לך את המוצר. זה לא שאתה משלם ואז הם יגידו איאפשר לתקן+הלך הכסף. לא עובד ככה.

אז ממליץ לך כבר למלא את הטופס ולשלוח אליהם את הבקר. אין לך מה להפסיד.

רן ענבר
07-06-2014, 13:28:46
מה אומרים על היחידה הזאת ? לפי התיאור זה רק יכל להוסיף
http://www.ebay.com/itm/Castle-Creations-High-Voltage-Capacitor-Pack-CC-CapPack-011-0002-02-CSEM0202-/390835753069?pt=Radio_Control_Parts_Accessories&hash=item5affa0506d
בקשר למוצר שבקישור:
לדעתי חבל על הכסף
זה אמנם לא יקר אבל אם לא נתקלת בבעיות חבל על האנרגיה והזמן...זה סתם עוד הלחמות ועוד רכיבים למערכת.

אני שוב אומר:
לפני שאתה מזמין חדש תנסה לתקן את הישן.
זו אפשרות הכי בטוחה וזולה שיש.

רן ענבר

CRF
07-06-2014, 19:32:01
אנסה גם את האפשרות של שליחת הבקר לצורך "תיקון"
רק לא הבנתי אם אני קודם כל משלם ואז שולח או פשוט שולח את הבקר והם מחזירים תשובה אם ניתן לתקן או להחליף .

matanmax
07-06-2014, 19:36:41
ממלא את התופס בקישור שהבאתי בהודעה הקודמת. ומשם יש לך הוראות לאן לשלוח ומה לרשום.

אחרי שזה יגיע תקבל דרישת תשלום\הודעה אחרת מקאסטל.

Alonjp
07-06-2014, 21:02:49
מאחר ואני גם מחפש אחר מערכת יצא לי לקרוא לא מעט חוו״ד לאחרונה.
מכל מה שאני קראתי עושה רושם שה- MMM פשוט לא מוצלח.
יש לא מעט בקרים אשר נשרפים ללא סיבה טובה, ככל הנראה עקב פגמי תכנון.
אומנם כולם טוענים שהשרות של קאסטל ממש טוב ושהחליפו להם את הבקר, אך לדעתי עדיף בקר שלא נשרף מלכתחילה.
זה לא שהמחיר שלו ממש זול, הוא ממש לא..

בין השורות עולה כ יש בקר שמנצח אותו מכל בחינה וזה הבקר של Tekin RX8.
הינה חוו״ד אחת מיני רבות שמצאתי אשר משווה בינו לבין הקאסטל.

The rx8 is way above the MMM IMO. I had 2 MMM and 3 rx8 already and here are the results:

MMM:
- closed case, if the fan dies -it will- you have to open your ESC
- the case is closed with plastic clips -> FAIL, they are weak
- if you want your MMM to be strongly attached to your car it needs a minimum of 2 zip ties, with the RX8 I just use velcro
- the switch has to be removed too, it's very bad built
- it's heavier, sits higher too
- to set it up you have to open your receiver, use a castle field etc etc..
- sensorless only
- 150A

RX8:
- better quality overall
- case closed with screws
- fan can be removed without opening anything, in most case it isn't even needed
- you set your car directly with the mode and set button
- smoother feeling
- sensored and sensorless
- the only thing that is hard on this ESC is the soldering, you will need a solder station that gets hot fast and don't wanna stay to long soldering your cable BUT efficient wise it's better having NO connectors
- 200A
- nicer looking
- software is really complete, more tuning options compared to the MMM
-....

I fried both a MMM and a RX8. The first one because the case opened and the second because I might have damaged a component while soldering the cables for a too long time. So in each case I could have avoid it.

I didn't tested the Xerun but the feedbacks are excellent for the price. This is the best option to save some bucks

אגב, על פי דיעות של לא מעט משתמשים, גם ה Xerun 150a עדיף על ה MMM.
כמובן שהתייחסתי ברצינות רק למי שהחזיק בשני הבקרים ויכול להשוות בניהם.

