PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה כיוון מנוע חשמלי

isaac1
30-06-2014, 09:04:06
אהלן

שאלתי כזאת, מנועי חשמל, OUT RUNER לפי הבנתי צריכים להיות עם נטייה קטנה לצד ימין, ו"אף" מעט כלפי מטה?!
האם כך גם בבקיסלר?
אני מנסה להבין מה גורם לביקסלר בזמן המראה להתהפך, איך שמרים אותו לאוויר מתהפך לצד ימין
לא מצליח להרים אותו לאוויר.
מאזנות והגה כיוון מאופסים.
תודה:confused:

rotemshan
30-06-2014, 09:32:37
הוא טס מתישהוא כראוי ?

יכול להיות שהוא עבר תיקון בכנף ?

isaac1
30-06-2014, 09:45:13
טס נהדר,
לא עבר תיקון כנף,
החלפתי מנוע, אותו גודל כקודם.

wind556
30-06-2014, 09:51:37
אין קשר בין הביקסלר לשאלה שלך
כשמנסים לפתור בעייה מתמקדים בהגדרת הבעייה לפני ששולפים "פתרונות" שאין להם שום קשר לבעייה
לעניין ההתחלה שלך: אין קשר לזה שזה חשמל או דלק, OUT RUNER או IN RUNER בראש או בראשלס, אלא רק למומנטים המופעלים על הטיסן ואיזונם.

בביקסלר המתכנן דאג לזוית ההתקנה של המנוע, ודאג היטב. בהרכבתו צריך רק לדייק (למרות שהביקסלר סובל בקלות את כל טעויות ההרכבה האפשריות ). צריך רק לזכור שבביקסלר המנוע יושב מאחור ומעל מרכז הכובד והכנף, כך שכל מערך המומנטים שונה לחלוטין ממנוע בחרטום.

ועכשיו הגענו לבעייה שלך:
האם הטיסן חדש? אם כן, משהו בכיוונים שלך שגוי (בכל מיכלול הכיוונים של הטיסן- מאזנות והגאים מאופסים לא אמר כלום עדיין)
האם הטיסן עבר טראומה כזו או אחרת? אם כן, משהו התעוות או הודבק לא נכון.
האם כבר הטסת אותו בעבר בהצלחה? אם לא, כנראה שאינך יודע מה צריך לעשות בהמראה. אם כן, אז אחת הבעיות הנ"ל נכונות.

מבט של דקה היה חושף את הבעייה. אתה מוזמן לבוא ואבדוק .

isaac1
30-06-2014, 09:59:31
הטיסן לא חדש,
הטיסן לא עבר ריסוק כל שהוא
הדבר היחיד שנעשה הוא החלפת מנוע, הקודם נישרף.
לפני כן הביקסלר טס ממש יפה, מאוזן,
תודה

maor456
30-06-2014, 10:29:59
נשמע שיש לך בעיה בכוח המנוע(גודל מנוע, פרופ) כאילו אתה מנסה להמריא והוא מזדקר ומפיל כנף..יכול להיות שהמנוע חלש מידי, פרופ קטן מידי, מנוע כבד לטיסן...
תפרט את הסטאפ שלך כרגע ומה שהיה לך לפני כשהוא טס..

isaac1
30-06-2014, 10:39:24
Motor: 2620-1900kv Brushless Outrunner
בקר 30AMP
הסטאפ לא השתנה, החלפתי מנוע שנישרף באותו מנוע לחדש.
הוצאתי מנוע והרכבתי את החדש!!!:mad::confused:

rotemshan
30-06-2014, 11:11:59
מציע שתעלה סרטון,
יהיה יותר קל לאבחן
יכול להיות שהסטיקים שלך לא על full rate

Sent from my SM-N900

wind556
30-06-2014, 11:15:56
כן, זה מנוע חלש מדי ובהחלט גורם להזדקרות
אבל אני לא חושב שזו הבעייה שלך, רק לא ברור לי למה אם החלפת מנוע קנית שוב את הזבל שכבר נוכחת לדעת שהוא נשרף.
מנועים מתאימים ומותאמים לא נשרפים במשך שנים.
את רוב הבעיות אי אפשר לפתור בהתכתבות למעט ניחושים

isaac1
30-06-2014, 11:23:30
מה זאת אומרת שהסטיקים לא על FULL RATE?
אתה מתכוון לכיוון ב duel rate?
על איזה מספר זה צריך להיות? 100?
לא שיניתי שום דבר בשלט, לא נגעתי ב D/R או ב EXPO

maor456
30-06-2014, 15:51:23
מציע שתעלה סרטון,
יהיה יותר קל לאבחן
יכול להיות שהסטיקים שלך לא על full rate

Sent from my SM-N900

סרטון יעזור פה מאוד..
full rate זה אומר שה end-point הוא לא בקצה..כלומר הסטיק יכול להיות בפול אבל בתאכלס המנוע רק בחצי
תעשה ככה:
-פרק פרופ
-סטיק פול מנוע
-חבר סוללה
-תמתין לכמה צפצופים מהבקר
-תוריד סטיק למינימום ותחכה לעוד כמה צפצופים מהבקר
-נתק סוללה וחבר חזרה

זה בעצם איפוס למנוע...חשוב לעשות את זה כשה end-point שלך בשלט על 100% בשתי הכיוונים!

