PDA

צפייה בגרסה מלאה : הנדסה אוירונאוטית ...לא כאן!!

יורדן הוויצנאי
14-08-2008, 21:46:48
הפעם ללא בדיחות, בלי ציניות ומקסימום בגרות מצידי..
אני מחפש מסלולי לימוד באוירונאוטיקה לתואר ראשון מחוץ
לארץ הקודש.
אשמח לשמוע הצעות\המלצות ורעיונות לגבי מדינות אחרות ואוניברסיטאות
המלמדות את המקצוע.
תודה מראש,
יורדן המיואש
(מהטכניון)

Tomer2
14-08-2008, 21:54:11
למה לא באוניברסיטת תל אביב? יש מסלול לאוירודינמיקה כחלק מלימודי הנדסה מכאנית

ZvikaF
14-08-2008, 21:57:09
מה רע בטכניון ? (דבר עם יובל ותגיד שצביקה שלח אותך...)

master_bebe
14-08-2008, 22:28:34
תהייה אחראי על הסדנה ותעביר תעופה ספורטיבית....

יש אחלה אוניברסיטאות בארה"ב.
קח דוגמאות מהקבוצות שהתחרו נגדנו באפריל:

http://www.aiaadbf.org/2008_files/2008_Final_Results.pdf

קורן בן אשר
14-08-2008, 22:42:21
הי איש,

פרט, הסבר ונמק, שפוך הכל (במסר פרטי אם אתה רוצה) ואשתדל לתת לך את הייעוץ הכי טוב שאפשר.

סתם לסבר את האוזן, בעוד שלושה ימים אהיה על מטוס בדרך לאוניברסיטה במערב אירופה, תואר שני בתחום קרוב מאוד-מאוד, כך שתהיה בטוח שאני יודע די טוב מי נגד מי ולמה.

קורן

יורדן הוויצנאי
15-08-2008, 03:11:08
חברים,
קודם כל תודה על ההתייחסות..
העניין הוא מאוד פשוט!
יש לי תעודת בגרות דיי טובה.
פסיכומטרי סביר+
ורקע בתחום שאני מעדיף להצטנע ולא לדבר עליו..
היום ביליתי קצת בטכניון והממצאים הם שלא מעניין אותם מי אני או מה אני שווה,
מבחינתם אני רק מספר , ושמי בישראל הוא "סכם".
אוסיף ואומר שהפקולטה דורשת סכם גבוה מזה המפורסם בעלונים\אתר ואין שום סוג של הנחות וקיצורים.
אם הייתי יודע שזה היה נגמר בפסיכומטרי אולי הייתי שוקל להתאמץ אפילו עוד יותר ולהביא ציון גבוה,
אך האמת הכואבת היא שהגישה הקרה של הטכניון לא ממש מתאימה לאופי שלי ( וזאת בעיה שלי!)
ואני מחפש מקום קצת יותר סימפטי להתפתח וללמוד בו.
הלוואי והייתי יכול להיות סתם חנון חרשן ומשעמם , לסיים את התואר בהצטיינות ובסוף לא לדעת
אפילו מה זה מטוס ( אגב , נתקלתי בלא מעט בוקים כאלה).
אבל אינני כזה! אני לא חרשן גדול, יש לי אהבה אמיתית למקצוע, אני יכול לחפור ימים ולילות בספרי אוירודינמיקה,
אבל זה לא מקדם אותי לשום מקום.
זה נקרא בשפה הפיזיקאלית מקדם ההיתקעות או Cs = 1\2pV^2SCs
כאשר s מייצג stuck
אין לי רצון למשוך את זה עוד ועוד, לעשות אלפי פסיכומטרים ולשפר עוד חצי נק' בבגרות במתמטיקה.
אני רוצה חלופה לטכניון המרגיז הזה ומכיוון שאין אחת כזו בארץ אני נאלץ לחפש בנכר.
שוב תודה על זמנכם,
אשמח לשמוע דעות ורעיונות.
יורדן.
אגב, אין אור בקצה המנהרה... רק מאוורר ענק! ( והמבין יבין)

יורדן הוויצנאי
15-08-2008, 03:14:03
נ.ב
קורן.ב.א ,
אם יש שם מסלול לתואר ראשון... תכניס אותי למזוודה אני בא איתך!
באיזו אוניברסיטה מדובר אם אפשר לשאול?

יורדן הוויצנאי
15-08-2008, 03:19:23
נ.ב.ב
לא התכוונתי לפגוע באף אחד כשדיברתי על חנונים בוקים חסרי ידע...
סתם רציתי להוציא קצת זעם טעון קנאה לפני שאני הולך לישון.
גיא.. אתה תותח ואתה יודע בדיוק למי התכוונתי בתיאור המרושע שלי.
שמור על קשר ותודיע לי כשאתה עולה לצוק.

oferwain
15-08-2008, 06:23:33
יורדו אתה טועה ובגלל זה לא קיבלו אותך...

בקצה המנהרה בטכניון פעם היה מנוע של פנטום...(ואולי הוא עדיין שם)

עופר

עמרי רז
15-08-2008, 07:38:20
יורדן ,
אל תתיאש לעולם ! אתה צודק, לטכניון אתה רק מספר וזו האמת כי הם לא יכולים ללמוד/להכיר כל סטודנט המבקש ללמוד שם..
אני הגעתי עם בגרות טובה :cool: ופסיכומטרי שעשיתי בצבא 565.. :confused:
הייתי נעול ללמוד תעשייה וניהול שדרשו סכם של 84 ושלי היה 78
אז עשיתי מכינה (אומרים שזה קצת קשה אבל אבא שלי לימד אותי שקשה יש רק בלחם וגם את זה אפשר לאכול.)
ועשיתי במהלך המכינה שלושה פסיכומטרי (ללא קורסים רק פתרתי בחינות ושיננתי עברית)
ובסיום המכינה הגעתי לסכם הדרוש + 2 ..
רק להבהיר אני לא חננה (בלי לפגוע בגיא.. (:D) סתם), כל המכינה והתואר עבדתי (מורה פרטי) ועשיתי חיים מטורפים כל התואר. מה שאני מנסה לומר שהגישה שלי דומה מאוד לשלך.
ביליתי חצי שנה בתעשייה וניהול ועברתי פקולטה לאזרחית (סכם 79 בזמנו..) ואתה יודע מה לא מתחרט על שנייה של מאמץ..
ואתה צודק שהפקולטות דורשות סכם גבוה מהרשום בספח וזה כי לאחר ההרשמה הראשונית 90% מהמקומות תפוסים, ואת ה- 10% שנותרו יכנסו בהרשמה מאוחרת בסכם שנקבע ע"י ממוצע הסכמים של ה- 90% ראשונים. (לשמור על סוג של רמה גבוה ומאוזנת)
בשורה התחתונה אני סיימתי לפני שנה מהנדס מבנים ואני מאושר על בחירתי זה היה שווה את כל המאמץ !!
חוץ מהלימודים הכרתי/הוארתי/למדתי דברים אדירים רק מהחברה שבה את מסתובב..
ולכן אל תוותר תלחם ותשיג את מבוקשך, זה מאוד מספק..מקווה שעזרתי במעט..

