PDA

צפייה בגרסה מלאה : במנוע חשמלי האם kv מייצג את עוצמת המנוע ???

motiganot
14-08-2008, 18:26:41
אני מסתכל באתרים ושם כל מנוע מקבל יצוג עוצמה ב-kv .
אבל אני לא מצליח להבין
כמה kv צריך כדי לעלות לאויר טיסן במשקל של 500 גרם למשל
או 800 גרם או אפילו 400 גרם
האם למישהו יש איזה טבלה שלפיה אפשר לעשות חישוב ???

tomer_inbar
14-08-2008, 18:47:08
צריך לשים לב גם לפרופלור, לגודל שלו ולפסיעתו.

motiganot
14-08-2008, 19:01:53
Ok אבל כל חברה רושמת מספרים על המנוע שאמורים לציין את משקל הטיסן שאותו מנוע יכל לסחוב אבל לא מצאתי איזה משהו מוסכם פרט ל-kv
חברת axi מציינת ליד כל מנוע לאיזה משקל וסוג הטיסה שהמנוע מסוגל לסחוב .
אבל axi יקר מידי...

leetal
14-08-2008, 19:13:31
ה-kv מיצג את מספר הסיבובים שהמנוע יסתובב ללא עומס(פרופלור) על כל v(וולט) ז"א מנוע עם 840kv ב10v יסתובב 8400 סלד ללא עומס.
עוד נתון מאוד חשוב זה מישקל המנוע.
הנתון הכי חשוב שיכול לספק לנו את יעילות המנוע זה ההיתנגדות הפנימית שלו -אם משווים 2 מנועים עם kv ומישקל דומים אז המנוע עם ההיתנגדות הנמוכה יותר יהיה יעיל יותר(לכן מנועי היפריון והקר נחשבים למנועים מעולים ) .עוד היתרון להיתנגדות מנוע נמוכה מאפשרת למנוע ליספוג יותר זרם מבלי להיתחמם.
גם איכות המגנטים חשובה (לכן מנועי axi נחשבים מעולים למרות שההיתנגדות הפנימית שלהם יחסית גבוהה) אבל זה לא נתון שמסופק ע"י היצרנים .
בוחרים מנוע עם kv גבוע לטיסנים מהירים עם פרופלור קטן או לטיסנים עם סוללה עם מתח נמוך -בוחרים מנוע עם kv נמוך לטיסנים איטיים עם פרופלור גדול או לטיסנים עם מתח סוללה גבוהה.

motiganot
14-08-2008, 19:44:05
תודה על המידע בהחלט מעניין , זאת אומרת שאם אני רוצה מנוע ל-funjet אז אני לוקח מנוע עם כמה שיותר KV בהגבלת משקל המנוע .
ואם אני רוצה איזה parkflyer איטי אז אני לוקח מנוע עם KV נמוך בהגבלת משקל המנוע .

אבל אם יש לי טיסן 3D שמשקלו ללא מנוע כולל סוללה נגיד 900 גרם
ואני רוצה שהטיסן יטוס
עם OVERPOWER איזה מנוע אני צריך ?

לפי ההסבר שלך אני צריך מנוע עם KV לא גבוהה .

leetal
14-08-2008, 20:21:11
הדרך הכי פשוטה היא ללכת לאתר של axi ליבחור מנוע לפי המלצתם לטיסן מהסוג שיש לך ,ליראות מה מישקל המנוע והKV שלו וללכת ל- Hobbycity ולימצא מנוע עם משקל ו-KV דומים ולהזמין ברבע מחיר -הוא יתאים לך בדיוק ויהיה יעיל פחות באולי 10% (ז"א תקבל זמן טיסה נמוך במעט לעומת ה-AXI ),או שתבחר מנוע היפריון מהיפני (http://www.aircraft-world.com) והוא יעלה לך בערך חצי ממחיר (כולל משלוח) מהAXI ויהיה מעט יעיל יותר מה-AXI.
בכל מקרה כדאי ליקרא את המאמרים שכתב אוהד ורטש מנהל הפורום כאן:
http://www.aeroclub.co.il/sections/articles/articles.php?cat_id=1

Boogle
14-08-2008, 21:54:55
תיקון לגבי הkv
המנוע ישאף להסתובב עם עומס ובלי עומס במהירות סיבוב שהיא המכפלה בין מתח ההדקים של הסוללה והkv של המנוע.
כל עוד תחת העומס הסוללה תהיה מסוגלת לספק את הזרם והזרם שידרש עקב העומס לא יעבור את מגבלת המנוע, תקבל בדיוק את מכפלת הkv במתח.