אני לא מכיר את המנוע...אבל לפי הסרטון הזה:
http://www.youtube.com/watch?v=WPKAhqP4bSg המנוע צריך לתת כוח מספק לטיסה של הביקסלר(אני הייתי הולך על מנוע יותר חזק)
תבדוק אולי אתה מרכיב את הפרופ הפוך..? הוא אמור להסתובב לאותו כיוון(נגד כיוון השעון) אך עם זוית להבים הפוכה(יחסית לטיסן עם מנוע מקדימה)
אם הוא מסתובב לך בכיוון השעון, פשוט תחליף בין 2 חוטים מהמנוע לבקר(יש 3 חוטים..לא משתנה מה אתה מחליף)...זווית הלהבים(פיטצ') צריכה להיות ככה: כשאתה מסתכל על הפרופ, כשהפרופ בשעה 12(אחת הלהבים למעלה) החלק הימני של הלהב העליונה צריך להיות יותר קרוב אליך(החלק השמאלי צריך להיות לכיוון קידמת הטיסן)
יש פרופים שהם מיועדים למנוע פושר(דוחף) אבל זה בדיוק כמו להרכיב את הפרופ הרגיל הפוך..

ותבדוק למה המנוע שלך נשרף פעם שעברה...לדעתי זה היה פרופ לא מתאים..

mosheh50
07-08-2014, 14:48:39
תשובה יפה
אתה אדם חיובי

wind556
07-08-2014, 18:24:59
סרטון יעזור פה מאוד..
full rate זה אומר שה end-point הוא לא בקצה..כלומר הסטיק יכול להיות בפול אבל בתאכלס המנוע רק בחצי
תעשה ככה:
-פרק פרופ
-סטיק פול מנוע
-חבר סוללה
-תמתין לכמה צפצופים מהבקר
-תוריד סטיק למינימום ותחכה לעוד כמה צפצופים מהבקר
-נתק סוללה וחבר חזרה

זה בעצם איפוס למנוע...חשוב לעשות את זה כשה end-point שלך בשלט על 100% בשתי הכיוונים!

אני לא מכיר את המנוע...אבל לפי הסרטון הזה:
http://www.youtube.com/watch?v=WPKAhqP4bSg המנוע צריך לתת כוח מספק לטיסה של הביקסלר(אני הייתי הולך על מנוע יותר חזק)
תבדוק אולי אתה מרכיב את הפרופ הפוך..? הוא אמור להסתובב לאותו כיוון(נגד כיוון השעון) אך עם זוית להבים הפוכה(יחסית לטיסן עם מנוע מקדימה)
אם הוא מסתובב לך בכיוון השעון, פשוט תחליף בין 2 חוטים מהמנוע לבקר(יש 3 חוטים..לא משתנה מה אתה מחליף)...זווית הלהבים(פיטצ') צריכה להיות ככה: כשאתה מסתכל על הפרופ, כשהפרופ בשעה 12(אחת הלהבים למעלה) החלק הימני של הלהב העליונה צריך להיות יותר קרוב אליך(החלק השמאלי צריך להיות לכיוון קידמת הטיסן)
יש פרופים שהם מיועדים למנוע פושר(דוחף) אבל זה בדיוק כמו להרכיב את הפרופ הרגיל הפוך..

ותבדוק למה המנוע שלך נשרף פעם שעברה...לדעתי זה היה פרופ לא מתאים..

בלתי אפשרי לשים בביקסלר פרופ לא מתאים, הוא פשוט לא נכנס. אתה יכול לשים קטן מדי, אבל לא גדול מדי
המנוע נשרף כי הוא השתוקק להצטרף אל החברים שלו שכבר נשרפו במאות, זה פשוט מנוע ירוד ונשרף באחוזים גבוהים ללא סיבה נראית לעין.
לגבי כיוון הרכבת הפרופ הסברתי את זה כאן כבר כמה פעמים, וכל ההסברים האחרים גם אם הם נכונים הם מטעים
לפרופ יש עקימון עליון ועקימון תחתון, על כל מי שמתעסק בטיסנים או בתעופה בכלל ללמוד ולדעת את המושגים האלו ולהבחין בזה בחצי שניה
העקימון העליון זה החלק הקמור של הפרופ, והעקימון התחתון זה הצד השני, הקעור
והכלל הוא פשוט, חד משמעי, ונכון לגבי כל מנוע, כל כלי טייס, כל מיקום של המנוע על כלי הטייס וכו':
העקימון העליון לכיוון הטיסה. נקודה. לא קרוב, לא רחוק לא לפי כיתובים ולא שום הגדרה מטעה אחרת

pomerus
07-08-2014, 21:24:06
אני מצטרף להימור שזה כיוון סיבוב המנוע, או שהפרופ הורכב הפוך, או שניהם
כשמסתכלים על הטיסן מהחרטום לכיוון הזנב - הכיתוב צריך להיות מופנה אליך, והפרופ צריך להסתובב נגד כיוון השעון