רז עמרי

קורן בן אשר
15-08-2008, 11:31:39
יורדן,

נתחיל בנימה פילוסופית משהו: לעולם יהיה הקונפליקט הזה בין חבר'ה כמוך שיודעים ונושמים תעופה לבין עתודאים-חנונים-רוסים-שיודעים-לפתור-משוואות-דיפרנציאליות-חלקיות-לא לינאריות-ממעלה שלישית-תוך-כדי-שינה-ברוורס (מחק את המיותר...), גם אותי זה תסכל בזמנו. אני שייך קצת לשני המחנות, פעם הסמסטר שלי כמעט הוציאו עלי דין רודף כי דפקתי להם את הפקטור בדינמיקה מ' :D. אבל אל תזלזל בחבר'ה האלה. בנימה מפוכחת וריאליסטית, רוב העבודה בהנדסה היא לשבת בקיוביקל הטחוב שלך ולטחון אנליזת מאמצים, או זרימה, או מטחנת מספרים כזו או אחרת, מבלי שתזכה לראות מטוס מקרוב. "ברט רוטאנים" יש מעט מאוד וצריך מעט מאוד. אז אתה מבין לבד שבסופו של דבר צריך יותר אנשים עם כישורים אנליטיים, אע"פ שזה נורא מרגיז. דבר נוסף, הרבה מאוד מהדברים שאני (ובעוד כמה שנים אתה, אני מקווה) משתמש בהם מדי יום הם תוצאה של עבודה סיזיפית של מהנדסים ומדענים שישבו בחדר האפלולי שלהם ומילאו ניירות במתמטיקה עד שיצא עשן לבן, וזאת אפילו שחלקם לא היו יודעים להגיד אם מטוס טס בכיוון החרטום או הזנב.

וחוץ מזה, אל תשכח שזו אוניברסיטה, הקבלה היא לפי ציונים וככה זה בכל מקום. אל תשלה את עצמך שבמקומות אחרים רק מחכים לך בזרועות פתוחות. אני מבין שכבר שקלת את האופציה של מכינה, שקול שוב היטב.

ניגש לעניין.

כמה דברים כלליים שחשוב שתדע:

1. לכל מוסד נורמלי יש בימינו אתר אינטרנט שבו אתה יכול למצוא 95% מהאינפורמציה שאתה צריך. כל מה שאתה צריך זה לחפש את המוסד בגוגל.
2. בהרבה מקומות באירופה מלמדים עדיין לפי השיטה המסורתית שלפיה אתה לומד הנדסה חמש שנים ומקבל תואר שנקרא אינג'ינר, דיפלום אינג'ינר או משהו דומה. אם כי לאט לאט מיישרים קו ועוברים לשיטה של B.Sc ארבע שנתי (היישור קו הזה הוא על פי אמנה של האיחוד האירופי - תוך כמה שנים כולם יצטרכו להתיישר).
3. לא ניסיתי להתקבל לתואר ראשון בחו"ל אז אני לא מכיר בדיוק את הדרישות. סביר להניח שתצטרך לעשות SAT (פסיכומטרי אמריקאי) או משהו מקביל. כמו כן מבחן ידיעת שפה (באנגלית TOEFL או IELTS) או מבחנים מקבילים בשפות אחרות. מן הסתם לא מכירים בתעודת בגרות שראלית אז תצטרך מבחני כניסה ספציפיים לאוניבריסטה.

לגבי ארה"ב: יש עשרות רבות של מוסדות טובים, כשלדעתי הסיכויים להיכנס לעשרת הראשונים אפסיים מבחינתך (MIT, סטנפורד, CALTECH, וכו'). אבל יש כל כך הרבה מוסדות טובים שאתה יכול בשקט לחפש לך איזה state university מהשורה השנייה כמו San Diego State University. אני עצמי כלל לא התעניינתי בלימודים בארה"ב בשלב זה אז קשה לי לתת לך שמות ספציפיים. חפש בגוגל את הדירוג של המוסדות הכי טובים להנדסה אוירונאוטית (יש כזה). ודע לך שמבחינת מטחנת ציונים האמריקאים עוד יותר קשים, ואתה תצטרך להתחרות במאסות של סינים והודים שמוכנים לעבוד 26 שעות ביממה.

לגבי אירופה: האם אתה דובר שפה נוספת מלבד אנגלית?

אני למשל חלמתי תמיד ללמוד דווקא בגרמניה (נושא רגיש, בבקשה בלי הערות כאן). ערש ההנדסה האוירונאוטית הוא דווקא שם. הצרה שלי היא שהגרמנית שלי עדיין רחוקה מלהיות מספיקה כדי לעבור את הבחינות לשליטה בשפה, ולא רציתי לפספס שנה בזמן שאני משלים את החומר. בכל אופן, יש כמה מקומות טובים: Uni-Stuttgart, שהיא ביתו של פרופסור אפלר (Eppler) המפורסם, ויש לה מסורת ארוכה מאוד של קבוצות טיסנאות ודאיה שהרבה פיתוחים רשומים על שמן (גגל Akaflieg Stuttgart). יש את TU Muenchen. יש את TU Berlin, לדעתי יש שם מסלול ממש חדש של הנדסה אוירונאוטית, ויש את הערך המוסף של לגור בעיר הכי נורמלית בגרמניה מנקודת מבט של ישראלי. יש גם את RWTH Aachen שנמצא גם במקום אטרקטיבי. אם אתה רוצה לנסות לברר יותר פרטים, למכון גתה יש יועצת אקדמית, תעשה לך יום טיול למכון גתה בת"א (רחוב וייצמן 4- בית אסיה).

לגבי בריטניה לא חקרתי יותר מדי, משום מה לא עניין אותי ללמוד שם. חברים מספרים שדי קל להם שם מבחינת הלימודים, אז אולי כדאי שתתעניין. יש את Cranfield, מוסד ידוע, ויש את אוניברסיטת מנצ'סטר ואת האימפריאל קולג' בלונדון, ויש בי"ס להנדסה בקיימברידג', ויש עוד הרבה שאני בטח לא מכיר.

מן הסתם יש עוד מוסדות טובים בשאר מדינות אירופה שיש להן תעשייה אוירונאוטית (איטליה- הפוליטכני של טורינו, ספרד- מדריד, צרפת). לא ביררתי ספציפית.

אני מסיים את הרשימה עם המקום הכי מומלץ בעיניי וצריך להיות מספר 1 ברשימה - TU Delft בהולנד. שם עולמי, מסורת מפוארת, הפקולטה להנדסה אוירונאוטית הכי גדולה באירופה (1600 סטודנטים לתואר ראשון!) ולימודים באנגלית. גם שמתי לב שבאופן יחסי דרישות הקבלה היו טיפטיפה פחות מהמקום אליו אני נוסע.

אם ממש חם לך בארץ אתה יכול לברר גם על KTH (שבדיה) או DTU (דנמרק, לשם אני נוסע. אבל אין להם אוירונאוטיקה פרופר).

זהו, אחרי שקראת את המגילה הזו, תרגיש חופשי לשאול שאלות. אני מקווה שנתתי לך קצה חוט.

הכי חשוב, קח לך שבועיים להירגע ולחשוב בצורה צלולה ומיושבת, אל תפעל בצורה אימפולסיבית, התייעץ עם הרבה אנשים. ושיהיה המון בהצלחה בהמשך.