איפה יש בעיות?
1. הסוללה לא מסוגלת לספק את הזרם הדרוש למנוע תחת העומס הנתון ואזי מתח ההדקים שלה נופל (ההתנגדות הפנימית של הסוללה מתחילה להשפיע על הביצועים). ומכאן מתח הדקים נמוך יותר במכפלת הkv יתן סל"ד נמוך יותר ולכן עומס מנוע נמוך יותר.
2. הסוללה מסוגלת לספק את הזרם הנדרש אך הזרם גבוה ממגבלת המנוע, התוצאה של זה חימום מאסיבי של סלילי המנוע, התכת הלכה שעל החוטים ושריפת המנוע מכאן העומס על המנוע ירד ל0 :-d

ולגבי התאמת המנועים, חפש את הספקם ב-w (וואט), יש נוסחאת קסם האומרת כמה וואטים אתה צריך בשביל להרים x גרמים לאויר בתצורת 3d. (אל תשאל אותי אני לא מטיס 3d)

igalr
14-08-2008, 22:30:14
תיקון לגבי הkv
המנוע ישאף להסתובב עם עומס ובלי עומס במהירות סיבוב שהיא המכפלה בין מתח ההדקים של הסוללה והkv של המנוע.
כל עוד תחת העומס הסוללה תהיה מסוגלת לספק את הזרם והזרם שידרש עקב העומס לא יעבור את מגבלת המנוע, תקבל בדיוק את מכפלת הkv במתח.

איפה יש בעיות?
1. הסוללה לא מסוגלת לספק את הזרם הדרוש למנוע תחת העומס הנתון ואזי מתח ההדקים שלה נופל (ההתנגדות הפנימית של הסוללה מתחילה להשפיע על הביצועים). ומכאן מתח הדקים נמוך יותר במכפלת הkv יתן סל"ד נמוך יותר ולכן עומס מנוע נמוך יותר.
2. הסוללה מסוגלת לספק את הזרם הנדרש אך הזרם גבוה ממגבלת המנוע, התוצאה של זה חימום מאסיבי של סלילי המנוע, התכת הלכה שעל החוטים ושריפת המנוע מכאן העומס על המנוע ירד ל0 :-d

ולגבי התאמת המנועים, חפש את הספקם ב-w (וואט), יש נוסחאת קסם האומרת כמה וואטים אתה צריך בשביל להרים x גרמים לאויר בתצורת 3d. (אל תשאל אותי אני לא מטיס 3d)

כשהמנוע עם פרופ (כלומר עם עומס) הוא ישאף להגיע לסלד אליו הגיע בלי עומס. שאיפתו זו לא תתממש וזאת בלי קשר ליכולת או תכונות הסוללה.
כשהפרופ מסתובב המנוע צריך להתגבר על הגרר שמייצר הפרופ וכשהמנוע מחיש גם על מסת הפרופ
וכל אלו לא קיימים כשאין פרופ.

ZvikaF
14-08-2008, 23:07:06
מוטי - המונח עוצמה למנוע מבלבל קצת, ולא מתאים.
המנוע מוגדר ע"י מספר פרמטרים:
העיקריים הם ההספק של המנוע בוואטים (או בכוח סוס) ומהירות הסיבוב שלו ב kv .
יש עוד פרמטרים כמו נצילות והתנגדות פנימית אבל חשיבותם משנית.

מכיוון שההספק זה המומנט כפול הסל"ד הרי ששני הפרמטרים מגדירים גם את המומנט שהמנוע יכול להוציא (וזה מגדיר את הפרופלור הנדרש).

