PDA

צפייה בגרסה מלאה : עזרה! מחפש עזרה בתיקון טיסן שהתרסק

erjerjerj
08-07-2014, 19:33:30
לפני מספר שבועות איבדתי אוריינטציה וריסקתי את האקרווט שלי :(
החלק הקדמי שלו נשבר למספר שברים (רק חתיכה אחת שלו, שמודבקת אליה משקולת, התנתקה והשאר עדיין מחובר)
הפיירוול ניסדק, וציר המנוע התעקם.

ביצעתי בעבר תיקונים פשוטים יותר של שברים נקיים, אבל התיקון הנוכחי מצריך גישה למקומות שקצת קשה להגיע אליהם. (הייתי אומר שדרגת קושי התיקון היא בינונית ;) )
לכן אשמח אם מישהו מהפורם (עדיף מאזור נתניה) שביצעה בהצלחה תיקונים בסדר גודל כזה ייצור קשר בהודעה פרטית כדי שאתקן את הטיסן איתו ואלמד קצת שיטות חדשות. (אפשר גם תמורת תשלום)

לדעתי התיקון אמור להיות פשוט, אם יודעים איך להדביק חלקים עם גישה קצת קשה אליהם.
אני חושב ששילוב של גורילה וציאנו אמורים להדביק את הכל למקום - אחרי שהכל מודבק, אני רוצה לשים שיכבה של בד פיברגלאס עם אפוקסי על כל האזור (וגם לחזק את הפיירוול הסדוק עם שכבת פיברגלאס)
יש ברשותי את כל הדבקים הנ"ל ואת הבד.

וכמובן כמה תמונות מצורפות.

כך הוא נראה בעבר:
http://www3.towerhobbies.com/cgi-bin/wti0001p?&I=LXCHZH

ערן

isaac1
09-07-2014, 10:34:29
להוציא את החשמל, להרתיח מיים, בתוך דלי או משהו כזה, תכניס את האזור ששבור לתוך המיים הרותחים לכמה דקות, הקלקר אמור די לחזור לקדמותו, מאוד יעזור לך בתיקון
בהצלחה

erjerjerj
09-07-2014, 13:03:57
תודה על העצה, אבל למעט החלק העליון שהקלקר התעקם, שאר הנזק הוא קרעים בקלקר וחום לא יעזור בזה :(
דרך אגב, ניסיתי להשתמש בפן על החלק שהתעקם, אך לא היה שינוי ואני חושש מלהשתמש בחום גבוה מידיי.

Liav
09-07-2014, 13:34:15
דבק גורילה אמור להתמודד עם הדבקות שכאלו.
אתה בטוח שכל החלקים בצורתם המקורית ולא מעוכים מעט?
טבילה במים חמים תנפח את מה שנמעך ותשחזר את הצורה המקורית.
לאחר מכן, רצוי שתדחוף פנימה משהו שיתמוך מבפנים, כמו למשל ספוג עטוף בניילון כדי שהדבק לא יגיע אל הספוג,
ואחרי שתמרח דבק היכן שצריך, תלפף משהו מבחוץ כדי לקבע בלחץ את כל העסק עד שהדבק יתייבש.
יש הממליצים להרטיב את הדבק במעט מים כדי לגרום לו לתפוח ובכך למלא את כל החללים.

לאחר מכן, בהתאם לחוזק ההדבקה, תוכל לשקול אם יש צורך להוסיף פיברגלאס, למרות שאני לא בטוח שהוא ידבק טוב לחומר הזה...

סיסמהyakovhoha
09-07-2014, 15:04:24
אתה יכול לבוא אלי אני ינסה לסדר לך יעקב 0502823133

erjerjerj
09-07-2014, 22:09:02
שאלה לגבי הטבילה במים, יש מצב שטבילה ממושכת מידי או במים רותחים מידי ה epp יינזק?
אם כן, אז מה הזמן המקסימלי שניתן להשאיר אותו במים, וכמה זמן לאחר הרתיחה בקומקום אפשר להתחיל את התהליך?

Liav
10-07-2014, 07:50:47
טבילה ממושכת יכולה להוביל למרקם "תפוזי" שנגרם בגלל עודף ניפוח של השכבה החיצונית של ה-EPP, אבל לא מדובר בנזק ממשי.
רצוי לטבול לכמה שניות, להוציא ולראות את התוצאה. לחזור על התהליך שוב עד שנראה שהכל חזר לקדמותו.

wind556
11-07-2014, 08:31:31
אין דבר שהוא בלתי אפשרי, אבל לדעתי ומנסיוני הרב התיקון יהיה ארוך, מתיש והתוצאה לא מספקת.
יש דפורמציה רבה בחומר, מהסוג ששום מים חמים לא יתקנו

אם הטיסן היה שלי הייתי חותך את כל החלק השבור ובונה חדש במקומו, אפילו מבלזה או קליפת פיברגלס נטו (חלולה)
הטיסן יפה במקור, כל תיקון מהסוג הזה, שאינו יסודי ומקצועי, ישאיר את העסק עקום ולא מדוייק.
בכל אופן, אם תרצה את המיטב עבור הטיסן, אעזור לך.

pomerus
11-07-2014, 13:40:23
אכן טיסן חתיך
יש כאן כמה אפשרויות:
1) לתקן עם החלקים הקיימים (ודרך אגב - זה EPO ולא EPP). יראה קצת או הרבה מכוער, הדגש העיקרי זה שהמנוע יחזור למיקום המדוייק שלו.
2) לחתוך את החרטום ולבנות אחד חדש, אפשר גם משאריות קלקר. צריך כמובן לחזק עם קורות או שיפודים
3) לקנות גוף חדש http://www3.towerhobbies.com/cgi-bin/wti0001p?&I=LXCMZZ&P=7

יש בפורום שרשורים שמראים תיקונים דומים אחרי התרסקות אף קשה. זה אפשרי.

כתבת שציר המנוע התעקם - זה כנראה מחייב החלפת ציר, או החלפת מנוע - תלוי בנזק

erjerjerj
15-07-2014, 09:59:17
תודה רבה על כל העצות, ובמיוחד ליעקב שתיקן את הטיסן תוך שימוש בחומרים הקיימים :)
אכן הטיסן נראה פחות טוב, אבל העיקר שהוא יטוס (בכל מקרה אני מתכוון להוסיף לו פסי צבע לכנפיים כדי שבעיית האוריינטציה לא תחזור - והפסים יהפכו אותו למכוער יותר)
לגבי המנוע, אחליף למנוע חדש.

Liav
15-07-2014, 10:11:34
שמח שתוקן בשעה טובה, וגם שכנראה כבר יהיה אפשר להטיס בסופ"ש :)

בנוגע לאוריאנטציה, אני ממליץ לך לא להסתמך בהכרח רק על הבדלי צבעים.
כשהטיסן מתרחק, הצבעים פחות ברורים.
לעומת זאת, הבדל בסימון סכימה על הכנפיים, נראה טוב בהרבה מרחוק, למשל:

הבדל בדוגמה בין הצד העליון לתחתון

https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/t31/1957801_10202467102992311_1267251365_o.jpg

הבלטת כנף ימין או שמאל בלבד
http://www.freeflightsupplies.co.uk/images/morrisdancer.jpg

וחשוב שהסימון יהיה גדול ככל הניתן - כמו שראית בדוגמאות הנ"ל