קורן

Tomer2
15-08-2008, 12:15:08
יורדן
אני חוזר שוב על המלצתי
למרות שזה לא "מפורסם"
יש מסלול אוירודינמיקה באוניברסטית תל אביב

תנאי הקבלה הרבה יותר קלים מאשר בטכניון אבל רמת הלימודים והמחקר לא פחותה

אם תרצה אעשה לך סיור במנהרות הרוח של המעבדה לאוירודינמיקה שתוכל להתרשם

assafwei
15-08-2008, 13:01:36
אני דווקא הייתי שוקל כיוון אחר לגמרי...
אני לא יודע אם אתה מוכוון לתחום מסויים באוירונאוטיקה, או שאתה מעוניין בתחום באופן כללי. אבל בשביל להתעסק בתחום התעופה לא חובה להיות מהנדס אוירונאוטי, ולדעתי אפילו הסיכוי להתעסק בתחום יותר גדול במידה ותלמד מקצוע אחר. אם זה תכן מבני של מטוסים, חוזק חומרים, זרימה, מנועי בעירה פנימית או מנועי סילון ועוד עשרות תחומים שנכנסים בתוך עולם התעופה, לך ללמוד הנדסת מכונות, אם זה בצד של מכשור הטיסה לך ללמוד הנדסת חשמל, וכו'...
מה גם שיש סיכוי טוב מאוד שתלך ללמוד בגלל תחום אחד ובסוף תגלה עולם שלם של תחומים שלא ידעת שהם קיימים ושתתאהב בהם (לי זה התחיל בעניין שגיליתי בחומרים מרוכבים, והתפתח להתעניינות בחוזק, באנליזת אלמנטים סופיים, בזרימה, במתכות, במוליכים למחצה ובעשרות נושאים נוספים).
בקיצור, תגלוש לאתרי האוניברסיטאות (והמכללות) ותעבור על השנתונים של המחלקות השונות בפקולטה להנדסה, תסתכל על הקורסים השונים ותאמין לי שתוכל למצוא הרבה תחומים שלא רק יוכלו להכניס אותך לעיסוק עתידי בתחום התעופה, אלא גם יפתחו לך חלון להכיר עשרות תחומים אינסופיים ומעניינים אחרים שלא ידעת שקיימים בכלל.
בכל מקרה, שיהיה בהצלחה בכל דרך שתבחר.

ShaharBD
15-08-2008, 18:26:50
אני דווקא הייתי שוקל כיוון אחר לגמרי...
אני לא יודע אם אתה מוכוון לתחום מסויים באוירונאוטיקה, או שאתה מעוניין בתחום באופן כללי. אבל בשביל להתעסק בתחום התעופה לא חובה להיות מהנדס אוירונאוטי, ולדעתי אפילו הסיכוי להתעסק בתחום יותר גדול במידה ותלמד מקצוע אחר. אם זה תכן מבני של מטוסים, חוזק חומרים, זרימה, מנועי בעירה פנימית או מנועי סילון ועוד עשרות תחומים שנכנסים בתוך עולם התעופה, לך ללמוד הנדסת מכונות, אם זה בצד של מכשור הטיסה לך ללמוד הנדסת חשמל, וכו'...
מה גם שיש סיכוי טוב מאוד שתלך ללמוד בגלל תחום אחד ובסוף תגלה עולם שלם של תחומים שלא ידעת שהם קיימים ושתתאהב בהם (לי זה התחיל בעניין שגיליתי בחומרים מרוכבים, והתפתח להתעניינות בחוזק, באנליזת אלמנטים סופיים, בזרימה, במתכות, במוליכים למחצה ובעשרות נושאים נוספים).
בקיצור, תגלוש לאתרי האוניברסיטאות (והמכללות) ותעבור על השנתונים של המחלקות השונות בפקולטה להנדסה, תסתכל על הקורסים השונים ותאמין לי שתוכל למצוא הרבה תחומים שלא רק יוכלו להכניס אותך לעיסוק עתידי בתחום התעופה, אלא גם יפתחו לך חלון להכיר עשרות תחומים אינסופיים ומעניינים אחרים שלא ידעת שקיימים בכלל.
בכל מקרה, שיהיה בהצלחה בכל דרך שתבחר.

כל מילה זהב!

יורדן הוויצנאי
15-08-2008, 21:22:55
חברים,
אני נרגש למראה ההתיחסות וההשקעה בהודעותיכם.
תודה.
כנראה שלכל אחד מכם היה את הסרט שלו עם האקדמיה ואתם יודעים איך אני מרגיש.

עופר, מאז שכל בן אנוש שני נהיה גנב ברזל, אתה יכול לשכוח מהמנוע של הפאנטום.
כיום מוצב שם מאוורר שלושה מצבים ב- 79 ש"ח מהסופרמרקט.

רז עומרי, בהחלט עזרת! כל חיזוק ולו הקטן ביותר עוזר במצבי!
ואני בטוח שגם במהלך הלימודים יש אינסוף משברים שמחייבים סביבה תומכת.

קורן, קודם כל תודה על כמות המידע וההשקעה.
ברור שעדיפות ראשונה היא להשאר בארץ ועוד בחיפה. רק אם לא תהיה לי ברירה
אני אצא מארצנו הקטנה והאהובה.
עכשיו לגבי התחום שמעניין אותי , וכאן גם התשובה ל assafwei,
אני כרוך סביב אוירודינמיקה טהורה. כל זרימה של פלואידים, מכל סוג וסוג סביב גופים מעניינת אותי.
סופרמן רואה דרך קירות , ואני רואה זרימה...go figure.
התחום מתקשר לי גם לעיסוקיי הימיים ( בנייה ותכנון של גלשנים ) וגם לעיסוקיי התעופתיים.
ייתכן מאוד שיש תחומים שעשויים לעניין אותי ולתרום לי בעתיד אך לצערי לא נחשפתי אליהם עדיין.
הנדסת מכונות פחות מושכת אותי , כנ"ל הנדסת חומרים...
אולי מוטב שאמשיך לבדוק וייתכן שאתקל במקצוע שהכי מתאים לי.
בשנים האחרונות מאז שהשתחררתי מצה"ל, הקמתי סדנא דיי מרשימה, בה אני מפתח כל מיני דברים,
ממציא את הגלגל מחדש בכל תחום שמעניין אותי וכך אני מגיע להגשמה עצמית.
לומד כל הזמן דברים חדשים, חומרים חדשים וטכניקות עבודה חדשות וכמובן רוכש ולומד כלי עבודה חדשים.
הגעתי למצב שבו ברור לי לחלוטין שחסרים לי כלים מתמטיים והנדסיים שאילו היו קיימים
הייתי מגיע למקומות רחוקים.
כמו כן, אני מקבל הצעות עבודה מפתות מאוד בתחומי המזל"טים והחומרים המרוכבים ( לא רק בתעופה)
וזה מאוד נחמד ומחמיא, אבל יום אחד כל "ההצלחה" הזו עלולה להיפסק , הגל ידעך וכדאי מאוד שיהיה לי
תואר ביד שיפתח לי דלתות.
לגביי ישיבה בקיוביקל- not a chance
אני מעדיף להיות מהנדס אוירונאוטי שעובד במטבח של חומוסיה מאשר לחשב עומסי פיתול על פין גזירה
שולי בכנף שתכנן איזה מהנדס בכיר. כזה אני!