לגבי פאן-ג'ט כמו דברים אחרים בחיים - כמה יותר גדול ככה יותר טוב !!!

leetal
15-08-2008, 00:06:09
מוטי - המונח עוצמה למנוע מבלבל קצת, ולא מתאים.
המנוע מוגדר ע"י מספר פרמטרים:
העיקריים הם ההספק של המנוע בוואטים (או בכוח סוס) ומהירות הסיבוב שלו ב kv .
יש עוד פרמטרים כמו נצילות והתנגדות פנימית אבל חשיבותם משנית.

מכיוון שההספק זה המומנט כפול הסל"ד הרי ששני הפרמטרים מגדירים גם את המומנט שהמנוע יכול להוציא (וזה מגדיר את הפרופלור הנדרש).

לגבי פאן-ג'ט כמו דברים אחרים בחיים - כמה יותר גדול ככה יותר טוב !!!

חשיבותו של ההיתנגדות הפנימית של המנוע היא ממש לא מישנית:ככול שההיתנגדות נמוכה יותר פחות הספק (חום) מיתבזבז על הסלילם במנוע ולכן ההספק עובר לדחף ואז המנוע יותר נציל-זו הסיבה שלוקחים מנועים עם kv גבוהה (ששם יש פחות ליפופים ולכן אורך החוטים קצר יותר ולכן ההיתנגדות נמוכה יותר) ומעבירים את הסיבובים הגבוהים דרך גיר ביחס מסוים ואז מקבלים נצילות גבוהה בהרבה ממנוע עם kv נמוך (ועם היתנגדות גבוהה) ללא גיר.

b1yossi
15-08-2008, 01:13:19
חשיבותו של ההיתנגדות הפנימית של המנוע היא ממש לא מישנית:ככול שההיתנגדות נמוכה יותר פחות הספק (חום) מיתבזבז על הסלילם במנוע ולכן ההספק עובר לדחף ואז המנוע יותר נציל-זו הסיבה שלוקחים מנועים עם kv גבוהה (ששם יש פחות ליפופים ולכן אורך החוטים קצר יותר ולכן ההיתנגדות נמוכה יותר) ומעבירים את הסיבובים הגבוהים דרך גיר ביחס מסוים ואז מקבלים נצילות גבוהה בהרבה ממנוע עם kv נמוך (ועם היתנגדות גבוהה) ללא גיר.

הכל נכון ותיאורטי בלבד לגבי המנועים - רק שכחת את הנצילות הנמוכה מאוד של הגיר....

leetal
15-08-2008, 01:26:44
הכל נכון ותיאורטי בלבד לגבי המנועים - רק שכחת את הנצילות הנמוכה מאוד של הגיר....

נכון אבל ראה את היהלום שבכתר של המנועים:
http://www.espritmodel.com/index.asp?PageAction=VIEWPROD&ProdID=4934

b1yossi
15-08-2008, 01:32:25
אני ממש לא בטוח שמדובר על נצילות כוללת של הסט - לדעתי מדובר בנצילות המנוע בלבד.

leetal
15-08-2008, 01:43:21
גם אם מדובר על נצילות של המנוע בלבד זה ביזכות ההיתנגדות הפנימית הנמוכה שלו.
בכל מקרה מה שרציתי להדגיש זה שההיתנגדות הפנימית של המנוע זה הפרמטר הכי חשוב (בהשוואה בין מנועים),וההוכחה היא שלמרות שהגיר מוריד את הנצילות של המנוע עדין המערכת יותר נצילה ומי שרוצה "מערכת על" מישתמש במנועים עם גיר-ראה אוהד ורטש.
אף אחד לא היה קונה גיר שגם מוסיף סירבול גם מישקל וגם מחיר (גיר איכויתי יכול לעלות יותר ממחיר המנוע) -הרווח של הסירבול היא נצילות גבוהה (היתנגדות פנימית נמוכה כבר אמרנו?)

wind556
15-08-2008, 02:32:21
האם מישהו מהנוכחים כאן יוכל לענות על השאלה ששאלתי בפורום המסוקים?
http://www.efly.co.il/forums/showthread.php?t=734
תודה על ההתייחסות

wind556
16-08-2008, 00:35:00
?