PDA

צפייה בגרסה מלאה : מערכת ייצוב לטיסני 3D

jaykovs
22-07-2014, 09:17:06
שלום לכולם,

האם למשהו יש המלצה טובה למערכת ייצוב לטיסנים, עם דגש לטסני 3D?

אשמח לתגובות, תודה,

ג'ייקוב.

wind556
22-07-2014, 09:40:54
אין לי המלצה למעט אחת:
בשביל מה להטיס אם יש מערכת ייצוב?
כל הכייף בהטסה נעלם

edgarfov
22-07-2014, 10:58:47
בדגש על טירידי.
לא כיף, זה כבר לא הטסה.
השוק מוצף במערכות יצוב שונות, הרעיון הוא לתת נקודת התחלה למתחילים בהטסה. ועוד כל מיני הנחות עבודה.
אני לא אוהב. ולדעתי בסוף המשוואה מטיסים לא יזכרו איך היה להטיס בלי.
והמושג טיסה חופשית עד כמה שהציוד מאפשר נעשה רחוק הרבה יותר.
והביזארי מכל שכל טיסן קטן יוצא היום עם מערכת יצוב שאי אפשר לנטרל אותה. מגמה?

wind556
22-07-2014, 11:05:34
בדגש על טירידי.
לא כיף, זה כבר לא הטסה.
השוק מוצף במערכות יצוב שונות, הרעיון הוא לתת נקודת התחלה למתחילים בהטסה. ועוד כל מיני הנחות עבודה.
אני לא אוהב. ולדעתי בסוף המשוואה מטיסים לא יזכרו איך היה להטיס בלי.
והמושג טיסה חופשית עד כמה שהציוד מאפשר נעשה רחוק הרבה יותר.
והביזארי מכל שכל טיסן קטן יוצא היום עם מערכת יצוב שאי אפשר לנטרל אותה. מגמה?

זה לא טיסנאות, זה שיווק
ולפותח הפוסט:
תבנה לבד את הטיסנים שלך בדיוק לפי הצרכים שלך, ואם אין לך אפשרות לבנות לבד מכל סיבה שהיא, תקנה אך ורק טיסנים במתכונת קיט נטול כל אלקטרוניקה, ותאבזר בעצמך.

הטסה עם מערכת ייצוב לא רק שאינה כייף, אלא תמנע ממך לדעת להטיס בעתיד ולתמיד
וזוה לא נותן שום נקודת פתיחה למתחילים זה נותן רק גיבוי לחוסר יכולת ומנציח אותה

לא עדיף כבר סימולטור וזהו? למה להזיע בשמש? למה לרסק?

pomerus
22-07-2014, 22:59:08
אני רוצה להציג דעה קצת שונה לגבי מערכות יצוב.
ראשית - השילוב של מערכות יצוב בטיסנים ורחפנים פותח עולם חדש לגמרי. יש משפחות שלמות של כלי טיס שלא יכולים לטוס ללא יצוב.
למשל רחפנים רב להביים.
למשל מטוסים שמתוכננים מראש להיות לא יציבים ממגוון סיבות, ומטיס אנושי לא יכול להתמודד עם ה"פראות" שלהם - למשל F16 (האמיתי, לא הטיסן).

מערכות יצוב יכולות גם לעזור למתחילים למנוע ריסוקים למשל ע"י מתג "חזור לישרה ואופקית" מכול מצב, או במערכות מתוחכמות יותר "חזור הביתה" למקרים של איבוד אוריינטציה או קשר עין עם הטיסן.
וכמובן שהם יכולות לעזור בשיפור ביצועי הטסה, תרגולים ממינים שונים, ועוד ועוד. הפוטנציאל הוא כמעט אינסופי. ועוד לא התחלנו לדבר על FPV וצילום אווירי, טיס אוטומטי, ועוד שימושים כיד הדמיון (והמציאות).

בהטסת 3D, מערכת יצוב יכולה לעזור באימון בתמרונים שונים (ריחוף למשל) כשלאט לאט מורידים את רמת היצוב וכו.

למה מערכת יצוב ולא סימולטור? כי זה אחרת לגמרי בשטח, עם טיסן, עם רוח ושמש ואבק ומטיסים אחרים.

לצערי אני לא יכול להמליץ על מערכת מסויימת. יש הרבה אתרים שמתמחים בתחום, והרבה שרשורים ב-rcgroups.
מילות המפתח לחיפוש הם flight stabilizer, auto-pilot system, UAV, drone ותמיד להוסיף RC ו-MODEL כדי לבדל מהדברים ה"אמיתיים".

יש מערכות שמתחילות ב$10 - KKBoard למשל. האיכות בהתאם (בסיסית ביותר). יש מערכות שמתחילות מכמה עשרות בודדות של דולרים, שאחת הפלטפורמות הפופולריות היא הardu-pilot על מגוון נגזרותיו.
את שתי המערכות האלו אפשר לקנות אצל הסיני.

ויש מערכות "מקצועיות", למשל NAZA שמתחילות בעשרות דולרים, ומהר מאוד מגיעות למאות דולרים.

אם תסתכל פה בפורום, במיוחד בפורום FPV, תמצא ויכוחים לוהטים על איזה מערכת נותנת תמורה יותר טובה לכסף, או מאפשרת יותר תכונות וכו.

ואם אפשר קריצה קטנה - כשיצא הCD, מומחי הסאונד אמרו שזה לעולם לא יגיע לרמה של תקליט טוב. כשיצאה המצלמה הדיגיטלית אמרו שהמומחים תמיד ישארו עם פילם.
כבר היום יש מקלטים שכוללים בתוכם מערכת יצוב בסיסית, וטיסני RTF שמגיעים עם המתג "חזור לישרה ואופקית". ומה רע במערכת שיודעת גובה מעפ"ש ותמנע התרסקויות של nose-dive?

מאחל לך הנאה בתחביב, בכול כיוון ודרך שתבחר (כול עוד אתה שומר על חוקי הבטיחות כמובן)

AmitB
23-07-2014, 07:03:36
pomerus - מסכים עם כל מילה
EagleTree Guardian 2D/3D (http://www.eagletreesystems.com/index.php?route=product/product&product_id=50) מערכת ייצוב מעולה לטיסנים
עזרה לי להכין כנף Skywalker X5 לFPV - כנף שידועה כבעייתית להטסה וביחוד בעייתית בהמראות ונחיתות.

edgarfov
23-07-2014, 08:03:30
CD לא מגיע לרמה של תקליט שמנוגן בפטיפון טוב ,
ולהטסה בטרידי ,..., עם מערכות יצוב תזכה לרחף , ולעשות נייף , גם סבתא שלי תעשה נייף עם מערכות כאלה.
פעם חשבתי שזה יכול להיות סוג של "מתווך" כלי "עזר",מהתבוננות במטיסים החדשים , שיניתי את דעתי.
ההתייחסות כאן היא רק לטיסן סטנדרטי ורצון להיות מחובר להיגוי שבו במינימום מתווכים , לא טוסטר מעופף\רחפן\ביזאר מרחף

jaykovs
23-07-2014, 09:01:11
קיבלתי, האמת שזוהי גם דעתי, אני מטיס 3D ללא מערכת וחשבתי לנסות עם בעיקר לשם הניסיון.
אני מסכים שמערכות כאלה מיותרות ואני סולד מהן, בכל זאת אשמח להמלצה.

תודה ג'ייקוב.