בקיצור, אני במקומך לא בטוח שהייתי מחליף בקר ממבה אחד באחר.
זה דיי מזכיר לי את בעלי הגולף אשר אוכלים מרורים מהגיר DSG7 אבל עדיין גרופים של המותג ומחליפים גולף אחת באחרת..:rolleyes:

רן ענבר
08-06-2014, 00:09:52
אלון.
היו לי שני בקרים MMM
אחד מכרתי עם הטראגי והוא נוסע עד היום
השני על הבאגי שלי... אמנם אני לא מסיע הרבה כמו פעם אבל הבקר במצב מצויין.
ד"א. עברתי על הנקודות שבציטוט שלך:
* מעולם לא היה לי בעיה עם המאוורר של הבקר.
* לאחר שנתיים נסיעה נשבר לי קליפס של מארז הבקר... החלפתי ומאז 0 בעיות בנידון... אחרי שנתיים זה נראה לי סביר
* הבקר שלי מחובר לרכב עם מוצר שנקרא דואל לוק של 3M כך מחוברים כמעט כל הדברים שאני מחבר לרכב...מוצר מצויין פשוט ונקי.
* המפסק של הבקר הוא המפסק המקורי... ראיתי מפסקים שמתקלקלים הרבה יותר מהר ממפסק זה וגם אם מתקלקל מפסק זה ממש לא סיפור להחליפו.
* המשקל והגובה של הבקר זה נתון שולי לחלוטין. רק ברכבים תחרותיים מאוד זה באמת משנה משהו.
* סנסור? לבקרים החדשים יש סנסור אבל סנסור הופך את הבקר לרגיש מאוד ללחות וללא מעט תקלות.

לגבי טאקין.
יש בחור נחמד ברישפון שאני מחזיק ממנו אחד היותר תותחים בארץ שהבקר RX8 שלו צבר נקודות לנוסע המתמיד מרוב הפעמים שהוא היה בחו"ל בתיקונים
נכון הוא שמאז יצא דור 2 לבקר הזה שאמור לפתור את רוב ההבעיות אבל עדיין אני חושש ממנו.

היה לי בקר מיני של טאקין שנשרף ללא סיבה.
טאקין החליפו אותו ללא עלות וללא שאלות/בעיות מיותרות.
כך שבשרות הם מצויינים.

כשנכתב מאמר או תגובה שמציגה מוצר א' כ"שחור" ומוצר ב' כ"לבן" זה מעורר חשד

אני מאוד מרוצה מה MMM שלי

רן ענבר

Alonjp
08-06-2014, 00:41:28
רן,
אני לא אתווכח איתך מאחר ואתה הוא בעל הניסיון במקרה זה.
אני מודע לזה שיש חסידים לכאן או לשם, גם לטאקין וגם לקסטל.
מן הסתם כל אחד מתחבר לחברה אחרת ויכול להישבע שהיא ורק היא הכי טובה, וזה מובן.
אני רק צייני את ההתרשמות אשר קיבלתי מקריאה ברשת, ממספר פורומים ומאנשים בלתי תלויים.
והתמונה אשר קיבלתי היא שיש לא מעט מקרים של בקרי MM שהתפגרו בתרם עת.
אפילו בפורום הקטן שלנו יש כבר מספר מקרים שנתקלתי בהם לאחרונה.
מחברה שמתומחרת כפרימיום הייתי מצפה גם לאמינות גבוהה יותר.

לגבי הסנסור, אני קורא בלא מעט פורומים ועדיין לא יצא לי להיתקל בתקלות שאתה מתאר.
החיסרון העיקרי של סנסור הוא ביעילות בסל"ד גבוה נמוכה יותר מאשר ללא סנסור.
מנגד הוא מציג מומנט גבוה יותר בסל"ד נמוך ויש אומרים גם שהוא מתחמם פחות ובעל יכולת לכבות את עצמו כאשר הטמפ' גבוהה מידי.
וכמובן שהיתרון שלי אישית הכי חשוב הוא עבודה חלקה יותר בתחום הנמוך של הסל"ד.
ישנם לא מעט בעלי סאמיט אשר הרכיבו מערכות סנסורלס (גם של MM) והם עדיין מדווחים על גמגומים בסל"ד נמוך גם בהאצה וגם בבלימה.
זה אומנם הרבה יותר טוב מאשר היה פעם אך עדיין מורגש (לדבריהם).

רן ענבר
08-06-2014, 07:18:59
האשכול הזה מתחיל להיות עמוס בתשובות לדיון שלך.אני מציע שנמשיך את הדיון שם.

