PDA

צפייה בגרסה מלאה : עזרה! עזרה בחיבור הכנפיים בSPIRIT 100

aofer
08-04-2009, 14:13:28
אני בשלבי סיום בקיט של הספיריט 100 שלי
ואני בשלב של איזון הכנף לפני ציפוי, בכל אופן כשאני מחבר את שני החצאים ביחד ללא המוט דיאדרל שבאמצע הן יושבות צמודות אחת אל השניה עם הזווית של הצלעות, ברגע שאני מנסה לחבר אותן עם המוט העבה הזה יוצא שהחלק הקדמי יושב טוב אבל בשפת זרימה מאחורה יש מרווח של 3-5 מ"מ בין הכנפיים, מה אני יכול לעשות כדי לסדר את זה שהכל ישב חלק? כמה זה קריטי המרווח הזה?
באופן כללי אני לא מבין איך השני חצאים מוחזקים לגוף מספיק חזק כדי שהם לא יתפרקו בזמן טיסה...
חשוב לציין שבניתי את הכנף בגירסת הSPORT ללא מאזנות ואני מחבר אותה עם גומיות.
אודה מאד אם מישהו שבנה את הקיט הזה ומכיר את הבעיה הנ"ל יוכל לתת לי כמה טיפים..
תודה מראש

umbo
08-04-2009, 15:20:05
עדיף שתעלה תמונה של החיבור הבעיתי ושל המוט המחבר - זה יעזור מאוד לתת לך עצות ופתרונות.
כדאי גם לדעת האם המוט המחבר הוא מפלדה או זה צינור חלול ?, האם הוא ישר או שיש בו את זוית הדיהדראל המרכזי ?
בקשר לכנפים, אל תדאג הם לא מתפרקות באויר. אבל אם אתה לא מאמין ורוצה להיות "ממש בטוח" תחבר אותן אחת לשניה עם צלוטייפ שקוף שמקיף אותן משפת ההתקפה לשפת הזרימה מלמעלה ומלמטה. רק שים לב בזמן הפרוק, עם סיום ההטסות, לא "לקחת" את ציפוי הכנף עם הצלוטייפ שאתה מסיר.

aofer
08-04-2009, 15:43:29
אני אעלה תמונה בקרוב, בכל מקרה מדובר במוט שמורכב מדיקט תעופתי ואלומיניום בפנים
הוא לא ישר, הוא עם דיאדרל למרות שגם הצלעות של הכנף באמצע בנויות בזווית כזו שתתאים לדיאדרל
מי שבנה את הקיט בטח יודע על מה אני מדבר, בכל מקרה אני אעלה תמונות בקרוב
תודה

aofer
09-04-2009, 12:17:31
הנה, אני מעלה תמונות של הבעיה
הכנפיים צמודות טוב ללא המוט דיאדרל שמחבר אותן, כשאני מחבר אותו נוצר הרוח הזה

eitan-ro
09-04-2009, 12:34:13
זה קרה בגלל 1 מתוך 2 האפשרויות:
1. ההכי הגיונית לדעתי - בזמן הבניה הדבקת את הפרופילים בשורש הכנף (או רק אחד מהם) לא ב90 מעלות לקורה ואז נוצר העיוות הקטן הזה.
2. הפחות סביר - התעלה בתוך הקורה קצת עקומה.
בכל מקרה זה לא משהו שאתה צריך לדאוג ממנו, העיוות הזה הוא לא נוראי ואתה לא תרגיש את זה באויר.
איך אתה מתכוון להעלות אותו לאויר? כבל? בנג'י? צוק?
איתן.