טל2,
מבחינתי אתה טל 1...
מה שאתה מספר נשמע מעניין מאוד ואשמח לשמוע עוד פרטים.
האם מדובר בתואר באוירונאוטיקה או בלימודי הרחבה הבאים בסמוך לתואר הנדסי אחר.
גם אם מדובר באופציה השנייה, זה יכול להיות טוב, ואולי אפילו יותר טוב.
אנא פרט בנושא אם תוכל,
והעבר אלי פרטי התקשרות עימך שנוכל לשוחח ואולי להיפגש.

מר' בן דוד, האם מדובר בזהב 24 קראט?

הצלחתם קצת להרגיע אותי,
הלילה אני אשן הרבה יותר טוב.
אוהב,
יורדן.

קורן בן אשר
15-08-2008, 23:24:16
מה שיש בת"א זו מגמה למכניקת זורמים ומעבר חום בתוך הנדסת מכונות. מכיוון שזו התמחות יש שם יותר קורסי חובה בנושאי זרימה מאשר בטכניון (שזה לכאורה יתרון מבחינתך). מאידך גיסא האוריינטציה שם לא כל-כך אוירונאוטית וחבל שלא תחשף לנושאים אחרים (שזה בדיוק החיסרון של התמחות בנושא מסויים).

סה"כ נשמע רעיון טוב. אכן במחשבה שנייה באמת רתמתי את הסוסים הרבה לפני העגלה בפוסט הקודם שלי, עוד לא מיצית את האפשרויות שלך בארץ.

בסופו של דבר זו לא סוגיה הרת-גורל, שלושה-ארבעה קורסים שלקחת/לא לקחת בנושא מסויים בתואר הראשון בוודאי לא הופכים אותך לאוטוריטה בנושא/ימנעו ממך ללמוד אותו במידת הצורך. תואר ראשון נועד ללמד אותך ללמוד; ולתת לך קצה חוט להמשך.

בהצלחה ואתה מוזמן ליצור קשר במסר אישי ולהתייעץ איתי בטלפון אם בא לך.

ZvikaF
15-08-2008, 23:45:45
יורדן: אני לא מעורה בסילבוס היום, אבל בתקופתי הלימודים היו די לימודי בסיס. רק בשנה וחצי האחרונים נלמדו תחומי אוירונאוטיקה פרופר - כך שתתכונן ללמוד הרבה... הרבה.. הרבה... מתמטיקה (אין מה לעשות הכול מתחבר בסוף) והלימודים רק יקנו לך בסיס להמשך, כך שמעבר להילה של הלימודים בטכניון אני מאמין שגם בבאר-שבע או תל-אביב תקבל בסיס דומה.

Boogle
16-08-2008, 00:37:41
יורדן יורדן יורדן מה יהיה בסופך.

שמע נא, בתור מהנדס אווירונאוטי מהטכניון, שנשבע שלשם לא ישוב יותר ואז הלך ועשה תואר שני במוסד הזה ושוב בחסות הפקולטה הידועה, אומר לך כך:
בישראל די מיותר ללמוד אווירונאוטיקה. (ואל תקפצו עלי כל המאוהבים במקצוע)
בישראל, בטכניון ספציפית, נדרו נדר למרר את החיים לבאי הפקולטה, כי מישהו (איזה עתודאי שלא אנקוב בשמו) החליט שיש יותר מדי סטודנטים המתקבלים כברירת מחדל לפקולטה...(אני אתייחס לכך בהמשך בעניין הסכם)
אפשרויות ההעסקה "במקצוע" כפי שאתה רואה אותם, מאוד מאוד בעייתיות , בין השאר בשל בעיות גובה שכר שלא אפרט כעט (אבל אזכיר שכרם של דוקטורים רוסים העובדים בשמירה בכניסה לסופר...)

ולטכניון בפרט: ציון הסכם המפורסם בכתובים זה כלאם פאדי! (מס שפתיים בעברית) שנועד להבריח את אלו בעלי הציונים הנמוכים ובעלי ההערכה העצמית הנמוכה משערי הטכניון. הוא בבחינת השלט "זהירות כלב נושך" ששמים בשערי בתים רבים.
אלא אם השתנה משהו דרסטית ב15 השנה האחירונות(ולדעתי לא) אין מישהו שהגיש בקשה להתקבל לפקולטה (אוירוחללמערכות כמובן) ולא התקבל לבסוף.
לטכניון יש מספר סבבי קבלה, שאת האחרונים בהם מבצעים במהלך השבוע שבועיים הראשונים בכל סמסטר ועדיין מודיעים לאנשים שהתקבלו ויכולים להתחיל ללמוד אם בא להם.
הטכניון הוא גוף בעל חוקים רבים שניתנים לעקיפה(כן כן לא אכיפה) בקלות ועם קצת פקחות וחוכמת חיים ישראלית.
לכן:
1. קום התהלך לך אל שערי הטכניון והגש מועמדות, במקרה (הנדיר) שלא תתקבל גש לסעיף 2 להלן:
2. במידה ותסורב, אתה ניגש למזכירות הפקולטה וקובע פגישה עם הדיקן, בפגישה אתה מסביר לו את צרכיך הנפשיים המיוחדים (אם עדיין לא הבנת שצריך לחפש מקצוע שיתן לך פרנסה טובה בכדי שהאשה והילדים יניחו לך בעתיד להתעסק במה שאתה באמת אוהב ולא בלנסות ולהשלים הכנסה....)
3. אם גם זה לא עוזר (הסבירות לזה שווה לסבירות שמחר בערב ישראל תתקוף את הבית הלבן עם שלושה כפירים שהושמשו לצורך כך). אתה מתחיל לבנות לך לובי באמצעות מספר פרופסורים, שאתן לך את שמם טלפונית אם תרצה, אשר אוהבים את הטיפוסים כמוך שישרצו אצלם במעבדה יומם ולילה וקדמו להם את המחקר שנים קדימה תוך סמסטר אחד.
4. אם כל הנ"ל לא עבד ועוד לא הבנת שאין עתיד לאווירונאוטים בארץ, אני ממליץ בחום על delft בהולנד. אוניברסיטה יפה, אנשים חמים ואלפי כוסיות הולנדיות שמחפשות טיפוסים ים תיכוניים לצורך שותפות בלימודים.....

אהה כן, אני בשבת בבוקר בכפר גלים אם תרצה לדבר, או שלח לי מסר ואתן לך את הנייד שלי.

b1yossi
16-08-2008, 00:41:18
יורדן יורדן יורדן מה יהיה בסופך.