לצערי הירידה או הנפילה הגדולה של CC החלה אחר ש... הם עברו ליצר בסין
למרבה הפלא מייד בהמשך לכך נולדו מוצרי טראק סטאר לסוגיהם [איזה צרוף מקרים]

לגבי סנסורד/סנסורלס
כל מנועי הבראשלס פחות מוצלחים במהירויות נמוכות
לא סתם מנועים מוצלחים לזחילות הם מנועי בראשד.
לי יש מנוע 7.5 בראשלס סנסורד עם יחס העברה נמוך מאוד על הטווין המר
מה שעשיתי הוא להכיר בעובדה שמנוע בראשלס פחות טוב בסל"ד נמוך ועל ידי יחס העברה נמוך [פיניון קטן ספור גדול]
יצרתי מצב שגם במהירות זחילה המנוע מסתובב מהר יחסית וכך אני מדלג על מהירות הגימגום.
יש למנוע בראשלב חסרונות אחרים בזחלן אבל בוא נחזור לאשכול שלך.

רן ענבר

Himel
08-06-2014, 07:37:31
אלון, אני רק רוצה לציין, שזה ברור שאתה רואה יותר אנשים מדווחים על תקלות של mmm מאשר tekin, ןזנ מסיבה ברורה שיש הרבה יותר Mmm בשוק, לדוגמא אני לבד מכיר לפחןת 20 איש עם מערכת Mmm ואפילו לא אחד tekin

Alonjp
08-06-2014, 10:11:24
יכול מאוד להיות שזאת הסיבה, אך עדיין כמות הדיווחים של בקרים שרופים של mmm נראית לי גדולה מידי.
התירוץ שנמכרים הרבה אז שומעים על הרבה תקלות מזכיר לי קצת את התרוצים השונים שנשמעו במהלך החמש שנים האחרונות לגבי תקלות הגיר/מנועים של קבוצת VAG (פולקסווגן, סקודה, סיאט, אודי).
בסופו של דבר VAG נאלצו להודות בכשלים בתכנון ולשלם מיליארדים בפיצויים בדמות הרחבת אחריות ל-10 שנים בארה״ב וסין והחלפת מאות אלפי יחידות גיר.
אז מסתבר שאין עשן בלי אש.

חיפשתי קצת רקע על שתי החברות וזה מה שמצאתי,
קאסטל - נוסדה ב1997 ע״י זוג נשוי בטקסס.
בשנת 2010 החברה מנתה 65 עובדים והמחזור השנתי שלה היה 10 מילון דולר.
מאחר והם מרגישים שהם עלו על המסלול להצלחה הם חיפשו להיכן להתרחב, במסגרת זו הם העתיקו את המפעל שלהם בארה״ב ל Olathe לאתר גדול פי-5.5 מהאתר הישן.
במקביל הם מרחיבים את הייצור שלהם בסין וכיום האתר בסין מונה יותר מ-100 עובדים.
(אגב רן, איך היית מקטלג אותם, כזבל סיני או חברה אמריקאית? אני לא ציני, פשוט זה העולם יצריך להכיר בו)

מצד שני יש את Tekin אשר הוקמה מחדש ב-2004 ומייצרת רק בארה״ב Idaho.
מדובר על חברה הרבה יותר קטנה ורזה מקאסטל ויש לזה יתרונות וחסרונות.
בנוסף הם מצהירים על כך שהם מייצרים אך ורק בארה״ב (אם זה חשוב למישהו).
גם כאן מדובר בעסק משפחתי של זוג נשוי.

אופס, יצא לי חפירה..
התנצלותי לפותח השרשור. :cool:

רן ענבר
08-06-2014, 10:53:18
א. שים לב שהבעיות של CC החלו רק כשעברו לייצר בסין.
גם האיכות ירדה במקביל וגם העתיקו אותם.
ב. ה"סוד" של CC נקרא ניאו.
זו סדרה של מנועי בראשלס מפלצתיים הבנויים ביד ע"י אותו ניאו וקרוי על שמו.
ג. לצערי CC זו חברה שלא הסכילה להבין את האיום והטקטיקה הסינית..
ד. אני לא מחשיב את החברה הזו כזבל סיני.
1. היא לא זבל.
2. היא לא סינית היא אמריקאית עם סטנדרטים מערביים שלצערי בחרה ליצר בסין.
3. גם כאשר יש ירידה מסויימת באיכות השרות עדיין ברמה יותר גבוהה מרוב החברות האחרות.

אתה מוזמן לעשות מחקר דומה לגבי נובאק...
גם היא חברה משפחתית.

רן ענבר