aofer
09-04-2009, 12:56:53
הפרופילים בכנף באמת לא הודבקו ב90 מעלות, לפי ההוראות צריך להדביק אותם בזווית מסויימת ויש איזה חלק דיקט קטן שמיישר אותם לזווית המתאימה, עשיתי הכל בדיוק לפי מה שהם כתבו וללא המוט שבאמצע הן מתחברות בדיאדרל הרצוי פחות או יותר בצורה מושלמת
התעלות בפנים גם נראה לי בסדר, בכל אופן אתה חושב שאני צריך להשאיר את הרווח הזה כמו שהוא?
זה לא יכול לגרום לכנפיים להתפרק באוויר או משהו חמור כזה או אחר?
מה בעצם שומר על הכנפיים שלא יתנתקו?
לגבי איך להעלות אותו לאוויר, למען האמת זה הדאון הראשון שאני בונה ואין לי מושג..
חשבתי על צוק, אבל הייתי גם רוצה לנסות את השיטות האחרות? כשאמרת כבל התכוונת זה High start כזה שמעלים אותו כמו עפיפון? או שזה בנג'י? אני כנראה אצטרך גם עזרה עם זה כשהדאון יהיה מוכן, כי אין לי מושג איפה להטיס אותו ואיך :)
אהה ועוד שאלה, אני צריך לאזן את הכנפיים לפני הכיסוי, הם רשמו להכניס נעצים בצלע האחרונה בכנף אבל זה לא ממש מספיק כדי לאזן, הצלחתי לאזן עם גוש פלסטלינה אבל זה לא נראה לי רעיון טוב כי היא בסוף תתייבש ותתחיל לזוז לי בתוך הכנף, יש למישהו אולי רעיון טוב למה אני יכול לשים שם בתור משקולת? אני מחפש משהו שזמין בבית כי אני מת כבר לסיים עם זה היום...
אבל גם אם מישהו יכול להגיד לי איפה קונים משקולות עופרת כאלה זה יעזור
תודה

eitan-ro
09-04-2009, 13:25:44
- אל תיגע ברווח הזה, הוא לא ישפיע לך על כלום.
- אין צורך לאזן את הכנפיים אלא אם כן מדובר בהבדלים ממש קיצוניים שאני אישית בחיים לא ראיתי דבר כזה. הכוח האוירודינמי מספיק חזק כדי שלא תרגיש את החוסר איזון ועל אחת כמה וכמה כשמדובר בדאון בעל דיהדרל כזה גדול.
- אין סיבה שהכנפיים יתפרקו באוויר אלא אם אתה עולה אם הדאון בווינץ'\בנג'י (=HIGH START), וכשכן תעשה אז תשים סלוטייפ על החיבור כמו שאמר UMBO.
בקשר לעזרה - אין לי שום בעיה לעזור לך, יש לי ווינץ' אז אני אוכל להעלות לך את הדאון.
כמובן שכל זה בהנחה שאתה גר באיזור המרכז (+-רחובות), אם לא אז חכה יום יומיים מישהו כבר יראה את ההודעה שלך ויציע את עזרתו.
בכל מקרה זה עליה בווינץ' (את הדאון שלך לא נעלה ב"מצערת מלאה"):
IujkkoRyDP4
גם זה וידאו מאד יפה של עליה בעזרת ווינץ:http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=938244
וזה עליה בבנג'י שמצריכה קצת מיומנות על הסטיקים:
FAnZl6TL_Ac
איתן.

aofer
09-04-2009, 13:46:15
אני גר במושב באר טוביה, ככה שאין לי בעיה לבוא לאיזור המרכז
אבל בינתיים יש עוד קצת זמן עד שהדאון יהיה מוכן לטיסה...
הסיבה שצריך לשים דבק על החיבור כשמשגרים עם ווינץ' זה בגלל הרווח שיש לי או שבכל מקרה צריך לשים דבק?
אגב איך עובד הווינץ' הזה?

umbo
09-04-2009, 16:43:41
ממה שרואים מהתמונות, הבניה שלך בהחלט סבירה. כמו שכתב לך איתן אין כאן שום בעיה עקרונית. אם אתה רוצה להקפיד מאוד, פשוט תדביק פרופיל בלזה נוסף בכל שורש כנף (מספיק למעשה רק את החלק האחורי) בעובי 1.5 - 2 מ"מ ותשייף אותו באלכסון כדי למלא את הרווח שנוצר - ושלום על ישראל. (אם לא תספר, אף אחד לא ידע על "הפשלה הנוראה" שעשית בבניה :) )
בענין המראה בעזרת מגליל קבל קישור להסבר על צורת המראה זו:

http://www.tapuz.co.il/Forums2008/ViewMsg.aspx?ForumId=358&MessageId=57036781

בענין משקולת - אתה יכול לבקש\למצוא בפנצריה משקולת עופרת לאיזון גלגלים. אתה גם יכול להשתמש במטבע - תוכל לפחות להיות בטוח שהטיסן שלך שווה משהו :)