שמע נא, בתור מהנדס אווירונאוטי מהטכניון, שנשבע שלשם לא ישוב יותר ואז הלך ועשה תואר שני במוסד הזה ושוב בחסות הפקולטה הידועה, אומר לך כך:
בישראל די מיותר ללמוד אווירונאוטיקה. (ואל תקפצו עלי כל המאוהבים במקצוע)
בישראל, בטכניון ספציפית, נדרו נדר למרר את החיים לבאי הפקולטה, כי מישהו (איזה עתודאי שלא אנקוב בשמו) החליט שיש יותר מדי סטודנטים המתקבלים כברירת מחדל לפקולטה...(אני אתייחס לכך בהמשך בעניין הסכם)
אפשרויות ההעסקה "במקצוע" כפי שאתה רואה אותם, מאוד מאוד בעייתיות , בין השאר בשל בעיות גובה שכר שלא אפרט כעט (אבל אזכיר שכרם של דוקטורים רוסים העובדים בשמירה בכניסה לסופר...)

ולטכניון בפרט: ציון הסכם המפורסם בכתובים זה כלאם פאדי! (מס שפתיים בעברית) שנועד להבריח את אלו בעלי הציונים הנמוכים ובעלי ההערכה העצמית הנמוכה משערי הטכניון. הוא בבחינת השלט "זהירות כלב נושך" ששמים בשערי בתים רבים.
אלא אם השתנה משהו דרסטית ב15 השנה האחירונות(ולדעתי לא) אין מישהו שהגיש בקשה להתקבל לפקולטה (אוירוחללמערכות כמובן) ולא התקבל לבסוף.
לטכניון יש מספר סבבי קבלה, שאת האחרונים בהם מבצעים במהלך השבוע שבועיים הראשונים בכל סמסטר ועדיין מודיעים לאנשים שהתקבלו ויכולים להתחיל ללמוד אם בא להם.
הטכניון הוא גוף בעל חוקים רבים שניתנים לעקיפה(כן כן לא אכיפה) בקלות ועם קצת פקחות וחוכמת חיים ישראלית.
לכן:
1. קום התהלך לך אל שערי הטכניון והגש מועמדות במקרה (הנדיר) שלא תתקבל גש לסעיף 2 להלן:
2. במידה ותסורב, אתה ניגש למזכירות הפקולטה וקובע פגישה עם הדיקן, בפגישה אתה מסביר לו את צרכיך הנפשיים המיוחדים (אם עדיין לא הבנת שצריך לחפש מקצוע שיתן לך פרנסה טובה בכדי שהאשה והילדים יניחו לך בעתיד להתעסק במה שאתה באמת אוהב ולא בלנסות ולהשלים הכנסה....)
3. אם גם זה לא עוזר (הסבירות לזה שווה לסבירות שמחר בערב ישראל תתקוף את הבית הלבן עם שלושה כפירים שהושמשו לצורך כך). אתה מתחיל לבנות לך לובי באמצעות מספר פרופסורים, שאתן לך את שמם טלפונית אם תרצה, אשר אוהבים את הטיפוסים כמוך שישרצו אצלם במעבדה יומם ולילה וקדמו להם את המחקר שנים קדימה תוך סמסטר אחד.
4. אם כל הנ"ל לא עבד ועוד לא הבנת שאין עתיד לאוורונאוטים בארץ, אני ממליץ בחום על delft בהולנד. אוניברסיטה יפה, אנשים חמים ואלפי כוסיות הולנדיות שמחפשות טיפוסים ים תיכוניים לצורך שותפות בלימודים.....

http://www.efly.co.il/forums/images/icons/icon14.gif אותי שכנעת.....http://www.efly.co.il/forums/images/icons/icon7.gif

ZvikaF
16-08-2008, 09:47:45
לא יודע לגבי דלפט אבל כל היתר נשמע הגיוני (במיוחד הקטע עם יכולות ההשתכרות...)

Photon
16-08-2008, 10:46:44
דווקא יכולת השתכרות והולנדיות נשמע שהולך טוב ביחד

master_bebe
16-08-2008, 11:56:03
אין ספק שקיים מרמור רב לגבי הטכניון בכלל והפקולטה לאווירונוטיקה בפרט.
כמי שמסיים שם סמסטר 8, אני יכול להגיד שהלימודים שם דורשים הרבה השקעה מצד אחד ומצד שני אפשר לעבור את הפקולטה גם בלי לקרוע את התחת יותר מידי. גם אני מאלה שלא אוהבים לשבת הרבה על התחת והרבה זמן אני מבלה בסדנה של הפקולטה, בונה טיסנים ומטיס אותם בצוק.
רוב הקורסים הם פחות רלוונטים/ מעניינים, והרוב הינו חומר תיאורטי כי חברי הסגל חיים בסרט שכולם הולכים להיות חוקרים ותיאורתיקנים ולא מהנדסים. זה לא באמת מעניין אף אחד שכבות גבול תרמיות בזרימה שגיא-קולית. אבל מה לעשות, צריך להבין קצת גם בחרא הזה.
לא נראה לי שאף אחד רוצה למרר לסטודנטים את החיים. למרות שלפעמים נראה ככה, אם הכל היה קל אז הרמה הייתה יורדת והשם של הפקולטה גם. ככה זה עובד...
יש לפקולטה לאוירונוטיקה שם דווקא לא רע בעולם. וכל מי שמסיים בפקולטה מוצא עבודה בתחום או בתחום שקשור, כל החברים שלי ואני כבר עובדים בתור סטודנטים בתעשיות הגדולות (תעשייה אווירית, אלביט ורפאל) ויש עוד חברות קטנות נוספות.
מבחינת פרנסה, כשאתה משווה להייטק אז באמת אתה לא מגיע לאותן משכורות אבל אתה מסיים לעבוד בשעה נורמלית (16:00-17:00) ויש לך חיים אח"כ לעומת הייטק שאתה לא מסיים לעבוד גם כשאתה בבית בשעה 10 בלילה.
אף אחד לא יעשה לך הנחות כי אתה טיסנאי או בגלל שיש לך אינטואיציה בנושא. זאת אקדמיה, ושם כולם שווים (או לצערי נמדדים לפי הציונים שלהם) וככה סביר להניח שיהיה בכל מקום.
אם בכל זאת אתה רוצה ללמוד בחו"ל אז באירופה באמת delft זאת אוניברסיטה מובילה, יש גם את ה dlr בבראונשוויג בגרמניה. בארה"ב יש כמובן את mit ואת אוניברסיטת אריזונה שנחשבת מעולה. אבל אל תחשוב ששם לא תלמד חומר משעמם ויבש... אקדמיה זאת אקדמיה
ועם כל הכבוד לבלונדיניות (ויש הרבה כבוד...) זה שיקול פחות חשוב בבחירת מקום. אלא אם כן זה מה שאתה מחפש.....

יורדן הוויצנאי
16-08-2008, 12:31:11
גיא,
אילו הייתי מחפש הנחות ומבצעים הייתי הולך לפוקס קידס.
אני בהחלט מחפש דרך מהירה והגיונית יותר להתקבל ללימודים האלה
כי בקצב הזה אני אשב בכיתה עם הנכדים שלי.
אני לא רודף אחרי כסף ואין לי (כרגע) כוונות עתידיות להיות שכיר, כך שמשכורות
הייטקיות ומכירת הנשמה לשטן לא מושכות אותי.
ואת זה אתה כבר יודע מסיפוריי על מקום עבודתנו המשותף ( החל מה-24.8 כבר לא משותף).
יש עוד כמה דברים שאשמח לדון איתך עליהם אבל לא על גבי דפי הפורום הלבנים
( דרימר אם לא שמת לב , זאת הייתה עקיצה ואני מקווה שתמצא זמן לעצב קצת , לשנות תאורה ולשים קטורת )
ברור שאני יכול לדוש בזה עוד רבות ולהיות בטוח בצדקתי , וכמו כן ברור גם שזה לא ישנה את המציאות.
הלימודים יהיו קשים וכנראה שאתקל באנשים פי כמה וכמה יותר מוכשרים, יותר מנוסים ויותר חרשנים ממני.
אני מודה לך על זמנך ואני מזמין אותך אותך לקרב אויר-אויר בסטלה.....
הברון האדום,
יורדן.

master_bebe
16-08-2008, 23:01:06
איזה סטלה ואיזה נעליים, התנאים לסטלה יבשילו בעוד חודש-חודשיים...

