PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה ברגים

Hillso
07-08-2014, 14:52:46
אני הולך לקנות ברגים ואני רוצה לדעת אם יש ברגים \ אומים שבדרך כלל צריך בטיסן או שכל פעם צריך בורג אחר, למשל לכל מנוע צריך אותו בורג?
אילו ברגים אני צריך פה?
111632
האם סוג החומר והתבריג משנה?
חובה להשתמש בloctite?
ועוד שאלה מישהו מכיר מקום לקנות בו סרט הדבקה עם סיבים שקוף ועמיד UV?
תודה.

דרך אגב בתמונה רואים שיש לי הרבה ברגים אבל רק כמה נכנסים וכשמבריגים אותם הם עוצרים את המנוע.

umbo
07-08-2014, 15:30:14
רוב המנועים (בעיקר אילו הקטנים יותר) יסתדרו טוב מאוד עם ברגים מסוג M3 וזו ההברגה שיש במנוע עצמו. ההבדל הוא בדרך כלל באורך של הברגים. זה תלוי באופן ספציפי במבנה טיסן, עובי קיר האש, וצורת החיבור של תושבת המנוע.
צריך גם להביא בחשבון את ראש הבורג הרצוי, אם רוצים בורג שקוע צריך ראש קוני ואם רוצים אותו בולט צריך ראש בורג רגיל.

Hillso
07-08-2014, 15:47:50
רוב המנועים (בעיקר אילו הקטנים יותר) יסתדרו טוב מאוד עם ברגים מסוג M3 וזו ההברגה שיש במנוע עצמו. ההבדל הוא בדרך כלל באורך של הברגים. זה תלוי באופן ספציפי במבנה טיסן, עובי קיר האש, וצורת החיבור של תושבת המנוע.

אז אם יש לי את הנתונים האלה איך אני יכול לדעת מה האורך של הבורג?

111633

פה למשל הברגים עוצרים את הסיבוב של המנוע

umbo
07-08-2014, 16:13:41
התמונה שהבאת היא דוגמה טובה. הברגים ארוכים מידי, נכנסים לתוך המנוע עצמו ונוגעים בסלילים של המנוע (לכן הוא לא מסתובב). צריך כמובן לקצר אותם כך שיעברו רק במעט מאוד (כמובן במצב מהודק) את ההברגה של המנוע ולא יגעו בשום אופן בסלילי המנוע. המגע הקל ביותר יקרע את הסלילים מיד עם הפעלת המנוע ...והמנוע לפח !
אם הם ארוכים מידי, אין שום בעיה לנסר את הברגים לאורך המתאים.
מודדים את עובי תושבת המנוע (אצלך זו מהפלסטיק) ואת עובי\עומק ההברגה במנוע עצמו וזהו אורך הבורג שצריך. כל מה שיוצא מהצד הפנימי של המנוע - מיותר ! (אפשר גם להוסיף את עובי הדיסקיות שמתחת לראש הבורג, אם אתה משתמש בהן)

ellad2007
07-08-2014, 16:22:55
שים לב שאת הברגים הרכבת לא במקומם..!

אני קניתי מהסיני ברגי 3M באורכים שונים 6,8,10,12 לכל אופציה שתיהיה

אלעד

Hillso
07-08-2014, 16:23:35
התמונה שהבאת היא דוגמה טובה. הברגים ארוכים מידי, נכנסים לתוך המנוע עצמו ונוגעים בסלילים של המנוע (לכן הוא לא מסתובב). צריך כמובן לקצר אותם כך שיעברו רק במעט מאוד (כמובן במצב מהודק) את ההברגה של המנוע ולא יגעו בשום אופן בסלילי המנוע. המגע הקל ביותר יקרע את הסלילים מיד עם הפעלת המנוע ...והמנוע לפח !
אם הם ארוכים מידי, אין שום בעיה לנסר את הברגים לאורך המתאים.
מודדים את עובי תושבת המנוע (אצלך זו מהפלסטיק) ואת עובי\עומק ההברגה במנוע עצמו וזהו אורך הבורג שצריך. כל מה שיוצא מהצד הפנימי של המנוע - מיותר ! (אפשר גם להוסיף את עובי הדיסקיות שמתחת לראש הבורג, אם אתה משתמש בהן)

אני מקווה שלא הרסתי את המנוע כי סובבתי אותו קצת ביד.
הברגים ארוכים בממש מעט ב0.2 מילימטר בערך, עכשיו רק נשאר לחפש דיסקיות.

שים לב שאת הברגים הרכבת לא במקומם..!

אני קניתי מהסיני ברגי 3M באורכים שונים 6,8,10,12 לכל אופציה שתיהיה

אלעד

תודה, שמתי באמצע עכשיו.
הברגים של הסיני מספיק טובים?

ואיך מנסרים את הברגים?

umbo
08-08-2014, 17:15:03
ברגים (ועוד כל מיני דברים) מנסרים עם הכלי "המוזר" הזה שנקרא מסורית למתכת (כדאי שיהיה לך משהו כזה) ואת הבורג מחזיקים ע"י מלחציים קטנות ( גם דבר כזה כדאי שיהיה בבית) :)
אחרי הניסור רצוי לשייף מעט את אזור הניסור עם שופין מתכת כדי להסיר את השאריות והקצוות החדים ולעשות "פאזה" לבורג (שיפוע קטנטן בקצה בבורג - ראה תמונה מצורפת).

http://www.efly.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=111643&stc=1&d=1407510809

http://www.efly.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=111644&stc=1&d=1407510809

http://www.efly.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=111645&stc=1&d=1407511887