PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה מה המיוחד במצלמות ייעודיות על-פני מצלמת רכב?

moshet
11-08-2014, 14:49:14
שלום,

רציתי לשאול (וסליחה אם השאלה של צעירים, פשוט לא מצאתי מישהו שמעלה את הדיון\שאלה...)

ניקח לדוגמה את המצלמות כגון מוביוס, HD Wing של הוביקינג או החיקוי של גופרו SJ4000 מול מצלמה של רכב (מהסוג שמדביקים בתוך הרכב כדי לצלם את הנסיעה להוכחה בפני מעצר שווא של המשטרה או במקרה של ח"ו תאונה)

לכאורה 2 המצלמות הם FullHD, עם עדשה רחבה (120).
המחיר של מצלמת הרכב לרוב הוא חצי ממחיר של המצלמות הייעודיות לתחביב.

אם נצא מנקודת הנחה שהמשקל זניח, האם נכון יהיה לאמר שהיתרון היחיד במצלמות הייעודיות הוא רק באפשרות ה-FPV?

בתודה מראש לעונים

AmitB
11-08-2014, 15:29:13
אין משהו מאד מיוחד במצלמות ל FPV, למעט העניין, שלפעמים חשוב ולפעמים לא - של יציאת AV בזמן הקלטה (אם מדובר במצלמה מקליטה שרוצים להשתמש בה גם כמצלמת טיסה, או שהיא על גימבל ומדלגים בינה לבין מצלמת הטסה קבועה).
מעבר לזה, כמו כל מצלמה אחרת יש כל מיני מדדי איכות, וכל אחד מחליט מה חשוב לו יותר (רזולוציה, תחום דינמי, השהייה, עיוותים אופטיים, עיוותי צבע , You name it ...).
בהטסת FPV מאד חשוב תחום דינמי. במצלמות גרועות - כשטסים לכוון (הכללי) שבו נמצאת השמש כל התמונה נהיית לבנה, או שהשמים לבנים והקרקע שחורה בלי פרטים. במצלמות עם תחום דינמי טוב ניתן לראות את הקרקע עם פרטים ברמה טובה כמעט בכל תנאי טיסה.
השהייה גם חשובה כשמטיסים נמוך ועצבני, פחות כאשר מטיסים גבוה ורגוע.

moshet
11-08-2014, 15:56:04
תודה עמית.

מה הכוונה "השהייה"?

שים לב שהשאלה שלי מתייחסת להשוואה בין מצלמות המיועדות לתחביב (מוביוס וכו') לבין מצלמות קלות משקל שלא מיועדות לתחביב כלל אבל יודעות להקליט.
נקודה ששכחתי לציין - המטרה שלי היא צילום פשוט (לא צב"ר או גימבל)

די מובן שהשאלה שלי נובעת מחוסר תקציב. מצלמות קלות משקל כמו של הרכבים שנתתי דוגמה למעלה יודעות להקליט ועלותם נמוכה

sevet
11-08-2014, 16:21:43
בגדול האיכות של המצלמות רכב הזולות היא זוועה, רק בשביל לתעד מה קרה כאן בכביש הרגע, מזל שצילמתי שעצרתי בעצור כשנתנו לי דו"ח, לא בשביל לפרסם ב-youtube את הנוף היפה, במקרה הטוב אפשר גם לקרוא את מספר הרכב מקדימה בתנאי תאורה מאד אופטימאליים.
יש לי מצלמת 28$ לרכב והיא על הפנים ומעולה בשביל מה שקניתי אותה.

אם אתה רוצה איכות טובה של הכביש שאתה מצלם, מוביוס עושה אחלה עבודה גם בתאורה יחסית חלשה שהמצלמת 28$ דולר לא תראה לך כלום.
אתה יכול לחסוך על מצלמת רכב ולהשתמש בזו של הרחפן גם לרכב אבל לא להיפך.

ranamir
11-08-2014, 16:29:09
המצלמת רכב הרבה יותר עדינה לרעידות של הטיסה ומתקלקלת מהר...לצערי מניסיון

Liav
11-08-2014, 16:46:28
אני צילמתי פעם אחת עם מוביוס ויצא אחלה של צילום (לא צב"ר)

https://www.youtube.com/watch?v=HNOpTk41fPQ&list=UUsgC7RkMW2g93yx-lI0PHYg

AmitB
11-08-2014, 16:47:21
השהייה - בין מה שהמצלמה רואה לבין מה שרואים ביציאה מהמצלמה. אם זה לא לצב"ר... לא חשוב ;)

https://www.youtube.com/watch?v=Xp4tU69Oehc