בינתיים אנחנו תקועים עם כרמלייה.

תאמת שאני רוצה להתחיל פרוייקט בחיפוש צוק מערבי חדש באיזור, מקום שיהיה אפשר להנחית בו דאונים יותר רציניים ולא צעצועי פוליגל....
מאז השריפה בכרמליה יש רק שיח אחד להנחית עליו....

איציק רונן
17-08-2008, 00:39:41
דעה פרטית:
אני חושב שהסיפור הזה מצער מאוד ומייצג בצורה מצוינת את המצב העגום של המוסדות האקדמיים בארץ.
סיפור חיי (האקדמי) התחיל ממש באותו האופן.
בסופו של דבר למדתי בארץ (ת"א) אלקטרוניקה ובארה"ב מכונות (רציתי להתמחות ברובוטיקה ומערכות משולבות). וישנם שני הבדלים עיקריים שאני יכול לציין:
1. באוניברסיטה בארה"ב אתה הלקוח ומתנהגים אליך בזה האופן. בארצנו היקרה אתה פשוט מטריד אותם, בעיניהם העיקר זה האקדמיה, "זה הדבר האמיתי לא התעשייה או סטודנטים" את זה שמעתי מראש תחום עיבוד תמונה בת"א, שביקשה שאשלם עבור פרויקט סיום של סטודנט לתואר שני שרצה לעשות אצלי פרויקט. וזה מאוד עצוב שהיא חושבת שהתעשייה בארץ זה לא הדבר האמיתי.
2. לדעתי (קצת בהכללה) איכות הלמידה בארץ גבוה בהרבה מזו שבחו"ל, במקצועות הטכנולוגיים, רפואה ועוד. כל חומר שלמדתי בארץ, כל הבסיסים יושבים הרבה יותר טוב בהשוואה ללימודים בחו"ל.

לצערי המדינה לא מקדמת את הנושא באופן ובכיוון הנכון. למה לא לאפשר לכולם ללמוד, התעשייה והחיים ימיינו אותם, למה לפסול אותם מראש?
לסיכום:
היות והצד התיאורטי הוא שמושך אותך, לאור האמור, אתה לצערי חייב למצוא דרך להתקבל בארץ. אני מאמין שאתה צריך ללמוד את מה שאתה כ"כ אוהב, כי בזה תמיד תהיה הכי טוב וזה גם מה שיגרום לך נחת בסופו של דבר, אתה תהיה מאושר גם עם תרעב ללחם.... אבל זה לא יקרה כי אתה תהיה הטוב מכולם. אז אל תקשיב ואל תלך ללמוד דברים אחרים.
אז או שאתה מיישם את כל ההמלצות של חברינו היקרים, שנכתבו למעלה ..... או שתתאסלם!
עודאחדמנפגעיהאקדמיהבארצאיציק

sharonx
17-08-2008, 01:08:43
המסלול שלי כעתודאי היה קצת שונה ממה שמסופר כאן. למדתי הנדסת חשמל בטכניון. החלטתי על כך בגיל צעיר לפני שעוד הבנתי מה זה לימודים אקדמיים ומה יש בתוך המושג הענק שנקרא "הנדסת חשמל". למזלי אהבתי את התחום גם אחרי התעמקות בו. מה שיפה בהנדסת חשמל הוא מגוון התחומים שאפשר להתפתח בהם (אקטרוניקה, מחשבים, בקרה ורובוטיקה, מיקרואלקטרוניקה, תקשורת ועוד...). את האהבה לאוורינאוטיקה מימשתי בקורס תעופה ספורטיבית שהצתערתי שלא גיליתי אותו מוקדם יותר בתואר ואז אולי הייתי מספיק לקחת את כל ה 4 קורסים שאפשר.
הקורס היה עבורי מה שהצית את התחביב ועל כן אני אזכור אותו לטובה.

אני מסכים עם הנאמר כאן - לך על מה שאתה אוהב. זה שווה את המאמץ שתשקיע. רך ככה תגיע להרגשה של סיפוק ומיצוי עצמי.

נהנתי לקרוא את השרשור והופתעתי מכמות המנדסים שיש בפורום.

בהצלחה רבה יורדן בכל אשר תבחר.

יורדן הוויצנאי
17-08-2008, 01:33:31
חברים , אני רוצה להודות לכם על כל התגובות החמות .
ניתן להרגיש שהדברים יוצאים מתוך כוונה טהורה לעזור ולתמוך
וזה משהו שלא תמיד ניתן למצוא אפילו בתוך המשפחות הכי מלוכדות.
קיבלתי כאן הרבה מאוד מידע ואופנים לבחון את הדברים (גם בהודעות פרטיות)
וכעת עלי לעשות כמה בחירות ולהתחיל להתקדם בכוון מסויים.
אולי שווה לשנות את שם השרשור הזה ל-
"שרשור בניה מאוד מאוד איטי של התואר של יורדן" ... :)
איציק ושרון,
אני גם דוגל ב"ללכת על מה שאני אוהב" מכיוון שאם אלך על משהו שאני לא אוהב
יתכן ולא תהיה לי המוטיבציה לעבור את הרגעים הקשים.
מצד שני, כפי שנאמר פה לא פעם.. אולי "אוירונאוטיקה"אינה מה שאני חושב שהיא,
ואני צריך להכיר עוד תחומים לפני שאני מתקבע סופית ( ובקטע הזה אני מודה שאני דיי מקובע ולא מסתכל לצדדים)
בכל מקרה,
המון תודה ובקרוב יבוא עדכון מצב ההתקדמות.
אני מקווה גם שהשרשור הזה ישמר בארכיון הפורום ויוכל לספק מידע ומוטיבציה
לכל אותם נשמות אבודות שעתידות לעבור את הסיוט הזה ביום מן הימים.
לילה טוב,
יורדן.

sharonx
17-08-2008, 02:11:50
יורדן - רוצה לבוא שבוע הבא לצוק כרמליה או סטלה מאריס ? אני אבוא עם זיגי ועומרי. שלושתינו בוגרי הטכניון ואולי נוכל לעזור לך להחליט. הא - ואפשר להטיס גם דאוני צוקים (-:

בכל מקרה, לקראת הסוף שבוע אני אשלח לך הזמנה בפרטי. אתה מחיפה, נכון ?

יורדן הוויצנאי
17-08-2008, 03:08:37
אכן מחיפה.
רק 4 דקות מסטלה מאריס

Boogle
17-08-2008, 14:40:33
חברים יקרים,
ממרומי "גילי המופלג" אני חולק על "רק מה שאתה אוהב".

והנה בא נאום ארוך שמי שמתעייף פטור מלקרוא אותו. :D

כל אדם אוהב את מה שהוא טוב בו, מעצם טעמה המתוק של ההצלחה.
אך, הכיצד ידע אדם מה הוא טוב בו עד אשר לא יטעם ויניח את ידיו וראשו על המשהו הזה?
כל מה שיורדן הציג עד עתה שהוא "חולם" על אווירונאוטיקה, כי הוא עסק בהטסת מזלטי"ם ובנייתם. בהנדסה יש הרבה מעבר, ואני מכיר הרבה מהנדסי חשמל שעוסקים יותר באווירונאוטיקה ממני, הבוגר של הפקולטה.
האם, יורדן, ניסית לעסוק בתחום האלקטרוניקה? הבקרה? תכנון כבישים?, גאודזיה?, ראיית חשבון?, כלכלה? עריכת דין (רחמנא ליצלן)? רפואה?
מניין לך שתחומים אלו לא יעניינו אותך ולא תהיה טוב בהם?

ליאונרדו דה-וינצ'י , מכיר? האם הוא עסק רק בתחום צר? לא ולא, מי שמוכשר רצוי, כדאי, מומלץ וחובה עליו לנסות ולגעת במירב התחומים שיוכל, רק כך יוכל לחוש מה טוב בשבילו ולדעת עך מה ירצה להשקיע את רוב זמנו, לדעתי אתה עוד לא שם , ידידי, והדרך עוד רבה. אגב, המוכשרים באמת (ואת זה לא יקבע ציון סכם של אנשים שהלכו ושילמו יותר ממך לקורס פסיכומטרי) ירצו לעסוק בכל התחומים , אולי קצת להתמקד באחד מהם יותר אך וודאי ווודאי שלא להצטמצם לתחום צר וקטן. הרחב את אופקיך והחכם.

בכל מקרה, מי שרוצה "ללכלך את הידיים" ככל הנראה מוטב שיחפש לעצמו תואר הנדסאי או btech בתחום.
המהנדסים בארצינו (ובעולם עוד יותר) לא מלכלכים את הידיים, ישנם כאלו שאפילו לא מצליחים להבדיל בין תבריג ימני לשמאלי.
אני אפילו אכליל ואומר, שרוב המהנדסים בארצינו, אחרי שנתיים של עבודה חשים "בשלים" לניהול אחרים, אולי זה אופיו של העם היהודי, אך זה המצב וקשה לשנותו. ולכן, אתה נלחם בטחנת הרוח הלא נכונה (הממ.. תרתי משמע?)

בנוסף אומר עוד משהו, פעם קינאתי באנשים שהפכו את תחביבם לעיסוקם, וואללה כל היום עושים כיף. לצערי זה המתכון הבטוח שתתחיל לסלוד מתחביבך, עצם הגדרת המושג תחביב הוא עיסוק השונה מעיסוקיך העיקריים לשם אתה פונה בכדי לנקות את הראש ולתת לעצמך פורקן, האם אתה שם?

ZvikaF
17-08-2008, 17:24:01
כדי לאושש את גוגל - סליחה בוגל ,יש כמה מהנדסי אוירונאוטיקה מפורסמים כמו דן שילון.....

igalr
17-08-2008, 17:42:29
כדי לאושש את גוגל - סליחה בוגל ,יש כמה מהנדסי אוירונאוטיקה מפורסמים כמו דן שילון.....

דן שילון הוא לא מהנדס אוירונאוטיקה
אבל אתה קרוב ופחות מצחיק.

assafwei
17-08-2008, 18:14:28
המהנדס גם לא כזה מצחיק אבל על טעם ועל ריח...

קורן בן אשר
17-08-2008, 19:18:21
פרשנות ל-Boogle (ברשותך...)

אני מכיר הרבה מהנדסי חשמל שעוסקים יותר באווירונאוטיקה ממני, הבוגר של הפקולטה.

בשביל הטייארות שתעשיות בטחוניות מסויימות בונות בארץ באמת לא צריך מהנדסים אוירונוטיים :(. 90% שם זה אלקטרוניקה כזו או אחרת ולזה באמת צריך חשמלטורים.

המהנדסים בארצינו (ובעולם עוד יותר) לא מלכלכים את הידיים, ישנם כאלו שאפילו לא מצליחים להבדיל בין תבריג ימני לשמאלי.

לפעמים זה מרגיז גם אותי, ואז אני נזכר שטיסנאים עם אינטואיציה שיודעים ללכלך את הידיים זה נחמד, ורובנו בפורום כאלה, אבל זה טוב בשביל הטייארות הנ"ל, ועם הגישה הזו לא נגיע רחוק :rolleyes:. בשביל לבנות A380 אתה צריך 5,000 איש שיישבו בקיוביקל טחוב וייטחנו מספרים במטלב במיומנות רבה וזאת לרוב מבלי שיהיה אכפת להם אם הם עובדים אצל יצרנית מטוסים או יצרנית משחת שיניים.

לצערי זה המתכון הבטוח שתתחיל לסלוד מתחביבך

אכן מחשבה שמבקרת אצלי לעתים קרובות. מצד שני, עזוב את הילד, שילמד מה שהוא אוהב. זה לא שהוא הולך ללמוד לימודי מגדר או שפות שמיות עתיקות. מובטל הוא לא יהיה. ואם הוא יילך ללמוד חשמלציה ואח"כ ייתחרט כל החיים, זה יותר טוב?

בקיצור, כמספר היהודים בפורום הזה כך מספר הדעות ועוד כפול שלוש (כי אנחנו גם משנים את דעתנו... :D). בקיצור יורדן, אל תרים ידיים, לך לפקולטה, עשה מה ש-Boogle ייעץ לך לעשות בפוסט הקודם שלו, דבר עם פרופסור ג.י. (הוא דווקא מת על טיפוסים כמוך), ולדעתי בסוף הכל ייסתדר. אה, ובשלב מסויים אתה חייב להפסיק להקשיב לשלל העצות של אנשים אחרת אתה תתחרפן (זו הערה כללית וכלל לא מכווונת לדבריו של מישהו פה), מניסיון.

אגב- יגאל שילון בוגר מחזור 1968, מי שמפקפק מוזמן לטפס למרומי הפקולטה שהיא נושא השירשור, להביט בתמונות המחזור ולהיווכח.

ZvikaF
17-08-2008, 20:18:21
זה נהיה יותר ארוך מהשירשור על בת ה 0.0 ....

יורדן הוויצנאי
17-08-2008, 20:40:50
בוגל,
כבר מזמן מאסתי בטיסנאות כמו שרובנו מכירים אותה.
לא בוער בי להחזיק זוג סטיקים ולערבל אותם ללא די וזוהי באמת התוצאה
של "לעסוק במה שאתה אוהב".
אך בניגוד לדברים אלו, אני יכול להעיד שדווקא העיסוק בתחום וההטסה
ברמה הגבוהה יותר ( מבחינה אנליטית) גרמה לי דווקא כן לרצות להטיס
אבל כלים כבדים יותר, מסובכים להטסה ובעלי תכונות טיסה בלתי נסבלות.
לדוגמא:
קחו טריינר, תעמיסו עליו עוד קילו וחצי, תוציאו את המנוע מכיוון , שימו עליו תאורת לילה
ולכו להטיס במסלול שראוי להיקרא מסלול ( ע"ע עין שמר, עין יהב, מגידו וכו')
וכשאני אומר "להטיס" , אין בכוונתי לביצוא לולאות וגילגולים כי אם לביצוע הקפות מרובעות מושלמות ועיקביות והכנה לפיינל
ונגיעה מושלמת וכל זאת בהתחשב בתנאי רוח משתנים . ואז כשזה יוצא מושלם
להתחיל לתרגל "חירומים" על כל סוגיהם.
אני קורא לזה "הטסה אנליטית" וזה הכיף והאתגר שאני מוצא היום בתחום הטיסנאות.
לענייננו, הסיבה שבגינה אני רוצה ללמוד בפקולטה "שלנו" , לא נובעת כלל מהיותי טיסנאי. ( אפשר לומר לשעבר)
אלא דווקא מהעיסוק היומיומי הנוכחי שלי.
יש לי סדנא דיי כיפית ( לא יכולתי לנסח את יותר טוב) , וכל פעם אני מוצא לעצמי פרוייקט חדש ומעניין.
בכל אפיזודה כזו, אני נתקל בלא מעט קשיים, הן מבחינת חיפוש והיכרות עם חומרים חדשים,
הן מבחינה עיצובית , הן מבחינה הנדסית - הכוללת בתוכה חוזק ומבנה וגם כל מיני קשיים גיאומטריים,
והן מבחינת איכות וגימור - בקיצור, שיפור של ה"קשר עין יד" שלי.
בכל פרוייקט או רעיון שיש לי , אני נתקע לעיתים רבות ומבין שחסר לי משהו, והמשהו הזה
הוא רקע מתמטי וחשיבה הנדסית ברמות הגבוהות.
ועכשיו נשאלת השאלה , "מדוע דווקא אוירונאוטיקה? " , כי על פניו נשמע שהנדסת מכונות,
הנדסת חומרים ואפילו "עיצוב תעשייתי" יותר מתאימים!
אז התשובה חבוייה איפשהו עמוק בליבי , (ואני מוכן לשמוע הצעות הצעות בכל זאת)
התשובה היא: כי זה מה שמושך אותי!
לכל מקצוע שציינתי יש את החיסרונות ואת היתרונות שלו...
אחרי שהצבתי את כל העובדות ובחנתי הכל לעומק ( בגבול הידע וההיכרות שלי עם המקצועות שציינתי)
נוכחתי שבפקולטה לאוירו נושבת איזה רוח אחרת.
משהו שאי אפשר להסביר אותו.
לא סתם שמו אותה שם בפינה , מעל הטכניון, משקיפה על הכל , נהנית מרוח קרירה בלתי פוסקת.
יש שם משהו שונה, והמשהו הזה מסב לי אושר ומושך אותי ללמוד שם.
אני מאמין שבסופו של תואר, אין זה באמת משנה איזו הנדסה למדת כי אם איזה בן אדם אתה ומה יש לך
להציע, נוספת על כך העובדה שתואר ראשון לא מלמד אותך כמעט כלום .........
אבל..........
הוא מלמד אותך ללמוד!!
משמע , שאם היום , ממש היום, היה לי תואר הנדסי כלשהו, הייתי יכול לפרוח עם הסדנא שלי
וליצור דברים יותר מוטרפים ויותר מקצועיים.
זה כל הסיפור.
אני רוצה להיות מהנדס עצמאי, שמרויח שכר רעב מהיצירות המגוכחות שלו..
מה לעשות?
אני מקווה שזה בערך מסביר את הקיבעון שלי,
וביימינו בשביל להיות הנדסאי לא צריך ללמוד, צריך פשוט לעשות את הרושם הנכון על האדם
הנכון, להתברג לחברת המזל"טים הלא נכונה ( :) ) וללכלך את היידים .
בכל מקרה, תודה על התגובות,
מקווה שעד סוף השבוע אהיה יותר סגור על הכיוון שלי ,
וכמובן שאתייעץ ואצור קשר עם כל מי שהציע את עזרתו.
לילה נעים,
יורדן.

Boogle
18-08-2008, 00:30:54
מה אומר לך יורדן?

בהצלחה

נ.ב.
בהמשך להודעת קורן (האם קשור לפרופ' בן אשר מהפקולטה?) הנה דעתי השלישית, שונה אך נשארת בסביבה...כאן (http://www.tapuz.co.il/tapuzforum/main/Viewmsg.asp?forum=421&msgid=120451855)

MDreamer
18-08-2008, 00:52:26
לך עם הלב.

יורדן הוויצנאי
18-08-2008, 01:42:39
דרימי,
אתה יודע שאתה פותח פה תיבת פנדורה של הסטלבטויות חד מיניות.
:)
אוהב אותך.

ורק אותך, בונבון

יורדן הוויצנאי
18-08-2008, 01:44:03
בוגל, הקישור לדעתך ה-ווו לא עובד.

Boogle
18-08-2008, 02:23:02
מוזר , אצלי הוא עובד, אבל לא אשאיר אותך במתח הנה:
http://www.tapuz.co.il/tapuzforum/main/Viewmsg.asp?forum=421&msgid=120451855

יורדן הוויצנאי
18-08-2008, 02:45:25
עדיין לא מסתדר..
נפתח דף "תפוז" ריק מתוכן.
אני הולך לישון מתוח!
על מצפונך

:)

MDreamer
18-08-2008, 08:13:29
הלינק לא עובד לכם כי כל מערכת הפורומים של תפוז התרסקה.
אין לי קשר ישיר לזה.

sharonx
18-08-2008, 09:28:51
הלינק לא עובד לכם כי כל מערכת הפורומים של תפוז התרסקה.
אין לי קשר ישיר לזה.

"ישיר" אולי לא אבל ללכת למכשפה שתקלל את הפורום שלהם זה סוג של קשר.

ZvikaF
18-08-2008, 09:49:14
או גרוע מזה : עמדת עם המצלמה וצילמת את כל המסכים של תפוז.....

Boogle
18-08-2008, 10:31:24
מעניין, בדקתי את שני הלינקים במחשב אחר בבית שלא מכיר את אף אחד מהפורומים, ושם הם נפתחים.
תעשה ריסטרט למחשב שלך יורדן, יש לך יותר מדי סיבי זכוכית במאוורר :d

יורדן הוויצנאי
18-08-2008, 12:28:53
האאא, גדול!
רונן רז...למד שנה מתחתיי ביסודי ובחטיבה,
הטיס טיסנים ונשבר איפשהו בשלב הבננה\ברנש..
נפגשנו שוב לאחר הצבא, בצירוף מקרים מעניין
כאשר ימים ספורים טרם המפגש אני התחלתי ללמוד תיאוריה לרישיון טיס
ועשיתי בירורים ללימודי טיס בחו"ל
והוא סיפר לי שהוא ניגש תוך שבוע למבחן ושהוא קבע בדיוק את השיעור הראשון..
סחתיין עליו. דוגמא טובה למישהו שהגשים את החלום.